Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce alebo Dohoda o pracovnej cinnosti

bože keby som to vedela -proste viem len že som ...viac
Dobrý deň,

prosím Vás kto mi vysvetlí tieto dve pojmy Dohoda o vykonaní práce a Dohoda o pracovnej cinnosti - lebo podla mna je to rovnake - a z coho sa ake odvody platia. Viem ze z DoVP sa plati len do SP na garancne a úrazové poistenie. Ale co sa platí na DoPC????

A este by som sa chcela opýtat - ked som zamestnana na TPP a inej firme (nie firma kde som zamestnana) vykonavala by som externe úctovnictvo a mzdy a nie som SZCO - mozem si urobit Dohodu o pracovnej cinnosti alebo Dohodu o vykonaní práce. Viem ze ide o opakovanú pracovnu cinnost ale ako sa takýto prípad rieši. . A kolko dohod mozem mat????
Naposledy upravil Dav : 07.09.09 at 18:25
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

prečo píšeš na viaceré stránky???jedna ti nestačí?????
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

miselko Pozri príspevok
Dobry den ked nechcem cakat na vypovednu lehotu ktora je 2 mesiace a mam potrvrdenie lekara že nemožem vykonavat pracu ktoru vykonavam,mam pravi na okamžity odchod alebo ties musim cakat 2 mesiace? dakujem
Pokračuj v téme, v ktorej si problém začal riešiť.

http://www.porada.sk/t60895-vypoved-...lade-62-a.html
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Dobry den potrebovala by som poradit, ak chce zamestnat dochocu, ktory bude pracovat a to vyberat parkovne na parkovisku, aky typ dohody mozem pouzit DVP alebo DoPČ? alebo ake podmienky vyplyvaju keby sa mu dala pracovna zmluva? je nejaka na kratsi cas , cosa tyka hodin a zarobku prosim poradte?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
máš možnost
HPP s odvodmi, ale môže byť na kratší PP, než 40 hod./týžden
DPČ, len malé odvody, odmena nie je obmedzená, ale max.10 hod. týždeň
DOVP nie je vhodná, lebo ide o pravidelnú činnosť.
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

KEJKA Pozri príspevok
máš možnost
HPP s odvodmi, ale môže byť na kratší PP, než 40 hod./týžden
DPČ, len malé odvody, odmena nie je obmedzená, ale max.10 hod. týždeň
DOVP nie je vhodná, lebo ide o pravidelnú činnosť.
dakujem pekne takze z dohod jedine DoPČ, a co sa tyka HPP ked kratsi PP aka sa tam dava mzda ake su odvody
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

ali8 Pozri príspevok
dakujem pekne takze z dohod jedine DoPČ, a co sa tyka HPP ked kratsi PP aka sa tam dava mzda ake su odvody
Mzda nie nižšia ako minimálna hodinová. Odvody také ako pri HPP.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

VERONIKA6 Pozri príspevok
.
dovolím si ťa opraviť....fondy platí iba zamestnávateľ a to úrazové a garančné poistenie....
Naposledy upravil Mila123 : 20.10.11 at 05:28
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Mila123 Pozri príspevok
dovolím si ťa opraviť....fondy platí iba zamestnávateľ a to úrazové a garančné poistenie....
Zadávateľka sa pýtala na odvody na pracovný pomer pri kratšom úväzku.
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Mila123 Pozri príspevok
dovolím si ťa opraviť....fondy platí iba zamestnávateľ a to úrazové a garančné poistenie....
cize chapem to spravne ze pri HPP na kratsi pracovny pomer nesmie mat hodinovu sadzbu nizsiu ako 1,70€ a moze kludne zarobit napr. 1,70€ x dajme tomu 20hodin v mesiaci, a nemusi mat minimalnu mesacnu mzdu? a plati sa len UP a GP?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

VERONIKA6 Pozri príspevok
Zadávateľka sa pýtala na odvody na pracovný pomer pri kratšom úväzku.
kopírovala som Váš príspevok, kde ste uvádzali fondy z dohôd.....mali ste tam chybu.....(zrejme ste ten príspevok zmazali)
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ali8 Pozri príspevok
cize chapem to spravne ze pri HPP na kratsi pracovny pomer nesmie mat hodinovu sadzbu nizsiu ako 1,70€ a moze kludne zarobit napr. 1,70€ x dajme tomu 20hodin v mesiaci, a nemusi mat minimalnu mesacnu mzdu? a plati sa len UP a GP?
Ak je PPV založený PZ aj na kratší prac, čas, riadi sa minimálnou mzdou a fondmi ako v riadnom prac.l pomere.....
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Mila123 Pozri príspevok
Ak je PPV založený PZ aj na kratší prac, čas, riadi sa minimálnou mzdou a fondmi ako v riadnom prac.l pomere.....
aha takze take iste odvody ale vcom je potom rozdiel medzi normalnym a kratsim PP
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

OTE=ali8;1874996]cize chapem to spravne ze pri HPP na kratsi pracovny pomer nesmie mat hodinovu sadzbu nizsiu ako 1,70€ a moze kludne zarobit napr. 1,70€ x dajme tomu 20hodin v mesiaci, a nemusi mat minimalnu mesacnu mzdu? a plati sa len UP a GP?[/QUOTE]
V príspevku č. 145 Kejka správne uvádza všetky možnosti zamestnania,
kde sú pri kratšom pracovnom pomere uvedené odvody. Odvody sa platia aj s kratšieho pracovného pomeru.
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

VERONIKA6 Pozri príspevok
OTE=ali8;1874996]cize chapem to spravne ze pri HPP na kratsi pracovny pomer nesmie mat hodinovu sadzbu nizsiu ako 1,70€ a moze kludne zarobit napr. 1,70€ x dajme tomu 20hodin v mesiaci, a nemusi mat minimalnu mesacnu mzdu? a plati sa len UP a GP?
V príspevku č. 145 Kejka správne uvádza všetky možnosti zamestnania,
kde sú pri kratšom pracovnom pomere uvedené odvody. Odvody sa platia aj s kratšieho pracovného pomeru.[/QUOTE]

jasne vsetko mi je jasne len aka moze byt mzda pri tom kratsom kedze pri normalnom nesmie byt nizsia ako *317€
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

ali8 Pozri príspevok
aha takze take iste odvody ale vcom je potom rozdiel medzi normalnym a kratsim PP

Normálny pracovný pomer je plný úväzok.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

ali8 Pozri príspevok
V príspevku č. 145 Kejka správne uvádza všetky možnosti zamestnania,
kde sú pri kratšom pracovnom pomere uvedené odvody. Odvody sa platia aj s kratšieho pracovného pomeru.
jasne vsetko mi je jasne len aka moze byt mzda pri tom kratsom kedze pri normalnom nesmie byt nizsia ako *317€[/QUOTE]


Tak ako pri plnom úväzku, tak aj pri kratšom, musí byť dodržaná minimálna mzda.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ali8 Pozri príspevok
aha takze take iste odvody ale vcom je potom rozdiel medzi normalnym a kratsim PP
rozdiel je v názve
normálny = 40 hod/ týždeň
kratší = 1-39 hod/ týždeň
pri oboch sa určí bud mesačná alebo hodinová mzda.
pri kratšom HPP treba pri určení mzdy zabezpečiť, aby priemerne bola aspoň ako je stanovená min.mzda na hod.
podľa počtu hodín bude potom mesačná mzda v poriadku, bude zodpovedať počtu odpracovaných hodín,
a to aj ked bude nižšia než normálna minimálna mesačná mzda.
Odvody percentuálne budú rovnako, ale v absolútnej výške budú nižšie, než pri normálnej minimálnej mzde.

potrebuješ ešte aj matematický príklad?
1 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Nedajú sa mi citovať príspevky, nejaký je v tom zmätok.
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

KEJKA Pozri príspevok
rozdiel je v názve
normálny = 40 hod/ týždeň
kratší = 1-39 hod/ týždeň
pri oboch sa určí bud mesačná alebo hodinová mzda.
pri kratšom HPP treba pri určení mzdy zabezpečiť, aby priemerne bola aspoň ako je stanovená min.mzda na hod.
podľa počtu hodín bude potom mesačná mzda v poriadku, bude zodpovedať počtu odpracovaných hodín,
a to aj ked bude nižšia než normálna minimálna mesačná mzda.
Odvody percentuálne budú rovnako, ale v absolútnej výške budú nižšie, než pri normálnej minimálnej mzde.

potrebuješ ešte aj matematický príklad?
aha takze to znamena ze ked odpracuje napr. 90hodin vmesiaci x 1,70 vyjde mi mzda , ktora vyjde nizsia ako 317€ cos bude v poriadku a ztoho potom normalne odvody
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Správne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať