Zavrieť

Porady

Ako riešite bolesti krížov?

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Keďže sme tu zrejme všetci celodenne priviazaní k PC, budeme mať asi aj rovnaký problém s bolesťami chrbtice - ja ich teda mám parádne. Snažím sa chodiť plávať (čo v našej slovenskej metropole nie je pri jednej verejnej plavárni také jednoduché), skúšala som sedieť na lopte, na kľakátku - z toho mi opuchlo koleno -, 1x do týždňa si dám spraviť masáž, ale bolí to stále - ako si pomáhate vy?
Usporiadat
Boboš Boboš

Boboš je offline (nepripojený) Boboš

Precital som o problemoch kotre mnohych suzuju. Neda mi aby som nenapisal o svojich skusenostiach.
Na bolesti v krizovobedrovej casti chrbta, ktore byvaju chronickeho charakteru , velmi dobre zabera masza NOHAMI . Na zapade znama ako barefoot massage, v Rusku ako "biely medveď " / nie jeto pijatika/ Krizova kost sa pekne vrati na svoje miesto a hlboke napatie tkaniv v oblasti panvy sa uvolni. Samozrejme treba premasiroat celu chrbticu, ako celok. Skuste najst niekoho na tuto hlbkovu masaz nohami.
Na slovensku to asi zatial bude problem, ale onedlo budem sam skolit prvych maseovi .

Na mikromasaz stvrdnutych miest zas sluzi masaz vlastnym osobnym pulzom. Naucit sa tomu priamou metodou chce talent, vela treningu a poznat metodiku. Jednoduchsie je pouzit pristroj kardiofon. Ten nasnima chvenie pulzu a prenasa ako masaz na potrebne miesto. Najlepsie je to pouzit pozdlz samotnej chrbtice.

S pozdravom Robo
0 0
Boil Boil

Boil je offline (nepripojený) Boil

Masaze nie su vseliek. Ked sedis vela za PC alebo v aute, treba uvazovat viac nad tym ako sedis. Fitlopta nie je urcena pre dlhodobe sedenie. Je to skor na precvicenien na hodinku dve denne. Na dlhodobejsie sedenie su lepsie klinove podlozky na sedenie alebo potom driekove opierky do auta.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ja už dlhší čas mám bolesti po celej chrbtici. Je to bolesť, ako keby sa mi rebrá stláčali, alebo boli zlomené, neviem to bližšie opísať.
Lekárka ma predpísala na elektroliečbu s masážou. Chodila som tam asi 6x, masáž bola uvoľnujúca, no bolesť sa hoci už menej, ale vracala. Isto sa dovtípite, že mám sedavú prácu a nie vždy sedím správne. (Ja si to uvedomujem.) Po rehabilitácii som asi o 2 týždne išla na dovolenku pri more, kde som plávala každý deň aspoň 3-4x. Prvé dva dni bola ešte bolesť, ale potom ustúpila akoby nič. Po návrate sa dlhšiu dobu zas nič neobjavilo, ale nie natrvalo. Takže moja skúsenosť je, že mi pomáha plávanie, ale určite musím správne držať telo pri sedení pred PC.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
Gabi03 Pozri príspevok
Takže moja skúsenosť je, že mi pomáha plávanie, ale určite musím správne držať telo pri sedení pred PC.
Nie je to len plávanie, ale aj morská voda a slnko majú blahodárny účinok. Môžem potvrdiť. Pri mori ma nebolí nič.
No a keďže tu more nemáme, ostáva len plávanie a hlavne pravidelné cviky na posilnenie chrbtového svalstva.
0 0
Boil Boil

Boil je offline (nepripojený) Boil

To Gabi03:

Ja tiez vela sedim za PC a mam este vacsie problemy ako Ty. Pouzivam viac ako 3 roky klinovu podlozku na sedenie - mne to vyrazne pomaha.

Vynikajuce na cvicenie je Pilates, je lepsie ako joga, pokial ta uz chrbtica bojieva. Joga tym, ze sa casto ide do krajnych poloh chrbticu viac drazdi. Pilates naopak viac spevnuje a chrbtica potom menej boli. Pri tej statickej zatazi pri sedeni ti zakonite niektore svaly ochabnu. A pilates je velmi vhodne ako kompenzacia.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Boil Pozri príspevok
To Gabi03:

Ja tiez vela sedim za PC a mam este vacsie problemy ako Ty. Pouzivam viac ako 3 roky klinovu podlozku na sedenie - mne to vyrazne pomaha.

Vynikajuce na cvicenie je Pilates, je lepsie ako joga, pokial ta uz chrbtica bojieva. Joga tym, ze sa casto ide do krajnych poloh chrbticu viac drazdi. Pilates naopak viac spevnuje a chrbtica potom menej boli. Pri tej statickej zatazi pri sedeni ti zakonite niektore svaly ochabnu. A pilates je velmi vhodne ako kompenzacia.
Si predstav, som si kúpila knihu na pilatesove cviky. Zo začiatku som ju aj cvičievala, ale tie bolesti nastali takmer v súbehu, o niečo neskôr, ako som začala cvičiť. Je pravdepodobné, že som to cvičila zle.
0 0
Boil Boil

Boil je offline (nepripojený) Boil

To Gabi03:

Dve veci:

Jednak mozes cvicit zle, ak sa to iba ucis sama. Pilates sa musi cvicit dosledne inak moze mat opacny efekt.

Druha vec je, ze zo zaciatku mozu cvicenia vyvolat reakciu. Je to logicke, lebo chrbtica sa pri nich namaha. Ale bolesti by mali pri spravnom a pravidelnom cviceni casom ustupit a celkovy stav by sa mal zlepsovat spolu s postupnym spevnovanim svalstva. Ak nie, niekde robis chybu.
0 0
puff puff

puff je offline (nepripojený) puff

Ahojte, mne na chrbát pomáha pohyb - turistika, cvičím aj jógu a začala som Pilates - kúpila som si DVD Pilates zo SME a je to určite lepšie ako kniha, tú som odložila po pár dňoch...Nemám na to čas, študovať si to do detailov a je otázne, či som to cvičila podľa knihy správne. DVD začínajú úplne od základov a aj Vás cvičiteľka naviguje ako správne cvičiť, dýchať... A za seba môžem povedať, že je to lepšie ako jóga, lebo to nielen naťahuje ale aj spevňuje chrbtové, brušné a panvové svaly, ktoré sú dôležité pre správne držanie chrbta(všetko mám naštudované, lebo ma to naozaj potrápilo, ten môj chrbátisko) Jóga mi niekedy pomohla, občas ale aj ešte viac uškodila...Ešte dodávam, že sedenie pri PC riešim aj podložkou na sedenie ( sú klinové, dynamické ) - ja mám aj jednu aj druhú, lebo je to dobré striedať. Neviem si bez toho udržať správnu polohu pri sedení, keď sa musím sústrediť na prácu, nesústredím sa vôbec na to, aká som pokrčená...A že presedím celé dni, niekedy do noci pri PC - lebo musím..., to je fakt. No teraz to určite lepšie zvládam.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ahojte, neviem to tu nájsť, ale mohol by mi niekto napísať čo má skúsenosti s liekom movalis, či sa mu neprejavii žiadne účinky, ktoré sú popísané v letáku, lebo ich veľa a dosť vážnych, takže neviem či sa mám vôbec do užívania tohto lieku pustiť.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ja som chodila na elektroliečbu,raz pomohla asi na mesiac a druhý raz nie.cvičenie na to pomáha 100%, dávať si teplo na chrbát,nechodiť s holími krížami a niekdy vedia pomôcť aj náplaste proti bolesti. ale určite by si mala zájsť k dokrorovy on vie poradiť v tomto prípade viac, urobi RTG či nie je inde problém. mna bolievali kríže z madracu ked som dlho ležala vymenila som ho a je to v porádku. odporúčam niečo z toho vyskúšať
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ja som sa práve vrátila od lekára, neposlal ma nikam ani na RTG ani neurológovi, ale mi dal obstrek a predpísal Movalis a pri čítaní letáku som sa zhrozila.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
zuhl Pozri príspevok
Ja som sa práve vrátila od lekára, neposlal ma nikam ani na RTG ani neurológovi, ale mi dal obstrek a predpísal Movalis a pri čítaní letáku som sa zhrozila.


prečo?a čo to bolo za debila lekára?chod inemu
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

No to už teraz viem, že pôjdem k inému, ale zajtra ráno mám začať brať ten Movalis a neviem čo mám robiť.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
zuhl Pozri príspevok
No to už teraz viem, že pôjdem k inému, ale zajtra ráno mám začať brať ten Movalis a neviem čo mám robiť.
a v čom sú pochybnosti ohladne toho lieku?
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

zuhl Pozri príspevok
No to už teraz viem, že pôjdem k inému, ale zajtra ráno mám začať brať ten Movalis a neviem čo mám robiť.
Nechcem ťa presviedčať, ale ja by som to neužívala. Už dávnejšie mi tiež ortopéd predpísal od bolesti krížov nejaké analgetikum..... Ja som si dala len 1/2 tej tabletky a cítila som sa ako nadrogovaná. Odvtedy nikdy viac. Radšej suché teplo, nejakú elektroliečbu a po ukľudnení začať rehabilitovať cvičením.
Cvičenie a postupné uvoľňovanie svalstva je podľa mňa ten najlepší liek.
Ja mám dobré skúsenosti s lavatermom.
Naposledy upravil Olice : 21.08.08 at 17:31 Dôvod: preklep
0 0
mamiatko mamiatko

mamiatko je offline (nepripojený) mamiatko

Manželove bolesti v krížoch boli vyskočený 3. stavec chrbtice, keď už nevládal chodiť navštívili sme súkromné neurochirurgické centrum - akonáhle podpísal zmluvu v ten istý deň sme boli na CT, kde mu dali pod prístrojom injekciu a vrátili sme sa naspäť - lekár ho čakal, objednal denne na infúzie, rehabilitácie - trvalo to do dvoch mesiacov a bol "vyliečený" stálo to zopár tisíc ale stálo to za to žiadne čakanie - lekári čakali na nás a liečba bola účinná. KeĎže nechcem robiť reklamu, meno lekára ani zariadenie neuvádzam, ale manžel mal jednu nohu už strpnutú a o 5 cm v obvode tenšiu a po tých dvoch mesiacoch ju cítil a dnes po cca 5 rokoch nie je poznať.
0 0
Vianocka Vianocka

Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

veselá kopa
Ahojte, ja som práve mesiac po opeácii krížovej chrbtice v Nových Zámkoch. Rada by som sa poradila ohľadom vybavovania liečenia. Lekár mi odporúčal Bojnice. Vie mi niekto, prosím, poradiť?
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

mne pomaha teply olejovy zabal,pri akutnych bolestiach ibalgin
0 0
dusansl dusansl

dusansl je offline (nepripojený) dusansl

Pekný večer,
hoci viem, že drvivá väčšina nazrie na tieto stránky len pre pokecanie, či krátenie času, ponažujem za potrebné k téme napísať pár slov, aby hádam bola možnosť pomôcť si.
Celospoločenským javom sa ukazuje byť problém bolestí v kĺboch, bedernej oblasti či chrbtici. Na riešenie tohoto problému už vzniklo jedno priemyselné odvetvie. Dobre prosperujúce, ktoré zo svojej bohatej produkcie ponúka rôzne "osvedčené prostriedky" typu: bederné masážne pásy, všerozpúšťacie esencie, či masti, rôzne tvrdé či mäkké lopty a iné dosť drahé nezmysly či výmysly, len aby s konzumenta vyrazili hoc aj poslednú korunu či inú menu. Len aby sa darilo! Človek trpiaci je sparavidla dôvečivý a kúpi.
Riešenie problému je ako obyčajne celkom inde.
Je prozaicky jednoduché a volá sa Kalcium!
Nie hocijaké kalcium, ale kalcium biologické!
Práve tento druh ako jediný je schopný účasti na činnosti každej svalovej bunky . Práve vďaka nemu človek môže žiť.
Vážený poradáci, nehovorím o kalciu ktorého sú plné lekárne, ale o kalciu, ktoré má živočíšny pôvod a ako jediné ho dokáže naše telo v 100% stave vstrebať.
Práve toto kalcium je schopné spolupodielať sa na obnove organizmu. Ak ho je v tele nedostatok, organizmus si ho začne nekompromisne brať z kostí,kĺbov a inde. Možno Vám unikla skutočnosť, že celá ľudská kostra je vlastne koloidný systém, ktorý je stmelený dokopy ako cementom KALCIOM.
Práve preto ho musíme neustále dopĺňať.
Ak sa stane, že sa ozvú bolesti v krížoch, nemá zmysel trebárs ísť za neurológom.
Ten Vám po vyšetrení bez myhnutia oka predpíše lieky pôsobiace na nervovú tkáň tela. Lieky na prechodnú dobu bolesť potlačia, ale kosti nedajú do poriadku.
A ešte čosi. Ukazuje sa , že pri nedostatku kalcia v tele si ho organizmus začne brať z kostrí. A práve kostné kalcium sa podiela na tvorbe ľadvinových kameňov, žlčových kameňov či sa usádza na stienkach ciev a tvorí tam sklerotické pláty.
Vážení a to je vlastne začiatok konca!! Uvedomte si, takto sa žiť nedá!
Záchrana je vo vašich rukách, cesta k návratu zdravia vedie cez obnovu rovnováhy v tele.
So želaním pevného zdravia DUšansl.
0 0
Fabiana Fabiana

Fabiana je offline (nepripojený) Fabiana

Nečítala som všetky príspevky pred týmto mojím, ale skúsený masér dokáže zázraky...
Kamarátku posielali na operáciu, pred operáciou sa rozhodla navštíviť maséra. Stálo ju to pár návštev a pár stovák - teraz chodieva k masérovi raz za mesiac. Vyhla sa operácii a cíti sa fantasticky.
Z vlastnej skúsenosti - nič nie je nad blahodárnu masáž a po nej relax v saune...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať