Zavrieť

Porady

Ako riešite bolesti krížov?

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Keďže sme tu zrejme všetci celodenne priviazaní k PC, budeme mať asi aj rovnaký problém s bolesťami chrbtice - ja ich teda mám parádne. Snažím sa chodiť plávať (čo v našej slovenskej metropole nie je pri jednej verejnej plavárni také jednoduché), skúšala som sedieť na lopte, na kľakátku - z toho mi opuchlo koleno -, 1x do týždňa si dám spraviť masáž, ale bolí to stále - ako si pomáhate vy?
Usporiadat
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
každý si pomáha ako vie...ja zaspávam na tej pichľavej handre s miliónom hrotov... bez toho ani zaspať neviem...chodím k super masérovi ktorý ma zo pol roka dal do laty...začala som cvičiť či-kung...a keď sa podarí ľube prehovoriť ma, občas skočíme na plaváreň...
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

sway
prosím Ťa a odkiaľ si? - resp. kde sa to dá chodiť na "magnet" - a čo tomu predchádza, musí to predpísať lekár? dík.
máš súkromnú správu
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

kira
Ak môžem z vlastnej skúsenosti mne pomáha magnet.Chodím preventívne každé 3 mesiace 10x na magnet/a to som s krížami bola už v nemocnici na infúziách/.Poradím len dobrú doktorku,ktorá Vám ten magnet predpíše a zatiaľ to funguje. Ja mám zápaly spojené s vychýlením stavca už na pár mm. Želám skoré uzdravenie a skúsiť-stojí to kávu a niečo k tomu.
Keďže sú veci s ktorými mám skúsenosti poradím.Ja som mala časté zápaly,spojené je to aj s opotrebením chrbtice.Ambulantne v rehabilitačnej ambulancii,alebo cez obvodnú lekárku sa dostať na rehabilitácie a skúsiť magnety.Pomáhajú pri zápaloch.Ja chodím priamo do nemocnice,kde p.Doc.vie o čom je reč a predpíše mi ich priamo ona každé 3 mesiace preventívne.Stojí to vľúdne slovo,kávu a sedmičku kvalit.červeného.Sama mi povedala,že už tam budem chodiť,pretože najhoršie pre mňa je jar a jeseň,kedy je vonku sychravo.Podotknem,že kúpanie pre mňa neexistuje už 4 roky!Osprchovať a von.Na posunutý stavec je dobré vešanie za nohy,mám aj provizorný stôl,kde kladkou sa vytiahnete tak aby sa vám netočila hlava a v šikmine visíte dolu hlavou,ale priznám sa že ho nepoužívam.Stačia mi tie magnety.Dávať si pozor,aby ste necítili chlad na chrbát,dobre sa obliecť,nekúpať/mne nerobilo dobre ani plávanie,lebo tá voda nieje zas tak teplá v bazénoch/a každé ráno ešte v posteli sa dobre ponaťahovať ako mačka,nech tie stuhnuté svaly trošku popustia/sú tiež na to cviky,ktoré vám rehab.sestra dá na letáku/.Trvá to len chvíľku,žiadne nenormálne cviky,každý sa ráno ponáhľame.To je moja skúsenosť a verte,že po tých problémoch,ktoré som mala,keď ma zaťalo som dnes ako prepelička.Musela som sa s tým naučiť žiť,lebo odstrániť sa to natrvalo nedá.To je chronické a keď to už raz začne je len otázka času kedy sa to vráti!Kým sú bolesti,preliečte sa a keď odznejú,začnite.Naučíte sa s tým žiť a bude samozrejmosť,že než vstanete z postele riadne sa natiahnete.Sami zistíte na sebe čo vám pomáha a čo vám robí zle.
Tak držím päste a vyskúšajte,nie 1x,ale treba mať trpezlivosť,lebo zdravie si musíte chrániť len vy sami.
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

Ja pochádzam z kúpeľného mesečka, takže rehabilitácie neboli problém vždy, keď som potrebovala. Ja mám častejšie problémy s krčnou chrbticou a na to mi pomáhala takáto kombinácia: rozplávanie v teplej termálnej vode, reflexná masáž, magnet a plynové injekcie.
Teraz navštevujem lekára-homeopata, ktorý používa akupunktúru a má aj jeden prístroj - "distančné prúdy", ktorý tiež veľmi dobre účinkuje na chrbticu.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Táni a tie procedúry u homeopata absolvuješ doma , alebo v Bardejove? Lebo v Bardejove je vraj nejaká veľmi dobrá masérka. Kamoška mala dlho problémy a keď raz bola u nej , tak odvtedy má bez problémov.
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Tana74
Ja pochádzam z kúpeľného mesečka, takže rehabilitácie neboli problém vždy, keď som potrebovala. Ja mám častejšie problémy s krčnou chrbticou a na to mi pomáhala takáto kombinácia: rozplávanie v teplej termálnej vode, reflexná masáž, magnet a plynové injekcie.
Teraz navštevujem lekára-homeopata, ktorý používa akupunktúru a má aj jeden prístroj - "distančné prúdy", ktorý tiež veľmi dobre účinkuje na chrbticu.
Ja sa totiž bojím ihiel,tak som to poriešila takto.Napichali sa ma dosť,tiež som absolvovala akupunktúru,obstreky,inj.do svalu,chceli mi robiť obstrek pod rentgenom/facetka/ale odmietla som aj keď mi tvrdili,že sa miecha nemôže poškodiť,ale kým som bola v nemocnici a stretala som sa s ľudmi,ktorým to pomohlo niekomu na pol roka,niekomu na rok,ale vrátilo sa to.
Beriem názor každého ale pomôcť si musíme sami tým,že odsledujeme čo nám pomôže a keď to zlyhá,hľadať ďalej.Dúfam že mi toto vydrží dosť dlho,ale chcem podotknúť,že som najprv začala s krčnou ako ty a potom mi to udrelo do krížov.Nadžgala som sa práškami a davaj do roboty,teraz je to chronické.Tak to nepodceňujte.Pá
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

DanielaSĽ
Táni a tie procedúry u homeopata absolvuješ doma , alebo v Bardejove? Lebo v Bardejove je vraj nejaká veľmi dobrá masérka. Kamoška mala dlho problémy a keď raz bola u nej , tak odvtedy má bez problémov.
Tú v Bardejove si fakt veľmi chvália, ale z osobnej skúsenosti ju nepoznám. Spomínaný homeopat je v KNM.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tana74
Tú v Bardejove si fakt veľmi chvália, ale z osobnej skúsenosti ju nepoznám. Spomínaný homeopat je v KNM.
A ako často k nemu chodíš?
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

DanielaSĽ
A ako často k nemu chodíš?
Iba keď mám problémy a teraz som tam nebola poriadne dlho. Keď som cvičila pravidelne kalanetiku, bolo všetko v poriadku. Naposledy som u neho bola s mladšou dcérkou, ale iba na homeopatické vyšetrenie.
0 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

Pozdravujem celú poraďácku obec. Chcela by som sa Vás opýtať, či náhodou niekto z Vás má skúsenosť s operáciou krížovej chrbtice. Ide mi o normálnu aj laserovú. Moja 1/2 má totiž už dlhšiu dobu -také 4 roky- problémy : seknutie, bolesti, hospitalizácie. Zistili mu, že má vysunutú platničku o 0,5 cm medzi 4 a 5 stavcom (dg.:hernia disku). Prosím Vás pekne, ak je niekto medzi Vami, čo by mal s tým skúsenosti, dajte vedieť. On je už v stave, že uvažuje aj nad operáciou. Podotýkam, že masáže, plávanie, fit loptu a podobne robí - a nič. Vopred ďakujem.
0 0
alternativa alternativa

alternativa je offline (nepripojený) alternativa

Maya, a co pretazenie, hlavne psychicke u manzela? Uz 9. rok zijem plnohodnotne /hoci aj s bolestami/ s herniou disku, nie som zastanca operacie. Ak sa rozhodne manzel pre operativne riesenie, konzultujte s viacerymi odbornikmi. Odporucam, aby si manzel pozrel nejaku knihu o reci nasho tela zo zdravotneho hladiska, problemy s chrbticou, platnickami - mozno si tak pricinu svojich tazkosti zadefinuje. Ja mam knihu Kurt Tepperwien: Skryty vyznam nemoci.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Výborný lekári su v N. Zámkoch, nemám osobnú skúsenosť, ale z okolia poznám pár prípadov. Dnes sú fit.
0 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

Alternativa, ďakujem za radu. Myslím si, že po psychickej stránke je na tom dobre. Niekedy až až. On nie je taký, žeby sa niečím zaťažoval, skôr to necháva na mňa - ale to je o inom. Ja si len myslím, že je to predsa len fyzično , pretože aj jeho rodičia mali tento problém. Aj jeho sestra je už po operácii chrbtice. PS.: Ani ja nie som za operácie a zastávam názor, že všetky duševné a psychické problémy sa odzrkadlia na našom zdraví.
Ďakujem aj Lide.
0 0
alternativa alternativa

alternativa je offline (nepripojený) alternativa

Tiez pred rokmi som mala vyborne referencie na N. Zamky. V N. Zamkoch su lekari zo "skoly" z Brna, kde boli v byvalej CSR najlepsi odbornici operateri na chrbtice. Drzim palce.
0 0
dusanlevican dusanlevican

dusanlevican je offline (nepripojený) dusanlevican

Som nový, zdravím všetkých dobrých ľudí, ktorí si navzájom pomáhajú. Má niekto skúsenosti s liečbou zúženého medzistavcového priestoru? Bolesť vystreľuje až k malíčku pravej nohy.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Maya1
Pozdravujem celú poraďácku obec. Chcela by som sa Vás opýtať, či náhodou niekto z Vás má skúsenosť s operáciou krížovej chrbtice. Ide mi o normálnu aj laserovú. Moja 1/2 má totiž už dlhšiu dobu -také 4 roky- problémy : seknutie, bolesti, hospitalizácie. Zistili mu, že má vysunutú platničku o 0,5 cm medzi 4 a 5 stavcom (dg.:hernia disku). Prosím Vás pekne, ak je niekto medzi Vami, čo by mal s tým skúsenosti, dajte vedieť. On je už v stave, že uvažuje aj nad operáciou. Podotýkam, že masáže, plávanie, fit loptu a podobne robí - a nič. Vopred ďakujem.
Maya, toto presne opisuješ stavy mojej polovičky... Akurát, že on nesmel plávať ani nič, čo by ho ponáralo do vody...
Z Nových Zámkov ho už po CT ani domov pustiť nechceli, len rovno operovať... Potom sme sa hrabali na nete toľko-toľko, že sme našli v Žiline liečbu ozónom... Dnes už sa považuje za vyliečeného, MUDr. doslova povedal, že na operáciu môže zabudnúť...
0 0
miso7788 miso7788

miso7788 je offline (nepripojený) miso7788

Dobrý deň,prosím vás o radu. Mám 18 rokov,som športovec,pravidelne teda posilujem. Pri dvíhaní ťažkých váh som sa dopracoval k nesmiernej bolesti chrbta s opuchom v častí krížov. Bol som aj u lekára,ktorý mi však len predpísal lieky proti bolesti. Bolesť trvá zhruba mesiac a výrazne mi zhoršila kvalitu života. Neviem čo mám ďalej robiť,masáže ani lieky nepomáhajú. Prosím teda o radu. Ďakujem!!!!
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

miso7788
Dobrý deň,prosím vás o radu. Mám 18 rokov,som športovec,pravidelne teda posilujem. Pri dvíhaní ťažkých váh som sa dopracoval k nesmiernej bolesti chrbta s opuchom v častí krížov. Bol som aj u lekára,ktorý mi však len predpísal lieky proti bolesti. Bolesť trvá zhruba mesiac a výrazne mi zhoršila kvalitu života. Neviem čo mám ďalej robiť,masáže ani lieky nepomáhajú. Prosím teda o radu. Ďakujem!!!!
Neviem, či je to rovnaký prípad, ale opíšem, čo sa stalo manželovi: Pre cca 6-mi rokmi zdvíhal ťažký predmet (betónový stĺp) a natiahol si kríže. Keď sa mu objavili bolesti, išiel s tým k doktorovi, nie jednému a nie dvom. Obvodný mu najprv predpísal utišujúce lieky, poslal ho na obstreky, ktoré mu síce pomáhali ale len dočasne. Jeho bolesť v krížoch sprevádza bolesť hlavy a mierne horúčky. Preto bol istý čas aj na infekčnom oddelení, kde mu spravili lumbalku a ... nič nezistili. Teda zistili mu tam výskyt zvýšenia niečoho, s čím si ale nevedia rady. Proste to uzavreli, že je to ešte v norme a na bolesti nebrali ohľad. Potom bol u človeka, čo napráva kosti. Ten mu tam pomasíroval a chvílu bolo dobre. Odporučil mu vínové! obklady, pretože tam má vraj zápal. Potom bol u ďalšieho zázračného človeka, ktorý mu zistil tráviace problémy a dal mu nie lacný "liek" na prečistenie organizmu. Pil ho asi 3 týždne a počas tejto doby nemal horúčky.
Síce všetko pomáhalo, ale len dočasne. Hoci si myslím, že aj sugerácia tam pomáhala.
Len neviem pochopiť, prečo tí chlapi si myslia, že sú silnejší ako sú
0 0
miso7788 miso7788

miso7788 je offline (nepripojený) miso7788

A ako sa ma manžel teraz???? Pomohlo mu niečo???? Mal vyskočenú platničku???
0 0
alternativa alternativa

alternativa je offline (nepripojený) alternativa

"Mám 18 rokov,som športovec,pravidelne teda posilujem. ..."
Dufam, ze posilnovnu a vsetky pohybove aktivity si odstavil. K liecbe je nevyhnutny kludovy rezim.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať