Zavrieť

Porady

Ako protestovať proti likvidácii živnostníkov p.Mihálom, Miklošom

Nové odvody a dane ,ktoré chce zaviesť Mikloš a Mihál
sú likvidačné pre malých živnostníkov
- príkladom sú odvody do ZP, SP ktoré už nebudú
odpočítateľnou položkou pre DP

Doplnok:
-navrhujem protestovat posielaním e-mailu každý deň
proti likvidácii živnostnikov
ak má niekto e-mail na Mihal,Sulik,Mikloš,Figel,Radičova .....
nech to uvedie v príspevku

živostníkov je asi 230 000
Naposledy upravil dusanf : 08.03.11 at 16:39
Usporiadat
Téma je uzavretá.
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Hehe a potom, ze matematika je skostnatela a nudna veda, figu, pruzna podla potreby.
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

SUHLASIM od zaciatku so vsetkymi,

Tak ako, mozem zacat zistovat formalne nalezitosti pripravy oficialneho strajku?

myslim, ze treba radikalny protest, a trochu casu mi zaberie pri zistovani, ako sa to robi (a este ten marec, ach),

a treba aj kampan, aby klasicki zamestnanci "nezavideli", ze "co to ti zivnostnici chcu, vsak aj kuchynsku linku si mozu odpisat z dani"
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

mona091 Pozri príspevok
SUHLASIM od zaciatku so vsetkymi,

Tak ako, mozem zacat zistovat formalne nalezitosti pripravy oficialneho strajku?

myslim, ze treba radikalny protest, a trochu casu mi zaberie pri zistovani, ako sa to robi (a este ten marec, ach),

a treba aj kampan, aby klasicki zamestnanci "nezavideli", ze "co to ti zivnostnici chcu, vsak aj kuchynsku linku si mozu odpisat z dani"
S Varehom si už hovorila?
0 0
pizzanoel pizzanoel

pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac
Máme užernícku vládu!

Bohuzial, chcu setrit tam kde by nemali, nech si nekupuju BMW, Audi, Vily a usetrime a nebudu muset dviihat odvody...uz to naozaj prehanaju hlavne ten Mihal... Ja by som mu dopriala mesacne tych brutto 329 eur( minimalna mzda) nech vie o com hovori.... Myslim si ze to co zivnostnici platia na odvodoch je uz teraz privela..!
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Monika Kováčová Pozri príspevok
na základe diskusie medzi evinou a pavlom 54 navrhujem vláde SR takéto riešenie:
živnostníci: platiť odvody z celého vymeriavacieho základu, nie z polovice vo výške 13,4%, aby bola výška odvodového zaťaženia pre živnostníka aj zamestnanca rovnaká
zamestnanci: ponechať 13,4%
zamestnávatelia: znížiť odvody na 0%
K+, už len na základe tohto príspevku navrhujem odvolať tiráka a vymenovať vás
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

pizzanoel Pozri príspevok
Máme užernícku vládu!

Bohuzial, chcu setrit tam kde by nemali, nech si nekupujú BMW, Audi, Vily a usetrime a nebudu muset dviihat odvody...uz to naozaj prehanaju hlavne ten Mihal... Ja by som mu dopriala mesacne tych brutto 329 eur( minimalna mzda) nech vie o com hovori.... Myslim si ze to co živnostnici platia na odvodoch je uz teraz privela..!
Keď som tu v lete v diskusii / vtedy sa už pripravovala habaďura na živnostníkov , pamätáte sa na koeficienty 1.352 pre odvody, odvody sa nezapočítavajú do nákladov a podobne/ tak som písal, že pán Mihál nie je žiadna "posvätná kráva" na tejto porade a že jeho návrhy /SaS? SDKU/ nie sú také aby sa nedali kritizovať. Niektorí VIP kári mali na mňa ťažké srdce že kritizujem túto nedoknuteľnú osobu na porade.Teraz je aspoň pokrok v tejto oblasti. VIP kári už Mihála nebrania ,aspoň mlčia / nehovorím o všetkých ale o väčšine z nich/,a pokrok je aspoň v tom , že už tak ako v lete nedávajú na takúto tému body vyriešené... Ak je 3 x vyriešené tak sa téma ruší. Aspoň v tom je na tejto porade posun.Ale inák všetci vieme, že nám VIPkári pomáhali s radami a pomáhajú a zato si zaslúžia od nás pochvalu, to myslím úprimne, mne samému neraz pomohli s radou.To aby to nevyzeralo, tak že útok je kritika Na VIPporaďakov, ale že je tu nespokojnosť s tým čo pripravuje Sulík, Mihál , Mikloš v odvodovej a daňovej reforme. Proste útok na SZČO.Práve na tých , čo sú často aj ich voliči.
Naposledy upravil Jano24 : 12.03.11 at 09:06
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Janko, nerýp do VIP-károv (nepatrím k nim), tí majú teraz iné starosti ...
A môžeš si rypnúť do mňa. Som na Porade od r.2006 a práve p. Mihálovi a Porade vďačím za obrovský posun vpred vo svojej profesii. (to neznamená, že súhlasím s tým, čo sa v súčasnej vláde deje). Mihálovi sa naozaj nedá uprieť to čo pre účtovníkov na tejto stránke a školeniami urobil (najmä v súvislosti so školeniami k RZZP, ktoré boli v začiatkoch nočnou morou každého účtovníka).

Bez Mihálových informácii, získaných v DRAK-ovi a na jeho školeniach, by som nemohla "rozdávať" informácie ostatným - teda ani tebe.
Naposledy upravil veronikasad : 12.03.11 at 09:17
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Jano24 Pozri príspevok
Keď som tu v lete v diskusii / vtedy sa už pripravovala habaďura na živnostníkov , pamätáte sa na koeficienty 1.352 pre odvody, odvody sa nezapočítavajú do nákladov a podobne/ tak som písal, že pán Mihál nie je žiadna "posvätná kráva" na tejto porade a že jeho návrhy /SaS? SDKU/ nie sú také aby sa nedali kritizovať. Niektorí VIP kári mali na mňa ťažké srdce že kritizujem túto nedoknuteľnú osobu na porade.Teraz je aspoň pokrok v tejto oblasti. VIP kári už Mihála nebrania ,aspoň mlčia / nehovorím o všetkých ale o väčšine z nich/,a pokrok je aspoň v tom , že už tak ako v lete nedávajú na takúto tému body vyriešené... Ak je 3 x vyriešené tak sa téma ruší. Aspoň v tom je na tejto porade posun.Ale inák všetci vieme, že nám VIPkári pomáhali s radami a pomáhajú a zato si zaslúžia od nás pochvalu, to myslím úprimne, mne samému neraz pomohli s radou.To aby to nevyzeralo, tak že útok je kritika Na VIPporaďakov, ale že je tu nespokojnosť s tým čo pripravuje Sulík, Mihál , Mikloš v odvodovej a daňovej reforme. Proste útok na SZČO.Práve na tých , čo sú často aj ich voliči.
A kto sú to tí VIP? Akosi sa neviem dostať do obrazu.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kedysi to boli členovia, ktorí mali tuším 40 bodov. Potom to Richard zrušil, teraz svieti VIP len zopár členom - podľa čoho, neviem ...
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

Práve Teba veronikasad som nemyslel. Ty si tiež myslím VIP kárka, ale myslím to v dobrom, čo vie pomôcť a poradiť a práve Ty si súhlasila / aj pár ďalších VIP károv s tým čo som v lete písal. Možno nie so všetkým , ale s väčšinou a naopak , ty píšeš na porade tiež svoje názory ktorým rozumiem a s nimi súhlasim.
Naposledy upravil Jano24 : 12.03.11 at 10:57
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Jano24 Pozri príspevok
Práve Teba veronikasad som nemyslel. Ty si tiež myslím VIP kárka, ale myslím to v dobrom, čo vie pomôcť a poradiť a práve Ty si súhlasila / aj pár ďalších VIP károv s tým čo som v lete písal. Možno s nie všetkým , ale s väčšinou a naopak , ty píšeš na porade tiež svoje názory ktorým rozumiem a s nimi súhlasim.
Takže tí VIP je tvoje interné delenie? Tí za to môžu?
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Inak este jednej temy sme sa nedotkli, tak teda rovnost tak rovnost, nech si aj stat plati za svojich poistencov tolko, kolko tvrdi, ze je spravodlive. Myslim, ze napr. zdravotne poistovne by mali razom po probleme.
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

marjankaj Pozri príspevok
Takže tí VIP je tvoje interné delenie? Tí za to môžu?
Ale nie, práve že VIPkári odo mňa si zaslúžia pochvalu.Mal som nejakú otázku a hneď vedeli správne odpovedať a pomôcť.Nebudem ich menovať všetkých ale pamätám si takéto nicky čo ochotne vedia pomôcť.Vybavujú sa mi nicky ako veronikasad, Marína, Zita5, Jana Motýčkova, Chobot,Melnick, twety, a veľa ďalších.Nuž väčšinou to boli ženy . Možno že som ich nicky skomolil niektoré, nepamätam si to presne.
Naposledy upravil Jano24 : 12.03.11 at 13:48
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Túto diskusiu som si pozorne prečítal, a cením si rozumné názory. Zároveň hneď na úvod s vašim dovolením pripomeniem, že s ľuďmi ktorí dokážu len nadávať, či dokonca pod pláštikom anonymity urážať bez konštruktívnych argumentov a zaujímavých návrhov riešení diskutovať nebudem... Život je príliš krátky na to, aby sme si z neho uberali neproduktívnymi hádkami.

Na úvod pár poznámok nielen k odvodom.

Niektorí z vás namietajú, že vláda chce zvyšovať odvody aby mohla plytvať a získavať pre seba nové výhody. Nie - v odvodoch sa musí urobiť poriadok aby bolo z čoho financovať zdravotníctvo, dôchodky súčasných penzistov a reformu dôchodkového systému (II. pilier). Treba myslieť nielen na súčasnosť (dôchodky a zdravotníctvo pre terajších penzístov) ale aj na budúcnosť (kto a koľko bude platiť na naše dôchodky napríklad v roku 2040?).

Vláda šetrí, nakupuje sa v transparentných tendroch, formou elektronických akcií. Napríklad v rezorte práce sme nakúpili kancelársky papier, balík 500 ks kvalita B+ za 1,63 eura, porovnajte za akú cenu kupujete vy do firmy. Ak máte konkrétne informácie o plytvaní alebo rozkrádaní štátneho majetku v mojom rezorte, pokojne mi dajte vedieť, starám sa o štátny majetok viac ako o svoj, verte.

Niektorí namietajú, že neplním svoje predvolebné sľuby. Sľuboval som spravodlivosť, a to čo som urobil takým aj je - pozrite si rodičovské príspevky, kde sa vrátilo naspäť zrovnoprávnenie a umožnenie pracovať bez nezmyselných obmedzení, zvýšili sme príspevok na starostlivosť, predĺžili sme a zvýšili sme materské.

Okrem iného zavádzame spravodlivosť a poriadok do systému sociálnych služieb - ak máte nejakého príbuzného v takomto zariadení, viete o čom je reč.

Spravodlivosť sa musí zaviesť aj do odvodového systému. Niektorí sa čudujete, že rušíme výnimky, zapchávame diery v daňovom a odvodovom systéme, poukazujete, že predtým som o týchto dierach hovoril na školeniach, že som z deravého systému ťažil... No neviem čo by ste hovorili, keby som ako minister, dobre vediac o týchto nedostatkoch, neriešil nič a nechal to tak. To by boli iné reči...

Pripomínate neplatičov, podvodníkov, čo zakladajú a rušia s.r.o.-čky a nechávajú za sebou dlhy, tvrdíte, že vláda nič nerobí. Robí. GR SP Lopatka tvrdo zasahuje proti neplatičom, zrejme ste si všimli, že zverejnil zoznam neplatičov dlžiacich aj malé sumy, že dal prvé návrhy na exekúcie nemocníc, ktoré sú obrovskými dlžníkmi.

Pripravujeme aj také zmeny legislatívy, ktoré budú umožňovať tvrdšie postihy dlžníkov a s.r.o. špekulantov.

Asi ste si všimli, že som sa zatiaľ verejne v médiách nevyjadroval k návrhu zmien v odvodoch. Poučil som sa, ak človek niečo povie novinárom vopred, dokážu jeho slová prekrútiť a tých rečí o tom, že jeden deň povieme A a na druhý deň to už neplatí, už bolo dosť. Nie je voči ľuďom korektné vyťahovať na verejnosť pripravované legislatívne zmeny vo fáze, keď sa ešte len o nich interne diskutuje a nie je vnútorne zhoda na navrhovanom riešení. A to je aj prípad diskusie o odvodoch.

Poďme k veci.

Východiská diskusie:

1. Systém sociálneho a zdravotného poistenia zdroje potrebuje.

2. Zdravotné poistenie je solidárne. Výška platby má závisieť od výšky príjmu poistenca, čerpanie od potrieb pacienta.Aj ten, kto dlhé roky nebol u doktora, môže dostať zajtra rakovinu. Aj preto poistné musia platiť aj tzv. dobrovoľne nezamestnaní (v súčasnosti 46 eur mesačne).

3. Sociálne poistenie a sporenie na dôchodok je z väčšej časti zásluhové, z menšej solidárne. Plne zásluhové je sporenie na dôchodok v II. pilieri. Čiastočne solidárny je prvý dôchodkový pilier.

4. Dôchodky súčasných dôchodcov musí niekto zaplatiť. Našich seniorov sa nikto nepýtal na to, či "chcú" platiť vyššie či nižšie odvody, veľkú časť svojho aktívneho života prežili v čase, kedy si "boli všetci rovní" a nemôžeme sa (my ekonomicky aktívni) tváriť, že ich dôchodky nie sú náš problém. Preto nie je možné vnímať platby do Sociálnej poisťovne len z pohľadu "čo z toho ja budem mať" ale musíme zohľadniť medzigeneračnú solidaritu s dnešnými dôchodcami.

5. Výška dôchodku z priebežného systému je (zjednodušene) 50% z vymeriavacieho základu (pre toho, kto nie je v II. pilieri).

Pri vymeriavacom základe 330 eur tak čaká občana dôchodok 165 eur, či ešte menej, čo je menej ako životné minimum. Štát takémuto dôchodcovi dorovnáva príjem formou dávok v hmotnej núdzi - z daní. Inými slovami, všetci občania sa takýmto dôchodcom solidárne skladajú na ich príjem.

6. Počet zamestnancov stagnuje, respektíve postupne klesá. Počet SZČO naopak neustále stúpa.

Zlé argumenty v diskusiách:

1. Zamestnanec má nárok na dovolenku, stravné lístky, preplatenie návštevy lekára, odstupné a ďalšie výhody. SZČO takéto výhody nemá.

Nárok na dovolenku, stravné lístky a podobne sú nárokmi plynúcimi zo Zákonníka práce a ďalších pracovnoprávnych predpisov. Je nesprávne spájať ich s výškou odvodov. Je to podobné, ako keby ste povedali, že zamestnanec ktorý má nárok na 5 týždňov dovolenky, má mať vyššie odvody ako zamestnanec, ktorý má nárok na 4 týždne dovolenky.

Pokiaľ ide o tzv. živnostníkov z donútenia, mali by si uvedomiť, že ak sa so svojim bývalým zamestnávateľom dohodli na práci na živnosť, tak ak im bývalý zamestnávateľ vypláca na faktúru ich bývalú hrubú mzdu, nechali sa poriadne dobehnúť. Celkové náklady zamestnávateľa na zamestnanca sú omnoho vyššie než je samotná hrubá mzda. Sú to 35%-né odvody, najmenej 10% - 15% treba započítať na dovolenku, náhrady pri PN, platené voľno, rezervu na prípadné odstupné, náklady na stravovanie, sociálny fond, réžiu spojenú s účtovaním mzdy atď. Ak je hrubá mzda zamestnanca 100%, celkové náklady sú najmenej 160%. A to si treba uvedomiť. Tí z vás, čo zamestnancov majú, dobre vedia, ako to je.

2. Živnostník má zodpovednosť, ručí celým svojim majetkom, nie je úrazovo poistený, má pri prevádzke živnosti mnoho ďalších nákladov, platí cestnú daň a pod.

To je pravda. Úrazové poistenie si môže dohodnúť na komerčnej báze. Faktor zodpovednosti, ručenia vlastným majetkom, ďalších nákladov spojených so živnosťou však znova nemá nič spoločné s výškou odvodov. Ak si niekto zvolil dráhu živnostníka, musí s tým počítať a svoj "byznysplán" postaviť tak, aby mal dostatočný zisk pokrývajúci uvedené náklady a riziká.

3. Živnostník nepotrebuje dôchodok od štátu, zabezpečí sa vo vyššom veku sám.

Súhlasil by som s takouto filozofiou, keby si ju mohli v minulosti zvoliť aj súčasní dôchodcovia. Argumenty sú uvedené vyššie, temer milión dôchodcov musí každý mesiac dostať svoj zaslúžený dôchodok.

Čo je potrebné naozaj riešiť:

1. Zamestnanec z nákladov ceny práce platí odvody približne 33,5% (bez započítania poistenia v nezamestnanosti, garančného a úrazového poistenia), SZČO zo svojho základu dane približne 23,5% (sadzba je síce vyše 47% ale vymeriavací základ je polovica základu dane)

2. SZČO je zaťažený povinnosťou platiť odvody najmenej z minimálneho základu.

3. SZČO platí sociálne poistenie najmenej z minimálneho základu aj vtedy, ak sociálne poistenie platí v súbežnom zamestnaní.

4. SZČO platí sociálne poistenie len vtedy, ak jeho ročný obrat presiahne 12-násobok minimálneho základu.

5. SZČO platí povinne nemocenské poistenie, v praxi ho temer nečerpá.

Návrhy riešení:

1. Zavedenie tzv. superhrubej mzdy veľa ľuďom konečne otvorí oči.

2. Výška odvodov, respektíve celkového daňovoodvodového zaťaženia zamestnancov a SZČO by sa mala zblížiť.

3. Tí živnostníci, ktorí majú so živnosťou spojené náklady, by mali dostať možnosť upravovať si svoje daňovoodvodové cash-flow prostredníctvom dynamickej tvorby odpisov. Napríklad ak pri začatí podnikania investujú celý svoj zisk do strojov, aby potenciálne mohli do nákladov odpísať 100% už v prvom roku.

4. Sociálne poistenie by sa mohlo platiť len z tej časti príjmu (základu dane), ktorá je určená na osobnú spotrebu. Otázne je, ako túto časť základu dane identifikovať. Pritom sa však musí rešpektovať zásada, že vymeriavací základ by mal byť dostatočný na to, aby mal SZČO dôchodok vo výške pri ktorej nebude odkázaný na pomoc v hmotnej núdzi.

5. Nie je problém zrušiť pre SZČO súčasné povinné nemocenské poistenie - o to môže byť ich sadzba korektne nižšia.

6. Minimálny vymeriavací základ pre sociálne poistenie SZČO je možné zrušiť, ak je SZČO zároveň zamestnancom.

7. Živnostníkom sa dá pomôcť aj zjednodušením administratívy (a tá sa zjednodušovať bude).

8. Je nutná zmena Zákonníka práce v časti definície závislej práce. Nie je možné, aby sa dal Zákonník práce obchádzať "prácou na živnosť" tak ako doteraz. Skutoční živnostníci by nemali doplácať na tzv. "zamestnancov na živnosť".

Teším sa na vaše ďalšie konštruktívne príspevky.
9 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Myslím, že VIP neVIP s ničím nesúvisí. Našťastie je aj na Porade zrušené. Skúsme sa vždy vyjadrovať vecne k problémom, bez osobných označovaní a neoznačovaní - to nikam nevedie akurát k tomu, že niekto začne klikať na vyriešené. Jednoducho, kto chce sa k danej téme odvodov vyjadrí, kto nechce sa nevyjadrí.
Problém narazil vo verejnosti na dosť veľký odpor, uvidíme ktorým smerom sa to posunie.
Mňa skôr mrzí, ak čítam aj iné diskusie na nete napríklad k tejto problematike, ako málo ľudí vie presne o čom hovorí a jednoducho preberá rétoriku iných bez znalosti veci. Týka sa to napríklad najmä tých- pravdepodobne zamestnaných, ktorí na základe toho sa pustili do SZČO- , a preto poďme my vecne diskutovať o problémoch....

Pamätám si napríklad jednu skúsenosť zo života. Bola som v supermarkete a pokladníčka mi blokovala tovar. V tom tam dobehla pani a počas tohto blokovania jej dávala podpísať Vyhlásenie a Žiadosť o vykonanie RZD. Ja reku čo to robíte, veď ani jednu z týchto dvoch vecí nemôže vykonať dobre - pri blokovaní ju pomýlite a môže Vám podpísať bludy. Ušlo sa mi zopár viete si predstaviť milých poznámok. Pokladníčky som sa násldne pýtala- viete, čo ste práve podpisovali - odpove znela - nemám potuchy. A to ja považujem za tragédiuˇ- ani len v elementárnych osobných veciach veľa ľudí nevie, čo platí.
Tak všetci zamestnanci si myslia, že platia viac.... ale percentá sú rozdelené medzi dva subjekty a problematika omnoho širšia.
Napríklad nie menej dôležitá vec je to, že veľa z nás tu na Porade, ak by zrušila živnosť, tak statočne zdvihneme mieru nezamestnanosti a miesto platenia, či už minimálnych alebo iných dôvodov budeme napríklad žiadať sociálne dávky. Veď na nás 17/nástky sa nemôžu všetci zamestnávatelia dočkať .....
Naposledy upravil evina : 12.03.11 at 11:35
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

P. Mihál, v akom štádiu sú pripomienky, ktoré najviac pobúrili živnostníkov :

- odvody nebudú znižovať základ dane živnostníka

- vymeriavací základ sa bude počítať z celého základu dane - nie z polovice ako doteraz

Ako vláda zdôvodňuje tieto opatrenia.
5 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jozef Mihál Pozri príspevok
T

2. Výška odvodov, respektíve celkového daňovoodvodového zaťaženia zamestnancov a SZČO by sa mala zblížiť.
Ja som si myslela, že určite diskusia nie je bez povšimnutia

V globále súhlasím s príspevkom - ja som si vybrala túto časť o ktorej som písala, ktorej nerozumiem a osobne s tým nesúhlasím, resp. s takoutou argumentáciou lebo podľa mňa porovnávame neporovnateľné.

Máloktorý z ľudí, ktorí sú "zamestnaní" ako živnostníci urobili tak z vlastného presvedšenia. Urobili tak preto, lebo ich nútia do toho priamo, či nepriamo zamestnávatelia kvôli 35,2%-tnému odvodu za každého zamestnanca- a nie preto, že by si mysleli, že zaroabia viac, vedia, že nie a vedia, že berú na seba aj riziká, ale ak tak nespraví, nebude mať možno príjem žiadny. Úpravou odvodov SZČO podľa mňa tento problém nedstránite, lebo zamestnávateľovi je úplne jedno, či SZČO zaplatí 30 alebo 60%, lebo z praxe viem, že málokedy im do hrubej odmeny zarátajú všetky odvody- uvažujú v hraniciach koľko je únosné zaplatiť za firmu..

Kategória zamestnanec a kategória živnostník - vôbec nechápem prečo ste začali tieto dva typy porovnávať..
U zamestnanca je rozložené zaťaženie medzi dva subjekty - nebudem ďalej rozpisovať.
To, že veľa živnostníkov platí z minima nie je problém nerovnomerného zaťaženie ale celkovo vysokého daňovoodvodového zaťaženia- to sa má riešiť inými úpravami pre živnostníkov.
Pre jednu SZČO môžu takéto úpravy znamenať zníženie príjmu od 30-50000 Sk za rok , a to hovorím nie o tých bohatých , a to je neprimerané a otvára to cestu k čiernej ekonomike - k tomu, čo nechcete.
Naša nespokojnosť ešte podľa mňa smeruje v minimálnych úpravách neprimeraných platov a prezamestnanosti v štátnej a verejnej sfére. Iste,môžeme povedať, každá skupina bude protestovať, ale úpravy, ktoré boli doteraz prezentované sú namierené zatiaľ akurát na SZČO /myslím v tejto oblasti/.
Naposledy upravil evina : 12.03.11 at 10:15
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

Teraz v tomto týždni som večer o 20.00 hod na Ta3 pozeral diskúsiu medzi pánom poslancom Kolárom /SaS/ a exministrom Smeru Jahnátkom. Možno ešte v archíve Ta3, sa to dá nájsť aby ste si urobili vlastný názor. A nikdy by som neveril , že obhajovať živnostníkov bude predstaviteľ Smeru. Pozrite si túto diskúsiu ak to nájdete na Ta 3 . Mám dojem že politici zo strany SaS a Mikloša z SDKU nevedia rozlíšiť že medzi SZČo a zamestnancom je často veľký rozdiel.Oni chcú "zbližovať" alebo "zrovnoprávniť" rozdiely medzi SZČO a zamestnancom a pričom tie rozdiely sú často také /aj ste tu písal niektorí na diskusii/ ako medzi opálenym černochom a neopálenym švédom...
Naposledy upravil Jano24 : 12.03.11 at 13:55
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Mala by som k obsiahlemu prispevku pana ministra len jednu poznamku: ked sa privatizovalo SPP, elektrarne a ine firmy, bolo nam povedane, ze je to preto, aby sa ziskali peniaze na preklenutie obdobia pri zavadzani druheho dochodkoveho piliera a aby sa peniaze mohli pouzit na vyplacanie penzii existujucim penzistom. V socialnej poistovni nemalo dojst ku krize, pretoze vsetky peniaze z privatizacie mali byt presmerovane tam.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
evina Pozri príspevok
Naša nespokojnosť ešte podľa mňa smeruje v minimálnych úpravách neprimeraných platov a prezamestnanosti v štátnej a verejnej sfére. Iste,môžeme povedať, každá skupina bude protestovať, ale úpravy, ktoré boli doteraz prezentované sú namierené zatiaľ akurát na SZČO /myslím v tejto oblasti/.
http://hnonline.sk/ekonomika/c1-5107...tani-uradnikov
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať