Zavrieť

Porady

Ako riešite bolesti krížov?

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Keďže sme tu zrejme všetci celodenne priviazaní k PC, budeme mať asi aj rovnaký problém s bolesťami chrbtice - ja ich teda mám parádne. Snažím sa chodiť plávať (čo v našej slovenskej metropole nie je pri jednej verejnej plavárni také jednoduché), skúšala som sedieť na lopte, na kľakátku - z toho mi opuchlo koleno -, 1x do týždňa si dám spraviť masáž, ale bolí to stále - ako si pomáhate vy?
Usporiadat
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Ja am vyskusanu jogu a teplu vestu cez den a na noc do postele. Teplo pomohlo.
0 0
FYDKO FYDKO

FYDKO je offline (nepripojený) FYDKO

luebchenko - ahoj tvoj príspevok čítam po vyše roku, ale ak máš ešte stále problémy s chrbticou, môžeš sa prihlásiť ako jeden z mojích prvých klientov po 6.1.2006, práve v mojom podnikaní budú mať miesto klienti, ktorí budú chcieť cvičiť, dostať masáž, ale nemajú čas sa vzdialiť z domu........takže prídem za nimi, som Diplomovaný fyzioterapeut s dlhoročnou praxou. Ak si z Blavy, ako som vyrozumela, že si, môžeš sa potom ozvať. FYDKO@azet.sk
0 0
mironaj mironaj

mironaj je offline (nepripojený) mironaj

Pred namáhavou prácou kvalitné jedlo, po namáhavej práci šport ...viac
Ahoj

Čudujem sa, že masaž nepomaha... Skús si masaž spraviť u mňa... Fakt veľa ľudom som už pomohol. Urobím ti špeciálnu masaž chodidiel plus celé telo. Všetko to bude trvať približne hodinu a pol.
Ale ja chodím za klientmi domov... mám prenosný masažný stôl...

Zdraví ťa Miro
0 0
alternativa alternativa

alternativa je offline (nepripojený) alternativa

Eva Farkasová
Milá Ľubka, pripájam sa do diskusie. Poznám dobre bolesti krížov, ešte som nezažila deň čo by ma neboleli, taktiež sa poznám, že sa neviem prinútiť cvičiť /stále sa vyhováram na zdrav.problémy/,ale ja mám nadváhu ako hrom, takze tie bolesti sú aj z toho. Odporúčam ti JEŽKA. Kto ho skúsil, tak viem o čom hovorím. Keď sa v noci zobudím na bolesť, tak spím s ježkom. Teda na ňom. No to upresním, aby to nevyzeralo ako erotický návod. JEŽKO je pomôcka - koberček s pichľavými umelohmotnými aplikátormi, ktoré pôsobia - tlačia na body na tele. Zo začiatku je dobré si na neho privykať - niekto ani nevydrží, pretože ho to neznesiteľne pichá, ale dá sa to vydržať. Ja osobne som ho použila asi druhý krát pred 10 rokmi a zaspala som na ňom. Deti mi ho museli dávať z chrbta dolu! Celý chrbát som mala bodkovaný, ale bez zranení. Cítila som sa super. POZOR NIE JE VHODNÝ PRE NIEKOHO KTO MÁ NA CHRBTE ZNAMIENKA! URČITE ho ešte dostať kúpiť v lekárni. Ja mám zasa časté bolesti krčnej chrbtice /následne aj migrénu/, tak som si objednala masážny prístroj SHIATSU - miesivá ručná masáž. Všetkým doporučujem - vhodný na celé telo. Ušetríte na masérovi. No nejako som sa rozpísala, tak dávam priestor aj iným.
Evi, v zavere textu pises o masaznom pristroji SHIATSU ako o miesivej rucnej masazi. Tak to mi nesedi - bud pristroj alebo ruka. Moj nazor: masazny pristroj je vhodny ako prevencia na prekrvenie, ruka masera je NENAHRADITELNA, hlavne ak su uz problemy. Ziaden pristroj Ti nebude posobit individualne, podla potreby. Aj pri Shiatsu masazi je prevedenie masaze podla stavu klienta nevyhnutne. Netreba zabudnut na malickost, ze aj dotyk lieci. Preto je dolezita pre liecbu masazou akceptacia masera klientom.
0 0
karol.za karol.za

karol.za je offline (nepripojený) karol.za

ja som sa nučil s touto bolesťou krížov žiť.
Keď to je moc dam si ibubrufen a je to.
0 0
0linka 0linka

0linka je offline (nepripojený) 0linka

Súhlasím, aj ja som sa naučila žiť s bolesťami. Už 2 roky ma bolí rameno, vraj to súvisí s krčnou chrbticou (tá ma ale nebolí). Chodila som na elektroliečby, cvičenia, masáže, - nič nepomohlo. Škoda času stráveného u lekárov (aj peňazí), výsledok žiadny. Tak si žijem s boľavým ramenom. Keď sa zobudím s boľavou rukou nad hlavou, chytím ju druhou rukou, prepolohujem ju, a môžem vstať. A dá sa...
0 0
FYDKO FYDKO

FYDKO je offline (nepripojený) FYDKO

Dovolím si nesúhlasiť, že rehabilitácia ako taká nepomáha, že sú to zbytočne vynaložené peniaze a čas. Poväčšine si každý mysli, že vyberie na rehabilitácii masáže, nejaké cvičenia, nejakú elektroliečbu, v nejakej sérii a mal by byť zdravý a bez bolesti. Ale stačí jeden nesprávny pohyb, dlhé statické sedenie a pod. a bolesti sú späť. A potom si veľa ľudí povie, načo som chodil na tú rehabilitáciu. Ale ono je to všetko o pravidelnosti a o udržiavaní si dobrého telesného stavu. Naozaj pravidelne cvičiť a spevňovať si svalstvo, naozaj pravidelne raz za týždeň, raz za dva týždne dopriať telu relaxačnú masáž, len tá pravidelnosť pomôže. Každý kto pracuje v hocijakom obore si neuvedomuje aké chybné pohyby pri práci vykonáva, a aká je práca ťažká.Napr. kozmetičku, zubárku bolí hrudná chrbtica, ramená, trapézové svaly.........z preťaženia týchto svalov ich bolí hlava.........a teraz si predstavte postoj a pohyby týchto dvoch. Zákonite musia mať tieto problémy, ale stačí aby sa pravidelne venovali celkovej relaxácii a nemusia si na bolesť zvykať.Dokážu ju predbehnúť. A nech sa nikto nevyhovára na čas a peniaze.Ked sa aj nenájdu peniaze, čas si nájde každý........televízne noviny stačí počúvať z karimatky pred telkou, alebo v sede na fit lopte aj pozerať.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Fydko, ja keď som bola na elektroliečbe, pani, čo to obsluhovala, to nastavila tak slabúčko /vraj viac nemôže / a zdejchla sa. Prišla, keď to skončilo a čo jej povedať? Fakt som nič necítila, strata času. Potom som tam bola na masáži /to je silné slovo masáž/, bolo to také hladkanie po chrbte. Takže tiež o ničom.
To len na okraj moja skúsenosť. :p
0 0
Donda Donda

Donda je offline (nepripojený) Donda

No s boľavím ramenom sa už aj ja trápim vyše dvoch rokov. Pochodila som lekárov, brala som lieky. Kým som cvičila jogu bolo mi skvele, ako na tele tak aj na duši. Ale to musíte mať výborného cvičiteľa a to ja mám. Jogu som totiž dva roky prestala aktívnejšie cvičiť, a ozvali sa mi problémy. Opäť som začala cvičiť, ale je to s tým ramenom ťažké. Minulý víkend, keď som myslela, že už zblbnem od bolesti mi sestra požičala akupresúrny prístroj z Zepteru. Dva dni som si s ním robila akupresúru a čuduj sa svete...takú úľavu som nečakala. Nehovorím, že už som v 100% poriadku, ale stojí to za to. Rozhodla som sa, že i ja si ten prístroj zoženiem a občas ho opäť použijem, ak už nič iné nezaberie.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Donda
No s boľavím ramenom sa už aj ja trápim vyše dvoch rokov. Pochodila som lekárov, brala som lieky. Kým som cvičila jogu bolo mi skvele, ako na tele tak aj na duši. Ale to musíte mať výborného cvičiteľa a to ja mám. Jogu som totiž dva roky prestala aktívnejšie cvičiť, a ozvali sa mi problémy. Opäť som začala cvičiť, ale je to s tým ramenom ťažké. Minulý víkend, keď som myslela, že už zblbnem od bolesti mi sestra požičala akupresúrny prístroj z Zepteru. Dva dni som si s ním robila akupresúru a čuduj sa svete...takú úľavu som nečakala. Nehovorím, že už som v 100% poriadku, ale stojí to za to. Rozhodla som sa, že i ja si ten prístroj zoženiem a občas ho opäť použijem, ak už nič iné nezaberie.
Prosím ťa a ako ten prístroj vyzeral - nie taký malý pichľavý ježko?
0 0
mironaj mironaj

mironaj je offline (nepripojený) mironaj

Pred namáhavou prácou kvalitné jedlo, po namáhavej práci šport ...viac
Je pravda, že rehabilitacia je dôležitá, ale dôležitejšia je prevencia. Pokiaľ má človek správne držanie tela, pokiaľ športuje a hybe sa tak ako treba je to potom OK. Veľa ľudí však nevie, ako správne držať pri rôznych činnostiach telo a pritom je to také jednoduché... Na druhej strane je tiež pravda, že sú maséri čo len hladkajú resp. masírujú bez rozmyšľania tie isté masažné pohyby všetkým pacientom úplne rovnako, hoci každý pacient si vyžaduje individuálny prístup, teda aj inú masaž... Pred piatimi rokmi som len jeden raz masíroval akupresurou jedného, ktorý mal problemy s obličkami... po piatich rokoch prišiel za mnou znova, že chce masaž len u mňa. Keď som sa ho spytal prečo prišiel až po piatich rokoch, povedal, že skôr nebolo treba a že len pred mesiacom ho znova začali bolieť... je tomu už polroka a ešte sa mi neozval... a vraj zbytočne vyhodené peniaze... od neho som dostal najprv 500 SK a druhýkrat 600 Sk...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
mironaj
Je pravda, že rehabilitacia je dôležitá, ale dôležitejšia je prevencia. Pokiaľ má človek správne držanie tela, pokiaľ športuje a hybe sa tak ako treba je to potom OK. Veľa ľudí však nevie, ako správne držať pri rôznych činnostiach telo a pritom je to také jednoduché... Na druhej strane je tiež pravda, že sú maséri čo len hladkajú resp. masírujú bez rozmyšľania tie isté masažné pohyby všetkým pacientom úplne rovnako, hoci každý pacient si vyžaduje individuálny prístup, teda aj inú masaž... Pred piatimi rokmi som len jeden raz masíroval akupresurou jedného, ktorý mal problemy s obličkami... po piatich rokoch prišiel za mnou znova, že chce masaž len u mňa. Keď som sa ho spytal prečo prišiel až po piatich rokoch, povedal, že skôr nebolo treba a že len pred mesiacom ho znova začali bolieť... je tomu už polroka a ešte sa mi neozval... a vraj zbytočne vyhodené peniaze... od neho som dostal najprv 500 SK a druhýkrat 600 Sk...
Mironaj kde pracuješ ? Prišla by som k tebe na masáž. Ja mám tiež problémy s chrbticou. Mám masérku , ktorá bola niekedy fakt vynikajúca , ale poslednú dobu po jej masáži necítim vôbec žiadnu úľavu. Dávam sa masírovať každý týždeň.
0 0
Karina Karina

Karina je offline (nepripojený) Karina

Ja mám síce iba 20 ročkov, ale pred rokom, keď som začala pracovať v kancelárii som tiež mala problémi s krížovou chrbticou a viete čo zabralo? Určite je dobrá aj masáž, ale podľa mňa je najlepšie pravidelné cvičenie a plávanie a sem tam aj nejaká kvalitná masáž. Ja teraz pravidelne posilňujem a problémy sú preč, takže len smelo do toho.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
to plávanie je super. Chodíme s dcerou rano na plaváreň a poviem - je tpo lepšie ako rozcvička. A kríže nebolia.
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

Mňa síce kríže ani chrbtica nebolia,ale mám sestru,ktorá vždy "simuluje", a tak som jej od známeho dr.zohnala FLECTOR EP gel natrie sa to a hlavne pomôže.Sú aj také sáčky s týmto názvom proti bolesti a je to aj protizápalové,rýchlo účinkuje. Okrem toho ak máte niekto problém s chrbticou sú aj také lepky-na 3dni avyťahujú zápaly-sú spolahlivé, len ako to preniká cez kožu zrejme to pichá- moja mladá ma skoro "zabila",ale za 3 dni ani nevedela,že ju chrbát bolel. Ak chcete vyskúšajte, mňa kríže nebolia,ale aj známi niekedy tak sa sťažujú, že to nechcem zažiť.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

chrbtové svaly vám krásne spevnejú aj pri turistike
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

to sklenkova: prosím ťa, kde sa dajú kúpiť tie lepky???

a mironaj sa neozýva, mironaj, nechceš ďalších klientov???
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

kukučka
chrbtové svaly vám krásne spevnejú aj pri turistike
to je síce pravda, ale do toho lesa by som išla radšej, keby ma chrbát nebolel
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ja poznám orientálne náplaste, ktoré sa prilepia na chodidlá na celú noc a
vyťahujú toxíny z tela, sú prírodné. Kontakt cez SS.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

kukučka, ak máš ten kontakt, tak ťa poprosím, dík
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať