Zavrieť

Porady

Súkromná škôlka alebo jasle

Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Nemáte niekto skúsenosti so založením súkromných detských jasiel alebo škôlky? Ako na to? Kde začať? Dá sa na takéto niečo získať peniaze z nejakých fondov či grantov?
Potrebujem hlavne priestory v súlade s hygienou, okrem pedagogického aj zdravotný dozor... Ale neviem, čo ešte všetko a hlavne, či aj na takéto sa poskytujú návratné alebo (ešte lepšie) nenávratné pôžičky.
Vdaka za každú radu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

jaslickarka Pozri príspevok
Chcem iba povedať, že ja som s lublou spokojná. Už dávno som snívala o súkromných jasličkách, ale stále som si nebola som istá, či to zvládnem. Nevedela som, na koho sa obrátiť až v jeden pekný deň som na porade našla lublu. A som veľmi spokojná. Pomáha mi s vecami, ktoré by som sama zvládla len ťažko. Jej rady sú úžasné. Takže kto neviete, ako začať pri zriaďovaní jaslí, vrelo odporúčam. Je úžasná.
vôbec ma táto téma nezaujíma, len mi je smiešne, že si s niekym spokojná, dlhodobo s ním spolupracuješ, ale zaregistrovala si sa až včera a len preto, aby si napísala oslavný príspevok, keďže máš iba jeden príspevok až ma napadá myšlienka, že tá oslavovaná lubla si vlastne ty a chváliš samú seba
0 0
aidylia aidylia

aidylia je offline (nepripojený) aidylia

ahoj, ja tiez uvazujem nad otvorenim jasli v dubravke a prave hladam informacie ako na to
0 0
sasulik7 sasulik7

sasulik7 je offline (nepripojený) sasulik7

Ahojte všetci veľa o tom čítam a každý hovorí o tom ako je to veľa vybavovačiek aj my sa o to bojíme ale myslím že v našom štáte je vybavovačiek veľa aj pri obyčajnej živnosti. našli sme fajn investora ktorý nám súkromné jasle zasponzoruje určite si urobíme dotazníky aj máme priestory skvelé pre takýto typ podnikania len sa chcem opýtať či by ste mi nevedeli poradiť kde nájdem nejaké inf. o tom čo a ako má byť v takejto škôlke info o hygiene a tak či je na to nejaký zákon alebo tak ak máte niekto nejaké dobré rady čomu sa vyvarovať a podobne budem rada )) u nás je strašne veľa detí vo škôlkach uprednostňujú hlavne 3 ročné a matky nemajú dať deti ....a ešte že či môžu byť jasle pre zdravé deti spojené aj s jasľami pre mentálne alebo len fyzicky postihnuté deti....Ďakujem vopred všetkým ochotným osobám ktoré poradiaPS: štát na súkromné škôlky matkám prispieva určitú sumu len neviem pretne koľko možno treba zaujať tie matky tím!!!
0 0
sasulik7 sasulik7

sasulik7 je offline (nepripojený) sasulik7

môžem sa opýtať o akej ľubke hovoríš a nejaký kontakt na ňu?.))
0 0
sasulik7 sasulik7

sasulik7 je offline (nepripojený) sasulik7

Sranda ze kazdy tu hovori o zivnosti a s.r.o.čka nemoze byt alebo nebolo by to pri srocke jednoduchsie?
0 0
evita09 evita09

evita09 je offline (nepripojený) evita09

Máš pravdu sasulík7, chcela by som s.r.o čku len tiež neviem ako na to, som ŤZP 55%, či môžem využiť dotácie na zriadenie jasličiek pre maximálne 10 detí. Kto by mi mohol poradiť ?? Ďakujem
0 0
median median

median je offline (nepripojený) median

a s.r.o. teda nemoze byt? Inak stale plati ta živnost ako Organizovanie voľného času detí? Lebo niekde som čital ze to uz odtial dali preč, tak ako to je???
0 0
Floydik Floydik

Floydik je offline (nepripojený) Floydik

Dobrý deň,

chcel by som poprosiť o informáciu, kde sa dajú na internete zohnať hygienické normy pre materské škôlky. Hľadám, hľadám a stále sa len dopracujem k vyhláškam kde mi chýbajú info ktoré ma najviac zaujímajú a to:
maximálny počet deti na jednu učiteľku, je to 22?
maximálny počet v triede, je to tiež 22?
A hlavne počet metrov štvorcových na jedného žiaka. Tieto metre zahŕňajú výlučne priestor v triede alebo aj jedáleň či školské priestory ako sú chodby alebo WC....
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
0 0
evita09 evita09

evita09 je offline (nepripojený) evita09

metre štvorcové sa vzťahujú na počet detí, aj jedáleň ,WC a tak isto aj priestor vonku v exteriery, všetko by malo byť v hygienických normách alebo v metodických pokynoch materskej školy. Skús Ministerstvo školstva metodické pokyny.
0 0
Floydik Floydik

Floydik je offline (nepripojený) Floydik

Ahoj,

našiel som v Zbierke zákonov č. 362/2006 paragrafy kde sa ale píše nasledujúce:

§ 3 - V predškolskom zariadení musí byť na jedno dieťa
z počtu detí, ktorý vychádza z veľkosti plôch vnútorných
priestorov predškolského zariadenia, najmenej
2,5 m2 trávnatej plochy a najmenej 4 m2 plochy detského
ihriska.
Čiže to sú ale metre navyše s ohľadom na to, čo píšeš ty o 4m2 vzťahujúce sa na priestory ako vnútorné tak i vonkajšie.

§ 4 - V predškolskom zariadení musia byť na jedno dieťa
najmenej 4 m2 plochy dennej miestnosti, ktorá plní
funkciu herne a spálne
Na jedno ležadlo na
spanie musí byť najmenej 1,7 m2.
Na jednu stoličku v jedálni musí byť najmenej
1,4 m2 plochy jedálne.
Čiže plochy pre spánok a jedáleň spadajú pod tie 4m2 vnútorných priestorov?
Ďakujem pekne.
1 0
Floydik Floydik

Floydik je offline (nepripojený) Floydik

Mohol by mi prosím niekto z Vás poradiť?
Veľmi by mi to pomohlo.
Ďakujem.
1 0
Oľga Turzová Oľga Turzová

Oľga Turzová je offline (nepripojený) Oľga Turzová

Dobrý večer. Ak má niekto záujem o zriadenie jaslí prípadne MŠ mám vhodné priestory a poradím ako nato. Som z okresu Hlohovec. Kontaktujte na v prípade záujmu mailom olusa@centrum.sk
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať