Zavrieť

Porady

Ako protestovať proti likvidácii živnostníkov p.Mihálom, Miklošom

Nové odvody a dane ,ktoré chce zaviesť Mikloš a Mihál
sú likvidačné pre malých živnostníkov
- príkladom sú odvody do ZP, SP ktoré už nebudú
odpočítateľnou položkou pre DP

Doplnok:
-navrhujem protestovat posielaním e-mailu každý deň
proti likvidácii živnostnikov
ak má niekto e-mail na Mihal,Sulik,Mikloš,Figel,Radičova .....
nech to uvedie v príspevku

živostníkov je asi 230 000
Naposledy upravil dusanf : 08.03.11 at 16:39
Usporiadat
Téma je uzavretá.
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Evina, o tej reforme som už v jednom príspevku písala. Súvisí s ročným zúčtovaním odvodov, ktoré v prípade PN-ky živnostníka s vyšším príjmom výhodné nebude. Teraz neplatí odvody do SP počas PN-ky žiadny živnostník
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Veronika hej, viem, ale to je práve to, že nevieme čo sa podarí presadiť a čo nie....Mrzí ma, že živnostníci majú byť predvojom....Kedysi na začiatku som zaznamenala, že nás upozorňovali, že budú odvody vyššie, aby následne po prvom kole mohli byť znižované......ale má sa to týkať všetkých alebo nikoho......
0 0
robin1 robin1

robin1 je offline (nepripojený) robin1

http://www.pluska.sk/ekonomika/slove...nostnikov.html

... čoho sa obávam? ... fandím tejto vláde a viem, že chybu neurobí ten, kto nič nerobí, určite sa im podarí urobiť zopár dobrých vecí, naplniť št.pokladňu, ale rozhnevajú si svojich voličov aj takýmito opatreniami... a potom ako "na slncovom koni" príde Fico....
1 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Jozef Mihál Pozri príspevok
Pokial ide o vymahanie dlhov, asi ste prehliadli v mojom rozsiahlom prispevku, ze GR SP Lopatka zacal konat.
Je to pravda, ale aj tu na porade bolo dosť o tom popísané koľko neoprávnene uvedených dlžníkov sa už medzi uvedenými neplatičmi našlo (aj ja som našla dvoch). A bez ospravedlnenia, že poškodzujú dobré meno podnikateľa tam visia aj naďalej, napriek tomu, že už je vyjasnené, že ide o chybu SP.
A čo je podľa môjho názoru ešte horšie, že dlžníkmi sa môžu stať len tí, ktorí "poctivo" priznávajú svoj záväzok voči SP, ZP, DÚ atď. Tí, ktorí nič nepriznajú, tak sa nestávajú nikde dlžníkmi a podľa mojich vedomostí veľmi málo ich je postihnutých. A práve tu by bolo treba konať, takéto dokázané úniky by priniesli tiež určite veľký prínos do štátnej kasy.
Naposledy upravil bea : 12.03.11 at 19:00
2 0
zsazsula zsazsula

zsazsula je offline (nepripojený) zsazsula

mňa vytočí ak Vám doporučene sociálna poisťovňa pošle výzvu o zaplatení 4,20 Eur , ktoré boli uhradené riadne a čas . Podľa mňa poštovné a poplatky soc.poist stali určite viac ako 4 Eur a zbytočne vyhodené peniaze ............ a to určite nie som prvá komu sa to stalo .
3 0
ajkariky ajkariky

ajkariky je offline (nepripojený) ajkariky

myslíte si možno že môj názor nesúvisí s témou pána ministra ale mám za to že áno,SZČO - ako aj ostatní ľudia ktorí žijú z rúk do úst nie sú spokojní, spokojní budeme ak bude na Slovensku dostatok práce a ľudia nebudú musieť v ruke obracať každé €. Ale to je iná téma, sorry......
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

A mohol by mi niekto vysvetliť prečo - keď už teda má byť spravodlivosť v odvodoch - sa radšej neznížia odvody zamestnávateľa za zamestnanca? Myslím si, že efekt by bol rovnaký ak nie lepší. Prečo sa vždy musí ísť cestou zdražovania a zvyšovania - takýmto spôsobom naplniť štátnu kasu dokáže každý. Ani sa nečudujem zamestnávateľom, že pri súčasnom odvodovom zaťažení si dobre rozmyslia, či niekoho prijmú do pracovného pomeru a oveľa radšej využívajú živnostníkov, alebo prinútia svojho zamestnanca založiť si živnosť.
1 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

zanetth Pozri príspevok
A mohol by mi niekto vysvetliť prečo - keď už teda má byť spravodlivosť v odvodoch - sa radšej neznížia odvody zamestnávateľa za zamestnanca? Myslím si, že efekt by bol rovnaký ak nie lepší. Prečo sa vždy musí ísť cestou zdražovania a zvyšovania - takýmto spôsobom naplniť štátnu kasu dokáže každý. Ani sa nečudujem zamestnávateľom, že pri súčasnom odvodovom zaťažení si dobre rozmyslia, či niekoho prijmú do pracovného pomeru a oveľa radšej využívajú živnostníkov, alebo prinútia svojho zamestnanca založiť si živnosť.
neviem ani celkom dobre ako a prečo sa má človek vyrovnať s tým, že len určitá skupina ľudí - SZČO príde o 1208 EUR ročne pri tom istom príjme, pri tej istej robote lebo vraj platí málo.....
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
evina Pozri príspevok
neviem ani celkom dobre ako a prečo sa má človek vyrovnať s tým, že len určitá skupina ľudí - SZČO príde o 1208 EUR ročne pri tom istom príjme, pri tej istej robote lebo vraj platí málo.....
evina, v tejto téme mi hovoríš z duše. Bohužiaľ, nemám čas písať a ani to tak veľmi dobre neviem. Mám rovnaký názor, ako Ty, čo sa týka porovnávania živnostník-SZČO. Poctivo podnikajúci živnostník-samoživiteľ, by mal mať v tejto spoločnosti zaslúžené uznanie a namiesto pomoci od štátu, stále sa chcú voziť na naších chrbtoch. Do kedy, to skutočne neviem! Ale jedno viem iste, že už teraz máme čo robiť, aby sme platili odvody a dane. Čo bude potom, tak to si nechcem predstaviť... Každý jeden z mojich klientov, ktorý je menší podnikateľ, povedal, že ak sa zvýšia odvody, okamžite položí živnosť. Tak uvidíme, čo sa bude diať.
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

zsazsula Pozri príspevok
mňa vytočí ak Vám doporučene sociálna poisťovňa pošle výzvu o zaplatení 4,20 Eur , ktoré boli uhradené riadne a čas . Podľa mňa poštovné a poplatky soc.poist stali určite viac ako 4 Eur a zbytočne vyhodené peniaze ............ a to určite nie som prvá komu sa to stalo .
ja mám takú výzvu od SP pre právnickú osobu na zaplatenie 0,60 eur .
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

ajkariky Pozri príspevok
myslíte si možno že môj názor nesúvisí s témou pána ministra ale mám za to že áno,SZČO - ako aj ostatní ľudia ktorí žijú z rúk do úst nie sú spokojní, spokojní budeme ak bude na Slovensku dostatok práce a ľudia nebudú musieť v ruke obracať každé €. Ale to je iná téma, sorry......
Práce je dosť lenže:
1. Len szčo sú ochotní drieť aj za minimálny zisk rovný na úrovni minimálnej mzdy
2.Časť nezamestnaných (preto sa nazývajú nezamestnaní) nehľadá prácu(inak by sa volali nepracujúci) ale zamestnanie. ZAMESTNANIE A PRÁCA NIE SÚ VÝZNAMOVO TOTOŽNÉ SYNONYMUM.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Koľko máme u nás nezamestnaných podľa štatistiky?
Podporu v nezamestnanosti poskytuje štát z daní alebo úpsvar z našich odvodov do PN,GP,RF?
Prečo každý od 18 do dôchodkového veku bez ohľadu na to či je zamestnaný alebo nie neprispieva do PN,GP,RF?
Zverejní niekto niekedy ako s týmito fondami hospodárilo? Veď to sú peniaze nás prispievateľov. A myslím si že toto je priamo v gescii p.Mihála. Alebo sa mýlim?
Čo sa týka nákupu napr kancelárskeho papiera ak ho ministerstvo nakupuje vagónové množstvá za takmer takú cenu ako ja v Kaufe tak nič nové v hospodárení. Mám odberateľa, ktorému dodávam svoje výrobky (vo veľkom objeme) za polovičnú cenu oproti tej ktorá je v maloobchode a mädlím si ruky, mám aký taký zisk a som spokojný, Akú maržu (alebo obchodnú prirážku) majú firmy obchodujúce s ministerstvami si viem predstaviť.
2 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Nuz asi taku, aby boli obaja ucastnici po rozdeleni spokojni.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

tetrisss Pozri príspevok
Nuz asi taku, aby boli obaja ucastnici po rozdeleni spokojni.
Keby bola istota že sú len dvaja, ale ak sa mimo pravidiel pridá tretí štvrtý až n-tý a stým sa musí rátať.
Vždy si spomeniem na tú rozprávku ako sa chcel dostať jeden chudák ku . kráľovi, a každý strážnik chcel od neho štvrtinu z toho čo dostane od kráľa, takže vlastne nič by mu neostalo, preto si pýtal od kráľa sto palíc. Pri úplatku sa nedá povedať že už dostal ten pred ním, lebo záujemca by sa nadosmrti vylúčil z okruhu možných dodávateľov.
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
pavol54...............svätá pravda!!!!!!!
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Vážení poraďáci.
S veľkým sebazapretím som sa donútil a pozorne si prečítal všetky vaše príspevky a musím konštatovať, že ste naozaj nepoučitelní.
Preto vás chcem upozorniť na príspevky Filipa Hladkého. Sú len dva, ale hovoria za všetko. Hlavne ak si k ním pridáte aj reakciu pána Mihála.
Filip Hladky Pozri príspevok
Dobrý deň pán Mihál,
všimol si váš príspevok ohľadom zvýšenia odvodov a poistného a rád by som sa vás spýtal, ako je možné, že ja osobne si platím celoročné úrazové poistenie na extrémne športy platné po celom svete za 42€, kde je riziko zranenia a súvisiace náklady na liečbu + prevoz domov ďaleko vyššie ako v normálnom živote a napriek tomu je normálne povinné štátne poistenie minimalne viac ako 12x drahšie? Kde je chyba?

Ďalej sa chcem spýtať prečo občania nemajú možnosť s prepáčením vykašlať sa na štátny dochodok a sporiť si sám na seba? Výnosy z II. piliera sú mizerné, nepokrývajúce ani jadrovú infláciu (nie to reálnu) a naviac Ficova úprava z toho urobila prakticky len skladisko dlhopisov. Prečo nemám tú možnosť a sporiť so zhodnotením aspoň pokrývajúcim infláciu, čo dokáže každý normály hedgeový fond?

Ďalej by som sa chcel spýtať, prečo sa zvyšújú odvody hlavne ľuďom, ktorí podstupujú podnikateľské riziko, obyčajne veľmi tvrdo pracujú a teraz ešte majú odvádzať vyššie odvody, bez istoty, že niekedy za to niečo dostanú? Prečo sa radšej nezníži odvodové zaťaženie na úroveň SZČO a tým ruku v ruke rozožranosť sociálneho systému a presun kompetencií na jednotlivca? Mne osobne to nedáva žiadny zmysel.
Ďakujem za odpoveď.
Doplnené:
pán Mihál musí vedieť, že ak nepribudne do systému viac odvodov, systém skrachuje a ak vám naloží viac odvodov, skrachujete vy.
To znamená, že vie že obhajuje hlúposti a rovnako musí vedieť, že vaše peniaze niekde určite chýbajú. Viete to aj vy?
-------------------------------------------
Ja osobne už nezaplatím ani cent odvodov.
Jediné čo budem naďalej platiť, budú dane a poplatky.
Naposledy upravil jar88 : 13.03.11 at 07:41
0 0
lienocka001 lienocka001

lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

nuz precitala som si pana ministra a jedine co mi vychadza z toho... je cim skor prejst na sro a vykaslat sa na zivnost a nejako to poriesit aby sa platilo co najmenej myslim ze tak ako im doteraz stupal pocet SZCO tak im stupne pocet nezamestnanych a sro kde sa bude platit tiez minimalne...
0 0
Renata18 Renata18

Renata18 je offline (nepripojený) Renata18

Systém odvodového zaťaženie je zlý a bude ešte horší, ak schvália odvodovú reformu v navrhovanej forme.Celé mi to pripadá ako pyramídová hra a im ide len o to, aby sa ešte niečo ušlo im. Naivne som si myslela, že napr. zdravotné odvody dajú do dvoch úrovní. Povinnú základnú ( na záchranu života na tzv. 1. pomoc v štátnej poiťovni) a nepovinnú ( na rôzne zdravotnícke výkony, ktoré nie sú bezprostredne potrebné na okamžité zachránenie života). Spolu by to aj stačilo tých 14%. Nepovinná zložka by sa platila do komerčných poisťovní. Lenže potom by nám vyhynuli cigáni, za ktorých štát platí len tú minimálnu sumu.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

pavol54 Pozri príspevok
Koľko máme u nás nezamestnaných podľa štatistiky?
Podporu v nezamestnanosti poskytuje štát z daní alebo úpsvar z našich odvodov do PN,GP,RF?
Prečo každý od 18 do dôchodkového veku bez ohľadu na to či je zamestnaný alebo nie neprispieva do PN,GP,RF?
Zverejní niekto niekedy ako s týmito fondami hospodárilo? Veď to sú peniaze nás prispievateľov. A myslím si že toto je priamo v gescii p.Mihála. Alebo sa mýlim?
Čo sa týka nákupu napr kancelárskeho papiera ak ho ministerstvo nakupuje vagónové množstvá za takmer takú cenu ako ja v Kaufe tak nič nové v hospodárení. Mám odberateľa, ktorému dodávam svoje výrobky (vo veľkom objeme) za polovičnú cenu oproti tej ktorá je v maloobchode a mädlím si ruky, mám aký taký zisk a som spokojný, Akú maržu (alebo obchodnú prirážku) majú firmy obchodujúce s ministerstvami si viem predstaviť.
To keby nakupovali aspon za také ceny ako v hypermarketoch,alebo obchodoch,mnohe verejné obstaravania a štatné zákazky sú až tak nehorazne predražené,že v normalne fungujúcej krajine by za to bola basa ako hrom,neviem si predstavit ktorý sukromník by dal do jenej kancelarne nábytok za 60 000 eur,zaplatil za tvorbu web stranky 400 000 eur atd,takto sa šafari takmer všade kde sa nehospodári zo svojími financiami,takisto ak niekto ma velmi slušný plat,trvalé pracovné miesto,dobré spoločenské postavenie tak ako sudcovia,policajti a iné preferované skupiny štatných zamestnancov,tak neviem si predstavit pri 100 % náhrade pn-ky čo by ich ako malo motivovat aby nemarodovali,vtdy kedy sa im zachce,ved jeden čas to bola moda v týchto kruhoch,ak bola nejaká kauza v mediach,okamžite sa kompetentný zašil na dlhodobú pn,kým sa kauza neutiasla.
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

P. Mihál citujem vaše slová -Sľuboval som spravodlivosť, a to čo som urobil takým aj je - pozrite si rodičovské príspevky, kde sa vrátilo naspäť zrovnoprávnenie a umožnenie pracovať bez nezmyselných obmedzení, zvýšili sme príspevok na starostlivosť, predĺžili sme a zvýšili sme materské.

Nie je spravodlivé ak isté skupiny majú výhody a niektoré žiadne. Ako je možné že niekto, kto má zníženú pracovnú schopnosť pracuje 8 hodín denne + má nadčasy. Ak to dokáže - takto pracovať, prečo má vlastne zníženú pracovnú schopnosť? Teda živnostník robí aby zarobil a prispel aj na jeho pre mňa nepochopiteľný invalidný dôchodok. Nechcem sa tým dotknúť ľudí s invalidným dôchodkom, ktorí sú naozaj hendikepovaní a sú odkázaní len na tento dôchodok. Hovorím o tých čo zdvíhajú ťažké veci a bremená a stoja na nohách od vidím do nevidím. Ak ste v relácii o 5 minúť 12 hovorili že pri vyplácaní výsluhových dôchodkov nie je retroaktivita možná, my ale nechceme aby sa zákon menil retroaktívne, ale najlepšie od zajtra. Myslím si, že to nie sú veci nemožné veď predsa nechceme od Vás zmenu fyzikálnych zákonov alebo zastaviť zemetrasenie v Japonsku - len zmenu v zákone.
Reagujem na to, že pre to aby mali iní výhody musí byť živnostník bitý. To nie je vôbec spravodlivé.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať