Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie DPH

Keď robím dodatočné priznanie DPH, ak som mala daň.povinnosť 45000Sk a teraz mi v dodatočnom vychádza 44800Sk, musím poslať s dodat.priznaním aj žiadosť o vrátenie tých 200Sk, alebo mi to nevrátia?V dodat.priznaní sa vypíšu údaje ako mali byť v skutočnosti?Teda vypisuje sa celé priznanie, všetky potrebné riadky?
Usporiadat
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Saturejka Pozri príspevok
vďaka, myslela som to ešte tak, že či je niekde obmedzené obdobie, dokedy je možné podať dodatočné DPH. Myslím, že niekedy to bolo max. 12 mesiacov dozadu. Teraz žeby nie?
Veď to časové obdobie, kedy môžeš podať DDP, je obsiahnuté v tých paragrafoch, ktoré som citovala. T.z., že DDP, ktoré má za následok zvýšenie daň. povinnosti, musíš podať do pätich rokov a DDP, ktoré má za následok zníženie daň. povinnosti môžeš podať do štyroch rokov. Pozor na lehoty podania daň. priznania - treba rátať jednotlivé mesiace.
Prečítaj si ešte raz celý § 39 a 45!
0 0
Saturejka Saturejka

Saturejka je offline (nepripojený) Saturejka

Už to vidím, rozumiem, ďakujem.
0 0
saminka6 saminka6

saminka6 je offline (nepripojený) saminka6

Prosim o radu. Davam dodatočne danove priznanie. Mala som NO 3 200, ale teraz pri kontrole som zistila, že som omylom zauačtovala došlu fakturu 2 krat, takze teraz je NO 2 800. Kde mam napisat ten rozdiel? Do riadku 36? A so znamienkom - alebo +? Dakujem.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

saminka6 Pozri príspevok
Prosim o radu. Davam dodatočne danove priznanie. Mala som NO 3 200, ale teraz pri kontrole som zistila, že som omylom zauačtovala došlu fakturu 2 krat, takze teraz je NO 2 800. Kde mam napisat ten rozdiel? Do riadku 36? A so znamienkom - alebo +? Dakujem.
K dodatočnému daňovému priznaniu

Z poučenia na vyplenie DP DPH
51. Riadok 36 - rozdiel oproti poslednej známej vlastnej daňovej povinnosti alebo poslednému známemu nadmernému odpočtu za príslušné zdaňovacie obdobie na základe daňových priznaní alebo zistení správcu dane v rámci
daňovej kontroly.
Čiže rozdiel oproti pôvodnému NO je /-400/ teda r.mínusom

52. Riadok 37 – suma dane, ktorá sa rovná sume uvedenej v riadku 36, ak sa má vysporiadať rozdiel v prospech alebo na ťarchu štátneho rozpočtu. V prípade, ak sa na základe podaného dodatočného daňového priznania nemá vysporiadať rozdiel uvedený v riadku 36 v prospech alebo na ťarchu štátneho rozpočtu, riadok sa nevyplňuje (napríklad pri úprave nadmerného odpočtu v čase, keď ešte nebol odpočítaný od vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zdaňovacom období). Ak NO ešte nebol odpočítaný, tak r.37 sa nevypĺňa, ak NO už odpočítaný bol tak r.37 = r.36
3 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ahojte, nemám veľa času, tak prosím o radu:
Za 2.kvartál podávame dodatočné DP k DPH. Chybu sme zistili my. Zvýšila sa nám daňová povinnosť, čiže máme doplatiť. Sankčný úrok nebude vyrubený, lebo je menší ako stanovené minimum. Ako mám tento výsledok z dodatočného DP správne zaúčtovať.
Neviem, či to preúčtovať obdobne, ako preúčtovavame analytiku 343 podla riadneho DP, alebo či to mám považovať za domeranie dane za predchádzajúce zdaňovacie obdobia a účtovať 538/343AE. Skôr si myslím, že klasicky ako riadne DP. len vrámci analytík 343.
A ak by náhodou bola nejaká pokuta alebo sankčný úrok, tak potom 545/379 ?
A s akými dátumami zaúčtovať ten rozdiel oproti riadnemu DP. Po preúčtovaní DPH vrámci AE343, mi pekne k 30.6. sedel zostatok 343 - zúčtovanie s DU - zhodoval sa s výsledkom riadneho DP. Teraz ale neviem, ked som chybu zistila 20.10., budem robiť ID na zaúčtovanie toho rozdielu - doplatku, tak aký dám dátum vystavenia a dátum účtovného prípadu, aby mi sedela analytika s DU?
A ten doplatok ako mám špecifikovať v prevodnom príkaze? nejakým ˇ3S alebo ako? Robím to prvýkrát....ďakujem.
Ďakujem.
Naposledy upravil Betina2 : 22.10.10 at 11:38
0 0
anelly anelly

anelly je offline (nepripojený) anelly

rozdiel z dodatoč. daň. priznania v rámci účtovného obdobia, ktorým je spravidla kalendárny rok zaúčtuješ klasicky cez analytiky. inak by to bolo, keby si podávala dodatoč. priznanie DPH až v nasledujúcom účtovnom období, pretože už máš rok uzavretý - v tedy by si účtovala myslím 549/343. Čo sa týka sankčného úroku a neprekročili ste limit (myslím, že aktuálne je 1%), tak nepredpokladám, že by Vám ho vyrúbili, ale ak, tak potom 545/379 môže byť. Rozdiel zaúčtuješ v deň, kedy si zistila chybu, resp. podala dodatoč. daň. priznanie - ja viem, je v tom potom hrozné harakiri a ťažko sa kontrolujú obraty...ananlytika Ti bude sedieť s DÚ, lebo oni tiež budú evidovať dátumom prijatia daň. priznania., keďže si Q. platiteľ, tak sa Ti DPH dorovná k 31.12. Doplatok DPH nemusíš špecifikovať na prevode, pretože na DÚ si robia klasické saldokonto, možno by bolo vhodné len do poznámky uviesť, že ide o doplatok3.Q
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Dakujem, som si myslela, že tak...a možno to až také hara-kiri nebude ....ved k tomu pondelku ked uhradíme ten rozdiel aj DPH za 3.q, by to mohlo pekne vypadnúť. Len dovtedy to tam bude trčať, ale aspoň budem vedieť, že tam bol nedoplatok do podania DDP.
0 0
LUkvetka LUkvetka

LUkvetka je offline (nepripojený) LUkvetka

Chcem sa opytat,
za 3Q/2010 som podala DPH, ale teraz som zistila, ze sa cena zmenila, pridanim novych FA. Ako je to s dodatocnym priznanim a opravnym ? Kedy je to dodatocne a kedy uz opravne DPH ? Dakujem
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

LUkvetka Pozri príspevok
Chcem sa opytat,
za 3Q/2010 som podala DPH, ale teraz som zistila, ze sa cena zmenila, pridanim novych FA. Ako je to s dodatocnym priznanim a opravnym ? Kedy je to dodatocne a kedy uz opravne DPH ? Dakujem
Opravné priznanie je priznanie, ktoré podávaš po riadnom priznaní, ale je ešte v termíne riadneho priznania.
Dodatočné priznanie podávaš po termíne riadneho priznania.
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

LUkvetka Pozri príspevok
Chcem sa opytat,
za 3Q/2010 som podala DPH, ale teraz som zistila, ze sa cena zmenila, pridanim novych FA. Ako je to s dodatocnym priznanim a opravnym ? Kedy je to dodatocne a kedy uz opravne DPH ? Dakujem
No a bolo by dobré si tiež preštudovať Zákon o DPH a Zákon o správe daní a poplatkov, prípadne navštíviť webovú stránku daňovho riaditeľstva, nemyslíš? Tam by si sa to všetko dozvedela. . Ale ako vidím, Tamila už ochotne vysvetlila.
1 0
Lucinka23 Lucinka23

Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

Prosím Vás poraďte mi.
- v januári podané DP za IV.Q vo výške 88,30, no uhradené bolo omylom 111,70 tz. preplatok 23,40 €.
- Potom zistená dňa 31.1.2011 skutočnosť, z ktorej vyplynulo dodatočné DP za III.Q k DPH. Suma daňovej povinnosti zvýšená o 4,04 €, čo bolo na daňovom úrade konzultované a bolo nám povedané, že netreba uhrádzať, že sa to započíta. Ako to mám teraz účtovať. Mám k 31.1.2011 zaúčtovať záväzok voči daňovému úradu vo výške 4,04? Ale mám nejako upraviť záväzok zo septembra?
- A aby nebolo toho dosť pri účtovaní roku 2011 som našla medzi faktúrami faktúry z roku 2010, takže dodatočné priznanie k DPH za IV.Q 2010, čím sa ponížila daňová povinnosť o 14,45 €.T.z. záväzok vo výške 88,30, uhradené až 111,70 ale po dodatočnom je to iba 73,85 €. Ako to mám zaúčtovať?

Dúfam, že som to napísala dosť zrozumiteľne a niekto mi poradíte. Ďakujem
0 0
sedita sedita

sedita je offline (nepripojený) sedita

To je teda vec - zistila som, že celý minulý rok som robila chybu v daňovom priznaní - namiesto riadkov 11 a 12 som používala riadky 9 a 10 . Čo by ste, milí poraďáci, robili na mojom mieste, podali by ste dodatočné priznania?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
sedita Pozri príspevok
To je teda vec - zistila som, že celý minulý rok som robila chybu v daňovom priznaní - namiesto riadkov 11 a 12 som používala riadky 9 a 10 . Čo by ste, milí poraďáci, robili na mojom mieste, podali by ste dodatočné priznania?
Ja by som určite podala dodatočné DPDPH. Je to lepšie, ako keď ti na to príde daňová kontrola.
2 0
sedita sedita

sedita je offline (nepripojený) sedita

rodina1 Pozri príspevok
Ja by som určite podala dodatočné DPDPH. Je to lepšie, ako keď ti na to príde daňová kontrola.
Ďakujem, myslela som si to... Čo už, o "zábavu" mám postarané...
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Skúsila by som najprv zavolať správcovi dane, voľakedy bola možnosť na DÚ chybu opraviť v tlačive bez podania dodatočného daňového priznania, ak chyba nemala vplyv na konečný výsledok. Neviem či to funguje aj dnes.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

sedita Pozri príspevok
To je teda vec - zistila som, že celý minulý rok som robila chybu v daňovom priznaní - namiesto riadkov 11 a 12 som používala riadky 9 a 10 . Čo by ste, milí poraďáci, robili na mojom mieste, podali by ste dodatočné priznania?
Ak sa nezmenila výška daňovej povinnosti, tak podaním DDP nič nepokazíš, práve naopak, dáš najavo, že si plníš daňové povinnosti zodpovedne a sleduješ dianie Určite podaj DDP s uvedením na správnycxh riadkoch. Výsledok oproti riadnemu DP bude síce 0,00, ale budeš to mať ako má byť . Podaktorí by sa na to vykašlali (my určite nie ) v duchu hesla "ved ak nič nedlžíme, načo sa zaťažovať. "
0 0
Chelsea34198 Chelsea34198

Chelsea34198 je offline (nepripojený) Chelsea34198

ahojte, mohli by ste mi poradiť, lebo som ešte nerobila dodatočné daňové priznanie.
v riadnom priznaní mám nadmerný odpočet cca 300€.
zistila som, že fakturantka vydala dobropis ktorý nemal vôbec byť, po jeho stornovaní však vychádza daňová povinnosť cca 1500.
Nie som si istá akú sumu mám ako rozdiel uviesť na riadku 36 a akú na riadku 37, 1800?
poradte prosim
dakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
cca 1800
0 0
Chelsea34198 Chelsea34198

Chelsea34198 je offline (nepripojený) Chelsea34198

dakujem
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Dobry den, prosim Vas ak robim DDP DPH za 01 a 02/2011 a v pôvodnom DP za 01/2011 bol NO 200, po oprave vychadza len 180, v riadku 36 a 37 bude +20?
A ked robim DDP DPH za 02/2011 tam uvediem uz NO z 01/2011 200 alebo to opravene 180 v riadku 32?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať