Zavrieť

Porady

Súkromná škôlka alebo jasle

Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Nemáte niekto skúsenosti so založením súkromných detských jasiel alebo škôlky? Ako na to? Kde začať? Dá sa na takéto niečo získať peniaze z nejakých fondov či grantov?
Potrebujem hlavne priestory v súlade s hygienou, okrem pedagogického aj zdravotný dozor... Ale neviem, čo ešte všetko a hlavne, či aj na takéto sa poskytujú návratné alebo (ešte lepšie) nenávratné pôžičky.
Vdaka za každú radu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Som zo Žilinského kraja, jasné ak budeš mať nejaké otázky ozvi sa. Keď budem vedieť, rada poradím.
0 0
stastlivka stastlivka

stastlivka je offline (nepripojený) stastlivka

Prajem pekny den,
date mi prosim Vas vediet, ci tato debata o sukromnom skolstve je este aktualna a ci do nej niekto prispieva.Rada by som sa nieco spytala. Pytam sa preto, kedze vidim ze posledny prispevok bol zaciatkom marca.

vdaka
Zuzana
0 0
akela akela

akela je offline (nepripojený) akela

Zdravim Zuzana,
ja by som velmi rad podebatoval o tejto teme,mimochodom,prave v tichto dnoch sa idem pozriet na nieake priestory,takze aj mne sa hodia nove info.
Brano
0 0
anysta anysta

anysta je offline (nepripojený) anysta

tak táto téma zaujíma aj mňa. Práve sa rozhodujeme so švagrinou otvoriť si, ešte neviem, ako presne to nazvať, či jasle, alebo opatrovateľskú službu pre detičky od 4 mesiacov do 4 rokov. Pomohli by nám info od niekoho, kto má už za sebou začiatky. Ak sa tu niekto najde, keby ma skontaktoval na mail anysta@post.sk.
0 0
andyka andyka

andyka je offline (nepripojený) andyka

Ahojte,

pripájam sa do tejto rozpravy. Aj ja o takomto niečom uvažujem. Len sa chcem opýtať či mi neviete poradiť, kde začať. A či je potrebná akreditácia školstva a kde by som našla hygienické normy a ......všetko okolo toha.

papa

Andrea
0 0
tikia tikia

tikia je offline (nepripojený) tikia

na zalozenie detskych jasiel, ci skolky nepotrebujes mat pedagogicke vzdelanie... v akom meste to chces prevadzkovat? je vela materskych centier, ktore maju podporu mesta, mozu tym padom ponukat mensiu sumu za optrenie dietata... ak chces skolku, musis poskytovat aj stravu aj tam musi byt priestor vonkajsi na hranie deti, hygiena ti vypocita pocet deti na m2, radiatory musia byt zabezpecene, wc podla smernic, umyvatelne hracky, teda ziadne plysaky..., miesta na spanie... to je tiez kapitola sama o sebe... zda sa to dost tazke, ale ak das dobru cenu, tak ti to moze ist... pomahala som s takym niecim kamoske, ale nedrzala sa mojich rad, tak sa toho nakoniec vzdala... napis konkretne mesto... HLAVNE SI SPRAV PRIESKUM A PODNIKATELSKY PLAN, ABY SI VIDELA, CI BUDES ZISKOVA...
0 0
tikia tikia

tikia je offline (nepripojený) tikia

na hygiene vam poradia, su vsak velmi prisni, co sa tyka priestorov a vybavenia...
0 0
bazil bazil

bazil je offline (nepripojený) bazil

Vesely chlapak
Bývalá kolegyňa, ktorá dostala výpoveď sa rozhodla že si založí súkronú škôlku. Ona má ukončenú VŠ - špeciálnu pedagogiku ale orientovať sa v spleti zákonov je pre ňu tabu. Škôlka je zaradená Ministerstvom školstva do siete škôl. Poraďte ktoré úrady teraz obehať - je to klasika ako u podnikateľov? Teda daňový úrad + obec atď.? A účtovnictvo bude mať ako nezisková organizácia? Ona sa dosť neskoro spamätáva a vlastne došla až teraz za mnoíu,ale ja sa priznám v tomto veľmi chodiť neviem
0 0
cubatour cubatour

cubatour je offline (nepripojený) cubatour

Ahojte, precitala som si vsetky vase prispevky. Zaujimalo by ma, ci ma niekto napad, alebo uz aj zacal podnikat v tomto smere tym, ze zalozil nieco take ako detske centrum v byte. Pocula som uz o tom, len som tu nic take od vas nevidela. Prenajat si byt, kde sa prisposobia priestory....
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
bazil
Bývalá kolegyňa, ktorá dostala výpoveď sa rozhodla že si založí súkronú škôlku. Ona má ukončenú VŠ - špeciálnu pedagogiku ale orientovať sa v spleti zákonov je pre ňu tabu. Škôlka je zaradená Ministerstvom školstva do siete škôl. Poraďte ktoré úrady teraz obehať - je to klasika ako u podnikateľov? Teda daňový úrad + obec atď.? A účtovnictvo bude mať ako nezisková organizácia? Ona sa dosť neskoro spamätáva a vlastne došla až teraz za mnoíu,ale ja sa priznám v tomto veľmi chodiť neviem
Áno klasika + hygiena pretože je potrebné ,aby na 1 dieťa boli určité metre v herni,v jedálni , taktiež musíš mať podľa kapacity spáleň -lôžka musia byť od seba vzdialené podľa predpisov min.45 cm /no nepamätám presne/ Dodržať musíš aj počet WC a to v určitej výške a to isté umyvadielka.
Veľmi záleží aj v ktorom regióne žiješ - niekde sú hygienici neoblomní a niekde je to pohoda.
0 0
natascha natascha

natascha je offline (nepripojený) natascha

vasilisa
Ahoj Kája, bolo by mozne s tebou pokracovat v debate na temu sukromne jasle? Odkial si, ak sa smiem opytat? Ja sa idem pustit do papierovaciek, a 1.9. chcem otvorit jaslicky v Presove.
Ahoj, som z východu a zaujímama, či sa ti to podarilo.
0 0
kajik kajik

kajik je offline (nepripojený) kajik

pekny den vsetkym, toto forum je podobne tomu co chcem ja ale trochu obmenene. Skor som chcela urobit nieco ako skola cez prazdniny a neskor aj cez rok dajme tomu namiesto druziny a bolo by to otvorene dlhsie, kedze vacsina rodicov chodi z roboty neskoro. Bolo by to pre deti od 5 do 10 rokov. Pre mensie deti by to bolo nieco ako nulty rocnik, priprava do prveho rocnika a pre tie starsie deti by to bola skola + kruzky. Ale realizacia hlavne vybavovaciek by bola naozaj komplikovana. Som zo ziliny ale neviem ze by tu nieco taketo bolo. A nakolko aj ja som vytazena v zamestnani, mne by sa nieco takeho hodilo.
0 0
MATA 2 MATA 2

MATA 2 je offline (nepripojený) MATA 2

AHOJ,TUTO STRANKU SOM OBJAVILA DNES,A JE SUPER.
JA SA UZ PAR MESIACOV POKUSAM ZRIADIT SUKROMNE JASLE,NIE ZE BY SA MI NEJAK MOC DARILO,ALE ZATIAL SOM TO NEVZDALA.
MATE PRAVDU,NAJSKOR TREBA UROBIT PRIESKUM,CI BY O TAKETO ZARIADENIE BOL ZAUJEM.JA SOM SI HO UROBILA,A TEN ZAUJEM MA NUTI POKRACOVAT,LEBO FAKT JE TO DOST NAROCNE.
0 0
Bielčo Bielčo

Bielčo je offline (nepripojený) Bielčo

ahoj mata 2 , na akej vzorke si si robila prieskum a ako? spytala si sa len známych čo oni na to, alebo či by bol skutočný záujem zo strany tvojej cieľovky?
0 0
MATA 22 MATA 22

MATA 22 je offline (nepripojený) MATA 22

AHOJ,TO SOM JA,MATA 2,ODTERAZ SA VOLAM MATA 22.

TEN PRIESKUM SOM ROBILA TAK,ZE MINULE LETO,OD JULA ASI DO ZACIATKU SEPTEMBRA SOM OBLEPOVALA CELE PARTIZANSKE SVOJIMI PLAGATIKMI,NA KTORYCH BOLO NAPISANE VELKYMI PISMENAMI DETSKE JASLE,NEJAKE INFO O NICH A MOJE CISLO MOBILU.
V LETE SA MI OZVALO ASI 45 MAMIN,KTORE MALI ZAUJEM.
POTOM SOM TIE PLAGATY DALA DOLE,LEBO SOM NEMOHLA ZOHNAT PRIESTORY,ALE MAMINY VOLAJU DALEJ.

PRECO SA PYTAS?CHCES AJ TY NIECO PODOBNE PREVADZKOVAT?
0 0
Ksena Ksena

Ksena je offline (nepripojený) Ksena

Nechcem sklamať váš entuziazmus, ale v našom meste sa nchádzajú súkromné jasle, boli veľmi priaznivo naklonené rodičom a deťom, ale finačne to bolo veľmi náročné, takže už končia, pretože, všetko stojí peniažky. Aj personál je potrebné zaplatiť aj zabezpečiť hygienu, starostlivosť o deti, ale hlavne je tu problém učiteľky - opatrovateľky. Je to ľudský faktor v podnikaní, ktorý je najnáročnejší. Aj dobré meno firmy na ňom skolabuje.
Takže, ak všetko budete mať super zabezpečené a tie učiteľky nebudú pracovať nie na 200% tak, vaše podnikanie rýchle skončí. No, ale ak nájdete
osobu, ktorá bude nepradstaviteľne oddaná deťom, tak vám prajem úspešné podnikanie.
0 0
A.M. A.M.

A.M. je offline (nepripojený) A.M.

Ahojte,

na sukromnu skolku nepotrebujete pedag. vzelanie a ked chcete obist celu birokraciu zriadte si zivnost:starostlivosť o voľný čas detí /bez poskytovania stravy, sociálnych služieb a zdravotníckej starostlivosti/ ja som pracovala v sukromnej skolke, strava sa objednavala zo ZS v susedstve a nemali sme tam ani zdravotnu sestru....skolne bolo 15000SK...a to tam nebol ziaden luxus....inak, skuste si pozriet aj stranku ministerstva skolstva...prajem vela stastia
0 0
A.M. A.M.

A.M. je offline (nepripojený) A.M.

byrokraciu
0 0
MATA 22 MATA 22

MATA 22 je offline (nepripojený) MATA 22

KSENA,

Z KTOREHO SI MESTA?
MOJA CENA JE 250sk NA DEN,TO NIEJE AZ TAKA VYSOKA CENA.
INAC PRIESTORY SOM SI UZ NASLA,DNES SOM TAM DOTIAHLA HYGIENICKU A BOLA SPOKOJNA,UROBIM LEN ZOPAR MENSICH UPRAV,NECHAM VYMALOVAT,ZARIADIM NABYTKOM A HADAM TO VYJDE.

A NA VYBERE OPATROVATELIEK SI DAM ZALEZAT.
MAM TAKU MALU VYHODU,ZE V PE NIE SU ZIADNE INE JASLE ANI INE ZARIADENIE PRE DETI DO 3r.
ALE TYM NECHCEM POVEDAT,ZE SA NEBUDEM SNAZIT NA 200%
0 0
Ksena Ksena

Ksena je offline (nepripojený) Ksena

Som z východu. Tá cena čo si udala je veľmi príjemná, ale neviem, či máš dobrú kalkuláciu. Tiež neviem aké služby budeš poskytovať. Chcem ti povedať, že tvoja podnikateľská práca nebude len starať sa o detičky, ale aj úrady a s tými si veru každý deň užiješ.A tiež nezabúdaj na náročných rodičov. Každý rodič očakáva od súkromného zariadenia nielen to, čo poskytuje bežné predškolské zariadenie, ale pre "svoje" dieťa niečo mimoriadne. Neviem, či máš, deti, ale ak áno, tak určite by si tiež to očakávala keby si dieťa do takýchto jaslí dávala. Takže ti prajem veľa, preveľa podnikateľského šťastia, veľa spokojných rodičov a hlavne pevné nervy.
Ak máš dosť elánu, tak choď do toho, ale zober si jednu spriaznenú dušu k sebe, ktorá ti bude maximálne oddaná.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať