Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

u nás bola včera nečakána bravčová zabíjačka, takže samé dobré špeciality : tlačienka, jelítka, klobáskové mäsko pečené, zabíjačková kapustnica, a čo máme najviac radi: "zabíjačkový pekáč", to sú z uvareného mäsa a vnútorností/srdce, obličky, jazyk, pečeň, slezina.../ určených na tlačienku, pokrájané kúsky, a preliate takým sósom z vývaru z mäsa, papriky, cesnaku, rôzne druhy korenia, to sa celé zmieša na pekáči a ňam s chlebíkom, uhorkami alebo zemiakovými štvrťkami a baranie rohy, dľa chuti.
7 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Roládky z bravčového karé na pare. Nemôžem si pomôcť, ale takéto parenie mäska je neuveriteľne jednoduché, bez zbytočného státia pri sporáku a veľmi chutné.
10 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Polievka z kosti z karé, pečené kuracie stehná, zemiaky, hruškový kompót, lekvárové buchty. Tých iba zopár, ako sa u nás hovorí za mišu - pišu aj z tých som zaniesla susede . Kde sú tie časy, keď sme ich zmastili aj za dva plechy?.
Kuracie stehná 005.jpg  
Stehná upečené 006.jpg  
Zemiaky  007.jpg  
Lekvárové buchty  008.jpg  
1/1
11 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Roládky z bravčového karé na pare. Nemôžem si pomôcť, ale takéto parenie mäska je neuveriteľne jednoduché, bez zbytočného státia pri sporáku a veľmi chutné.
....a receptík na takéto roládky ? mňam , môže to byť fajn... vďaka
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Dnes to bol bravčový vývar s pečienkovými haluškami, pečená kačka, dusená červená kapusta a knedľa. A keďže svokra hodila do polievky poriadny kus bravčového mäsa, uvarila som aj zemiaky a kôprovú omáčku, bude na zajtra...
6 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

katka 23 Pozri príspevok
....a receptík na takéto roládky ? mňam , môže to byť fajn... vďaka
Karé som narezala ako na rezne, naklepala, posolila a okorenila /gril. korenie/ po oboch stranách. Vrchnú časť potrela franc. horčicou a vrstvila. Tentoraz to bola šunka, ďalej rozmrazený sekaný špenát, na špenát som dala rozdrobenú Nivu, na Nivu trochu roztlačeného cesnaku. Mäsko skrútim do roládky a zabalím do potravinovej fólie ako cukrík Vložím do parného hrnca, jedno poschodie príloha /ryža alebo zemiaky, zelenina/, druhé roládky. Pozor treba dávať iba na to, aby sa voda nevyvarila. Tým, že z roládiek nič nevytečie, chute sa spoja a mäso zostane šťavnaté.
8 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Ked'že zajtra bude mat' MM narodky, tak som varila podl'a jeho chuti, aj ked' to má zakázané. Dusené hovädzie rezne, ryža, šalát z čínskej kapusty s jahodami, a ešte stroganov. A zas až tak za pol roka najskor.
4 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
evaj63 Pozri príspevok
Ked'že zajtra bude mat' MM narodky, tak som varila podl'a jeho chuti, aj ked' to má zakázané. Dusené hovädzie rezne, ryža, šalát z čínskej kapusty s jahodami, a ešte stroganov. A zas až tak za pol roka najskor.
eva, zaujala ma tá kombinácia šalátu, také som ešte nepočula....dáš viac k nemu?
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Aha, rad skusam netradicne kombinacie, salat s jahodami, kuwa, este ma nenapadlo. :-)
0 0
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

dnes nevarím, likvidujeme víkendové zostatky
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

u nas podobne, dojedáme zo včera hovädzia polievka,pečená krkovička s pórom a syrom, zemiakové pyré
2 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

u nás sa tiež dojedá a predpokladám, že to tak ostane asi do stredy...
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Dnes hovädzia polievka s mrvenkou, domáca parená knedľa, paradajková omáčka a mäso z polievky.
7 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

... jozka, nechaj si chutnat. Dnes som lenivy ako pes, neviem, ci pocasim, ani jest sa mi nechce. Cakam alabutku, zlopol som dve piva, dva suche rozky, s nou dam kavu, prepletieme nozky. :-)
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

...zapekané veľké plnené šampiňóny...
9 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

gulas z diviaka s knedlou - zostalo zo vcera a bude aj na zajtra
6 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Zeleninová polievka a kapustné halušky so slaninkou.
5 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dnes sme dojedli z nedele a zajtra sa chystám uvariť šošovicovú polievku s párkom, vyprážané plnené nivou žampióny a zemiaková kaša. K tomu ešte jogurtový dresing.
6 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Kapustový šalát.

Základ šalátu- na rezance nakrájaná čínska alebo hlávková kapusta a postrúhaná mrkva, por na tenké koliečka. D'alej pridávam čo je doma. Skoro vždy pridávam aj rozpolené biele alebo čierne hrozno, a aby bol aj pre oči nielen pre žalúdok, tak som pridala aj čerstvé jahody. Trošku osolím, pridám šalátové korenie alebo bylinkovú sol' a trochu tekvicového oleja. Mne osobne ten olej vel'mi chutí v šalátoch.
Výborný je aj s mandarínkami alebo pomarančom. A hrozno zas pre lepšie strávenie surovej kapusty. Nám chutí všetkým aj moj rozmaznaný syn ho má rád. Dnes si ho bral v aj do školy na obed, lebo v školskej jedálni mu nechutí, radšej si nosí z domu. Našt'astie tam majú mikrovlnku. Už nakazil pol triedy.
5 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

alabutko, čo si nám fakt zlenivel, žiadne nové receptíky, tuším už ani nepečieš....čo robíš, haaa? veď od teba som pochytila pečenie chleba, pečiva...žiadne kupovanie nehrozí, aj dcéra s rodinou si pochvaľujú
Naposledy upravil jozka56 : 27.02.12 at 19:43
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať