Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie DPH

Keď robím dodatočné priznanie DPH, ak som mala daň.povinnosť 45000Sk a teraz mi v dodatočnom vychádza 44800Sk, musím poslať s dodat.priznaním aj žiadosť o vrátenie tých 200Sk, alebo mi to nevrátia?V dodat.priznaní sa vypíšu údaje ako mali byť v skutočnosti?Teda vypisuje sa celé priznanie, všetky potrebné riadky?
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
neplatí, ten NO je v tvoj prospech.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

detektív Pozri príspevok
Prosím, ak budem navyšovať nadmerný odpočet -podavať dodatoč,dan.priznanie,
platí sa nejaká pokuta???


Ďakujem
Kejka má pravdu. Ale, načo chcete podávať DDP, ked idete navyšovať Váš nadmerný odpočet? Nemôžete si odpočet uplatniť teraz v najbližšom období, aby ste nemuseli podávať dodatočné DDP? (neviem, čo konkrétne idete opravovať)
0 0
jenny5 jenny5

jenny5 je offline (nepripojený) jenny5

Poprosím Vás o názor k možnosti podať, či nepodať dodatočné DP k DPH.
V II.Q sme mali nadmerný odpočet a zistila som, mám rozdiel 3,19€, o ktoré by som mala ten NO znížiť. Ide o prípad z aprílovým dátumom. Podať aj pre takýto rozdiel dodatočné DP, alebo zúčtovať v III.Q?
Vopred vďaka.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nejde ani tak o výšku /pri takej sume to budeš mať "beztrestne", ale o dôvod.
0 0
jenny5 jenny5

jenny5 je offline (nepripojený) jenny5

KEJKA Pozri príspevok
nejde ani tak o výšku /pri takej sume to budeš mať "beztrestne", ale o dôvod.
Ďakujem Kejka za odpoveď, ide o neslávnu faktúru O2 a vysporiadanie iniciačnej zálohy. Už sa to tu rozoberalo v iných témach. Zabudli sme zúčtovať ich faktúru, ktorá informuje o tom, že zo zálohy budú odpočítané nasledujúce faktúry. Keďže sme dostali faktúru pri zaplatení zálohy s rozpisom DPH, tak sme si vtedy 19% DPH odpočítali. Teraz by sme mali vrátiť, lebo faktúry, z ktorých to odpočítavajú neriešia práve tú odpočítanú DPH.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

potrebujem urobiť DDP za 08/11, potrebujem zvýšiť NO o 1 200 eur oproti pôvodnému. Viem, že by som to nemusela robiť, ale majiteľ chce, aby mu boli peniažky vrátené čím skôr, pretože teraz budeme mať opäť NO a nechce čakať ďalší mesiac naviac.
Len sa chcem uistiť, pretože som véééééééééľmi dávno nerobila DDP, údaje vypíšem ako keby som robila riadne DP ( r. 03,04,19,21,23,30) len s tým, že ešte do r. 36 dopíšem rozdiel?
Ďakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
jenny5 Pozri príspevok
Ďakujem Kejka za odpoveď, ide o neslávnu faktúru O2 a vysporiadanie iniciačnej zálohy. Už sa to tu rozoberalo v iných témach. Zabudli sme zúčtovať ich faktúru, ktorá informuje o tom, že zo zálohy budú odpočítané nasledujúce faktúry. Keďže sme dostali faktúru pri zaplatení zálohy s rozpisom DPH, tak sme si vtedy 19% DPH odpočítali. Teraz by sme mali vrátiť, lebo faktúry, z ktorých to odpočítavajú neriešia práve tú odpočítanú DPH.
ja mám tie neslávne faktúry tiež. Vyúčtovacie faktúry tú prvú zálohu neriešia, ale ani neodpočítavajú. Mne to tak matematicky vychádza, že aj ked je napr. 20EUR mínusom, v skutočnosti chcú zaplatiť celú fakturovanú čiastku a tá záloha zostáva bez zmeny.
Ak si mala na zálohu riadny doklad a DPH si odpočítala, tak to nechaj tak.
Ja mám ZD z tej zálohy ako nejakú zabezpeku, či či na preddavkoch a neriešim.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
janaGT Pozri príspevok
potrebujem urobiť DDP za 08/11, potrebujem zvýšiť NO o 1 200 eur oproti pôvodnému. Viem, že by som to nemusela robiť, ale majiteľ chce, aby mu boli peniažky vrátené čím skôr, pretože teraz budeme mať opäť NO a nechce čakať ďalší mesiac naviac.
Len sa chcem uistiť, pretože som véééééééééľmi dávno nerobila DDP, údaje vypíšem ako keby som robila riadne DP ( r. 03,04,19,21,23,30) len s tým, že ešte do r. 36 dopíšem rozdiel?
Ďakujem
Dôvod na DDP nie je, majiteľ síce môže chcieť, ale peniažky tak skoro neuvidí. Aspoň myslím. Alebo chceš stihnúť DDP 8/11 a ešte to odpočítať od 9/11?. To by tuším šlo, alebo bude NO aj za 9/11?
vypíšeš tak ako si napísala. Ale aj tak si myslím, že o ten rozdiel už treba požiadať, neviem, závisí aj od DU.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

KEJKA Pozri príspevok
Dôvod na DDP nie je, majiteľ síce môže chcieť, ale peniažky tak skoro neuvidí. Aspoň myslím. Alebo chceš stihnúť DDP 8/11 a ešte to odpočítať od 9/11?. To by tuším šlo, alebo bude NO aj za 9/11?
vypíšeš tak ako si napísala. Ale aj tak si myslím, že o ten rozdiel už treba požiadať, neviem, závisí aj od DU.
NO za 08 chcem iba navýšiť, nie zároveň odpočítať od 09, v 09 bude tiež NO. To znamená, že ak ak v 09 bude tiež odpočet, tak nám odpočet za 08 vrátia ... a prečo treba žiadať o rozdiel?
0 0
jenny5 jenny5

jenny5 je offline (nepripojený) jenny5

KEJKA Pozri príspevok
ja mám tie neslávne faktúry tiež. Vyúčtovacie faktúry tú prvú zálohu neriešia, ale ani neodpočítavajú. Mne to tak matematicky vychádza, že aj ked je napr. 20EUR mínusom, v skutočnosti chcú zaplatiť celú fakturovanú čiastku a tá záloha zostáva bez zmeny.
Ak si mala na zálohu riadny doklad a DPH si odpočítala, tak to nechaj tak.
Ja mám ZD z tej zálohy ako nejakú zabezpeku, či či na preddavkoch a neriešim.
Kejka, mám na tú zálohu riadny daňový doklad s rozpisom DPH, tých 3,19€, na základe čo som si ich vtedy odpočítala. Na riadnych faktúrach mi terajšiu sumu odpočítavajú z tých 20€, takže tam mám postupne nižšiu zálohu podľa výšky faktúr. Keďže tieto faktúry účtujem úplne klasicky, tak mne to vychádza, že tých 3,19€ by som mala vrátiť do štátneho rozpočtu, na čo mám tú informatívnu faktúru z apríla, ktorú som však do II.Q nezarátala.
Každopádne by ma zaujímalo, ako účtujú v O2 :-))
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nechápem, tak O2 robí faktúry dvojako? Tebe matematicky sedí odpočet zálohy?
a odpočítavjú aj s rozpisom ZD a DPH? - to by bola novinka.
vrátiť nemusíš, ved si mala doklad. Ale podľa mňa, ak teraz faktúra vykazuje nižší doplatok - tak si odpočítaš nižšiu DPH, než je celkové plnenie.
0 0
jenny5 jenny5

jenny5 je offline (nepripojený) jenny5

Ahoj Kejka,

áno, predstav si, že mi sedí ten odpočet zálohy od 20€. Ale odpočítavajú bez rozpisu ZD a DPH, len celkovú sumu na zaplatenie. Netuším, ako to tam robia, ale už som raz s nimi bojovala, keď mi poslali faktúru bez zákonom určených náležitostí a bolo na nej napísané "daňový doklad", tak som ich žiadala o nápravu a vraj oni majú všetko v poriadku.
Každopádne veľmi pekne ďakujem za rady a želám pekný dník :-)
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
tak ja by som naozaj v danom mesiaci znižila odpočet DPH o alikvotnú čiastku DPH odpočítanej zo zálohy - aj ked ten rozpis tam nie je.
ked prídu doklady za Q, tak sa znova na to pozriem.
Ale tém na fakturáciu od O2 je tu viac.....môžeš si čítať.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

janaGT Pozri príspevok
NO za 08 chcem iba navýšiť, nie zároveň odpočítať od 09, v 09 bude tiež NO. To znamená, že ak ak v 09 bude tiež odpočet, tak nám odpočet za 08 vrátia ... a prečo treba žiadať o rozdiel?
Netreba písomne žiadať o rozdiel , pošlú na účet na základe DDP
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

prosím o radu:
za 08/2011 bolo podané riadne DP
potom som robila DDP za 08/11 z dôvodu vystavenia odberateľskej fa, v tomto DP som vyčíslila rozdiel,
teraz mi doniesli z jednej prevádzky vyfaktuerovať akciu, ktorá sa konala ešte v 08/11,
takže budem musieť urobiť ďalšie DDP za 08/11
Len neviem, či mám rozdiel vyčísliť oproti pôvodnému riadnemu DP, alebo oproti DDP?
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

janaGT Pozri príspevok
prosím o radu:
za 08/2011 bolo podané riadne DP
potom som robila DDP za 08/11 z dôvodu vystavenia odberateľskej fa, v tomto DP som vyčíslila rozdiel,
teraz mi doniesli z jednej prevádzky vyfaktuerovať akciu, ktorá sa konala ešte v 08/11,
takže budem musieť urobiť ďalšie DDP za 08/11
Len neviem, či mám rozdiel vyčísliť oproti pôvodnému riadnemu DP, alebo oproti DDP?
Podľa mňa sa vyčísľuje rozdiel oproti DDP, tu je z poučenia na vyplnenie tlačiva DPH, hovorí sa o poslednom daňovom priznaní, posledné bolo v tomto prípade DDP.

K dodatočnému daňovému priznaniu
Riadok 36 - rozdiel oproti poslednej známej vlastnej daňovej povinnosti alebo poslednému známemu nadmernému odpočtu za príslušné zdaňovacie obdobie na základe daňových priznaní alebo zistení správcu dane v rámci daňovej kontroly. 52.
Riadok 37 – suma dane, ktorá sa rovná sume uvedenej v riadku 36, ak sa má vysporiadať rozdiel v prospech alebo na ťarchu štátneho rozpočtu. V prípade, ak sa na základe podaného dodatočného daňového priznania nemá vysporiadať rozdiel uvedený v riadku 36 v prospech alebo na ťarchu štátneho rozpočtu, riadok sa nevyplňuje (napríklad pri úprave nadmerného odpočtu v čase, keď ešte nebol odpočítaný od vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zdaňovacom období).
Pri podávaní dodatočného daňového priznania sa postupuje podľa § 39 zákona SNR č. 511/1992 Zb. v znení neskorších predpisov. V dodatočnom daňovom priznaní sa uvedú všetky údaje v správnej výške. Údaje v dodatočnom daňovom priznaní nahrádzajú údaje posledného daňového priznania.
2 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

skúsite mi to prosím pozrieť, ako to mám urobiť?
dofakturovávam teraz sumu 39,- eur, čo je základ 32,50 + 6,50 DPH
priladám aj scan DDP za 08/11
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

janaGT Pozri príspevok
skúsite mi to prosím pozrieť, ako to mám urobiť?
dofakturovávam teraz sumu 39,- eur, čo je základ 32,50 + 6,50 DPH
priladám aj scan DDP za 08/11
Dofakturovávaš 39,- €, DPH z toho je 6,50 €, prečo máš na riadku 36 rozdiel oproti predchádzajúcemu DP čiastku 5? veď ak oprava spočívala len v tej dofakturácii, ktorú spomínaš, tak rozdiel by mal byť tých 6,50 €
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

babi2 Pozri príspevok
Dofakturovávaš 39,- €, DPH z toho je 6,50 €, prečo máš na riadku 36 rozdiel oproti predchádzajúcemu DP čiastku 5? veď ak oprava spočívala len v tej dofakturácii, ktorú spomínaš, tak rozdiel by mal byť tých 6,50 €
tých 5,- je rozdiel z prvého DDP, teraz musím urobiť ďalšie DDP toho istého mesiaca,nakoľko mi zabudli dať z prevádzky vyfakturovať ešte za 08/11 ... a tam to bude dph vo výške 6,50 ... len ja neviem, ako urobím to druhé DDP ... či tam dám do r. 36, dám tam -6,50? alebo 6,50 + pôvodných 5?
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

janaGT Pozri príspevok
tých 5,- je rozdiel z prvého DDP, teraz musím urobiť ďalšie DDP toho istého mesiaca,nakoľko mi zabudli dať z prevádzky vyfakturovať ešte za 08/11 ... a tam to bude dph vo výške 6,50 ... len ja neviem, ako urobím to druhé DDP ... či tam dám do r. 36, dám tam -6,50? alebo 6,50 + pôvodných 5?
Keďže vychádzame z toho, že Údaje v dodatočnom daňovom priznaní nahrádzajú údaje posledného daňového priznania, tak v riadku 36 bude -6,50. Predpokladám, že pri riadnom DP bol NO 1845,51 €, v 1. DDP sa NO upravil o tých 5 € na 1840,51, teraz pri 2. DDP to bude 1834,01, teda rozdiel v r. 36 bude -6,50 €, ak som to celé dobre pochopila
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať