Zavrieť

Porady

Súkromná škôlka alebo jasle

Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Nemáte niekto skúsenosti so založením súkromných detských jasiel alebo škôlky? Ako na to? Kde začať? Dá sa na takéto niečo získať peniaze z nejakých fondov či grantov?
Potrebujem hlavne priestory v súlade s hygienou, okrem pedagogického aj zdravotný dozor... Ale neviem, čo ešte všetko a hlavne, či aj na takéto sa poskytujú návratné alebo (ešte lepšie) nenávratné pôžičky.
Vdaka za každú radu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
MATA 22 MATA 22

MATA 22 je offline (nepripojený) MATA 22

DAKUJEM ZA PRIANIE.
TAKE SPRIAZNENE DUSE MAM 2 .
MAS PRAVDU,BEZ LUDI KTORI MA PODPORUJU A KTORYM VERIM NA 1000% BY SOM TO ASI NEDOKAZALA.
S URADNIKMI SI UZ UZIVAM TERAZ .NA ZIVNOSTENSKOM URADE MI POVEDALI ZE SUHLAS HYGIENIKA POTREBUJEM,LEN AK BY SOM TAM AJ VARILA.ALE KEDZE NEMAM POVOLENIE VARIT,A JEDLO BUDEM DOVAZAT S NEDALEKEJ SKOLSKEJ JEDALNE,TAK HYGIENIKA NEPOTREBUJEM.A NA URADE PRACE POVEDALI,ZE JE TO BLBOST,ZE HYGIENIKA POTREBUJEM LEN VTEDY,AK BUDEM PREVADZKOVAT CHRANENU DIELNU. .
TAK SOM ZAVOLALA PRIAMO NA HYGIENU,A TAM MI POVEDALI,ZE HYGIENIK MUSI SCHVALIT KAZDU PREVADZKU.
TO SU ODBORNICI,CO?
0 0
Bielčo Bielčo

Bielčo je offline (nepripojený) Bielčo

pre MATA 22,

no my práve s manželkou ideme rozbiehať jeden obchod, ale ona o takomto niečom hovorí, že by ju to bavilo. rovnako aj jednu kamošku, takže by na to boli min. dve. rovnako moja mama, ktorá robila v škôlke a ten vzťah k deťom teda má - úplne ju žrali. takže možno, keď sa nám podarí spustiť jedno, tak by sme postupne začali s týmto - ten prieskum, hľadanie priestorov a tak ďalej.
0 0
MATA 22 MATA 22

MATA 22 je offline (nepripojený) MATA 22

AHOJ BIELCO,

AK TO MANZELKU BAVI,NECH DO TOHO IDE.DRZIM JEJ PALCE.
0 0
Bielčo Bielčo

Bielčo je offline (nepripojený) Bielčo

MATA 22 Pozri príspevok
AHOJ BIELCO,

AK TO MANZELKU BAVI,NECH DO TOHO IDE.DRZIM JEJ PALCE.
ahoj,
tak ako pokracujete? ozaj, robis to len preto, ze ta to bavi alebo ta to aj uzivi? velmi som to zatial nepropcitaval, takze neviem ake su naklady a realne prijatelne ceny za opatrovanie. písala si, ze beries 250 sk. kolko predpokladas,ze budes mat deti? a kolko su asi vstupne naklady? čo všetko ponukas - pisala si, ze jedlo budes dovazat . to je v tych 250 sk?
viem, ze vela otazok, ale je to naozaj zaujimave
0 0
MATA 22 MATA 22

MATA 22 je offline (nepripojený) MATA 22

AHOJ,

MANZEL ZARABA DOBRE,TAKZE SKOR TO ROBIM LEBO MA TO BAVI,ALE AK S TOHO BUDE NEJAKY ZISK,TAK TO LEN POTESI .

CENA NA DEN BUDE 250sk + 60sk STRAVA.KAPACITA JE 17 DETI,NAJOMNE JE OKOLO 15000SK AJ S ENERGIAMI.POCITAM S 2 ZAMESTNANKYNAMI,OBE SU NA MATERSKEJ,SUHLASIA S NIZSIM PLATOM,ALE MOZU MAT SVOJE DETI PRI SEBE A ZA JASLE NEPLATIA.
0 0
mery13 mery13

mery13 je offline (nepripojený) mery13

Mata22 si ešte na porade? Rada by som sa s tebou poradila.
Chcem založiť jasle v rámci MC. Ty už funguješ? Ide ti to?
0 0
MATA 22 MATA 22

MATA 22 je offline (nepripojený) MATA 22

AHOJ,MERY 13
AK BUDEM VEDIET,TAK PORADIM.
MOJE JASLE ESTE NEFUNGUJU,LEBO NEMAM POVOLENIE VARIT,TAKZE BUDEM BRAT JEDLO S NEDALEKEJ SKOLSKEJ JEDALNE A TA CEZ PRAZDNINY NEVARI,TAKZE ZACNEM OD SEPTEMBRA.
TY UZ MAS ZIVNOST NA JASLE?MAS POVOLENIE VARIT ALEBO VAS ZIVNOSTENSKY URAD S TYM ROBI TIEZ KOMEDIE?
0 0
mery13 mery13

mery13 je offline (nepripojený) mery13

ahoj Mata22, vďaka že si sa ozvala.
Ja nie som živnostníčka. Mám Materské centrum. Jasle chcem mať v rámci centra. Vlastne ja to volám opatrovateľská služba. Aj ja mám problém so stravovaním. Chcela som nosiť jedlo z vedľajšej škôlky, ale hygiena robí problém s výdajom stravy. Verila by si, že sa ma spýtali či mám výťah pre dopravu jedla z výdajne do jedálne? Výdajňa je totiž na prízemí a trieda na poschodí. Povedala som im, že to vynesieme na tácke, jedná sa o 6 malých porcií. Nevyhovovalo. Mohla by som si aj variť, máme tu kuchynku, ale nemám vhodné skladové priestory - podľa hygieny. Už som chcela začať vo februári, ale ešte stále stojím. Aj ja rozmýšľam čo bude v lete, keď škôlka nefunguje, takže to asi tiež ostane na september. Škoda, lebo som prišla už kvôli tomu o pár klientov. Záujem však je. U nás v meste fungujú súkromné jasle, pýtajú 320 na deň. Ja chcem dať podstatne nižšiu cenu. Aspoň na začiatok. Tie jasle sú však plné, takisto sú plné aj mestské jasle. Normálne je poradovník. Zatiaľ čau. Držím palce.
Inak som na: mery13@centrum.sk
0 0
mery13 mery13

mery13 je offline (nepripojený) mery13

prepáč,
som na mery113@centrum.sk
0 0
MATA 22 MATA 22

MATA 22 je offline (nepripojený) MATA 22

AHOJ,MERY

JA SA DO ZIVNOSTI MOC NEROZUMIEM,ALE NA PREVADZKU MATERSKEHO CENTRA SI NEPOTREBOVALA ZIVNOST?
PODLA MNA AK CHCES OPATROVAT DETI,POTREBUJES ZIV.LIST.INAC TA HYGIENA MA FAKT NIEKEDY PREHNANE A NEZMYSELNE NAROKY.
NORMALNE MA POTESILO,ZE MATE NA JASLE PORADOVNIK.TU V PE SU NENI ZIADNE JASLE,VIEM ZE ZAUJEM O NE JE,ALE AJ TAK MA OBCAS PREPADNE STRACH,CI TO VYJDE.
AKO SA ZAKLADA MATERSKE CENTRUM?KAMARATKY O TOM STALE HOVORIA,ALE VOLAKO SA NEVEDIA ROZHYBAT.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Mata pozri si niečo o MC

http://www.mcvcielka.sk/umc1/

MC sú neziskové organizácie fungujúce na základe členských príspevkov,dotácií , grantov...............
Ich prioritou je pomáhať mladým mamičkám ,aby nevypadli zo spoločenského diania.

Tvoje odhodlanie zriadiť predškolské zariadenie ,prípadne jasle je veľké, ale mala by si si najprv preštudovať čo takáto aktivita obnáša.

Najskôr by si mala mať jasno v niektorých veciach :
http://www.minedu.sk/data/USERDATA/L...y/1994_353.pdf
Naposledy upravil Melnick : 01.05.07 at 12:17
0 0
MATA 22 MATA 22

MATA 22 je offline (nepripojený) MATA 22

AHOJ MELNICK,

DAKUJEM,POZRELA SOM SI TO.
ALE MYSLIM ZE SUKROMNYCH JASLI SA VYHLASKY VLADY NETYKAJU,LEBO TIE NIE SU ZARADENE DO SIETE SKOL A TEDA ANI NEMUSIA UCIT PODLA OSNOV PLATNYCH V SR.
0 0
mery13 mery13

mery13 je offline (nepripojený) mery13

Ahojte.
Som rada, že je táto linka opäť živá. Dosť ma táto téma zaujíma.
Mata22, píšeš, že už máš priestory. Aké? Nejakú bývalú škôlku? Ako si vybavila zariadenie, detské wécka a iné.....
Na zriadenie MC je viac foriem. Ja čo poznám sú občianske združenia. Niektoré patria do Únie MC, iné nie. Ja som naše centrum nezaklada, prebrala som ho po kamoške, ktorá sa odsťahovala. Inak my fungujeme ako účelové zriadenie cirkvi. Mňa zamestnáva cirkev, preto nemám živnosť.
Je pravda, že súkromné jasle nezapadajú do školstva a preto tam hovoriť o nejakej legislatíva sa zatiaľ nedá. Čítala som však články o tom, že vlastne tieto zriadenia nikto nekontroluje a mnohým to už vadí. Takže možno sa v blízkej budúcnosti do toho niekto obuje.
0 0
MATA 22 MATA 22

MATA 22 je offline (nepripojený) MATA 22

AHOJ,

ANO,TIE PRIESTORY CO MAM JE BYVALA MS.JE TO OBROVSKA VYHODA,ZE UZ SU TAM MALINKE WC,UMYVADIELKA V SPRAVNEJ VYSKE,TERASA,LEBO TYM SA VLASTNE SPLNA PODMIENKA POBYTU DETI NA VZDUCHU.TIEZ JE TAM IZOLACKA,KTORU TIEZ KAZDE JASLE MUSIA MAT.
JA TAM UZ ANI VELKE UPRAVY NEMUSIM ROBIT,STACI VYMALOVAT A ZARIADIT.
NENI AZ TAK PRAVDA,ZE TO NIK NEKONTROLUJE,LEBO HYGIENA DYCHA NA KRK V KUSE .
0 0
mery13 mery13

mery13 je offline (nepripojený) mery13

Ahoj.
Mata22, máš nejaký zoznam potrebných vecí, web stránku, alebo nejaký kontakt, kde nájdem podrobné info, čo všetko musím mať a spĺňať?
Bola by som ti vďačná, zdá sa mi, že ty to máš už dobre preštudované.
Inak tie priestory máš super. Ja také nič nemám, všetko si dávame postupne prerobiť a ide to veľmi do peňazí.
0 0
MATA 22 MATA 22

MATA 22 je offline (nepripojený) MATA 22

AHOJ MERY,
TO VERIM ZE TO IDE DO PENAZI.
ASI TA SKLAMEM,ALE NEMAM ZIADNY ZOZNAM TOHO CO TREBA,ANI NEPOZNAM ZIADNE STRANKY OKREM TEJTO,KTORE BY TI MOHLI TROCHU POMOCT.
JA DOST SPOLUPRACUJEM S HYGIENICKOU,TA HOVORI CO TAM BYT MUSI,MOZE A NEMOZE.NAPR. SOM VOBEC NEVEDELA ZE TAM NEMOZEM MAT PLYSOVE HRACKY,ZE JEDLO S JEDALNE NEMOZEM PRENASAT V HRNCOCH ALE MUSIM MAT SPECIALNE VARNICE,A ESTE TRVA NA TOM ZE V KUCHYNKE,HOCI NEVARIM,NEMOZEM MAT NA UMYVANIE RIADU KUCHYNSKY DRES,ALE TEN OBROVSKY,KTORY SA POUZIVA V RESTIKACH,ALEBO JEDALNACH.SKORO MA PORAZILO KED SOM ZISTILA ZE STOJI OKOLO 16 000sk,TAKZE ASI JEJ ZAVOLAM A BUDEM SA JU SNAZIT PREHOVORIT,NECH NA NOM NETRVA.
0 0
mery13 mery13

mery13 je offline (nepripojený) mery13

Ahoj.
Vďaka za rady a tvoje skúsenosti.
O tých nádobách viem, volajú sa termonádoby, majú tiež super cenu 3500/10l. Sranda je, že na každý chod potrebuješ zvlášť.
Ten drez, to je fakt prehnané. My máme tieť obyčajný kuchynský dvojdrez, ale máme umývačku riadu, tá vraj spĺňa aj podmienky sterilizácie.
Bola by som zvedavá či naozaj všetky súkromné škôlky a jasle spĺňajú tie vysoké požiadavky. Asi by som ruku za ne do ohňa nedala. Najmä keď počujem, že niekto prevádzkuje jasle v trojizbovom panelákovom byte.
0 0
MATA 22 MATA 22

MATA 22 je offline (nepripojený) MATA 22

AHOJ,
MNA TIEZ IDE PORAZIT Z TYCH BYTOVKOVYCH JASLI.JA SOM POVODNE TIEZ CHCELA TAKE,ALE LEGALNE A ZISTILA SOM ZE NA JASLE V PANELAKU SA POVOLENIA VYBAVIT NEDAJU,TAK SOM TO VZDALA .A POTOM SOM NA NETE NASLA NEJAKE MINIJASLE,KTORE SU PREVADZKOVANE V BYTE.TAK SOM POSLALA TEJ MAJITELKE MAIL,NECH MI PORADI AKO TO VYBAVILA A ONA MI ODPISALA ZE TEN BYT JE V JEJ VLASTNICTVE A PRETO ZIADNE POVOLENIA NEPOTREBUJE .TAKZE NEMA POVOLENIA ANI Z HYGIENY ANI Z BYTOVEHO DRUZSTVA!

JA TIE TERMONADOBY ESTE NEMAM KUPENE ALE TU V JEDNOM OBCHODE SA DAJU OBJEDNAT NEREZOVE AJ S TERMO VLOZKOU ZA 2 500sk.TO JE ESTE LACNEJSIE AKO Z VELKOOBCHODU CO SOM NASLA NA NETE.
0 0
modralienka modralienka

modralienka je offline (nepripojený) modralienka

no dievcence, velmi zaujimava tema ja som sa tiez pokusala nieco vygooglit, ale nic zaujimave sa mi o sukromnych jasliach nepodarilo najst. Byvam blizko BA a u nas v meste je kopec mamiciek, ktore v BA pracuju a potrebuju svoje male dieta niekam umiestnit. Skolky su preplnene, dokonca aj "cakacky", jasle ziadne, takze ficia opatrovatelky á 100,-/hod. minimalne. Pri osemhodinovom pracovnom case mamicky ju to vyjde minimalne 16000,- mesacne, ale ak si chce udrzat dobre miesto, tak nema na vyber. Takze intenzivne zvazujem, ci sa do niecoho takehoto pustit alebo nie. Lenze v tom pripade by som si do firmy musela za seba najst uctovnicku .
0 0
modralienka modralienka

modralienka je offline (nepripojený) modralienka

btw Mata22, zaujimalo by ma, ako pokracujes
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať