Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie DPH

Keď robím dodatočné priznanie DPH, ak som mala daň.povinnosť 45000Sk a teraz mi v dodatočnom vychádza 44800Sk, musím poslať s dodat.priznaním aj žiadosť o vrátenie tých 200Sk, alebo mi to nevrátia?V dodat.priznaní sa vypíšu údaje ako mali byť v skutočnosti?Teda vypisuje sa celé priznanie, všetky potrebné riadky?
Usporiadat
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

Od 1.5.2004 sa dodatočné daňové priznanie vypisuje spôsobom, že vypíšeš všetky kolonky podľa opravených údajov a dole je jeden riadok - rozdiel oproti pôvodnému daňovému priznaniu, tak tam napíšeš rozdiel
Ja tiež teraz podávam dodatočné daňové priznania k DPH a z daňového úradu mám informáciu, že mám spolu s nimi doniesť aj žiadosť o vrátenie preplatkov, ktoré mi vznikli (t.j. som v podobnej situácii ako ty, až na to, že u mňa je to viac než 200 Sk...)
0 0
porfin porfin

porfin je offline (nepripojený) porfin

No nie som si síce úplne istá, ALE ak máš preplatok oproti DP z DPH nerobí sa to náhodou ako pri nadmernom odpočte???
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

ja v tomto smere som tiež nevedela ako postupovať, hovorím len akú mám informáciu z DÚ, bola som tam tento týždeň v pondelok a mám prísť s dodatočnými priznaniami (teraz som ich len odkonzultovala) už vypísanými a k nim dať žiadosť o vrátenie.. zrejme ale je možnosť dohodnúť sa, že tie platby sa nebudú vracať aj fyzicky na účet ale vyrovná sa to zápočtom, no to nemám zatiaľ z ich strany potvrdené
0 0
lucluc lucluc

lucluc je offline (nepripojený) lucluc

Cauko. Ja som tiez podavala dnes dodatocne danove priznanie za I.Q a k tomu som prilozila ziadost o vratenie preplatku. Najprv som to chcela zapocitat s DP ktore som tiez dnes dokoncila za II.Q ale pracovnicka DU mi povedala ze nech prilozim ziadost na zaklade zakona 511/1992 Zb. a oni mi to vratia. Zevraj taky je postup...Pekny deň
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
porfin
No nie som si síce úplne istá, ALE ak máš preplatok oproti DP z DPH nerobí sa to náhodou ako pri nadmernom odpočte???
nie, mám skúsenosť s DÚ, nie je to NO, je to preplatok, ktorý na základe žiadosti vrátia. Niekde súhlasia so zápočtom na DP nasl. mesiaca, ale radšej vracajú, vraj je to pre nich jednoduchšie.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

O spôsobe vrátenia daňového preplatku pojednáva § 53 zákona 511/92 Z.z. v zn. nesk. predpisov. Preplatok sa buď použije na úhradu preddavku na daň, resp. vyrovnanie iného daňového nedoplatku, a ak takýto nie je postupuje sa : citujem zo zákona


4/ Ak nemožno preplatok použiť podľa odsekov 2 a 3, správca dane na žiadosť daňového subjektu tento preplatok vráti, ak je väčší ako 100 Sk. Ak osobitný zákon neustanovuje inak, správca dane vráti preplatok do jedného mesiaca od doručenia žiadosti o jeho vrátenie; preplatok na dani z príjmov za príslušné zdaňovacie obdbie sa vráti najskôr po uplynutí jedného mesiaca po uplynutí lehoty na podanie daňového priznania podľa osobitného zákona, najneskôr však do 40 dní odo dňa vzniku preplatku. Ak sa žiadosti o vrátenie preplatku vyhovie v plnom rozsahu, správca dane rozhodnutie nevydáva. Preplatok nemožno vrátiť, ak žiadosť o jeho vrátenie bola podaná po zániku práva vyrubiť daň alebo rozdiel dane . Žiadosť o vrátenie preplatku alebo o jeho preúčtovanie nepodlieha správnym poplatkom.
5/ Ak nepožiada daňový dlžník, ktorého daňová povinnosť už úplne zanikla, o vrátenie daňového preplatku do troch rokov od konca roku, v ktorom nadobudol právoplatnosť posledný platobný výmer na daň, na ktorej je preplatok, nárok na vrátenie preplatku zaniká.
2 0
Janina7 Janina7

Janina7 je offline (nepripojený) Janina7

Zdravím všetkých na porade,
prosím o radu pre môj problém:
V máji tohto roku sme mali kontrolu na DPH 4.Q/2003 a zistili nám, že zálohovú platbu, ktorú sme obdržali na náš podnikat.účet v decembri sme mali i vyfakturovať v decembri 2003 a nie až po odobraní tovaru v januári 2004. Rozdiel bol 6700,- Sk, ktorý sme opravným daňovým priznaním za 4.Q/2003 museli zaplatiť 6700,- Sk a opravným daňovým priznaním za 1.Q/2004 nám sumu 6700,- Sk mali vrátiť na náš účet. Problém spočíva v tom, že opravné daňové priznanie za 1.Q/2004 bolo podané až v júni tohto roku, čo je od podania daňového priznania 1.Q/2004 viac ako rok, a tým nám zaniká nárok na vrátenie nadmerného odpočtu. Suma 6700,- Sk nie je malá na to, aby sme si my, ako malá firmička, mohli dovoliť dotovať štát. Nevie mi niekto v tomto poradiť, čo by som mala urobiť?
Vďaka moc všetkým za odpovede.
S pozdravom JANINA .
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

podľa mňa by si sa mala poradiť priamo na daňovom úrade, lebo vyzerá to tak, že každý daňový úrad si postupuje podľa svojho... ale moja skúsenosť - tiež teraz riešim opravné daňové priznania, od 4.Q 2003 + celý rok 2004 a tiež mi tam vznikajú nadmerné odpočty. Ja som sa bola radiť s našou správkyňou a tá to definovala všetko ako preplatky na dani, a mám prísť opäť aj so žiadosťou o vrátenie vzniknutých preplatkov... toľko moja skúsenosť
0 0
Susan Susan

Susan je offline (nepripojený) Susan

Ahoj evina. Pozeram § 53 zakona 511/92, ale ten hovori o niecom inom. O nadmernych odpoctoch sa pise v § 79 zakona o DPH, ale o ziadosti o vratenie nadm.odpoctu nevidim nikde zmienku.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

[QUOTE=[b]Janina7[/b]]

Ja odporúčam v každom prípade písomne požiadať o vrátenie rozdielu, tým nemôžem nič pokaziť.
Zámerne som použila slovo rozdielu, lebo treba rozlišovať, či ide o preplatok dane alebo nadmerný odpočet. O vrátenie preplatku dane treba DU požiadať. Nadmerný odpočet DU vráti bez žiadosti. Keďže ide o NO z dávnejšej doby, možno treba aj v tomto prípade požiadať.
Ak po oprave daň. priznania 1.Q.2004 sa iba znížila daňová povinnosť, došlo k preplatku dane. Ak ale vznikol nadmerný odpočet, alebo sa zvýšil NO, ide o nadmerný odpočet. To Janina7 treba posúdiť.
0 0
Janina7 Janina7

Janina7 je offline (nepripojený) Janina7

Žiadosť o vrátenie nadmerného odpočtu som dala automaticky s opravným daňovým priznaním a dnes som tam bola s daňovým priznaním za 2.Q/2005 tak ma pani na Daňovom úrade upozornila, že to ešte raz preverovala a mám im poslať žiadosť o stornovaní opravného daňového priznania k 1.Q/2004 z dôvodu, že už uplynula lehota na vyplácanie nadmerných odpočtov dátumom 25.4.2005 (čo je 1 rok od podania daňového priznania za 1.Q/2004), že peniaze prepadajú v prospech štátu. Keď som sa jej pýtala, čo sa s tým dá urobiť, tak mi povedala, že teraz už nič.

Vďaka všetkým za reakcie. Janina 7
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Ja mám podobný problém. Skontrolovala som prebraté účtovníctvo po kolegyni a zistila som, že niektoré fa a hotovosti nazahrnula do odpočítania dane.

Musím teda podať daňové priznanie k DPH za 01/2005 a 02/2005.


Neprišla Vám náhodou niekomu po tom, ako ste podali dodatočné priznanie po takej dlhej dobe (aspoň podľa mňa) kontrola?
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Ja zas neviem ako mám postupovať, keď sme zatiaľ DPH za 7/05 nezaplatili a budem dnes podávať dodat.DP k DPH, kde mi vychádza preplatok vo výške 1296 Sk. Mám podať aj žiadosť spolu s priznaním, v ktorom požiadam o zápočet??? Lebo ide vlastne o to, či musím zaplatiť sumu pôvodného DP a potom si požiadať o preplatok, alebo dovtedy nebudem platiť, kým mi nepríde odpoveď z DÚ???
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
No ja by som na tvojom mieste podala dodatočné DP, aby si to mala v poriadku. Či ti príde kontrola, to neviem, ale ja som podávala dodat.DP za mes. 10/04 a v utorok budem mať kontrolu na DPH za posl.štvrťrok roku 2004, čiže 10/04, 11/04 12/04.

ZuzanaP
Ja mám podobný problém. Skontrolovala som prebraté účtovníctvo po kolegyni a zistila som, že niektoré fa a hotovosti nazahrnula do odpočítania dane.

Musím teda podať daňové priznanie k DPH za 01/2005 a 02/2005.


Neprišla Vám náhodou niekomu po tom, ako ste podali dodatočné priznanie po takej dlhej dobe (aspoň podľa mňa) kontrola?
0 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

Ahojte,

chcela by som sa opýtať, či existuje nejaké obmedzenie ohľadom podania dodatočného daňového priznania k DPH. Čítala som niekde, že je DDP k DPH je možné podať max do 1 roka po podaní riadneho DP. V zákone o správe daní a poplatkov som to nenašla. Ale možno sa to niekde predo mnou skrylo... :-))
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
už uply&nula lehota na zaplatenie, tak zaplatiť by bolo treba urýchlene. Spolu s dodatočným daj aj žiadosť o započítanie tej sumy na dlh, ktorý ti vznikol. Ak v čase podania DDPH ešte nebude vyrovnaná daň, tak snad v tej žiadosti by si mala požiadať o odklad alebo splátky. V podstate ide o to, aby firma sa prejavila, ako chce dlh usporiadať. Každý DU postupuje inak.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Lida, myslím si, že pri DPH sa nedá požiadať o odklad alebo splátky.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
pyton
Lida, myslím si, že pri DPH sa nedá požiadať o odklad alebo splátky.
požiadať sa dá o čokoľvek kohokoľvek -
ale mám firmy, ktoré pri veľkej DPH požiadali o odklad a DU im vyhovel. Prihodil na to úrok , ale splátky toleroval.
0 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

Mirkaska
Ahojte,

chcela by som sa opýtať, či existuje nejaké obmedzenie ohľadom podania dodatočného daňového priznania k DPH. Čítala som niekde, že je DDP k DPH je možné podať max do 1 roka po podaní riadneho DP. V zákone o správe daní a poplatkov som to nenašla. Ale možno sa to niekde predo mnou skrylo... :-))
Neviete niekto, prosim?

Lida: neviem, či si odpovedala mne alebo inému.
Vdaka
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Mirkaska
Neviete niekto, prosim?

Lida: neviem, či si odpovedala mne alebo inému.
Vdaka
pozri príspevky 8 a 12 k tvojmu problému.

nie, neodpovedala som tebe, tvoj príspevok sa vsunul , kým som odpovedala na predchádzajúci príspevok - anonymke
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať