Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Polievka od včera, grilované údené kolienko, uhorka, baranie rohy, horčica a pečivo, ja som si dala jaternicu s kyslou kapustou.
6 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Dnes sme dojedali od včera a musím povedať, že tá pokusná cícerová polievka mi chutila oveľa viac. Mňammm...
2 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Včera bolo na večeru ražniči, ale čo dnes ???? Hmm... asi lievance a zemiaková polievka.
7 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

vyvar z kosti, bryndzove halusky.
8 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
grilované morčacie prsia, dusená čakanka, šampiony, reďkovka
3 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Paradajková so syrom, ryžový nákyp s jahodami.
3 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Janko Hrasko zasepkal Semikovi, aby stvoril hrachovu polievku a cestu znacil bryndzovymi haluskami. :-)
0 0
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

ja som tento týždeň toľko varila, až som nestíhala všetko písať ... stále sa tu varovali nejaké prázdninujúce deti.
Syn dnes večeral vianočku s nutelou a ja som si urobila šalátik s tuniakom a zajedla Marína keksami... tie som nejedla už hádam aj 10 rokov
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - jogurt so zelenymi vajcami, zeleny caj.
Obed - hubova polievka, cierny caj.
Vecera - masove gulky v kyslej kapuste, chlieb, bylinkova caj.
2 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Zemiaková omáčka s hovädzím perkeltom.
6 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Polievka z fazuľových strukov a zemiakom, koložvárska kapusta s varenými zemiakmi, ríbezľový koláč (robila som poriadok v mrazničke a našla som sáčok ríbezlí).
025.jpg  
016.jpg  
020.jpg  
018.jpg  
019.jpg  

1/1
14 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

pečená mäsová roláda, špenát so smotanou a zemiakové knedličky (tie robím prvýkrát, rozvarili sa , tak to, čo zostalo dopekám na plechu v trúbe )
11 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Dnes sme robili pórovú polievku a buchty na pare - nemali sme ich už fest dávno, tak dobre padli....
10 0
kozlíček kozlíček

kozlíček je offline (nepripojený) kozlíček

Dnes nie,ale zajtra som sa rozhodol toto,nerobím to prvý krát,preto odporúčam.
11 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Dnes som si pochutila: http://varecha.pravda.sk/recepty/drz...89-recept.html
14 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Na zajtra som si práve dopiekla roládu z mletej bravčoviny podľa babky-ježibabky http://www.porada.sk/t112296-p71-rec...ml#post1983000 , vyzerá výborne, ale ochutnám (a snáď aj zjem) ju až zajtra, lebo tesne pred roládou som dopražila svoje prvé škvarky a tie tiež vyzerali výborne, tak tie som okoštovala a potom znova a znova...a už nevládzem. Robila som ich podľa ohromnej knihy z roku 1947, "Pomocnica slovenských gazdiniek pri každodennom varení", ktorú som zdedila po nebohej svokre. Plánovala som z nich urobiť pagáčiky alebo nátierku, ale tuším ich zjeme len tak...
K roláde si urobím zeleninový šalát a cvikľový vývar s vajcom natvrdo (=poľský barszcz).
8 0
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

včera sme mali lososa na masle s pečenými zemiakmi, dnes bude koložvárska kapusta a palacinky
8 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

dnes telacie na paprike,len namiesto cerstvej bude zavarana http://vcielkaisr-mojerecepty.blogsp...a-paprike.html
4 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dnes zabrdnem do cerveneho ovocneho ceresnoveho aperitivu:
Ranajky - kava s alabutkou, dva - tri stamprdle dezertneho, kolacik zo zavaranych jablk poliaty cokoladou.
Desiata - spikove kosti pre psa, alabut si pochutnal.
Obed - hovadzia polievka s pecienkovymi haluskami, vypchaty vtak na slanine a ceresnovom aperitive, ovocny caj.
Siesta - alabutkina kava, kolacik (este neviem aky), ceresnove dezertne, alabutka ... ciga, alabut ... leharo, knizka.
Vecera - ani nemusi byt, pomaranc, pivo na dobry spanok.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Polievka od včera fazuľová s údeným a fliačkami. Dnes uvarené: hovädzia roštenka so zemiakovou kašou, kompót alebo cvikla.
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať