Zavrieť

Porady

Aká bude výška mojej materskej pri reťazeni a po kratkodobom zamestnaní?

Dobrý deň. Mám 39 rokov. do 30.8. 2017 som bola na materskej resp. poberala som rodičovský príspevok do 6.roku dieťaťa. od 1.9. som zamestnaná. U tohto zamestnávateľa som bola na dohodu od roku 2015.
Lekár mi chce vypísať PN z dôvodu hroziaceho predčasného pôrodu.Z čoho sa mi bude vypočítavať materská ak by som išla na PN teraz v decembri 2017?? Termín pôrodu mám 20.3.2018 Do 1.9. 2017 som bola na tz.reťazovej materskej od roku 2002.
Ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil gabrielape : 07.12.17 at 09:52
12 komentárov     zbaliť
ivka70 Pocas predlzenej RD si bola zamestnana?
kedy skoncil predchadzajuci PP?
kedy je predpokladany termin porodu?
gabrielape firma kde som pracovala zanikla keď som čakala tretie dieťa niekedy v roku 2011. Teraz pracujem od 1.9. 2017. termin mam 20.3. 2018
veronikasad Máš u noveho zamestnávateľa 90 kal.dni nemocenskeho poistenia bez PN?
gabrielape do dnes pracujem bez prerušenia...
gabrielape teda viac ako 90 dní...
Mila123 teda nemáš za posledných 2 rokov 270 dní poistenia? mne sa vidí, že nemáš.....
gabrielape pracovala som na dohodu u toho istého zamestnávateľa od roku 2015, aj keď len pár hodín týždenne
gabrielape myslím že dohoda sa započítava...??
Mila123 Gabika, daj presné čísla, údaje a fakty, nedá sa presne odpovedať.......
dohoda sa započítava taká, ktorá má charakter pravidelného príjmu, t.j. z dohody sa zrážalo NP a PvN
Mila123 daj interval trvania dohody, do kedy ti trval riadny PP, resp. PZ? reťazenie MD sa už dávno nepoužíva výraz.....(1. MD od -do, 1.RD od -do, 2.MD od -do, 2 RD od- do....
gabrielape čo je NP Pvn? Zistím viac, niesom Mzdová účtovníčka.
Mila123 z hore uvedenej komunikácie vidno, že nie si mzdárka.....
NP je nemocenské poistenie
PvN poistenie v nezamestnanosti
stále nie sú údaje o trvaní dohody,,,,,,,nie je možné správne posúdenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pre uplatnenie nároku na nemocenské nepotrebuješ 270 dní poistenia. Nárok ti vznikne z príjmu u súčasného zamestnávateľa.
    Ak by si nesplnila podmienku pre nárok na materské (270 kal.dni v posledných dvoch rokoch), súčasná PN môže trvať až do 6 kal.tyzdnov po pôrode. Potom požiadaj o výplatu rodičovského príspevku.

    Choď do pobočky sociálnej poisťovne, kde ti dajú informáciu o dobe nemocenského poistenia v posledných dvoch rokoch.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R - hádam má tú dohodu aj písomne? - stačí skontrolovať dobu trvania, aj či ide o pravidelný príjem
    veronikasad Píše, že pracovala pár hodín týždenne...
    Katy a R noveď dohoda o PČ je pár hodín týždenne - a je to pravidelný príjem - a poistenie trvá
      zbaliť
    ivka70 07.12.17 09:10 odstránil(a) z Porady

    Aká bude výška mojej materskej pri reťazeni a po kratkodobom zamestnaní?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.