Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce alebo Dohoda o pracovnej cinnosti

bože keby som to vedela -proste viem len že som ...viac
Dobrý deň,

prosím Vás kto mi vysvetlí tieto dve pojmy Dohoda o vykonaní práce a Dohoda o pracovnej cinnosti - lebo podla mna je to rovnake - a z coho sa ake odvody platia. Viem ze z DoVP sa plati len do SP na garancne a úrazové poistenie. Ale co sa platí na DoPC????

A este by som sa chcela opýtat - ked som zamestnana na TPP a inej firme (nie firma kde som zamestnana) vykonavala by som externe úctovnictvo a mzdy a nie som SZCO - mozem si urobit Dohodu o pracovnej cinnosti alebo Dohodu o vykonaní práce. Viem ze ide o opakovanú pracovnu cinnost ale ako sa takýto prípad rieši. . A kolko dohod mozem mat????
Naposledy upravil Dav : 07.09.09 at 18:25
Usporiadat
renatamnch renatamnch

renatamnch je offline (nepripojený) renatamnch

Prosím o radu poraďáci,
od 7.9.2009 sme mali zamestnať učiteľku AJ - dievčinu rovno po skončení VŠ - mala mať 3.9.2009 štátnicu a hneď po nej mala k nám nastúpiť. Lenže dievčina nespravila štátnicu v septembri a opravnú má až vo februári. My teraz nemáme jazykárku, preto sa chcem opýtať, či by nebolo možne na túto dobu do februára zamestnať ju na DoBPŠ a čo všetko to obnáša - ktoré odvody budeme platiť a kam všade ju prihlásiť.
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

Treba ju prihlásiť do Sociálnej poisťovne a budete platiť garančné a úrazové poistenie.
0 0
renatamnch renatamnch

renatamnch je offline (nepripojený) renatamnch

Dik, takže môže byť tá dohoda. Potrebujem aj potvrdenie o návšteve školy?
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Nie.
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

Ešte doplním, môže podpísať aj vyhlásenie na NČ, ak jej odmena nebude vyššia ako je NČ - 335,47 €, nebude platiť daň.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

kovex Pozri príspevok
Ešte doplním, môže podpísať aj vyhlásenie na NČ, ak jej odmena nebude vyššia ako je NČ - 335,47 €, nebude platiť daň.
Môže podpísať vyhlásenie, bez ohľadu na výšku odmeny, ale over si, či už nemá inde podpísané Vyhlásenie, kde si uplatňuje NČZD.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Dobrý den, takže zamestnankyna ked má 1,90 eur na hodinu a je na úrade práce môže robiť najviac 71 hod/mesiac, aby nepresiahla tú sumu 136,38? Dakujem
Naposledy upravil 31Jankal : 24.09.09 at 08:38
0 0
renatamnch renatamnch

renatamnch je offline (nepripojený) renatamnch

Nie, napracovala ešte nikde. Všetkým dik.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

31Jankal Pozri príspevok
Dobrý den, takže zamestnankyna ked má 1,90 eur na hodinu a je na úrade práce môže robiť najviac 71 hod/mesiac, aby nepresiahla tú sumu 136,38? Dakujem
môže odpracovať 71 hod a 45 min.
71,75 x 1,9 = 136,33€
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

a za rok jej to musí koľko vyjsť hodín a nesmie to prekročiť podľa zákona ked je DPC? Ked tento mesiac odpracovala 71 hodín, každy mesiac to nebude môcť podľa zákona?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

31Jankal Pozri príspevok
a za rok jej to musí koľko vyjsť hodín a nesmie to prekročiť podľa zákona ked je DPC? Ked tento mesiac odpracovala 71 hodín, každy mesiac to nebude môcť podľa zákona?
Na dohodu o pracovnej činnosti je 71 hod mesačne veľa. Môže odrobiť len 10 hod. týždenne.
0 0
ZuzanaN ZuzanaN

ZuzanaN je offline (nepripojený) ZuzanaN

Dobry den, mam otazku ohladne vymeriavacieho zakladu na garancne poistenie. Mali sme dohodu, bola u nas nahlasena v jednom mesiaci dva krat...jeden krat na jeden den, druhy krat na dva dni....celkova ciastka tychto dohod bola 246,91 Eur. System mi vypocital vymeriavaci zaklad na urazove poistenie 246,91 Eur, ale na garancne poistenie mi dal vymeriavaci zaklad iba 104,96Eur. Viete mi prosim niekto povedat, ci VZ na garancne poistenie bol vypocitany spravne? Dakujem za odpoved.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Pri garančnom poistení je na rozdiel od úrazového poistenia stanovený max. VZ, konkrétne 1084,55 € ak poistenie trvalo celý mesiac.

Ak trvalo 3 dni, potom max. VZ = 1084,55/30 (31?) x 3 = 36,16 x 3 = 108,48 ( = 34,99 x 3 = 104,97)

Zrejme šlo o mesiac, ktorý má 31 dní. Takže Váš SW to počíta temer správne, len zle zaokrúhľuje - nech si programátori pozrú § 138 ods. 19 a 24 zákona.
0 0
ZuzanaN ZuzanaN

ZuzanaN je offline (nepripojený) ZuzanaN

Dakujem za rychlu odpoved.
0 0
jarinko1 jarinko1

jarinko1 je offline (nepripojený) jarinko1

Zase vytahujem tuto starsiu temu a chcem zamestnat mladeho cloveka teraz na DOHODU O PRACOVNEJ CINNOSTI a neskor na DOHODU O BRIGADNICKEJ PRACI STUDENTOV (chalan je teraz nezamestnany, avsak coskoro bude opat studentom VS).
zaujima ma :
TOTO STALE PLATI ???
Timka1 Pozri príspevok
Na DoPČ je to spomínaných 10 hodín týždenne. Čo sa týka úradu práce obmedzenie je rovnaké a to 64 hod. a max. 3200,- Sk mesačne a môže byť naďalej evidovaný. Z ĎoPČ sa platí úrazové 0,8% a garančné poistenie 0,25% - zamestnávateľ, taktiež daň 19%, pričom môže dohodár podpísať vyhlásenie.
Ak mu dam podpisat spomynane vyhlasenie, nemusim za neho odvadzat 19% dan danovemu uradu ???

Prihlasim ho do SP na UP a GP... tie percenta vyratam z coho ??? Z jeho hrubej mesacnej mzdy ??? Ak za mesiac u mna nezarobi ani cent - nemusim nic odviest ???

Dakujem za rady, jaro.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jarinko1 Pozri príspevok
Zase vytahujem tuto starsiu temu a chcem zamestnat mladeho cloveka teraz na DOHODU O PRACOVNEJ CINNOSTI a neskor na DOHODU O BRIGADNICKEJ PRACI STUDENTOV (chalan je teraz nezamestnany, avsak coskoro bude opat studentom VS).
zaujima ma :
TOTO STALE PLATI ???


Ak mu dam podpisat spomynane vyhlasenie, nemusim za neho odvadzat 19% dan danovemu uradu ???

Prihlasim ho do SP na UP a GP... tie percenta vyratam z coho ??? Z jeho hrubej mesacnej mzdy ??? Ak za mesiac u mna nezarobi ani cent - nemusim nic odviest ???

Dakujem za rady, jaro.
Najprv taká gramatická: spomínané, nie tak, ako si uviedol vyššie.

Pred začiatkom prác na dohodu ho musíš prihlásiť do SP cez RLFO ako dohodára. % budeš vypočítavať z jeho hrubej odmeny. Teda, logicky, ak nezarobí ani cent, neodvedieš. nič.
2 0
Dagmara1980 Dagmara1980

Dagmara1980 je offline (nepripojený) Dagmara1980

Aj ja mám otázku. V programe na mzdy som mala zle nastavené odvody pri dohode. Nemala som zaškrtnutý odvod na GP ale odvod do RFS. Potrebujem dať žiadosť o vrátenie poistného na soc. poistenie, ktoré bolo zaplatené bez právneho dôvodu. Mám poslať na Soc. P. aj opravný výkaz? Alebo keď dávam žiadosť o vrátenie poistného tak opravný výkaz nedávam? Som z toho mierne mimo.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Dagmara1980 Pozri príspevok
Aj ja mám otázku. V programe na mzdy som mala zle nastavené odvody pri dohode. Nemala som zaškrtnutý odvod na GP ale odvod do RFS. Potrebujem dať žiadosť o vrátenie poistného na soc. poistenie, ktoré bolo zaplatené bez právneho dôvodu. Mám poslať na Soc. P. aj opravný výkaz? Alebo keď dávam žiadosť o vrátenie poistného tak opravný výkaz nedávam? Som z toho mierne mimo.
ja by som podala aj opravný výkaz aj žiadosť
1 0
Dagmara1980 Dagmara1980

Dagmara1980 je offline (nepripojený) Dagmara1980

jacekova Pozri príspevok
ja by som podala aj opravný výkaz aj žiadosť
Tak som si pre istotu zavolala na pobočku a povedali mi, že mám poslať opravný výkaz a k tomu napísať klasickú žiadosť o preúčtovanie prevyšujúcej úhrady na ďalší mesiac.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Dagmara1980 Pozri príspevok
Tak som si pre istotu zavolala na pobočku a povedali mi, že mám poslať opravný výkaz a k tomu napísať klasickú žiadosť o preúčtovanie prevyšujúcej úhrady na ďalší mesiac.
som rada, že SP potvrdila to, čo som vám napísala
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať