Zavrieť

Porady

Dan a odvody z prijmu za prenajom v roku 2011

Manzelka prenajima byt za 500 EUR mesacne ako fyzicka osoba. Je nezamestnana a prijem z prenajmu je jej jediny prijem. Vydavky si uplatnuje pausalne 40%. Na zaklade novoprijatych zakonov by ma (a urcite aj dalsich) zaujimalo nasledovne:

1. aky bude vypocet dane z prijmu a odvodov z prenajmu za rok 2011 ak bude manzelka nadalej byt prenajimat ako fyzicka osoba

2. aky bude vypocet dane z prijmu a odvodov z prenajmu za rok 2011 ak bude manzelka prenajimat byt ako SZCO

3. aky bude vypocet dane z prijmu a odvodov z prenajmu za rok 2011 ak budem prenajimat byt ja. Som zamestnanec a platim odvody v maximalnej vyske.


Vopred dakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
danasv danasv

danasv je offline (nepripojený) danasv

maturin Pozri príspevok
Mám 2 otázky,
1. ak je niekto zamestnancom a platí odvody z maxima (príjem nad 3000 EUR mesačne) a prenajíma nehnuteľnosť, predpokladám, že zdravotné odvody z prenájmu už nebude platiť (lebo vymeriavacie základy sa sčítajú), rozmýšľam správne? Vychádza mi to z § 13 ods. 8 zákona o zdrav. poistení: Vymeriavací základ poistenca, u ktorého dochádza v rozhodujúcom období postupne alebo súčasne k súbehu platiteľov poistného podľa § 11 ods. 1 písm. a) až c) a poistencov uvedených v § 11 ods. 2 je úhrn vymeriavacích základov podľa odsekov 1 až 7; v období, v ktorom je poistenec považovaný za samostatne zárobkovo činnú osobu a nie je považovaný za zamestnanca, sa do úhrnu vymeriavacieho základu započítava najmenej minimálny základ podľa odsekov 17 a 18 za každý kalendárny mesiac, počas ktorého má platiteľ povinnosť platiť poistné, a v období, v ktorom je poistenec považovaný za poistenca podľa § 11 ods. 2, sa do úhrnu vymeriavacieho základu započítava najmenej suma vypočítaná ako súčin koeficientu pre poistenca podľa § 11 ods. 2 a minimálneho základu podľa odsekov 17 a 18 za každý kalendárny mesiac, počas ktorého má platiteľ povinnosť platiť poistné.

2. aká by bola daň a odvody, ak by prenajímateľom bola s.r.o. a konateľ by bol konateľom bez nároku na odmenu (už je zamestnancom, takže platí odvody ako zamestnanec)?

Ďakujem pekne.
podla mna mas v prvom bode pravdu.. teda ak prijem + prijem z najmu je vyssi ako max. VZ tak z ciastky ktora max VZ prevysuje odovody uz neplati...
0 0
hipi hipi

hipi je offline (nepripojený) hipi

Rusim prenajom, s "podnajomnikmi" podpisem zmluvu o nepravidlenom strazeni bytu za nula eur(aby bolo opodstatnenie pritomnosti tychto osob v byte v pripade kontroly).
Da sa takouto zmluvou elegantne obist zdieranie statu? Je to legalne? Vyplivaju mi, alebo "podnajomnikom" z toho ako fyzickej osoby nejake povinnosti?
Mesacne mi budu davat 350eur formou daru(ak to bdu chciet mat na papieri).
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

onical Pozri príspevok
Zdravím všetkých poraďákov.Poinformujem vás ako som bol zaregistrovať 4 prenajímateľov nehnuteľností.Je to pekný guláš.
1.Ja,živnostník netreba vôbec nič,žiadne tlačivo.
2.Syn,zamestnanec a súčasne aj živnosť,netreba vôbec nič,žiadne tlačivo.
3.Žena,dlhodobo na ÚP,tlačivo výkaz preddavkov,preddavky napísať 0.
4.Dcéra rodič.príspevok,tlačivo výkaz preddavkov,preddavky napísať 0.
Nikoho nezaujíma výška príjmu z prenájmu.
.. ja pripojím moju (Dôvera) .. pre ID (iba prenájom, bez PP)
Oznámenie poistenca/platiteľa poistného ... môže si dať nulové preddavky
Platnosť zmeny Z, od 1.1.2011
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať