Zavrieť

Porady

Ako riešite bolesti krížov?

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Keďže sme tu zrejme všetci celodenne priviazaní k PC, budeme mať asi aj rovnaký problém s bolesťami chrbtice - ja ich teda mám parádne. Snažím sa chodiť plávať (čo v našej slovenskej metropole nie je pri jednej verejnej plavárni také jednoduché), skúšala som sedieť na lopte, na kľakátku - z toho mi opuchlo koleno -, 1x do týždňa si dám spraviť masáž, ale bolí to stále - ako si pomáhate vy?
Usporiadat
Strecho Strecho

Strecho je offline (nepripojený) Strecho

Tiež mam problemy s chrbticou.Mam urobene CT,MR-2x,nemam nejake velke nalezy,len male vybocenie platnicky v 2 miestach-ale ked ma to chyti je to o bolesti,ze sa nemozem ani pohnut.Potom pridu na rad infuzie-kortikoidy-Solumedrol alebo inj.na baze kortikoidov,potom to rozchodim,ale je tu riziko recidivy-vacsinou dna sedim pri PC a v aute....K tomu stres,moja vyska 191(vaha 92)a ....Chiropraktikov vylucujem-vela ludi ma s nimi taku skusenost,ze pomahaju len na chvilu prip.su tam rizika,ze moze stav zhorsit....Moderna medicina v tomto absolutne zlyhala(a nielen v tomto....)riesia len akutne bolesti ale nevedia navod ako to raz a navzdy vyriesit....Nemame diagnostiku-pre pripady ako som ja,ze nemam nalez ani pri seknuti....-vsetko liecia len syntetickymi liekmi(biznis)su obmedzeni poistovnami(ved v nemocniciach je uz 3x sucha strava na veceru,toal.papier si musime doniest,nedavaju uz ani chlieb...ZLATY socializmus a to nehovorim o vlozkach,plienkach ,teplomeroch....!!!)Ti odbornici,kt.vedia poradit-na SR Guth-vysetruje 2 hod.denne,v Zesku-prof.Kolář-je vytazeny a neobjedna Vas....Absolutny nezaujem statu-ROB,PLAT a potom ZDOCHNI alebo zivor za par korun!Lutujem tých co su priputani na lozko a odkazani na lekarov.Ja sa davam dohromady samoliecitelstvom-cvicim specialne cviky na chrbticu,sportujem a chcem vymenit robotu(zdroj sedenia,stresu a jazdy v aute-a PAPIERE!!!)len mi to pokazili financnici z USA-je pokles dopytu po pracovníkoch o 40%-vid Profesia!Ale zit sa musi a zdravie je No1!!!Verte mi!
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
cvičenie mám dobré cviky na chrbát a potom pomáha aj teplé na kríže a naj je elektroliečba
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Ja odporucam par jednoduchych cvikov denne. Je to 5 Tibetanov, prilozim do prilohy. Dalej plavanie. A co sa tyka psychiky, ktora vplyva samozrejme na na zdravotny stav, tak si toho nenakladajte az tolko na plecia - resp. chrbat. Lebo je to tazky naklad uz, okrem toho, samozrejme,ze ma niekto len sedavu pracu a nesportuje atd.

No nechapem,ale nejde mi prilozit subor. Budem este skusat.
Naposledy upravil lorelei : 31.01.09 at 21:47
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

lorelei Pozri príspevok
Ja odporucam par jednoduchych cvikov denne. Je to 5 Tibetanov, prilozim do prilohy. Dalej plavanie. A co sa tyka psychiky, ktora vplyva samozrejme na na zdravotny stav, tak si toho nenakladajte az tolko na plecia - resp. chrbat. Lebo je to tazky naklad uz, okrem toho, samozrejme,ze ma niekto len sedavu pracu a nesportuje atd.

No nechapem,ale nejde mi prilozit subor. Budem este skusat.
Aj mne najviac pomáha cvičenie. Keď sa mi nechce cvičiť, zhorší sa mi stav, a potom už lekár, elektroliečba, masáže, lieky, teplé obklady, infračervená lampa.
Pripájam link na Tibeťanov.http://mediumway.host.sk/med/medtibet.html
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

jednoduchý cvik : mačací chrbát:

( MAČACÍ CHRBÁT)

1. Klaknite si na styri. Pri nadychu zaklonte hlavu a prehnite chrbat ako najviac mozete.
2. Pri vydychu spustite hlavu dolu a vyhrbte chrbat nahor. Hlava visi uvolnena.
Cvicte minutu pomaly.


0 0
Lesa Lesa

Lesa je offline (nepripojený) Lesa

Moje skusenosti su nasledovne a teda, co mne pomaha:

1. Zmenila som sedenie - striedam dynamicky sed so statickym - mam na to dynamicku podlozku plusku (firma Sissel)

2. Zacala som cvicit Pilates v skupine (cvicenie doma podla DVD nepomohlo, lebo som to necvicila spravne) - je dolezite najprv sa to naucit presne a potom mozete Pilates cvicit aj doma, ale v skupine pod dohladom instruktora je to "ine kafe". Predtym som sa venovala aj joge, je uzasna, ale mne na chrbticu pomohlo Pilates cvicenie.

3. Vikendy (ale aj cez tyzden, ked sa da) sa snazim co najviac chodit pesi. - najlepsia turistika, bezky, skialp no a plavanie tiez

4. Masaze a teple obklady - nieco vyborne - pri velkych bolestiach odporucam bankovanie.

Najlepsi cvik pre mna, ked bolia krize od sedenia (poznam ho z rehabitacie)

Zakladna poloha:
Lah na bruchu, ruky zodnute v laktoch pri tele, dlane su vo vyske ramien trosku do strany, nohy su mierne roznozene do pismena V. S nadychom zodvihneme trup od podlozky, vystrieme ruky(musia byt pri tele!), panva ostava na zemi a zadok musi byt uvolneny!!!A s vydychom sa vratime spat na podlozku. Zopakujeme 6 x a cvicime 2 x denne.

Dolezite, pri zdvihu musi byt zadok uvolneny a ruky pri tele!!!Inak to nebude mat potrebny efekt.

Pri pravidelnom cviceni sa dokazete uplne zodvihnut a krize Vas prestanu boliet.

Ako som sa uz na porade presvedcila, dobra rada nad zlato - vo vsetkych smeroch. Takze dufam, ze som Vas inspirovala aspon trosku:-)
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Iva nemohla by som poprosiť mi odpovedať emailom, či Vám to pomohlo aj nadlhšie? Budem Vám veľmi
Naposledy upravil Bionda : 18.09.09 at 11:14 Dôvod: oprava na žiadosť autorky
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

terezamaria Pozri príspevok
Iva nemohla by som poprosiť mi odpovedať emailom, či Vám to pomohlo aj nadlhšie? Budem Vám veľmi [[/EMAIL]
V predošlých 167. príspevkoch si ľudia verejne vymieňajú svoje skúsenosti a radia si.
Prečo Ty potrebuješ poradiť "iba pre seba" ?
Keby si ľudia tie rady posielali iba súkromne, tak by si sa ich nemohla prečítať ani Ty...
Naposledy upravil Bionda : 18.09.09 at 11:15 Dôvod: oprava na žiadosť autorky
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Máte prosím skúsenosť s uvedenými vankúšikmi? Dávali ste si ich aj na kríže?Koľko asi stoja? Ďakujem za odpoveď .
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
arizona prepáč, ale som tu nová a nechcela som zaťažovať iných mojím problémom, teraz už viem, že to každého zaujíma, budem rada, keď mi IVA odpovie verejne.Dúfam, že som Ťa veľmi nenahnevala, to by ma mrzelo o to viac.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

terezamaria Pozri príspevok
arizona prepáč, ale som tu nová a nechcela som zaťažovať iných mojím problémom, teraz už viem, že to každého zaujíma, budem rada, keď mi IVA odpovie verejne.Dúfam, že som Ťa veľmi nenahnevala, to by ma mrzelo o to viac.
Terezka, nech Ťa nemrzí,že niekoho zaťažuješ...veď to je cieľom porady-poradiť,pomôcť si. Vždy sa nájde nejaká dobrá dušička, ktorá rada poradí.
To ospravedlnenie bolo milé, ďakujem.Ale ja sa vôbec nehnevám ,nemám žiaden dôvod.
Iba som naznačovala, že dobrá rada pomôže viacerým,ktorí majú podobný problém.
Inak, vitaj medzi nami,určite si to tu obľúbiš
0 0
zuzuch44 zuzuch44

zuzuch44 je offline (nepripojený) zuzuch44

nečítala som celú túto tému.

Problémy s chbticou mávam, vždy, keď prestanem pravidelne cvičiť, alebo nachladnem..
Moja prvá pomoc je ľahnúť si na také pichľavé čudo, nazývam to ježko. Neviem ako sa to volá, ale zohnala som to u babky a funguje to.

Sú to také malé krúžky z pichliačmi, ktoré sú nalepené na látke.
Je to super vec, ale treba aplikovať hneď keď sa bolesť prejaví.

Možno to prirovnať k akupunktúre...
Keď si na to človek ľahne, pichliače sa tlačia do pokožky a nie je to nič prijemné, ale po chvíli človek cíti teplo a bolesť odchádza.

Dá sa na tom aj zapať, ale nedoporučujem... podráždi to pokožku, takže netreb a to preháňať.
0 0
Itus Itus

Itus je offline (nepripojený) Itus

Tie pichliaciky na latke sa volaju Kuznecov iplikator...tusim
0 0
dusansl dusansl

dusansl je offline (nepripojený) dusansl

Milí poradáci,
počet vašich reakcií k danej téme ma utvrdil, že naozaj deväť z desiatich ľudí má závažné problémy zo základom svojho telesného domu- vlasntým skeletom.
na popísané ťažkosti, teda bolesti v oblasti krížov alebo krku, Pliec, lakťov, kolien, zápästí, a všetkých kĺbov naozaj nepomôžu masti, masáže,a iné osvedčené recepty......
Za vzik už popísaných problémov môže dlhodobý a stále sa prehlbujúci deficit živočíšneho biokalcia!!!
Jeho nedostatok ľudské telo kompenzuje jeho získavaním z chrupaviek a kostí, čím samozrejme dochádza k ich závažnému a gradujúcemu poškodzovaniu.
Je mi skutočne neskonale ľuto každého trpiaceho človeka, tento typ bolestí je stupňujúci sa a skoro nepretržitý.
Každému postihnutému zvlášť a všetkým dohromady chcem povedať nasledovné:
Nik okrem Vás samých tento zlý stav nedokáže zastaviť a neskôr aj zvrátiť! Dokážete to len za pomoci BIOKALCIA , vyrobeného s kostných hlavíc mladého dobytka, obohateného o doplnkové vitamíny a prvky, bez ktorých prítom,nosti by sa toto kalcium nedokázalo vstrebať do tela.
Žiaľ, bežne v lekárňach predávané kalcium tieto vlastnosti nemá, lebo jeho zdroj nie je živočíny. Len látky živočíšneho pôvodu vie prijať a spracovať ľudské telo.
A na záver ešte jedna veta. kalcium sa nedokáže vstrebať do organizmu, ak v čase jeho príjmu do tela- teda aj dopĺňania čolvek konzumuje kávu, čierny čaj, čokoládu, kakao, a všetky poživatiny ktoré tieto látky obsahujú a to jednu hodinu pred a dve po podaní kalcia.
Len vtedy ak má telo jeho dostatok sa vaše problémy zastavia ba postupne sa telo dokáže regenerovať a až po dosiahnutí tohoto stavu s anatrvalo zbavíte svojich bolestí.
Skoré uzdravienie Vám praje dusansl
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

dusansl Pozri príspevok
Milí poradáci,
počet vašich reakcií k danej téme ma utvrdil, že naozaj deväť z desiatich ľudí má závažné problémy zo základom svojho telesného domu- vlasntým skeletom.
na popísané ťažkosti, teda bolesti v oblasti krížov alebo krku, Pliec, lakťov, kolien, zápästí, a všetkých kĺbov naozaj nepomôžu masti, masáže,a iné osvedčené recepty......
Za vzik už popísaných problémov môže dlhodobý a stále sa prehlbujúci deficit živočíšneho biokalcia!!!
Jeho nedostatok ľudské telo kompenzuje jeho získavaním z chrupaviek a kostí, čím samozrejme dochádza k ich závažnému a gradujúcemu poškodzovaniu.
Je mi skutočne neskonale ľuto každého trpiaceho človeka, tento typ bolestí je stupňujúci sa a skoro nepretržitý.
Každému postihnutému zvlášť a všetkým dohromady chcem povedať nasledovné:
Nik okrem Vás samých tento zlý stav nedokáže zastaviť a neskôr aj zvrátiť! Dokážete to len za pomoci BIOKALCIA , vyrobeného s kostných hlavíc mladého dobytka, obohateného o doplnkové vitamíny a prvky, bez ktorých prítom,nosti by sa toto kalcium nedokázalo vstrebať do tela.
Žiaľ, bežne v lekárňach predávané kalcium tieto vlastnosti nemá, lebo jeho zdroj nie je živočíny. Len látky živočíšneho pôvodu vie prijať a spracovať ľudské telo.
A na záver ešte jedna veta. kalcium sa nedokáže vstrebať do organizmu, ak v čase jeho príjmu do tela- teda aj dopĺňania čolvek konzumuje kávu, čierny čaj, čokoládu, kakao, a všetky poživatiny ktoré tieto látky obsahujú a to jednu hodinu pred a dve po podaní kalcia.
Len vtedy ak má telo jeho dostatok sa vaše problémy zastavia ba postupne sa telo dokáže regenerovať a až po dosiahnutí tohoto stavu s anatrvalo zbavíte svojich bolestí.
Skoré uzdravienie Vám praje dusansl
Reklama
0 0
Jajina Jajina

Jajina je offline (nepripojený) Jajina

Má niekto skúsenosti s detoxikačnými náplasťami na chodidlá ?
Napíšte prosím ak áno.
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

nie osobne, ale poznam niekolko ludi, ktorí do toho investovali a efekt nebol ziadny, aj ked si v prvom momente nahovarali.
K voli comu chceš naplaste?
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

nemam osobne skusenosti, ale od viacerych mám referencie, že nemali žiadny efekt. K vôli comu sa zaujímaš? Maš nejaké problémy..
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Nepouzila som ich sama, ale viem od styroch konkretnych ludi, ze to nemalo pre nich ziadny efekt.
0 0
MikiHalasko MikiHalasko

MikiHalasko je offline (nepripojený) MikiHalasko

Moje meno je Halász, Mikuláš Halász. Som kreatívny a milujem online marketing. Rád pomáham ľuďom predávať svoje služby pomocou internetu. ...viac
mne najviac pomahaju pravidelne cviki 5-tibetanov,plavanie, ortopedicky matrac.
problemy pocitujem hlavne pri nedostatocnom odpočinku.
moze Vas napadnut" ale ja nemam cas na odpocinok" ; hmm, odpoved: " tak sa nestazuj!"
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať