Zavrieť

Porady

Súkromná škôlka alebo jasle

Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Nemáte niekto skúsenosti so založením súkromných detských jasiel alebo škôlky? Ako na to? Kde začať? Dá sa na takéto niečo získať peniaze z nejakých fondov či grantov?
Potrebujem hlavne priestory v súlade s hygienou, okrem pedagogického aj zdravotný dozor... Ale neviem, čo ešte všetko a hlavne, či aj na takéto sa poskytujú návratné alebo (ešte lepšie) nenávratné pôžičky.
Vdaka za každú radu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
andulkaa andulkaa

andulkaa je offline (nepripojený) andulkaa

Toria, ako to teda máš? Ty si ako SZČO, máš živonosť, účtovníctvo robíš predpokladám asi jednoduché, máš súkromné jasličky a aj škôlku? Brala si si aj nejaký úver ako živnostníčka? Určite ťa to stálo nemálo úsilia a hlavne peniažkov. Čerpala si aj nejaké EU fondy, alebo sponzorské? bolo potrebné vypracovať aj nejaký podnikateľský projekt, ktorý si predkladala na úrad? Bolo by možné sa prísť pozret? Prípadne nejaký kontakt?
0 0
miramff miramff

miramff je offline (nepripojený) miramff

Ahojte, Toria, mna by zaujimalo, ci pri zakladani jasli alebo MS nepotrebujes mat odpovedajuce vzdelanie, ked je to s.r.o, pretoze pri klasickej MS musi byt riaditel vystudovany detsky pedagog plus este musi mat nejaku prax.
A prosim Ta, kde mate tie jaslicky? Nemas www? diky.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

No my to máme v Martine, www nemáme, asi ani nebude, je príliž veľký záujem o naše zariadenie a ešte keby sme mali aj www, tak by sme to asi nezvládli...
No a my to robíme na živnosť a živnostníčka je pedagodička a vzdelanie spĺňa.
0 0
miramff miramff

miramff je offline (nepripojený) miramff

A AK SA SMIEM SPYTAT, OD KOLKYCH ROKOV BERIETE DETI? a BERIETE DETI AJ NA KRATKU DOBU, NAPRIKLAD NA DEN, POL DNA, ALEBO TAK NEJAK, KED CLOVEK MUSI NIECO VYBAVIT A NEMA DIETA KAM DAT?
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

miramff Pozri príspevok
A AK SA SMIEM SPYTAT, OD KOLKYCH ROKOV BERIETE DETI? a BERIETE DETI AJ NA KRATKU DOBU, NAPRIKLAD NA DEN, POL DNA, ALEBO TAK NEJAK, KED CLOVEK MUSI NIECO VYBAVIT A NEMA DIETA KAM DAT?


miriam my máme detičky od 10 MEIACOV DO 3 rokov. Máme takzv. pravidelné deti s dochádkou na 4 až 12 hodín denne a nepravidelné s dochádzkou do 4 hodín denne. Niektoré deti sú na dva dni v týždni, niektoré na 2 hodiny denne, alebo týždene - sme aj takzv. hodinové centrum ale len zazmluvnené deti.
0 0
iviatko iviatko

iviatko je offline (nepripojený) iviatko

ahojte, prave citam vsetko co sa tyka MS, ale bola by som rada, ak by mi niekto vedel zhrnut, co vsetko potrebujem na zriadenie takehoto zariadnia. Pripadne ak by som opatrovala deti len v mensom pocte. Teraz to robim doma, opatrujem jedno dieta celodenne a druhe prilezitostne, mam syna vo veku 3.5 roka. Opatrovaniu sa popro RD venujem skoro 4 roky a momentalne ma dnes vytocili v skolke, pretoze mi oznamili, ze uz deti neprijimaju. Dozvedela som sa, ze tam maju :tlacenky:. Tak by som rada vedela vsetko co sa tyka sukromnej skolky. vdaka
0 0
orbitka88 orbitka88

orbitka88 je offline (nepripojený) orbitka88

chcem sa opýtat,či je tu niekto kto skušal niečo také v košiciach založit si jasle?som momentálne na materskej dovolenke a mám 2ročného syna,rozmýšlam nad nejakým nápadom podnikania a jasle by ma dost naplnali.len sa pýtam či to niekto skúšal tu v košiciach a ako obstál......budem vdačná za každú radu,či názor.....zatial je to len uvaha,no velmi rada by som ju zrealizovala a naplno sa tomu venovala a oddala tejto myšlienke.....každopádne si urobím prieskum,len sa chcem opýtat ako formou ste ten prieskum robili,kto sa snažil zriadit školku,alebo ju zriadil.formov webu,alebo nejakej ankety v meste??dakujem .iva
0 0
Zuzana 1975 Zuzana 1975

Zuzana 1975 je offline (nepripojený) Zuzana 1975

toria Pozri príspevok
My máme jasličky ale súkromné, takže asi nepomôžem
Dobry den!
Prave som citala prispevky na zriadenie detskych jasliciek.
Aj ja sa trapim s papiermi uz 4 mesiace,momentalne s nasledovnym problemom:Priestory som nasla v jednom rodinnom dome s nadhernou zahradou...
Na rodinny dom je nutne vybavit zmenu v uzivani z rod.domu na podnikatelsky objekt.
Otazka je,na aky podnikatelsky objekt?Priamo na jasle,opatrovatelske centrum,alebo je mozne aj na nieco ine ?Myslim tym napr. kancelarske priestory atd.
Prosim o rady tych,co uz presli touto kalvariou!
Dakulem!
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

No takže my máme Rd kupovaný len na tento účel. Majiteľka tam má trvalý pobyt, tým pádom je to súkromné zariadenie. Mali sme kontrolu z hygieny, plynárni, elektrárni, hasičov a to sme zaniesli na životné prostredie. Majiteľka tam nebýva a náklady na prevádzku RD si účtujeme len v 70%, otatné % sú nákladom majiteľky pretože tam má trvalý pobyt...
0 0
Zuzana 1975 Zuzana 1975

Zuzana 1975 je offline (nepripojený) Zuzana 1975

toria Pozri príspevok
No takže my máme Rd kupovaný len na tento účel. Majiteľka tam má trvalý pobyt, tým pádom je to súkromné zariadenie. Mali sme kontrolu z hygieny, plynárni, elektrárni, hasičov a to sme zaniesli na životné prostredie. Majiteľka tam nebýva a náklady na prevádzku RD si účtujeme len v 70%, otatné % sú nákladom majiteľky pretože tam má trvalý pobyt...

No dobre,
pojdem sa na to opytat na mestsky urad,ako to je,lebo hned u nich v prvom kole som neuspela:nedostala som otvaracie doby na prevadzku,kedze ziadna prevadzka nemoze fungovat v rod.dome.Musi to byt podla nich podnikatelsky objekt.
Vy prevadzkujete jaslicky na zivnost,alebo ako zdruzenie obcanov?
Ja to planujem na zivnost.
Dakujem za rady!!!!
0 0
Vedrun Vedrun

Vedrun je offline (nepripojený) Vedrun

mamička na materskej :)
No my mame ten isty problem, mame vyhliadnuty RD na sukrombu skolku, ale je to v rozpore s uzemnym planom obce, ktory v tej casti povoluje len rodinne domy a nie podnikanie. Riesenie je take, ze treba podat ziadost o rekolaudaciu objektu na podnikatelsky s tym, ze 51% stavby ostane ako rodinny dom a 49% moze fungovat ako podnikatelsky objekt. Treba na to projekt tusim....
0 0
Vedrun Vedrun

Vedrun je offline (nepripojený) Vedrun

mamička na materskej :)
Zuzana 1975 Pozri príspevok
Dobry den!
Prave som citala prispevky na zriadenie detskych jasliciek.
Aj ja sa trapim s papiermi uz 4 mesiace,momentalne s nasledovnym problemom:Priestory som nasla v jednom rodinnom dome s nadhernou zahradou...
Na rodinny dom je nutne vybavit zmenu v uzivani z rod.domu na podnikatelsky objekt.
Otazka je,na aky podnikatelsky objekt?Priamo na jasle,opatrovatelske centrum,alebo je mozne aj na nieco ine ?Myslim tym napr. kancelarske priestory atd.
Prosim o rady tych,co uz presli touto kalvariou!
Dakulem!
Ja by som odporucala si zriadit "sukromne opatrovatelske centrum", tam netreba ziadne povolenia od hygieny ani od nikoho. A treba urobit rekolaudaciu na podnikatelsky objekt, pokial viem je treba pri tej ziadosti predlozit aj podnikatelsky zamer. Pre tych ktorych zaujima tema skolka a jaslicky pripajam link na skvely clanok, ktory mne velmi pomohol....
takze nepripajam lebo system mi nedovoli.... Ak mate niekto napad ako link mozem vlozit bez toho aby som musela pisat 15 prispevkov sem s nim
0 0
Vedrun Vedrun

Vedrun je offline (nepripojený) Vedrun

mamička na materskej :)
aspon uryvok z clanku - pre mna to najdolezitejsie:

Kto si zriadi opatrovateľské centrum v byte a chce sa starať o niekoľko detí, okrem živnostenského listu nijaké iné povolenia nepotrebuje. Na Krajskom úrade v Bratislave záujemcovi o opatrovanie detí v prenajatom byte povedia, že mu stačí takzvaná voľná živnosť na organizovanie voľného času detí.
Stačí prísť na úrad, vyplniť žiadosť, doložiť tisíckorunový kolok a výpis z registra trestov nie starší ako tri mesiace. Ak bude centrum v prenajatom byte, je potrebné predložiť nájomnú zmluvu. Žiadne povolenie od hygienikov či doklad o vzdelaní sa nevyžaduje.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Vedrun Pozri príspevok
Ja by som odporucala si zriadit "sukromne opatrovatelske centrum", tam netreba ziadne povolenia od hygieny ani od nikoho. A treba urobit rekolaudaciu na podnikatelsky objekt, pokial viem je treba pri tej ziadosti predlozit aj podnikatelsky zamer. Pre tych ktorych zaujima tema skolka a jaslicky pripajam link na skvely clanok, ktory mne velmi pomohol....
takze nepripajam lebo system mi nedovoli.... Ak mate niekto napad ako link mozem vlozit bez toho aby som musela pisat 15 prispevkov sem s nim
Ak som dobre pochopila, netreba prerabat zachodiky, male umyvadla, nic sa nekontroluje?Ako je to so stravou,
Uz davnejsie sa pohrabvam s myslienkou na take nieco pre postihnute deti.
Len sama, to je asi tazke, trebalo by este niekoho na to.
Naposledy upravil alaya1 : 24.01.09 at 12:16
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

alaya1 Pozri príspevok
Ak som dobre pochopila, netreba prerabat zachodiky, male umyvadla, nic sa nekontroluje?Ako je to so stravou,
Uz davnejsie sa pohrabvam s myslienkou na take nieco pre postihnute deti.
Len sama, to je asi tazke, trebalo by este niekoho na to.
pozor pre postihnuté deti je to úplne niečo iné. Tam musíš poskytovať zdravotnú a sociálnu starostlivosrť.

Skús sa obrátiť na živnostenský úrad, tam ti povedia akú živnosť a pri tomto aj vzdelanie potrebuješ. Pretože starať sa o postihnuté deti nie je jednosuché. My sme mali downov syndróm, ale splnili sme všetky požiadavky. To bol len jeden chlapček a chodil k nám rok a pol
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

toria Pozri príspevok
pozor pre postihnuté deti je to úplne niečo iné. Tam musíš poskytovať zdravotnú a sociálnu starostlivosrť.

Skús sa obrátiť na živnostenský úrad, tam ti povedia akú živnosť a pri tomto aj vzdelanie potrebuješ. Pretože starať sa o postihnuté deti nie je jednosuché. My sme mali downov syndróm, ale splnili sme všetky požiadavky. To bol len jeden chlapček a chodil k nám rok a pol
aha, tajk to som nevedela, vzdelanie nie je u mna problem, no musim sa popytat, ale rozmyslam, ci sa to opalati- skor ci sa da z toho vyzit.
0 0
Vedrun Vedrun

Vedrun je offline (nepripojený) Vedrun

mamička na materskej :)
Co sa tyka detskeho opatrovatelskeho centra tak sa vraj nekontroluje vobec nic. Moze to robit kto chce (bez vzdelania), kde chce (trebars aj byt v panelaku) a ani varenie nie je kontrolovane.... Ale ak ide o postihnute deti tak to veru netusim
0 0
lelask lelask

lelask je offline (nepripojený) lelask

caute , ma niekto skusenost so zriadenim sukromnej materskej skolky , ktora je zaradena do systemu skol??
Dik moc za radu.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ako zriadit detske opatr.centrum v prenajatom byte? byt je urceny na byvanie, treba to menit?
0 0
Zuzana0689 Zuzana0689

Zuzana0689 je offline (nepripojený) Zuzana0689

Ahojte vsetci. Prosim mozte mi niekto poradit. Strasne sa mi paci myslienka zalozit si sukromne jasle v nasom meste nakolko tu nic take nieje a myslim ze by to mamicky uvitali. No zial neviem kde zacat a co vsetko mi treba vybavit. Ak ma niekto skusenost alebo sa mu to uz podarilo aj s tymi vsetkymi papierovackami mozte mi poradit co spravit a kde zacat? Prosim. Dakujem a info mi poslite na mail. Dakujem vsetkym za akukolvek radu. Prajem pekny den. Zuzana
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať