Zavrieť

Porady

Usporiadat
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Simonab Pozri príspevok
Na takom autobuse sme chodievali k starej mame a tiež hrávať dedinské divadlo, ibaže bol modrý. Na to sa nedá zabudnúť. Akurát sa nepamätám, že by tie obchody boli tak dobre zásobené. Ale žuvačky boli naozaj super aj turecký med za 20 halierov.
..a ešte aj krumpľový cukor, tablička za 20 halierov a gumové cukríky popudrované sladkým púdrom...mňam
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

ubka Pozri príspevok
..a ešte aj krumpľový cukor, tablička za 20 halierov a gumové cukríky popudrované sladkým púdrom...mňam
Dnes boli u nás hody,mali aj turecký med, aj krumpľový cukor,ale za 50 centov akosi to podraželo
1 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Podrazilo vsetko, ale ked su hody, treba si dopriat. Ved aj v pekle su len raz za rok.
2 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

truch Pozri príspevok
Dnes boli u nás hody,mali aj turecký med, aj krumpľový cukor,ale za 50 centov akosi to podraželo
..to vazne mali turecky med v kuse a z neho odsekovali do papiera kolko kto chcel ?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Turecký med z ktorého sekajú som už párkrát videla na jarmokoch. Ale nie je to, čo si pamätám - zabalený v 2 papirikoch, ten vrchný bol tuším oranžový a aj vrecko bolo oranžové s nejakou postavičkou (asi Turkom?) a vnútorný biely papierik sa ľúbil nalepiť na cukrík. A boli v nich najemno nasekané (možno aj pomleté) orechy, v tých terajších jarmokových sú dosť veľké kúsky orechov.
Slinky mi tečú - hneď by som si ten "starý" turecký med dala
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ja som raz natrafila na pravý turecký med, bol mäkkučký, nie zuboľámavý. Konzistenciou pripomínal plnku z Deli zelenej farby.
Vyjedali sme lyžicou z plechovej krabice (cca 20 cm priemer) hnedo-béžovej farby. Sťaby to bolo včera!
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

adi11 Pozri príspevok
..to vazne mali turecky med v kuse a z neho odsekovali do papiera kolko kto chcel ?
Jasné že nie, mali kocky, poháre a krabičky. Ten by sa sekať nedal, je mäkký, skôr jesť s lyžicou
Páčili sa mi aj gumoví hadíci , pelendreky, rôzne perníčky a marcipánovo-kokosové tyčinky, tie mám najradšej
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Fondantové salonky na vianoce, karamelové domáce cukríky pálili ruky, ale chutili nezameniteľne. Rada si spomínam na kúsky opečeného slížového cesta u babky na sporáku a pečené zemiaky pod miskou na platni sporáka, ktoré zahrievali vo vrecku kabáta cestou do školy.
A ten omastený chlieb s cibuľou-dobre zažratý cez školskú pestávku...hm?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Rozhlas po drôte, všetci pamätníci si ho isto pamätajú.
Dnes som si prečítala o "drôtiaku" článoček (http://spravy.pravda.sk/rozhlas-po-d..._sk_domace_p29)
ani by som to tu nespomínala, ale je tam takáto veta:

"Bývali sme v činžiaku a v každom byte bol rozhlas po drôte, ten bol stále zapnutý," nostalgicky spomína istá Zdenka v debate na portáli Porada.sk. "Milovala som rozprávky, to muselo byť v kuchyni ticho."

Uznajte, musela som to sem linknúť ...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A v sobotu o 13-tej ==> Maratóóóón, o 14-tej Slovenský rozhlas pravidelne dával rozhlasové adaptácie románov - najmä známych autorov. Veľmi rád som to počúval - veď tam dávali napr. Verneho (Tajomný ostrov, Dvadsaťtisíc míľ pod morom, Cesta okolo sveta za 80 dní.)
Na toto sa nedá zabudnúť, v tej dobe ma NIKTO, opakujem, NIKTO nesmel vyrušovať nejakými rozkazmi, prosbami a žiadosťami (vynes smetie, umy riad a pod.)
0 0
Zuzka 335 Zuzka 335

Zuzka 335 je offline (nepripojený) Zuzka 335

Možno nie som v dobrej téme, ale "Ľudia, nepamätáte sa" na dobré talianske filmové komédie? S Adrianom a Ornelou napríklad, ale nemôžem si spomenúť, ako sa volal film zo sicílskeho prostredia "táhne jí s huby jak s mamutí ritě" to je len jeden citát, ale komédia stála za to. Prosím, neviete niekto názov filmu?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
účetní Fantozzi?
ttp://www.fdb.cz/film/37934-malery-pana-ucetniho-fantozzi-contro-tutti.html
0 0
Zuzka 335 Zuzka 335

Zuzka 335 je offline (nepripojený) Zuzka 335

Ďakujem, Devus, takú rýchlu odpoveď som ani nečakala. Zdá sa, že to bude určite ono. Pozriem, poviem. Ešte raz vďaka.
0 0
gardenia gardenia

gardenia je offline (nepripojený) gardenia

znamenie Býk, mám rada pokoj, neznášam ľudí, ktorí nevedia, čo so sebou ...viac
Mnohí sa tu "pýšia", čo všetko si pamätajú, ale nože, spomenie si niektorá dáma, či bola ostrihaná na hamleta? Mala som okolo 10 rokov, keď u nás v dedine otvorili holičstvo a všetky dievčatá, ktoré sme doposiaľ nosili vrkoče, sme sa dali ostrihať na hamleta. Ale ešte predtým sme doma museli rodičov prosiť asi mesiac, aby nám to dovolili. Bolo to super, cítila som sa ako modelka alebo herečka.
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Ja si pamätám, ale my sme museli zostať pri vrkočoch. Museli sme nosiť biele podkolienky, vrkoče s mašľami, matrózky a chodiť na klavír. Strašne sme závideli deťom, ktoré chodili s nami do školy, bývali v takej štvrti ako asi Luník IX a nosili TEPLÁKY. Boli špinaví, na klavír nechodili a mali vši. Tým sme závideli.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A v škole na telesnú povinne červené trenírky (božechráň, aby mali nejaké pásiky) a snehobiele tielka, cvičky ako lusk (tenisky-botasky a im podobné obuvnícke výdobytky zakázané).
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

gardenia Pozri príspevok
Mnohí sa tu "pýšia", čo všetko si pamätajú, ale nože, spomenie si niektorá dáma, či bola ostrihaná na hamleta? Mala som okolo 10 rokov, keď u nás v dedine otvorili holičstvo a všetky dievčatá, ktoré sme doposiaľ nosili vrkoče, sme sa dali ostrihať na hamleta. Ale ešte predtým sme doma museli rodičov prosiť asi mesiac, aby nám to dovolili. Bolo to super, cítila som sa ako modelka alebo herečka.
My na Darinku Rolincovú - pekne sme si so sebou aj obal z kazety priniesli, aby to teta kaderníčka neskazila
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

misoft Pozri príspevok
A v škole na telesnú povinne červené trenírky (božechráň, aby mali nejaké pásiky) a snehobiele tielka, cvičky ako lusk (tenisky-botasky a im podobné obuvnícke výdobytky zakázané).
Červené trenírky boli celkom OK (aspoň si myslím, nikdy som na vlastnej koži neskúšala ), ale tie trápne, otrasné, ohavné modré trenírečky pre dievčatá a ešte keď nás nútila telocvikárka sa do nich povyzliekať, a to boli vonku aj chalani - bŕŕŕ.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

gardenia Pozri príspevok
Mnohí sa tu "pýšia", čo všetko si pamätajú, ale nože, spomenie si niektorá dáma, či bola ostrihaná na hamleta? Mala som okolo 10 rokov, keď u nás v dedine otvorili holičstvo a všetky dievčatá, ktoré sme doposiaľ nosili vrkoče, sme sa dali ostrihať na hamleta. Ale ešte predtým sme doma museli rodičov prosiť asi mesiac, aby nám to dovolili. Bolo to super, cítila som sa ako modelka alebo herečka.
No tak to ja si pamätám veľmi dobre, že sa strihalo na hamleta, ale už si nepamätám, aký to bol presne strih. . Stále sa mi tu totiž na návštevu tlačí nejaký pán Alzheimer, a niekedy ho nedokážem vyhodiť.
0 0
JajaFabša JajaFabša

JajaFabša je offline (nepripojený) JajaFabša

misoft Pozri príspevok
A v sobotu o 13-tej ==> Maratóóóón, o 14-tej Slovenský rozhlas pravidelne dával rozhlasové adaptácie románov - najmä známych autorov. Veľmi rád som to počúval - veď tam dávali napr. Verneho (Tajomný ostrov, Dvadsaťtisíc míľ pod morom, Cesta okolo sveta za 80 dní.)
Na toto sa nedá zabudnúť, v tej dobe ma NIKTO, opakujem, NIKTO nesmel vyrušovať nejakými rozkazmi, prosbami a žiadosťami (vynes smetie, umy riad a pod.)
Tieto programy už nie sú, ale ja od detstva počúvam aj český rozhlas Praha a dodnes sú tam hry v sobotu od 13.hod., to nehovorím o programoch vlastne od rána - vedecko-technický program Meteor, hudobný program Klub osamělých srdcí seržanta Pepře s Jiřím Černým, pamätám si ho z hudobných relácií ešte za socíku, aj v Mladom světě, Tobogán s Alešom Cibulkom-výborný program, Stopy, fakta, tajemství so Stanislavom Motlom, rozprávka v nedeľu o 13.hod. a množstvo ďalších programov, ktoré sa zachovali spred 30-tich rokov. Doporučujem.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať