Zavrieť

Porady

Potvrdenie o prijme v nemcine.

Prosim Vas neviete mi niekto prelozit potvrdenie o prijme z nemciny.


Bruttoarbeitslohn einschl. Sachbezuge ohne 9. und 10
toto by mal byt hruby prijem

Einbehaltene Lohnsteuer von 3
Toto asi dan

Einbehaltene Lohnsteuer von 3
a toto asi poistne

Nie som si ista tak si to chcem radsej prekontrolovat.Nemam doma ani slovnik. Dik
Usporiadat
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

Pre nika.sum a ostatných.

Viem, že tie rakúske potvrdenia resp. výpl. pásky sú asi rôzne, ale v prílohe prikladám prázdne tlačivo, kde je veľmi dobre schematicky znázornené, že v r. 230 je už zahrnutá suma z r. 225. Čo sa týka vrátenia dane zo zahraničia - podanie DP tu na Slovensku na to nemá žiadny vplyv, keďže ide o vyňaté príjmy. Súhlas s nika.sum.
2 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

zanetth Pozri príspevok
Pre nika.sum a ostatných.

Viem, že tie rakúske potvrdenia resp. výpl. pásky sú asi rôzne, ale v prílohe prikladám prázdne tlačivo, kde je veľmi dobre schematicky znázornené, že v r. 230 je už zahrnutá suma z r. 225. Čo sa týka vrátenia dane zo zahraničia - podanie DP tu na Slovensku na to nemá žiadny vplyv, keďže ide o vyňaté príjmy. Súhlas s nika.sum.
zaneth ja mam pred sebou potvrdenie od zamestnavatela, ale mam aj decembrovu vyplatnu pasku, kde v spodnej casti je uvedeny kumulativ za cely rok...a vychadza mi z toho, ze odvody sa platia aj z tej mimoriadneho prijmu, ktory vsak zdanovany nie je...takze preto som scitala odvody 225+230 a sedi mi to aj na vyplatnu pasku za december...mne teraz nejde o dan ale o odvody.....
viem ze ide o vynate prijmy, ale danovnik si moze poziadat o vratenie dane z rakuska, kedze nie je danovym rezidentom rakuska...a ten rozdiel oproti dp u nas a v rakusku by mu rakuska stana mala vratit, ci nie????
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

zanetth Pozri príspevok
Pre nika.sum a ostatných.

Viem, že tie rakúske potvrdenia resp. výpl. pásky sú asi rôzne, ale v prílohe prikladám prázdne tlačivo, kde je veľmi dobre schematicky znázornené, že v r. 230 je už zahrnutá suma z r. 225. Čo sa týka vrátenia dane zo zahraničia - podanie DP tu na Slovensku na to nemá žiadny vplyv, keďže ide o vyňaté príjmy. Súhlas s nika.sum.
ale ten riadok 225 ma hrube MINUS pred cislom...takze praveze suma z riadku 225 nemoze znizovat brutto prijmy, kedze mimoriadne prijmy sa odpocitavaju z hrubych pred zdanenim...tak tym padom ani odvod nemoze znizovat danovy zaklad....

tak ako aj riadky 215,220,225,226,230 je tam vsade MINUS teda -
Naposledy upravil striebro1 : 08.03.12 at 10:01
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

ja som dala 210 a 230, už som to aj podala, nech to mám z krku
daň na slovensku to neovplyvňuje a teta na DÚ mi povedala k tomu len toľko, že keby niečo, tak vyzvú k oprave
a rakúsky zamestnávateľ mu spravil niečo také ako ročné zúčtovanie dane (ktovie ako sa to tam volá)
vyšiel mu preplatok, to mu vrátia
1 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

striebro1 Pozri príspevok
zaneth ja mam pred sebou potvrdenie od zamestnavatela, ale mam aj decembrovu vyplatnu pasku, kde v spodnej casti je uvedeny kumulativ za cely rok...a vychadza mi z toho, ze odvody sa platia aj z tej mimoriadneho prijmu, ktory vsak zdanovany nie je...takze preto som scitala odvody 225+230 a sedi mi to aj na vyplatnu pasku za december...mne teraz nejde o dan ale o odvody.....
viem ze ide o vynate prijmy, ale danovnik si moze poziadat o vratenie dane z rakuska, kedze nie je danovym rezidentom rakuska...a ten rozdiel oproti dp u nas a v rakusku by mu rakuska stana mala vratit, ci nie????
Podľa mňa a myslím, že to chápem správne (osobné skúsenosti s vrátením dane zo zahraničia nemám), vznikne nárok na vrátenie dane v zahraničí napr. v prípade, ak je daňovník zamestnancom len časť roka a podľa zákonov danej krajiny musí odvádzať zo mzdy preddavky na daň. V ročnom zúčtovaní podobne ako u nás mu v takom prípade môže vzniknúť preplatok na dani, o ktorý môže požiadať v príslušnej krajine. DP podané na Slovensku nie je potrebné pri podaní žiadosti o vrátenie dane v zahraničí. Čo sa týka tej prvej časti otázky, neviem posúdiť, či postupuješ správne - musela by som tie potvrdenia vidieť.
1 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

ja tiez nemam skusenosti...len som niekde na nete citala, ze si zvyknu ziadat aj viac rokov dozadu ludia co robia, robili v britanii, irsku a tak...ale tymto sa budem zaoberat neskor...

ja som do dpfo A dala sucet riadkov 225+230 ten riadok sa vola insgesamt einbehaltene SV-Btitrage, kammerumlage, Wohnbauforderung

inak zanetth dakujem velmi pekne za preklady na prednych stranach tejto debaty...velmi mi pomohli...veeeeelmi...)))))))
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

tvoj preklad zo strany 3
Insgesamt einbehaltene SV-Beiträge, Kammerumlage, Wohnbauforderung celkové zrazené príspevky na sociálne poistenie, Kammerumlage - príspevok, ktorý sa využíva na financovanie hospodárskej komory a musia ho platiť všetci, ktorí sú členmi hospodárskej komory ale záleží to aj od obratu Wohnbauforderung - podpora bytovej výstavby
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

a kedze sa tam pise SV tak som to odratala, takze tak...))))
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

striebro1 Pozri príspevok
a kedze sa tam pise SV tak som to odratala, takze tak...))))
Podľa toho tlačiva, by od insgesamt einbehaltene SV - Beiträge ...., mali byť odpočítané riadky 225 a 226 a výsledná suma je v riadku 230.

Insgesamt einbehaltene SV- Beiträge .... = viď preklad vyššie
Abzüglich einbehaltene SV - Beiträge: po odpočítaní zrazených príspevkov na sociálne poistenie
für Bezüge gemäß ....(r.225) = pre príjmy z riadku 220
für Bezüge gemäß .... (r.226) = pre príjmy podľa §67 ods. 3 až 8 (rak. zákona o dani z príjmov) ak sú oslobodené od dane príp. zdanené pevnou sadzbou dane
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

zanetth - dakujem za rychlu reakciu, idem spravit aj tie dve co mam doma, nech to mam ako píse Ivanka z krku a mozem pokracovat na ostatnych....
1 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

striebro1 Pozri príspevok
renca a nevies nahodou ci je mozne danovy bonus na dieta si uplatnit tu na slovensku? ja som sa docitala ze ano, kedze je danovym rezidentom...a danovy urad mu danovy bonus posle na ucet, kedze dan nema ziadnu....
danovy bonus si moze uplatnit danovnik aj ked je jeho manzelka na materskej, rodicovnskej????????
nárok na DB má len vtedy, ak 90% z celkových príjmov mal na Slovensku

§ 33
Daňový bonus


(10) Daňový bonus podľa odsekov 1 až 9 si môže uplatniť aj daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou, ak úhrn jeho zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území Slovenskej republiky (§ 16) v príslušnom zdaňovacom období tvorí najmenej 90 % zo všetkých príjmov tohto daňovníka, ktoré mu plynú zo zdrojov na území Slovenskej republiky a zo zdrojov v zahraničí.
1 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

zanetth Pozri príspevok
Podľa toho tlačiva, by od insgesamt einbehaltene SV - Beiträge ...., mali byť odpočítané riadky 225 a 226 a výsledná suma je v riadku 230.

Insgesamt einbehaltene SV- Beiträge .... = viď preklad vyššie
Abzüglich einbehaltene SV - Beiträge: po odpočítaní zrazených príspevkov na sociálne poistenie
für Bezüge gemäß ....(r.225) = pre príjmy z riadku 220
für Bezüge gemäß .... (r.226) = pre príjmy podľa §67 ods. 3 až 8 (rak. zákona o dani z príjmov) ak sú oslobodené od dane príp. zdanené pevnou sadzbou dane
zanetth ale ak do hrubych prijmov dam tie z riadku 210 a neodpocitam riadok 220, ptom mi z logickeho hladiska vyplyva, ze aj odvod z toho mimoriadneho prijmu (ktory som vsak nechala v hrubych zdanitelnych prijmoch) odpocitam spolu s odvodmi klasickymi, uvazujem len normalnym sedliackym rozumom...))))
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

striebro1 Pozri príspevok
zanetth ale ak do hrubych prijmov dam tie z riadku 210 a neodpocitam riadok 220, ptom mi z logickeho hladiska vyplyva, ze aj odvod z toho mimoriadneho prijmu (ktory som vsak nechala v hrubych zdanitelnych prijmoch) odpocitam spolu s odvodmi klasickymi, uvazujem len normalnym sedliackym rozumom...))))
Ja mam pocit, ze to nejako komplikujes, r. 210 obsahuje aj prijmy z r. 220 a r. 230 obsahuje aj odvod z toho prijmu v r.220 (tak to vidiet aj na tom tlacive). Neries to, je to zbytocne. Ak by s tym mali na DU problem daju Ti vediet, ale myslim, ze tak ako pisala Zanetth to je spravne. Ja som sa kvoli Tebe normalne zlakla (nic v zlom).
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

nika.sum Pozri príspevok
Ja mam pocit, ze to nejako komplikujes, r. 210 obsahuje aj prijmy z r. 220 a r. 230 obsahuje aj odvod z toho prijmu v r.220 (tak to vidiet aj na tom tlacive). Neries to, je to zbytocne. Ak by s tym mali na DU problem daju Ti vediet, ale myslim, ze tak ako pisala Zanetth to je spravne. Ja som sa kvoli Tebe normalne zlakla (nic v zlom).
ja som ta v ziadnom pripade nechcela vylakat...ja len ked nerozumiem preco mam vynechat odvody z mimoriadneho prijmu ked mimoriadny prijem tam davam...ja zdanujem vsetky prijmy a tym padom by som mala odpocitat odvody z celych prijmov...oni v tom rakuskom potvrdeni vynali mimoriadne prijmy a tym padom aj odvody z nich su odpocitane....aspon na mojom potvrdeni to je tak napisane....len z tohoto dovodu tam chcem dat aj odvody z mimoriadnych prijmov, ked tie mimoriadne tam mam tiez....
nikoho nechcem domotat...to urcite nie....kazdy urobi tak ako uzna za vhodne...))))) ja len vychadzam z mojho potvrdenia...
1 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

skoda ze sem nemozem dat to potvrdenie z ktoreho citam....mozno ty mas ine...ja neviem...nechcem nikoho z vas zavadzat...to urcite nie....)))))
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

striebro1 Pozri príspevok
skoda ze sem nemozem dat to potvrdenie z ktoreho citam....mozno ty mas ine...ja neviem...nechcem nikoho z vas zavadzat...to urcite nie....)))))
Nevieš to potvrdenie oskenovať a poslať mi ho trebár na emailom?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

striebro1 Pozri príspevok
ja som ta v ziadnom pripade nechcela vylakat...ja len ked nerozumiem preco mam vynechat odvody z mimoriadneho prijmu ked mimoriadny prijem tam davam...ja zdanujem vsetky prijmy a tym padom by som mala odpocitat odvody z celych prijmov...oni v tom rakuskom potvrdeni vynali mimoriadne prijmy a tym padom aj odvody z nich su odpocitane....aspon na mojom potvrdeni to je tak napisane....len z tohoto dovodu tam chcem dat aj odvody z mimoriadnych prijmov, ked tie mimoriadne tam mam tiez....
nikoho nechcem domotat...to urcite nie....kazdy urobi tak ako uzna za vhodne...))))) ja len vychadzam z mojho potvrdenia...
mne ta je len luto, ze sa s tym tak trapis. A potom na DU to chytia smaria na kopu a nikto sa s tym zaoberat viac nebude. Dost pochybujem, ze tomu rozumeju, hlavne pokial ide o vynate prijmy a nic sa tym neovplyvni. Ja viem, ze tebe to vrta v hlave, prajem aby sa ti podarilo ten oriesok rozlusknut a potom to sem zaves. Ja ma tu formu co ste sem dali ako vzor (ty aj Zaneth), tak preto uz viac neriesim.
PS: Posielam ti bodik, za to ako sa snazis a aby si si nemyslela, ze som chcela byt na teba zla
2 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

ja mám také ako v príspevku 82
ale je to také podstatné, ovplyvňuje ti to daň z príjmu?
to nemôže, lebo tie príjmy aj tak vyjmeš v r. 46
a pani na DÚ sa vyjadrila, že ak bude problém, zatelefonuje, opravíme
1 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

baby ste zlate...ale ja to robim jednemu znamemu a nechcem potom vyzerat ako amater...viete??? a zase nechcem aby mu potom pani z danoveho vyvolavala...a zase tam nemozem dat kontakt na seba, ci hej????
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

môžeš, daj do r. 11 telefonický kontakt tvoj budú tebe volať
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať