Zavrieť

Porady

Súkromná škôlka alebo jasle

Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Nemáte niekto skúsenosti so založením súkromných detských jasiel alebo škôlky? Ako na to? Kde začať? Dá sa na takéto niečo získať peniaze z nejakých fondov či grantov?
Potrebujem hlavne priestory v súlade s hygienou, okrem pedagogického aj zdravotný dozor... Ale neviem, čo ešte všetko a hlavne, či aj na takéto sa poskytujú návratné alebo (ešte lepšie) nenávratné pôžičky.
Vdaka za každú radu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
MATA 22 MATA 22

MATA 22 je offline (nepripojený) MATA 22

AHOJ MODRALIENKA,

NIE JE TO TAKE RUZOVE,AKO SOM CAKALA.
JASLICKY MAM OTVORENE OD 3.9.2007,ALE ZATIAL MAM PRIHLASENE LEN JEDNO DIETA.
PREPAC ZE ODPISUJEM AZ TERAZ.
KED SOM SI MINULY ROK ROBILA PRIESKUM,CI BY BOL O JASLICKY ZAUJEM,KEDZE V PARTIZANSKOM ANI V OKOLI ZIADNE NIE SU,TAK SA MI OZVALO ASI 60 MAMIN,ALE TENTO ROK JE TO KATASTROFA .
0 0
annikaa annikaa

annikaa je offline (nepripojený) annikaa

vedel by mi niekto poradiť, čo potrebujem na založenie súkromných jaslí?
je možnosť získať peniaze z Eu Fondov?
0 0
MATA 22 MATA 22

MATA 22 je offline (nepripojený) MATA 22

POTREBUJES HLAVNE VHODNE PRIESTORY,KTORE SPLNAJU VSETKY HYGIENICKE NORMY.
NEVIEM CI SA DAJU ZISKAT PENIAZE Z EUROFONDOV NA JASLE,JA SOM SI BRALA KLASICKY UVER S BANKY.
AZ TAK VELA PENAZI NA TO NETREBA .
0 0
annikaa annikaa

annikaa je offline (nepripojený) annikaa

Ahoj Mata,

ďakujem za odpoveď, mohla by som dostať na teba os. kontakt? mojím snom je založenie jaslí, ale som v slepej uličke neviem ako začať .
0 0
MATA 22 MATA 22

MATA 22 je offline (nepripojený) MATA 22

annikaa,napisala som ti ss
0 0
kerdo84 kerdo84

kerdo84 je offline (nepripojený) kerdo84

zdravim vsetkych.potreboval by som podnikatelsky plan cca 17stran.
potrebujem ho odovzdat do pondelka,aby som si mohol dat predtermin.dakujem
0 0
emik emik

emik je offline (nepripojený) emik

MATA 22 Pozri príspevok
AHOJ MODRALIENKA,

NIE JE TO TAKE RUZOVE,AKO SOM CAKALA.
JASLICKY MAM OTVORENE OD 3.9.2007,ALE ZATIAL MAM PRIHLASENE LEN JEDNO DIETA.
PREPAC ZE ODPISUJEM AZ TERAZ.
KED SOM SI MINULY ROK ROBILA PRIESKUM,CI BY BOL O JASLICKY ZAUJEM,KEDZE V PARTIZANSKOM ANI V OKOLI ZIADNE NIE SU,TAK SA MI OZVALO ASI 60 MAMIN,ALE TENTO ROK JE TO KATASTROFA .

ahoj Mata, tak ako sa ti dari po par mesiacoch? Zvysil sa pocet deti?
0 0
MATA 22 MATA 22

MATA 22 je offline (nepripojený) MATA 22

Bohuzial,jasle rusim,aj to jedno dieta co tam bolo tam mamina prestala davat,lebo ze:"ak tam ma byt sama,to moze byt aj u babky."
Takze do konca roka ich zavriem definitivne.
Ak chcete niekto pozrite si ich na www.jasle.hsstudio.sk
Ozaj,ak niekto potrebujete do jasli na prenasanie jedla termonadoby 5l,mam 3sk uplne nove nepouzite,aj uctenku k nim.Povodna cena bola 2500sk/ks.
Predala by som ich za 1500sk/ks.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

MATA 22 Pozri príspevok
Bohuzial,jasle rusim,aj to jedno dieta co tam bolo tam mamina prestala davat,lebo ze:"ak tam ma byt sama,to moze byt aj u babky."
Takze do konca roka ich zavriem definitivne.
Ak chcete niekto pozrite si ich na www.jasle.hsstudio.sk
Ozaj,ak niekto potrebujete do jasli na prenasanie jedla termonadoby 5l,mam 3sk uplne nove nepouzite,aj uctenku k nim.Povodna cena bola 2500sk/ks.
Predala by som ich za 1500sk/ks.
Mata, nebude na budúci rok záujem väčší? Podľa tej www-stránky to vyzerá super... tak ma napadlo, či u vás existuje materské centrum, či by sa nedalo s nimi spojiť, spolupracovať, využiť tie krásne priestory aj so zariadením... prípadne ak materské centrum u vás nie je, či by si sa na také nepodujala...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Mata 22, pokús sa vydržať ,ako Ti radí Heni, alebo sa spoj s ÚPSVaR zober si 2-3 aktivačné pracovníčky a poskytujte opatrovateľskú službu mamičkám na hodinku- dve a neskôr si dajú malé deťúrence aj na tri hodiny opatrovať keď si zvyknú ,aby sa im deti pri nákupoch netmolili popod nohy a inkasuj hneď 30-40-SK na hodinu.
Otázne je aká je réžia a či si ešte schopná ďalej zvládať nájom. Je mi smutno, že Ti to nevyšlo, lebo som sledovala s akým nadšením si do toho projektu išla. Hold -Slovensko naše.
0 0
emik emik

emik je offline (nepripojený) emik

Mata a aku reklamu si este spravila okrem webky? spominala si celkom uspesny prieskum...
0 0
Mimi21 Mimi21

Mimi21 je offline (nepripojený) Mimi21

Ja by som tiez chcela poradit... je urceny nejaky pocet tych malych detskych zachodov na urcity pocet deti? Pytam sa kvoli prerabke priestorov.
Treba do sukromnych jasiel zdravotne sestry, tak ako to bolo kedysi?
0 0
MATA 22 MATA 22

MATA 22 je offline (nepripojený) MATA 22

Melnick Pozri príspevok
Mata 22, pokús sa vydržať ,ako Ti radí Heni, alebo sa spoj s ÚPSVaR zober si 2-3 aktivačné pracovníčky a poskytujte opatrovateľskú službu mamičkám na hodinku- dve a neskôr si dajú malé deťúrence aj na tri hodiny opatrovať keď si zvyknú ,aby sa im deti pri nákupoch netmolili popod nohy a inkasuj hneď 30-40-SK na hodinu.
Otázne je aká je réžia a či si ešte schopná ďalej zvládať nájom. Je mi smutno, že Ti to nevyšlo, lebo som sledovala s akým nadšením si do toho projektu išla. Hold -Slovensko naše.
Ja som ponukala aj hodinovu starostlivost,cena 50sk/h,a doteraz som tam nemala ani jedno dieta.Cena za celodennu starostlivost je 250sk/den.Vyhlasila som akciu "SOBOTNE NAKUPY",kde som ponukala opatrovanie deti pocas nakupu rodicov,cena bola 100sk/3h.Tiez ani jedno dieta neprislo.
par krat som pocula,ci sa nehambim taku vysoku sumu pytat,ale pri vyske najmu 18 000sk/mesacne som uz z cenou nizsie nemohla ist.








































































































































































































































Ja uz neverim,ze by sa to rozbehlo,a nemam uz ani peniaze na dalsi najom
0 0
MATA 22 MATA 22

MATA 22 je offline (nepripojený) MATA 22

emik Pozri príspevok
Mata a aku reklamu si este spravila okrem webky? spominala si celkom uspesny prieskum...
Prieskum som robila asi rok predtym,nez som jasle otvorila.Zaujem bol vtedy dost velky.
A reklama?
Ja sama som si doma na pocitaci urobila asi 500ks letakov,ktore som lepila do obchodnych centier,detskych ordinacii,na vsetky stlpy v meste,za stierace aut.
Dala som si reklamnej firme urobit 7 500ks letakov,aj to roznosili do kazdej schranky v meste.
Dalsia firma mi robila papierove samolepiace etikety,250ks,lepila som to na kazde dvere,stlp,smetny kos.....
Dala som si vyrobit reklamny spot a 7 dni v tyzdni,kazdu pol hodinu ho vysielal informacny TV kanal mesta Partizanske.
3x som dala oznam o otvoreni jasi vyhlasit do mestskeho rozhlasu.

V meste je MC,s majitelkou sa poznam,takze ta mi tiez robila trochu reklamu.
0 0
MATA 22 MATA 22

MATA 22 je offline (nepripojený) MATA 22

Mimi21 Pozri príspevok
Ja by som tiez chcela poradit... je urceny nejaky pocet tych malych detskych zachodov na urcity pocet deti? Pytam sa kvoli prerabke priestorov.
Treba do sukromnych jasiel zdravotne sestry, tak ako to bolo kedysi?
Ja som musela mat na 15 deti 3 male zachodiky a 2 nocniky
Hygienicka sice hovorila,ze by som mala zamestnat zdravotnu sestru,ale tiez povedala,ze to kontrolovat nebude.
Zriadujes jaslicky?Ak potrebujes termonadoby,mam na predaj.
0 0
Mimi21 Mimi21

Mimi21 je offline (nepripojený) Mimi21

Termonadoby... hodia sa mi
Len co dostanem uver, hned ti pisem
0 0
MATA 22 MATA 22

MATA 22 je offline (nepripojený) MATA 22

OK.
Uz som ich ponukala skolkam na okoli,ale nikto ich teraz nepotrebuje
Ak budes mat o ne zaujem,posli mi mail na :jaslicky.pe@azet.sk
0 0
Mimi21 Mimi21

Mimi21 je offline (nepripojený) Mimi21

Este jedna rada od niekoho kto ma uz zalozene sukromne jaslicky... videla som na fotkach, ze netreba tie malicke zachodiky a umyvadielka, ale stacia pod ne iba podstavce. Je to pravda? Da sa to urobit aj takto a hygienik to povoli?
0 0
Denisa Višňáková Denisa Višňáková
Mamička na materskej
Mata22- prečítala som si celú túto poradu a pevne som verila že na konci sa dočítam ako sa ti darí. Ale na tvojom mieste by som ešte nehádzala flintu do žita aj keď všetko stojí peniaze. Nechápem prečo to nejde, buď ti niekto robí zlú reklamu alebo ja neviem. Ja sa strojím na budúci rok podnikať v kozmetike a kaderníctve ale už dávno sme si chceli s kamarátkou spraviť súkromnú škôlku alebo lepšie povedané centrum na opatrovanie detí spojené s niečím ako družina pre väčšie deti. Ale tu v Zlatých Moravciach je jeden malý problém. Je tu dosť vysoká nezamestnanosť a keď už aj by chceli mamičky nastúpiť do práce väčšinou by mali takú mizernú výplatu že sa im neoplatí dať dieťa do škôlky a radšej budú tri roky doma. Ja som toho najlepším príkladom. Tiež som už dva roky na MD a predtým som zarábala 10 000,- takže by sa mi to vôbec neoplatilo dať malého do škôlky a chodiť do práce. Ktovie či práve toto nebude príčína tvojho neúspechu u verejnosti. Mám veľa takých kamarátiek, ktoré sú na tom tak ako ja. Ale napriek tomu všetkému ti držím palce a dúfam že sa to rozbehne. Priestory máš krásne aj hračky. Držím palce.
0 0
MATA 22 MATA 22

MATA 22 je offline (nepripojený) MATA 22

Mimi21 Pozri príspevok
Este jedna rada od niekoho kto ma uz zalozene sukromne jaslicky... videla som na fotkach, ze netreba tie malicke zachodiky a umyvadielka, ale stacia pod ne iba podstavce. Je to pravda? Da sa to urobit aj takto a hygienik to povoli?
To pochybujem ze Ti toto hygienik povoli.Vyska umyvadielok je dana zakonom,(nechce sa mi teraz hladat c. zakona).Ten zakon je robeny skor pre skolky,ale hygienicka sa ho drzala ako kliest.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať