Zavrieť

Porady

ortopedické matrace

Mám problémy s chrbticou a lekár mi odporučil kúpiť si tvrdý ortopedický matrac. Máte nejaké skúsenosti s týmito matracmi. Vedel by mi niekto odporučiť nejaký konkrétny druh, ktorý má vyskúšaný a je s ním spokojný?
Usporiadat
svjaro55 svjaro55

svjaro55 je offline (nepripojený) svjaro55

Vďaka za odpoveď. Rozhodovali a porovnávali sme tak dlho až ma to prestalo baviť /človek ma nakoniec z toho mišmaš/ a nakoniec sme zobrali tu Sandru s talalay /s pričinením predajcu/.
0 0
stevca331 stevca331

stevca331 je offline (nepripojený) stevca331

ahojte môžete mi pomôcť? dcérke chceme kúpiť matrac Dormeo Comfort, máte s ním nejaké skúsenosti?? rozhodujeme sa medzi rôznymi a tento je cenovo celkom dostupný a aj sa píše že antialegrický a antibakteriálny, čo je velmi vhodné pre alergikov, ako je moja dcérka. budem rada, ak mi odpoviete. Dakujem za vaše názory, rady a typy
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

stevca331 Pozri príspevok
ahojte môžete mi pomôcť? dcérke chceme kúpiť matrac Dormeo Comfort, máte s ním nejaké skúsenosti?? rozhodujeme sa medzi rôznymi a tento je cenovo celkom dostupný a aj sa píše že antialegrický a antibakteriálny, čo je velmi vhodné pre alergikov, ako je moja dcérka. budem rada, ak mi odpoviete. Dakujem za vaše názory, rady a typy
Vitaj na porade.
Téma ohľadne matracov je už otvorená, môžeš v nej položiť svoju otázku. Klikni a čítaj tu http://www.porada.sk/t82173-ortopedicke-matrace.html
Ďalšie témy
http://www.porada.sk/t99433-matrace-ikea.html
http://www.porada.sk/t94018-pruzinov...vy-matrac.html
http://www.porada.sk/t14505-ortopedicky-matrac.html
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
stevca331 Pozri príspevok
ahojte môžete mi pomôcť? dcérke chceme kúpiť matrac Dormeo Comfort, máte s ním nejaké skúsenosti?? rozhodujeme sa medzi rôznymi a tento je cenovo celkom dostupný a aj sa píše že antialegrický a antibakteriálny, čo je velmi vhodné pre alergikov, ako je moja dcérka. budem rada, ak mi odpoviete. Dakujem za vaše názory, rady a typy
nabudúce hladaj tému a nezakladaj novú ked to je o tom čo sa tu už písalo
0 0
donpeppone donpeppone

donpeppone je offline (nepripojený) donpeppone

Re: stevca331

Dlho som rozmýšľal, či mám reagovať na Váš príspevok ohľadom kúpy matraca D.... . Nechcem sa Vás nijako dotknúť či nebodaj uraziť to vôbec nie, no bol by som rád, keby ste mi napísali pravdu, či už tu do fóra, alebo aj súkromnou správou, či by ste sa zamýšlali nad kúpou tohto matraca, keby ste sa s reklamou na túto značku matracov nestretávali temer každodenne. (človek má niekedy pocit, že otočí kohútikom na studenú vodu a namiesto vody z neho vytečie matrac D....o. ) Možno z mojich doterajších slov je možné usudzovať, že som voči nim zaujatý, ale opak je pravdou. Po dlhej dobe som zavesloval na ich stránku a prečítal som si, čo o ich matracoch , teda o ich zložení píšu a musím sa priznať, že som sa už dlho tak dobre nepobavil. Treba si uvedomiť, že táto značka je jedna z mnohých, ktoré ťažia z nevedomosti ľudí a podsúvajú im informácie, ktoré chcú ľudia a teda potencionálni zákazníci počuť, aby ich presvedčili o tom, že ak si kúpia niečo iné, tak sa dopustia životného omylu. Toto je jedným z dôvodov, prečo som sa rozhodol písať do tohto fóra. V celom popise sa okrem viacerých superlatívov nepíše nič o zložení materiálu, o jeho hustote a pod. . Je to zámer? Na túto rečnícku otázku radšej nebudem odpovedať. ďalšia podozrivá vec je cena. Nikde nie je napísané, že sa nedá kúpiť kvalitný matrac za rozumný peniaz, ale je otázne, či je vôbec v dnešnej dobe reálne, aby matrac za 159,9 Eur mohol spĺňať všetky tie účelové vlastnosti, ktorými ho ospevujú. Aká musí byť výrobná cena matraca, aby mohol byť predávaný za 159,9 eur a to je ešte k tomu údajne z Talianska ? Z čoho je potom ten ich matrac vyrobený ak si obchodník dovolí z jeho predaja platiť milióny za reklamy v televízii, printových a elektronických médiách??????? Odpoveď je jednoduchá - Z tých najlacnejších materiálov, aké len na trhu možné zohnať.
Vážená stevca331 bol by som nerád, keby ste sa týmto mojim príspevkom nechali odradiť od kúpy matraca D...o , no nedalo mi napísať Vám môj názor aj keď som si vedomý skutočnosti, že si sypem popol na hlavu, lebo takéto radikálne vystupovanie nemám vo zvyku. Preto sa chcem zároveň ospravedlniť všetkým, ktorých som sa týmto príspevkom nejako dotkol alebo urazil.
Na záver by som chcel dodať, že pristupovať ku kúpe matraca alebo inej veci pre svoje dieťa s myšlienkou "deťom to stačí, veď aj tak to zničia" je síce pre peňaženku rajská pieseň, ale riziko možných komplikácií, ktoré sa u nich môžu objaviť v budúcnosti je oveľa, oveľa vyššie.
2 0
stevca331 stevca331

stevca331 je offline (nepripojený) stevca331

som rada za každý názor, ktorý sa ku mne dostane, nech je akýkolvej a aj vám za neho dakujem a vážim si každý názor bez rozdilu. pýtam sa preto, lecbo chcem vedieť....tieto výrobky nepoznám a pokial by mi niekto doporučil niečo dobré a fakt v rozumnej cene, budem len rada. kedže nemám skúsenosti, tak neviem, kam smerovať svoje kroky ku kúpe naozaj dobrého matraca pre dcéru. u mna je dôležitá aj cena, kedže máme na 3-člennú rodinu len jeden príjem a aj ten je dosť mizerný na dnešnúp dobu. pokial mi viete poradiť, budem len rada.
0 0
stevca331 stevca331

stevca331 je offline (nepripojený) stevca331

ahoj donpeppopne. nemôžem zatial posielať ss , tak píšem sem. malá mala vo februári 6 rokov a je alegrička hlavne čo sa týka roztočov a prachu. matrac potrebujeme 90x200cm a podkladom je pevná drevená doska v celku. dakujem za odpoved a záujem o problém.
0 0
stevca331 stevca331

stevca331 je offline (nepripojený) stevca331

ja som sa chcela baviť priamo o konkrétnom matraci, ani všeobecne o ortopedických....
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
môžeš kľudne zadať otázku- aj tebou zadaný je predsa matrac.. nie? Len kvôli prehľadnosti som zlúčila témy- keď je tu už dosť rozdebatovaná téma o matracoch a ich výbere . Každý kto sa chce poradiť, opýtať si môže zadať otázku do témy, ktorá s tým súvisí ( neber , že to len kvôli tebe )- ak taká nie je- zadať novú a ak sa nájdu fundovaní alebo poradcovia amatéri povedia ti svoj názor, event. poradia. Prajem veľa trpezlivosti
0 0
stevca331 stevca331

stevca331 je offline (nepripojený) stevca331

o.k. beriem
0 0
donpeppone donpeppone

donpeppone je offline (nepripojený) donpeppone

re: stevca

Na takýto podklad pod matrac nie je vhodné dávať penové matrace akéhokoľvek typu. Najvhodnejšie je dať na takýto podklad taštičkový , alebo pružinový matrac.
0 0
stevca331 stevca331

stevca331 je offline (nepripojený) stevca331

a prečo?? veľmi sa v tom nevyznám
0 0
donpeppone donpeppone

donpeppone je offline (nepripojený) donpeppone

Pružinová resp. taštičková konštrukcia matraca umožnuje veľmi dobrú cirkuláciu vzduchu a preto môžu byť tieto matrace uložené aj na pevnej doske v celku. Penové matrace ,vrátane latexových, musia byť uložené na lamelových roštoch, aby bolo umožnemé matracu dýchať ,a aby sa tým predchádzalo zrážaniu vlhkosti a teda zákonitej tvorbe plesní.
0 0
stevca331 stevca331

stevca331 je offline (nepripojený) stevca331

dakujem za objasnenie.
0 0
vajda65 vajda65

vajda65 je offline (nepripojený) vajda65

Takže ak som to správne pochopil ak kúpim matrac od V... model 20 teda taštičkový nemusím riešiť rošty, môže byť normálne na tvrdej podložke? Tym pádom by som ušetril peniaze za rošt čo môžem investovať do matracu.

Ale potom sa zas otvára otázka prečo je v ponuke napríklad tento rošt pre taštičkové matrace?
http://www.matrace-vegas.sk/product/...dern-fix-3402/
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

vajda65 Pozri príspevok
Takže ak som to správne pochopil ak kúpim matrac od V... model 20 teda taštičkový nemusím riešiť rošty, môže byť normálne na tvrdej podložke? Tym pádom by som ušetril peniaze za rošt čo môžem investovať do matracu.

Ale potom sa zas otvára otázka prečo je v ponuke napríklad tento rošt pre taštičkové matrace?
http://www.matrace-vegas.sk/product/...dern-fix-3402/
Tam je len možnosť, že je možné využiť ho aj pod taštičkové matrace, pretože rošt je nepolohovateľný. Nie je to špeciálne pre taštičkové matrace. To mohli rovno napísať, že je vhodný aj pod pružinové matrace. Neviem, prečo tam píšu len taštičkové.
0 0
vajda65 vajda65

vajda65 je offline (nepripojený) vajda65

aha no dobre a je mi na niečo kúpiť ho? Pozerám že aj tam sú nejaké zony tvrdosti, možnosť nastavenia, počet lamiel....

Takže dá mi to ešte nejaké plus k spánku?
0 0
berlin11 berlin11

berlin11 je offline (nepripojený) berlin11

Chobot Pozri príspevok
Tam je len možnosť, že je možné využiť ho aj pod taštičkové matrace, pretože rošt je nepolohovateľný. Nie je to špeciálne pre taštičkové matrace. To mohli rovno napísať, že je vhodný aj pod pružinové matrace. Neviem, prečo tam píšu len taštičkové.
Pod pružinové matrace nie je dobré dávať lamelový rošt, lebo pružné lamely ešte viac zvýrazňujú pružnosť tohto matraca, čo znamená, že matrac je potom až príliš pružný. Taštičkové matrace nie sú medzi sebou spojené, takže tu to problém nie je.
0 0
vajda65 vajda65

vajda65 je offline (nepripojený) vajda65

vie my niekto povedať kde v BA resp. blizkom okolí nájdem vystavené modely 20 a 13 od Vegasu?
Boli sme v sorávii ale tam majú iba také vzorky a z toho sa moc zistiť nedá...
0 0
Gabi08 Gabi08

Gabi08 je offline (nepripojený) Gabi08

ahoj, chcela by som sa spytat Eriky a Vlcice, ako su spokojne s matracmi od V., ak ich uz doma vyskusali. Mame ich tiez v uzsom vybere (druhy je ..egum), tak by sme uvitali konkretne skusenosti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať