Zavrieť

Porady

Ako riešite bolesti krížov?

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Keďže sme tu zrejme všetci celodenne priviazaní k PC, budeme mať asi aj rovnaký problém s bolesťami chrbtice - ja ich teda mám parádne. Snažím sa chodiť plávať (čo v našej slovenskej metropole nie je pri jednej verejnej plavárni také jednoduché), skúšala som sedieť na lopte, na kľakátku - z toho mi opuchlo koleno -, 1x do týždňa si dám spraviť masáž, ale bolí to stále - ako si pomáhate vy?
Usporiadat
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Super, díky! Algeziológ - to sú tí, ktorí sa zameriavajú na odstránenie bolesti, že? Musím skúsiť zistiť dakoho dobrého v BA - nevie niekto poradiť? Dúfam že si nevykáme - (znovu sa tu na túto tému rozbehla debata) - ja som za tykanie - net to znesie , ja každopádne tiež!

Pre útechu - to poznáš?: Človek po 40-ke, keď sa zobudí a nič ho nebolí, je určite mŕtvy

Krásny víkend
Ľuba
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
ja chodim dvakrat do tyzdna cvicit...samozejme ak nestarnem nad výkazmi, statistikami, treximami a ostatnými dobrotami...vzhľadom k tomu ze mam vdaka tejto robote mohutnu nadvahu, tak je to cvicenie pre nas moletky.....
uz som schudla desat kil...a este minimalne raz do mesiaca chodim k super maserke...
okrem toho mam kvalitny matrac so segum-u a uplne najfasa je handra asi meter x 50 cm plná plastových ihličiek...ideme sa so starym pozabijat, kto si na to prvy lahne...boli to jak svina ale potom ti je uz len prijemne teplo...a po pol hodine ta z toho aj tak niekto zhodí...vola sa to tusim kuznecovove ihlicky...má to asi 15 rokov, neviem ci to este existuje...ale je to mnam...
a este mam dotaz, kolko vaziš? ak mas nadvahu a si z blavy, pri medzi nas moletky...srandy kopec zaruceny...
Naposledy upravil brm : 15.10.04 at 13:25
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

karkulka, aj ja mam tie kuznecovove ihlicky, obdivujem ta, ze na tom vies lezat, ja som to pred tymi 15-timi rokmi trenovala asi mesiac, ale nedalo sa mi, teraz to uz len raz za rok vytiahnem, vyskusam a poviem si: aha, tak este stale ma to tlaci, skusim inokedy...
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Ak na tych ihlickach "jezkovi" lezenite, pozor na znamienka, tie si radsej prelepte. Aj to je jedna moznost.
Ale ako som slubila tu je nieco o tom vankusi.
Vola sa PC vankus.
Charakteristika: PC vankus podmienuje specificky typ cvicenia, ktore vykonavame aj pri relativne statickej polohe - v sede. Pri tychto spontannych cviceniach ovplyvnujeme tie svaly (hlboke svaly chrbta a dalsie), ktore pri beznych pohyboch neostatocne zapajame.
Princip ucinku sedenia - cvicenia na dynamickej sedacej podlozke - PC vankusi spociva v neustalej i ked minimalnej zmene polohy tela pri tlaku na tvarovatelnu vzduchovu napln vankusa.
PC vankus je rehabilitacna pomocka, ktora podporuje pohybovu aktivitu a brani statickemu pretazeniu pohyboveho systemu. PC vankus neustalymi zmenami svojho tvaru vplyva na organizmus, aby na zmeny polohy tela reagoval urcitym optimalnym nastavenim nervovej, svalovej i kostrovej sustavy. PC vankus je liecebna a preventivna pomocka, ktora umoznuje rehabilitaciu postury pocas pracovneho casu pri vykonavani cinnosti posediacky.
A asi to hlavne:
Indikacie:
- vertebrogenne a degenerativne ochorenie osoveho aparatu bez pritomnosti akutnej radikularnej symptomatologie,
- myofascialne ochorenia a svalove dysbalancie pri pretazovani pohyboveho systemu,
preventivne pri staticky zatazujúcich cinnostiach (sed pri praci, televizore, cestovani a pod.)
- poruchy stereotypu dychania.

Kontraindikacie:
- nezhojene zlomeniny kostrce, panvy, chrbtice a dolnych koncatin,
- akutne a zapalove ochorenia pohybovej a nervovej sustavy,
- zavraty,
- stavy, ktore sa zhorsuju sedenim na dynamickej podlozke.
Tod kratky uryvok z letaku. Tak porozmyslajte, ci by tento PC vankus pomohol zrovna Vam. Dodava to jedna bratislavska firma. Vela zdaru a zdravsie chrbty prajem. Ak sa niekto pre to rozhodne, moze mi hoci aj na sukromnu adresu napisat, ako to funguje o neho
0 0
habrina habrina

habrina je offline (nepripojený) habrina

účtovníčka-všeobecne
Ja tento PC vankúš používam už 1,5 roka.Mne ho predpísal ortopéd. Je to veľmi dobré, len nesmie byť veľmi nafúknutý, len tak primerane.Inak na tomto princípe pracuje aj fitneslopta.Môžem to odporučiť všetkým!!!
Všetkých Vás zdravím!!!
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Karkulka-nielen matrac je dôležitý ale aj lamelový rošt pod ním.Ja mám taký zvláštny-lamely sú v 2 radoch nad sebou a medzi nimi je pryžová guma.Pri bolesti chrbta sa dá matrac preč a ľahne sa priamo na lamely- tie kopírujú krivku tela a vytvárajú S-zakrivenie chrbtice.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

a neskúšal niekto kosmodisk?
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
To karkulka - už sa radšej nevážim. Úprimne povedané, keď si pofrflem, že som tlstá, každý ma tak ukľudňuje že čo blbnem - meriam totiž 181 cm a tých cca 80 kg je akosik rozložených, že to nevyzerá nejak hrozne. Problémom je asi, že moja konštrukcia bola zvyknutá nosiť tak rádovo o 10-15 kg menej, čo je taký pytlík žrádla pre psa denne na krížoch navyše! No a tie logicky protestujú. Čo a kde cvičíte?

Ľuba
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
ak si z blavy, tak v petržke na kremnickej, volakde na kramaroch, v lamaci a na bernolaku...s nami na kremnickej cvici edita sipeky, urcite si ju uz dakde zaregistrovala...to sa zleze stádo prerastenych zenskych a snazi sa dat nozku cez nozku...celkom sranda...2 x do týzdna
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Sipeky má stránku www.ikar.sk/sipeky. Dúfam, že som to napísala dobre,ale ikar je tam určite. Aj ty tam chodíš? Ja sa zatiaľ len chystám.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

to bepo:
mozes mi dat viac informacii o tom lamelovom roste ? Hoci aj na sukromnu adresu. Dik
0 0
Eva Farkasová Eva Farkasová

Eva Farkasová je offline (nepripojený) Eva Farkasová

Rozvedená, matka dvoch detí
Milá Ľubka, pripájam sa do diskusie. Poznám dobre bolesti krížov, ešte som nezažila deň čo by ma neboleli, taktiež sa poznám, že sa neviem prinútiť cvičiť /stále sa vyhováram na zdrav.problémy/,ale ja mám nadváhu ako hrom, takze tie bolesti sú aj z toho. Odporúčam ti JEŽKA. Kto ho skúsil, tak viem o čom hovorím. Keď sa v noci zobudím na bolesť, tak spím s ježkom. Teda na ňom. No to upresním, aby to nevyzeralo ako erotický návod. JEŽKO je pomôcka - koberček s pichľavými umelohmotnými aplikátormi, ktoré pôsobia - tlačia na body na tele. Zo začiatku je dobré si na neho privykať - niekto ani nevydrží, pretože ho to neznesiteľne pichá, ale dá sa to vydržať. Ja osobne som ho použila asi druhý krát pred 10 rokmi a zaspala som na ňom. Deti mi ho museli dávať z chrbta dolu! Celý chrbát som mala bodkovaný, ale bez zranení. Cítila som sa super. POZOR NIE JE VHODNÝ PRE NIEKOHO KTO MÁ NA CHRBTE ZNAMIENKA! URČITE ho ešte dostať kúpiť v lekárni. Ja mám zasa časté bolesti krčnej chrbtice /následne aj migrénu/, tak som si objednala masážny prístroj SHIATSU - miesivá ručná masáž. Všetkým doporučujem - vhodný na celé telo. Ušetríte na masérovi. No nejako som sa rozpísala, tak dávam priestor aj iným.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
A mne veľmi na bolesti chrbtice pomohla dovolenka pri mori. Slaná voda, horúce slnko a piesok , a bolesti chrbtice boli na dlho fuč. Vlastne až pokiaľ sa nezačali nosiť zimné kabáty. Ale tých pár mesiacov stálo za to. A to už mi nezaberali ani pravidelné masáže, lieky ani žiadne procedúry. Ale kozmodisk tiež veľa ľudí chváli.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

luebchenko
Janca, a to si mám tak pýtať - Ortopedický vankúš? Nejaký bližší popis, príp. výrobcu? Daj prosím vedieť (ak nechceš robiť reklamu, pošli mi prosím súkromnú správu). Moje kríže vopred ďakujú )

Ľuba
Ľubi, ja som ten vankúš kúpila normálne v zdravotníckych potrebách u nás na Strečianskej.
0 0
alternativa alternativa

alternativa je offline (nepripojený) alternativa

Pre mna ako noveho clena v porade je sok, ze od marca nikto nereaguje v tejto teme. Ak by nahodou niekto uboleny sem klikol, mam odskusanu ucinnu Bowenovu masaz. Je jemna, mozna aj pri akutnom bolestivom stave, co klasicka masaz neumoznuje. Je ucinna nielen pri tazkostiach s krizami a chrbticou. V pripade zaujmu mozem napisat viac a poskytnut kontakt na centrum v BA.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
alternativa
Pre mna ako noveho clena v porade je sok, ze od marca nikto nereaguje v tejto teme. Ak by nahodou niekto uboleny sem klikol, mam odskusanu ucinnu Bowenovu masaz. Je jemna, mozna aj pri akutnom bolestivom stave, co klasicka masaz neumoznuje. Je ucinna nielen pri tazkostiach s krizami a chrbticou. V pripade zaujmu mozem napisat viac a poskytnut kontakt na centrum v BA.
ja klikam - mam zaujem
0 0
alternativa alternativa

alternativa je offline (nepripojený) alternativa

BOWENOVA tlakova masaz: vyuziva dosiahnutie rovnovahy energii tela, uvolnenie napatia svalov a nervov a revitalizaciu zablokovaneho lymfatickeho systemu, stimuluje detoxikacne organy v tele. Z viacerych pouzivanych technik /akupresura, reiki, cinska tlakova masaz, atd./ prijala urcite pravidla, postupy. Je bezpecna pre vsetky vekove kategorie /napr. aj novorodenci a stari ludia s pokrocilou osteoporozou/, pri vsetkych diagnozach /aj onkologickych/. Nie je to liecba, ale aktivuje samolieciace schopnosti tela. Robi sa cez tenke oblecenie, nie je nevyhnutne vyzliekat sa. Viac sa zaujemca moze dozvediet napr. na www.navratkezdravi.cz, co je www jedneho ucitela z Australie - odtial pochadza tato masaz. Ak treba kontakt, viem len na BA alebo v Cechach.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Mne to, čo píšeš, pripomína masáž šiatzu. Aký je tam rozdiel?
Teoreticky vyzerala aj šiatzu dobre, ale mne pomohla len veľmi nakrátko...
0 0
alternativa alternativa

alternativa je offline (nepripojený) alternativa

Nepoznam siatzu, neviem teda porovnat.
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
alternativa
Pre mna ako noveho clena v porade je sok, ze od marca nikto nereaguje v tejto teme. Ak by nahodou niekto uboleny sem klikol, mam odskusanu ucinnu Bowenovu masaz. Je jemna, mozna aj pri akutnom bolestivom stave, co klasicka masaz neumoznuje. Je ucinna nielen pri tazkostiach s krizami a chrbticou. V pripade zaujmu mozem napisat viac a poskytnut kontakt na centrum v BA.
A kde je to centrum? prosím pošli SS aby si nerobila nejakú nevhodnú reklamu
Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať