Zavrieť

Porady

Usporiadat
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

betulka Pozri príspevok
ako chapete :
K bodu 2 - § 6 nové odseky 14 a 15:
Zavedením daňovej evidencie sa sleduje cieľ podpory rozvoja malého podnikania. Pre podnikateľa, ktorý je fyzickou osobou sa poskytuje výnimka z vedenia účtovníctva za predpokladu, že nezamestnáva žiadnych zamestnancov a jeho obrat nie je vyšší ako 170 000 eur. Tento daňovník bude uplatňovať daňové výdavky v rozsahu zjednodušenej daňovej evidencie ustanovenej priamo v § 6 ods. 14 tejto novely zákona. Na tohto daňovníka sa nebude vzťahovať povinnosť vykonať inventarizáciu, zostavovať účtovnú závierku, povinnosť uzatvárať a otvárať účtovné knihy a vyhotovovať účtovné výkazy, oceňovať majetok reálnou hodnotou, zostavovať účtovný odpisový plán a vyčísľovať kurzové rozdiely. Vzhľadom na to, že tento daňovník sa nebude považovať za účtovnú jednotku, nebude možné ho sankcionovať podľa zákona o účtovníctve. Ak daňovník poruší podmienky ustanovené v odseku 14, bude viesť daňovú evidenciu už len v tomto zdaňovacom období, v ktorom podmienky porušil. V bezprostredne nasledujúcom zdaňovacom období sa tomuto daňovníkovi umožňuje rozhodnúť sa, či bude viesť účtovníctvo podľa osobitného predpisu1) alebo evidenciu podľa § 6 ods. 10 zákona. Daňovník je povinný daňovú evidenciu podľa odseku 14 uchovávať po dobu, v ktorej zanikne právo vyrubiť daň alebo dodatočne vyrubiť daň.
- je to z dovodovej spravy k navrhu krizoveho balicka - to ako zivnostnici do obratu 170 000 € nemusia viest ucto?
Mne to pripadá tak, že kríza pripraví účtovníkov o klientov,a tým aj o prácu a aby to nebolo dosť, tak im vláda pomôže. Ja som skôr dúfala, že sa úplne zruší jednoduché účtovníctvo, a ostane len podvojné, ktoré, mimochodom, hovorí čosi o stave firmy, a umožňuje ju riadiť. A drobní živnostníci mohli ostať pri uplatňovaní paušálnych výdavkov, a pri odvodoch zo životného minima.
No darmo, účtovník nebude prestížne povolanie, ale iba uštvatý a nedocenený človiečik.
Naposledy upravil Dav : 13.02.09 at 07:23
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

no, neviete niečo, čo tí naši zákonodarcovia ukuchtili? Som velice zvedavá a cez víkend sa k netu nedostanem.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Marianna01 Pozri príspevok
no, neviete niečo, čo tí naši zákonodarcovia ukuchtili? Som velice zvedavá a cez víkend sa k netu nedostanem.
Veru , aj ja som zvedavá , lebo neviem či sa mám tešiť , alebo plakať .
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
http://www.nrsr.sk/Default.aspx?Lang=sk správy
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

/
Marianna01 Pozri príspevok
no, neviete niečo, čo tí naši zákonodarcovia ukuchtili? Som velice zvedavá a cez víkend sa k netu nedostanem.

http://www.nrsr.sk/Dynamic/Sprava.aspx?MasterID=40206
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Ale tam sa nikde nepíše o termíne na odovzdanie danových priznaní - a to je to, čo ma momentálne zaujíma najviac. Podľa toho som chcela plánovať víkend
0 0
Julia9 Julia9

Julia9 je offline (nepripojený) Julia9

Dáša_ Pozri príspevok
Ale tam sa nikde nepíše o termíne na odovzdanie danových priznaní - a to je to, čo ma momentálne zaujíma najviac. Podľa toho som chcela plánovať víkend
Tuším v príspevku č.41 je návrh, tam máš uvedené termíny: čiže FO A do 31.3., FO B do 30.4. a PO do 30.6.2009.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Julia9 Pozri príspevok
Tuším v príspevku č.41 je návrh, tam máš uvedené termíny: čiže FO A do 31.3., FO B do 30.4. a PO do 30.6.2009.
no to ja viem, ale vyhražali sa, že to zmenia a v podstate nechaú po starom. A meniť sa dá v druhom čítaní a to malo byť dnes. Preto by som rada vedieť, či sa teda o tom bavili alebo to už nechali tak
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
no to ja viem, ale vyhražali sa, že to zmenia a v podstate nechaú po starom. A meniť sa dá v druhom čítaní a to malo byť dnes. Preto by som rada vedieť, či sa teda o tom bavili alebo to už nechali tak
Podľa správ , ktoré Barbara priložila , mám dojem že budú pokračovať v utorok .
0 0
betulka betulka

betulka je offline (nepripojený) betulka

konečne na vlastnom pieskovisku :D ...viac
tak ako citam , tak sa na to pre tento týždeň naši poslancovia vykašlali, hlasovať budú až v utorok.
0 0
Julia9 Julia9

Julia9 je offline (nepripojený) Julia9

Zita5 Pozri príspevok
Podľa správ , ktoré Barbara priložila , mám dojem že budú pokračovať v utorok .
Tiez mi to tak pripada, ale mam pocit, ze tieto nase zalezitosti uz prerokovali a nepostrehla som ine pripomienky ani posuny... Myslim, ze na utorok im uz ostali iba ine veci.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Aha, už som objavila http://www.sme.sk/c/4307854/poslanci...ariadenie.html

nemohli hlasovat, tak vlastne nič nevieme.

Iba ak by nam niektori znali prezradili aj nejaku tu zakulisnu informáciu )) Aj ked cez vikend sa toho môže udiať veľa.
0 0
betulka betulka

betulka je offline (nepripojený) betulka

konečne na vlastnom pieskovisku :D ...viac
http://www.sme.sk/c/4307854/poslanci...ariadenie.html

- nepripadá vám to ako zpriahnutie všetkých zlých mocností proti nám účtovníkom? alebo je to tým, že je dnes piatok 13.teho
0 0
Julia9 Julia9

Julia9 je offline (nepripojený) Julia9

Dáša_ Pozri príspevok
Aha, už som objavila http://www.sme.sk/c/4307854/poslanci...ariadenie.html

nemohli hlasovat, tak vlastne nič nevieme.

Iba ak by nam niektori znali prezradili aj nejaku tu zakulisnu informáciu )) Aj ked cez vikend sa toho môže udiať veľa.
Asi nam neostava nic ine, len si na rozsudok pockat do buduceho tyzdna...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
betulka Pozri príspevok
http://www.sme.sk/c/4307854/poslanci...ariadenie.html

- nepripadá vám to ako zpriahnutie všetkých zlých mocností proti nám účtovníkom? alebo je to tým, že je dnes piatok 13.teho
Asi kvôli piatku 13-ho mali aj poruchu na hlasovacích zariadeniach .
0 0
danielaz danielaz

danielaz je offline (nepripojený) danielaz

pokračovať sa bude v utorok.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Termíny DP sa posúvať nebudú.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Jozef Mihál Pozri príspevok
Termíny DP sa posúvať nebudú.
ostáva 31.3. ?

To si nas teda nepotešil.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Jozef Mihál Pozri príspevok
Termíny DP sa posúvať nebudú.
Čo sa stalo? Prečo to zostalo len pri návrhu?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Pretože vo výbore pre financie sa dohodlo, že sa termín DP posúvať nebude, aby sa nepoškodilo tým, čo majú preplatky.

Takže fajn, svoje dane zaplatím 31.3.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať