Zavrieť

Porady

Súkromná škôlka alebo jasle

Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Nemáte niekto skúsenosti so založením súkromných detských jasiel alebo škôlky? Ako na to? Kde začať? Dá sa na takéto niečo získať peniaze z nejakých fondov či grantov?
Potrebujem hlavne priestory v súlade s hygienou, okrem pedagogického aj zdravotný dozor... Ale neviem, čo ešte všetko a hlavne, či aj na takéto sa poskytujú návratné alebo (ešte lepšie) nenávratné pôžičky.
Vdaka za každú radu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
MATA 22 MATA 22

MATA 22 je offline (nepripojený) MATA 22

Denisa Višňáková Pozri príspevok
Mata22- prečítala som si celú túto poradu a pevne som verila že na konci sa dočítam ako sa ti darí. Ale na tvojom mieste by som ešte nehádzala flintu do žita aj keď všetko stojí peniaze. Nechápem prečo to nejde, buď ti niekto robí zlú reklamu alebo ja neviem. Ja sa strojím na budúci rok podnikať v kozmetike a kaderníctve ale už dávno sme si chceli s kamarátkou spraviť súkromnú škôlku alebo lepšie povedané centrum na opatrovanie detí spojené s niečím ako družina pre väčšie deti. Ale tu v Zlatých Moravciach je jeden malý problém. Je tu dosť vysoká nezamestnanosť a keď už aj by chceli mamičky nastúpiť do práce väčšinou by mali takú mizernú výplatu že sa im neoplatí dať dieťa do škôlky a radšej budú tri roky doma. Ja som toho najlepším príkladom. Tiež som už dva roky na MD a predtým som zarábala 10 000,- takže by sa mi to vôbec neoplatilo dať malého do škôlky a chodiť do práce. Ktovie či práve toto nebude príčína tvojho neúspechu u verejnosti. Mám veľa takých kamarátiek, ktoré sú na tom tak ako ja. Ale napriek tomu všetkému ti držím palce a dúfam že sa to rozbehne. Priestory máš krásne aj hračky. Držím palce.
Partizanske je male mesto,takze o zlej reklame by som vedela.Skor to bude podobne ako u vas.Vysoka nezamestnanost a nizke platy.
Diky ze drzis palce,ale je tam tak vysoky najom,ze uz to dlhsie drzat nemozem.
0 0
MATA 22 MATA 22

MATA 22 je offline (nepripojený) MATA 22

MATA 22 Pozri príspevok
To pochybujem ze Ti toto hygienik povoli.Vyska umyvadielok je dana zakonom,(nechce sa mi teraz hladat c. zakona).Ten zakon je robeny skor pre skolky,ale hygienicka sa ho drzala ako kliest.
Mi to nedalo a pohladala som nejake zakony,ktore by si si mala precitat.
Zakon c.298/2006
Zakon c.362/2006
Zakon c.126/2006

Najdes ich na www.zbierka.sk
0 0
emik emik

emik je offline (nepripojený) emik

MATA 22 Pozri príspevok
Partizanske je male mesto,takze o zlej reklame by som vedela.Skor to bude podobne ako u vas.Vysoka nezamestnanost a nizke platy.
Diky ze drzis palce,ale je tam tak vysoky najom,ze uz to dlhsie drzat nemozem.
pozerala som na wikipedii a nasla som ze partizanske ma cca 24 tisic obyvatelov a 6 materskych skolok....

mamicky mozu mat zaujem o tvoje sluzby, ale ako pises vysoka nezamestnanost, nizke platy...

ak tomu neveris, tak nemozes v tom pokracovat (viera=zakladny princip uspechu), ale to neznamena ze musis uplne prestat podnikat....moznosti su nekonecne, skor by trebalo vymysliet co sa da robit aby tvoji zakaznici boli "kupyschopni" a ty by si mohla byt ziskova....

pekny vecer prajem
emi
0 0
Denisa Višňáková Denisa Višňáková
Mamička na materskej
MATA22: neskúšala si sa poobzerať napr. v Prievidzy po nejakých priestoroch? Dnes som sa rozprávala s jednou kamarátkou z Partizánskeho, ktorá tiež začína od januára podnikať a tiež si zvolila za miesto podnikania radšej Prievidzu,lebo mi povedala že Partizánske je mŕtve mesto.Hovorila som jej o tebe a povedala že vie kde to máš.Skús pohľadať priestor inde alebo to naozaj budeš musieť zabaliť a to by bola škoda, keď si už do toho investovala toľko peňazí, času a energie. Alebo sa skús poobzerať po inej činnosti ako napísala emik ale mám taký pocit že tvoj dobrý pocit z toho že by si mala byť paňou sama sebe je už preč a možno chvíľu potrvá kým sa z toho znova pozbieraš a naberieš novú energiu. v každom prípade sa drž a nestrácaj nádej.Hlavne to nedrž až dovtedy kým už nebudeš mať ani korunu. Asi ti to nebolo súdené, možno to pravé ťa čaká až teraz, len musíš toto všetko hodiť za hlavu a uvidíš. Veľa šťastia. Denisa
0 0
MATA 22 MATA 22

MATA 22 je offline (nepripojený) MATA 22

Denisa Višňáková Pozri príspevok
MATA22: neskúšala si sa poobzerať napr. v Prievidzy po nejakých priestoroch? Dnes som sa rozprávala s jednou kamarátkou z Partizánskeho, ktorá tiež začína od januára podnikať a tiež si zvolila za miesto podnikania radšej Prievidzu,lebo mi povedala že Partizánske je mŕtve mesto.Hovorila som jej o tebe a povedala že vie kde to máš.Skús pohľadať priestor inde alebo to naozaj budeš musieť zabaliť a to by bola škoda, keď si už do toho investovala toľko peňazí, času a energie. Alebo sa skús poobzerať po inej činnosti ako napísala emik ale mám taký pocit že tvoj dobrý pocit z toho že by si mala byť paňou sama sebe je už preč a možno chvíľu potrvá kým sa z toho znova pozbieraš a naberieš novú energiu. v každom prípade sa drž a nestrácaj nádej.Hlavne to nedrž až dovtedy kým už nebudeš mať ani korunu. Asi ti to nebolo súdené, možno to pravé ťa čaká až teraz, len musíš toto všetko hodiť za hlavu a uvidíš. Veľa šťastia. Denisa
Diky za povzbudenie
Asi mi to fakt nebolo sudene.Stale rozmyslam,co ine by som mohla robit,ale v tomto meste sa fakt nic neoplati zacat.Este budem rok na materskej.Tak si trochu vydychnem a prestanem sa stresovat.Lebo ja ked som v strese,tak jem.Za posledny rok som pribrala 11KG.
0 0
Denisa Višňáková Denisa Višňáková
Mamička na materskej
MATA 22 Pozri príspevok
Diky za povzbudenie
Asi mi to fakt nebolo sudene.Stale rozmyslam,co ine by som mohla robit,ale v tomto meste sa fakt nic neoplati zacat.Este budem rok na materskej.Tak si trochu vydychnem a prestanem sa stresovat.Lebo ja ked som v strese,tak jem.Za posledny rok som pribrala 11KG.
Tak tomu hovorím zlý rok.Myslím si že už to môže byť len lepšie. Mne ten stres asi chýba, lebo ja vtedy nejem vôbec, jem len vtedy keď sa nudím. A keďže som na materskej už dva roky tiež som toho na seba už dosť nabrala.Nechcem tím povedať že materská je nuda, ale veď to každá pozná.
0 0
tatiana19576 tatiana19576

tatiana19576 je offline (nepripojený) tatiana19576

ahojte, no ,hladam tu tiež nejaku radu,ohladom,takehoto zariadenia, pretože ja mam niečo take, ale je to skor ako herna, nie vychovne zariadenie, a už mesiac sa pasujem s hygienou,pretože si s tym nevedia rady, kam tuto činnost zaraddiť,je to hroza, takže ja skor hladam, niekoho kto by mi pomohol vypracovať prevadzovy poriadok aby splnal, vyhlašku 527,§ 10
0 0
BUBA2 BUBA2

BUBA2 je offline (nepripojený) BUBA2

V Trnave funguje súkromná škôlka už tretí rok, syn ju navštevoval 2 roky, boli sme veľmi spokojní, cena 5000,- školné + 1600,- strava mesačne. Začínali so 7 deťmi, teraz majú už plnú kapacitu - asi 30 detí. Je to nezisková organizácia - www.meduska.sk
0 0
kintia kintia

kintia je offline (nepripojený) kintia

Som podnikatelka a rada by som vedela, aku zivnost potrebujem ak chcem opatrovat 3-4 deti ? Ak ma niekto lepsi napad ako to spravit, pls budem rada ak mi date vediet. Dakujem.
0 0
fedorko1 fedorko1

fedorko1 je offline (nepripojený) fedorko1

Na opatrovenie 3 -4 detí stačí vykonávanie ohlasovacej živnosti - Opatrovateľská služba mimo právny rámec sociálnych služieb, nie je tam zadefinovaná veková kategória, spadajú tam aj deti
0 0
fedorko1 fedorko1

fedorko1 je offline (nepripojený) fedorko1

Ešte by som sa pristavila k Matinmu prípadu, mrzí ma, že Ti to nevyšlo, ak si to nevzdala, tak podľa mňa je teraz správny čas naháňania rodičov a robenie si reklamy na ďalší školský rok, pretože štátne škôlky majú zápis v marci a ak si už niekto zapíše dieťa do škôlky, musí mať poriadny dôvod, aby ho prehlásil do inej. Ak má ešte k tomu platiť viac ako v štátnej, očakáva oveľa viac, niečo, čo mu tá štátna neponúka. Neviem, napr. každodennú výučbu angličtiny, tá teraz frčí...
Neviem, či moja rada zaberie, ja len teraz rozbieham... Na MÚ- evidencia obyvateľstva som si vyžiadala zoznam detí nar. 2003 - 2006, každému zasielam vzdelávací program + prihlášku, ja som vsadila na angličtinu a tvorivú dramatiku, dúfam, že to zaberie, tak držte palce.
Mňa by zaujímalo, ak chcem požiadať ministerstvo o zaradenie do siete materských škôl, čoho sa mám vyvarovať a na čo dať dôraz... poraďte. Vďaka
0 0
Mimi21 Mimi21

Mimi21 je offline (nepripojený) Mimi21

Zaujima ma, kolko Vas asi vyslo prerabanie socialnych zariadeni.... pre deticky treba male zachody a umyvadla a to urcite nie je lacna zalezitost.
Dakujem za Vase odpovede
0 0
bambino87 bambino87

bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

dobry den, mohol by mi niekto poradit, kde by som nasla co najviac info. o tom, ako zacat a co sa potrebuje na zacatie a rozbehnutie sukromných jasiel (kolko deti pripada na 1 dospelu osobu, ake vzdelanie popripade ake kurzy musi mat urobene aby mohla takuto cinnost vykonavat, ako musia byt vybavene priestory, ake vsetky povolenia potrebujem, ...) alebo by mi nemohol napisat niekto nejake info.? viem ze mi pomozu zakony 362, 298, 126 to som sa tu docitala.
Dakujem aj za málo
0 0
Mimi21 Mimi21

Mimi21 je offline (nepripojený) Mimi21

bambino ja to prave teeraz vybavujem, tak ti o taky tyzden napisem viac... a kde to zakladas? v akom meste?
0 0
Jana A Jana A

Jana A je offline (nepripojený) Jana A

Ahoj Heni
Na projekt detské jasle alebo škôlku, možeš požiadať o financie z Európskeho sociálneho fondu. Musíš sa však zaregistrovať na Krajskom úrade ako n.o., vypracovať projekt a podať grantovú žiadosť na MPSVa R. Financie o kroré budeš žiadať, musia zahŕňať aj platy zamestnancov, lebo financie ktoré získaš od klienta, nesmú byť použité v prospech zakladateľa ale na zabezpečenie tzv. všeobecne prospešných služieb, čo znamená na chod škôlky.Zákon 213/1997 zákon 35/2001
0 0
ariame ariame

ariame je offline (nepripojený) ariame

ahoj, citala som tu prispevky od dalsich Mimi, Bambino ze planuju zalozit matersku skolku...

Podarilo sa vam to rozbehnut? ako to ide?

dik za info )
0 0
Ľubica2 Ľubica2

Ľubica2 je offline (nepripojený) Ľubica2

Ahojte,
prečítala som si celú túto tému, ale nenašla som odpoveď na otázku :
Ak je zriadená materská škola ako nezisková organizácia, pri odmeňovaní zamestnancov (pedagogických aj nepedagogických) sa postupuje podľa zákona 553/2003 Z.z. o odmeňovaní zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a spadajú na nich ustanovenia kolektívnej zmluvy vyššieho stupňa (hlavne pracovná doba, dovolenka naviac a pod.)?
Ak máte niekto s tým skúsenosť, dajte mi prosím vedieť. Ďakujem.
0 0
mifikac mifikac

mifikac je offline (nepripojený) mifikac

ahoj, gratulujem, super napady, len sa chcem spytat, neviem, cim mam zacat, treba asi najprv najst priestor, a rychlo zacat vsetko ostatne? Lebo by som nechcela, aby mi niekto priestor vyfukol, ale potom vlastne clovek drzi priestor , kym vsetko nevybavi- co je dlhe obdobie- neviem si s tym rady.
diky za pomoc.
0 0
Radkaa Radkaa

Radkaa je offline (nepripojený) Radkaa

Ahoj zaujala ma Vaša téma, už nejaký čas hľadám potrebné informácie o založení súkromnej materskej školy ale je to nejaký začarovaný kruh. Nie a nie sa pohnúť z miesta. Potrebovala by som pomôcť v tom úplnom začiatku. Čo preštudovať a ako začať. Priestor a tieto veci sa budú riešiť potom. Ale ten začiatok, kde ísť, za kým, a skade čerpať tie prvotné informácie. Prosím pomoc! Ak mi niekto vie dať nejakú radu, odporučiť nejaký úrad alebo stránku budem vďačná. Tá škôlka má byť v B.B. alebo vo ZV. Vopred Ďakujem za každú pomoc.
0 0
Mimi21 Mimi21

Mimi21 je offline (nepripojený) Mimi21

ja oosobne som to po pol roku vzdala, mala som problem s priestormi..... ziadna byvala MS u nas nebola volna a prerabka rodinneho domu je draha a okrem toho... ktory clovek by dovolil prerobit toalety a pod. vo svojom dome, ktory prenajima? I ked velmi nerada, skusim nieco ine.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať