Zavrieť

Porady

Súkromná škôlka alebo jasle

Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Nemáte niekto skúsenosti so založením súkromných detských jasiel alebo škôlky? Ako na to? Kde začať? Dá sa na takéto niečo získať peniaze z nejakých fondov či grantov?
Potrebujem hlavne priestory v súlade s hygienou, okrem pedagogického aj zdravotný dozor... Ale neviem, čo ešte všetko a hlavne, či aj na takéto sa poskytujú návratné alebo (ešte lepšie) nenávratné pôžičky.
Vdaka za každú radu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

arizona ti to tu šupla.
Ináč my sme mali kontrolu a dopadla super, povedala len, že je matkou maiteľky a viac ju neriešili, ostatné učiteľky skontrolovali aj OP aj pracovné zmluvy proste všetko.
0 0
katrin58 katrin58

katrin58 je offline (nepripojený) katrin58

Ahojte vsetci,vedel by mi prosim niekto poradit?uvazujem nad zalozenim sukromnych jasli v rodinnom dome,daju sa ziskat nejake dotacie z uerofondov a co vsetko je potrebne?za akukolvek radu vopred dakujem
0 0
szklau szklau

szklau je offline (nepripojený) szklau

Ahojte!
Kto má už jasle: mamičky dostanú ešte rodičovský príspevok keď ich detí chodia do súkromnej jasle?

A ako je so štátnou dotáciou?Dostanem aj na založenie? A kolko dostanem potom mesačne?
Dúfam že mi niekto poradí.
Strašne by som chcela jasle...
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

áno rodičovský dostávajú do výšky fakturovanej sumy :-) Štátne dotácie berieme len na zamestnancov, na založenie sme mali súkromné a sponzorské zdroje.
0 0
szklau szklau

szklau je offline (nepripojený) szklau

Ďakujem!
Sponzorské zdroje?Aké?
Miesto by som mala ale na ostatné by som potrebovala nejaké peniaze.
0 0
sonicka_1 sonicka_1

sonicka_1 je offline (nepripojený) sonicka_1

Dobry den,
ozivujem temu. Prave som volala na zivnostensky urad, kde mi povedali ze na opatrovanie deti nestaci zivnost ze to patri pod VUC, volna zivnost 29.5 Opatrovanie kratkodobej starostlivosti nestaci, to je len na par hodin nepravidelne, ked rodicia nemozu. Som v koncoch, skolku nechcem, chcem to len pre par deti, zaujemcov by som aj mala, chcem to robit doma, mam na to priestory, ale mam problem s uradnmi. Jasle su tiez volna zivnost, ale tam treba myslim vela veci z hygieny riesit a je to len do 3 rokov.
Prosim poradte, ako na to.
Dakujem!
0 0
idris-TV idris-TV

idris-TV je offline (nepripojený) idris-TV

Dobry den Vam zelam mam par otazok uz par dni hladam zakony ktore sa zaoberaju skolkami no a nasla som tieto
Zbierka zakonov 259-2008
Zbierka zakonov 527-2007
Zbierka zakonov 245-2008

ale mam problem nikde som tam nevidela kolko m2 potrebujem na 1 dieta na hranie naspanok na jedalen V KTOREJ VYHLASKE TO NEJDEM ALEBO V KTOROM ZAKONE???
0 0
ladis1 ladis1

ladis1 je offline (nepripojený) ladis1

Dobry den..citam tu o zalozeni jasliciek..s dcerou uvazujeme o zalozeni v Ke..poradite co nam treba na zaciatok? cim ste presli Vy , co ste potrebovali?

s uctou Lengyel

Dakujem
0 0
sofiaseb sofiaseb

sofiaseb je offline (nepripojený) sofiaseb

Dobrý deň.
Aj ja sa pripájam a tiež som rada, že som objavila vašu tému.
Chcela by som si založiť súkromnú škôlku v Bratislave. Zatiaľ ešte nweviem presne v ktprej časti. Som úplne na začiatku.
Neviete mi poradiť kde mám začať?
Čo všetko treba vybaviť, aké úrady osloviť....všetko okolo toho.
Na ministerstve školstva mi odporučili preštudovať zákon 596/2003 §16.
0 0
ene ene

ene je offline (nepripojený) ene

ahojte, my tiez s manzelom rozmyslame nad otvorenim sukromnej skolky, vlastnime dom s dvoma 3-izb. bytmi, tak jeden z nich by sme chceli prerobit na skolku. Uz tyzden studujeme vyhlasky a zakony, a tie rozpocty a cisla na dieta a m2, su nehorazne. V pvom rade si chceme urobit prieskum, ci bude o skolku zaujem, a potom si planujeme zavolat tam pani z hygieny, ci nas priestor splna poziadavky. Chceli by sme to otvorit na 20 deticiek.
A ako pokracujete vy? Ako sa dari?
0 0
Vnučka Vnučka

Vnučka je offline (nepripojený) Vnučka

TO: Ene
A v akom meste?
0 0
lelask lelask

lelask je offline (nepripojený) lelask

neviete ci sa daju ziskat nejake peniaze z grantov,ministerstva .... na detske jaslicky?
0 0
lelask lelask

lelask je offline (nepripojený) lelask

my pokracujeme celkom fajn,coskoro to bude uz rok co sa snazime otvorit jasle asi tak pre 13-15 deticiek. Priestory mame super z byvalej skolky ale hygena ma nehorazne naroky - podla toho co ziadaju od nas by nemohli fungovat asi ziadne skolky,kedze vsetky boli postavene za totaca a nezhoduju sa s narokmi terajsich predpisov. Prave pracujeme na navrhu najomnej zmluvy. Ak mame niekto nejake rady sem s nimi.
0 0
lu.bla lu.bla

lu.bla je offline (nepripojený) lu.bla

ahojte, na tom makam aj ja a ide o to, ze vo vyhlaske je uvedene, ze 4 m2 priestoru na jedno dieta, 3 m2 ak je aj spalna. volala som na hygienu a tam mi povedali, ze z kupelky by sa malo dat prejst do herne. musi byt detske wc aj umyvadlo, strava staci nahlasit, ak sa bude dovazat. inak mi povedali, ze pridu kuknut priestory a povedia, co treba a ze sa nejak vyspekulovat, aby s ato dalo. dalsia vec je, ze musi byt vyrieseny odpad, odvoz odpadu atd a dalsia vec - musi byt vonku ihrisko. proste su tie poziadavky brutus, ale podla mna sa vzdy da nejak dohodnut. proste mne prislo divne, ze so stravou robia mensie caviky ako so zachodom. ja mam nahlasene deti vsetky okolo 1 roku, ktore plienkuju, nejdu na serblik, nie to este sa vystverhat na detske wc, ktore je akuratne pre skolkarov. ale vidite, byt to musi. ale ako som spominala, hygienicka bola mila a ustretova, povedala, ze sa budu snazit vyjst mi v ustrety. myslim, ze na vyske vesiacikov nezalezi az tak ako na tom, ci sa ma to dieta kde prebalit a vobec. len ma zaujima, ze ako je to so zivnostami, lebo vo volnych zivnostiach su: jasle alebo pomoc rodine alebo opatrovatelske sluzby. vela zien opatruje v domacnosti, nemaju zdaleka take nalezitosti ako hygiena ziada a predsa maju povolenu prevadzku. kukala som na nete mnozstvo jasli a sukromnych opatrovatelskych centier a nie kazde ma male zachodiky a umyvadielka, nie kazde je presne podla vyhlasky, tak ja neviem, ake su rozdiely. asi to fakt bude v nazve zivnosti. lebo nie vsetko su jasle. na nete najdete sukromne jasle, sukromne opatrovatelske centrum, privatne centrum opatrovania a podobne. a mam pocit, ze prave jasle su podla noriem a centra ani nie. uvitam hocijake postrehy
0 0
smejo251 smejo251

smejo251 je offline (nepripojený) smejo251

lu.bla Pozri príspevok
ahojte, na tom makam aj ja a ide o to, ze vo vyhlaske je uvedene, ze 4 m2 priestoru na jedno dieta, 3 m2 ak je aj spalna. volala som na hygienu a tam mi povedali, ze z kupelky by sa malo dat prejst do herne. musi byt detske wc aj umyvadlo, strava staci nahlasit, ak sa bude dovazat. inak mi povedali, ze pridu kuknut priestory a povedia, co treba a ze sa nejak vyspekulovat, aby s ato dalo. dalsia vec je, ze musi byt vyrieseny odpad, odvoz odpadu atd a dalsia vec - musi byt vonku ihrisko. proste su tie poziadavky brutus, ale podla mna sa vzdy da nejak dohodnut. proste mne prislo divne, ze so stravou robia mensie caviky ako so zachodom. ja mam nahlasene deti vsetky okolo 1 roku, ktore plienkuju, nejdu na serblik, nie to este sa vystverhat na detske wc, ktore je akuratne pre skolkarov. ale vidite, byt to musi. ale ako som spominala, hygienicka bola mila a ustretova, povedala, ze sa budu snazit vyjst mi v ustrety. myslim, ze na vyske vesiacikov nezalezi az tak ako na tom, ci sa ma to dieta kde prebalit a vobec. len ma zaujima, ze ako je to so zivnostami, lebo vo volnych zivnostiach su: jasle alebo pomoc rodine alebo opatrovatelske sluzby. vela zien opatruje v domacnosti, nemaju zdaleka take nalezitosti ako hygiena ziada a predsa maju povolenu prevadzku. kukala som na nete mnozstvo jasli a sukromnych opatrovatelskych centier a nie kazde ma male zachodiky a umyvadielka, nie kazde je presne podla vyhlasky, tak ja neviem, ake su rozdiely. asi to fakt bude v nazve zivnosti. lebo nie vsetko su jasle. na nete najdete sukromne jasle, sukromne opatrovatelske centrum, privatne centrum opatrovania a podobne. a mam pocit, ze prave jasle su podla noriem a centra ani nie. uvitam hocijake postrehy
Zdravim vas...ja by som sa len chcela zapojit...aj ja uvazujem nad zriadenim detskych sukromnych jasli len nemam ani tusenie kde zacat...priestor by som mala ..je to budova byvalej materskej skoly a cco dalej ako pokracivat ,kde zacat?Mam vystudovanu aj pedagogiku teda vzdelanie mam len neviem co dalej mozte mi dakujeeeem
0 0
smejo251 smejo251

smejo251 je offline (nepripojený) smejo251

Zdravim vas...ja by som sa len chcela zapojit...aj ja uvazujem nad zriadenim detskych sukromnych jasli len nemam ani tusenie kde zacat...priestor by som mala ..je to budova byvalej materskej skoly a cco dalej ako pokracivat ,kde zacat?Mam vystudovanu aj pedagogiku teda vzdelanie mam len neviem co dalej mozte mi dakujeeeem
0 0
lu.bla lu.bla

lu.bla je offline (nepripojený) lu.bla

ahoj, najskor si treba prestudovat vyhlasku 527/2007 a podla toho postupovat, hygiena, mestsky urad, odpady riesit (plienky su bio material) a hlaven kolky, trpezlivost s uradnikmi.
0 0
lelask lelask

lelask je offline (nepripojený) lelask

prosim vas s akymi platmi ratate pre zamestnancov v detskych jasliach? A kolko a akych zamestnancov?
Surne prosiiiiim, dakujem
0 0
lu.bla lu.bla

lu.bla je offline (nepripojený) lu.bla

vsetko beriem na zivnost na zmluvu s tym, ze si budu odvody platit sami. mna osobne by to ekonomicky zabilo, keby som mala mat klasickych zamestnancov. navyse beriem z uradu prace absolventky na absolventsku prax. celkom slusne podmienky su a samozrejme kočky budu pod dohladom skusenych
inak ja ratam 500- 600 E na jednu sestru/pedagogicku. oni maju odvody ako SZCO okolo 100 e, aj ot prehanam, takze v pohode.v zdravotnictve by viac nezarobili a keby boli zamestnankyne, tak ma vyjdu ovela viac nez len tych 600.
0 0
andika25 andika25

andika25 je offline (nepripojený) andika25

Dobrý den prajem,
Prosím pomôžte mi. Chceme otvárať súkromne jasle, už som preštudovala zákony, predpisy, ale taký zákon, čo sa zaoberá s jasličkami tuším ani neexistuje. Na živnostenskom hovorili, že potrebujem len voľnú živnosť, ale vtedy môžem opatrovať len pár hodín denne, ale ja chcem normálne fungujúce jasličky. Už som prečítala z. 448/2008, tam sú všeliaké soc.zariadenia, ale ani jeden nepasuje na jasličku. Asi by som mala ísť na krajský úrad, alebo dá sa to niako obdísť? Všetko máme perfektne vypracované, aj peniazy by sa našli, ale tie zákony...vlastne aby existoval na to zákon, ale neni !!!Kto by mi vedel pomocť? Andi
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať