Zavrieť

Porady

Ako protestovať proti likvidácii živnostníkov p.Mihálom, Miklošom

Nové odvody a dane ,ktoré chce zaviesť Mikloš a Mihál
sú likvidačné pre malých živnostníkov
- príkladom sú odvody do ZP, SP ktoré už nebudú
odpočítateľnou položkou pre DP

Doplnok:
-navrhujem protestovat posielaním e-mailu každý deň
proti likvidácii živnostnikov
ak má niekto e-mail na Mihal,Sulik,Mikloš,Figel,Radičova .....
nech to uvedie v príspevku

živostníkov je asi 230 000
Naposledy upravil dusanf : 08.03.11 at 16:39
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Boženka, exekúcia na zdravotnícke zariadenia bude prebiehať spôsobom, že exekútor siahne na bankové účty nemocnice, vypracuje splátkové plány, ktoré bude musieť dodržiavať, prípadne časť nemocnice bude predaná do súkromných rúk (samozrejme opäť s negatívnymi dôsledkami pre pacientov).
Treba si uvedomiť, že sú aj na Slovensku nemocnice, ktoré sú v plusových číslach.

Súd však nepovolí žiadnu exekúciu, ktorá by ohrozila poskytovanie zdravotnej starostlivosti.
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Jano69 Pozri príspevok
Začiatkom mesiaca mi prišla upomienka za nezaplatené ZP. Považoval som to za omyl zo strany ZP, keďže som nevedel o zmene zákona. Podnikám od júla 2010 a môj príjem bol 3600€. Nakoľko som ešte študent gymnázia, bol som v tom, že odvody za mňa platí štát. Teraz však musím mesačne platiť 150€. Vďaka tomuto zákonu dlhujem na ZP a SP 300€ a za marec to bude ďalších 150€. Keďže som dva mesiace nič nezarobil, môžem zrušiť živnosť a začať splácať nezmyselný dlh. "Ďakujem" našej vláde !
Nechápem, ako ti pri príjme 3600,- mohla vzniknúť povinnosť platiť odvody do Sociálnej poisťovne? Tiež nechápem, prečo ti vyšiel odvod do ZP 150,- Eur? Alebo som už prepracovaná?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Onko Pozri príspevok
Netvrdím, že odvodové zaťaženie je primerané a netreba ho meniť, avšak určite musí to byť jednotne pre všetky druhy príjmov. Najskôr je nutné dosiahnuť spravodlivosť v zodvodení rovnakú, ako je pri zdanení, potom je možné so sadzbou posúvať.

Tie rady, ktoré som písal, samozrejme nie sú všetky použiteľné pre všetkých, každý si musí nájsť vlastnú cestu, ktorá mu bude vyhovovať, a každý má možno svoje problémy zapríčinené niečím iným. Obšírnejšie som sa vyjadril v linkovanom článku, preto som sa tu nerozpisoval.

Ešte na margo názvu témy: Ako protestovať proti likvidácii živnostníkov, myslím si, že riadni živnostníci, ktorí fungujú ako skutoční samozamestnávatelia, zlikvidovaní nebudú. Problém budú mať predovšetkým tí, čo sú živnostníkmi iba podľa papiera a zamestnáva ich niekto iný. Zrušia sa im výhody a nebudú už môcť podliezať cenu práce riadneho zamestnanca. Ja odstránenie tejto anomálie iba podporujem.
Pri všetkej snahe však neviem nájsť nespravodlivosť v odvodoch SZČO verzus zamestnanec plus zamestnávateľ.
Tú "nespravodlivosť" je možno vidieť zo strany štátnej kasy, že v globále živnostníci odvádzajú menej, ale štatistika je rozmanitá veda a odvodom naozaj presne rozumie málo ľudí, tak môže byť peknou hrou. Neviem ani pochopiť ako sa na tú "nespravodlivosť" prišlo po 18-tich, či koľkých rokoch. Som zástancom teórie, že v prvom rade sa má postarať každý sám o seba - to aj robím a od štátu zatiaľ nič nežiadam /to samozrejme beriem do úvahy všetky objektívne odchýľky, aby sa tu niekto zbytočne nerozpísal týmto smerom/, ale odvodovú reformu, kde prvým krokom bude zvýšenie odvodov pre SZČO a následne možno superhrubá mzda a iné nemôžem vo svojom vnútri nikdy prijať bez ohľadu či to budú vyššie alebo nižšie percentá.
Spravodlivosť sa napráva v tom, že doteraz niektorí platili a niektorí nemuseli - prosím to je o.k.- tu akceptujem i tie dohody, i keď bude zaujímavé percento, aby sa pomaly polovina príjmu z dohody neodviedla na dane a odvody.... ale tu ešte nič presné nevieme

Už x-krát som napísala, že odvody zamestnanca a zamestnávateľa sú rozdelené medzi dva subjekty a SZČO je a bude stále jeden subjekt. Určite preto aj niekto na začiatku určil 1/2 VZ pre SZČO. Ak by platili z 1/2 VZ a čerpali dôchodky a iné z celého potom by som prižmúrila a hovorila tiež, dobre je to nespravodlivé... Takáto úprava ako predvoj pred ostatnými je jednoducho len zvýšenie odvodov..... ale okomentujem to až keď bude konečná verzia. Teraz mi jednoducho prekáža to slovo "nespravodlivosť"....
Naposledy upravil evina : 14.03.11 at 09:33
2 0
Jano69 Jano69

Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

:-)
Ako mi bolo vysvetlené, táto povinnosť mi vznikla na základe nového zákona - aj ako študent som povinný mesačne platiť odvody do SP a ZP, s tým, že ak za ten rok môj príjem nepresiahne istú sumu ( neviem teraz koľko presne to je ), tak sa mi po ročnom zúčtovaní vráti to, čo som platil celý rok.

150€ sú odvody do SP a ZP dokopy
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

K číslam Ti povedia svoje učtovníci,ale ty si pravdepodobne navždy zapamätáš,že byť živnostníkom znamená sledovať zákony.Ono podnikanie je hlavne o tom.Neobvinuj druhých,ked chybu si spravil ty.
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Jano69 Pozri príspevok
Ako mi bolo vysvetlené, táto povinnosť mi vznikla na základe nového zákona - aj ako študent som povinný mesačne platiť odvody do SP a ZP, s tým, že ak za ten rok môj príjem nepresiahne istú sumu ( neviem teraz koľko presne to je ), tak sa mi po ročnom zúčtovaní vráti to, čo som platil celý rok.

150€ sú odvody do SP a ZP dokopy
Od 1.1.2011 si ako študent povinný platiť mesačne odvody do ZP vo výške 46,06 eur. Tu bola zmena zákona.
Ale odvody do sociálnej poisťovne si povinný platiť len ak presiahneš stanovený obrat (neviem teraz presnú sumu ale je to cca 3684,- Eur.). Ty si ho nepresiahol, takže nie dôvod, aby si mal platiť odvody do SP. V tomto žiadna významná zmena zákona nebola.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Jano69 Pozri príspevok
Začiatkom mesiaca mi prišla upomienka za nezaplatené ZP. Považoval som to za omyl zo strany ZP, keďže som nevedel o zmene zákona. Podnikám od júla 2010 a môj príjem bol 3600€. Nakoľko som ešte študent gymnázia, bol som v tom, že odvody za mňa platí štát. Teraz však musím mesačne platiť 150€. Vďaka tomuto zákonu dlhujem na ZP a SP 300€ a za marec to bude ďalších 150€. Keďže som dva mesiace nič nezarobil, môžem zrušiť živnosť a začať splácať nezmyselný dlh. "Ďakujem" našej vláde !
Jano, uveď prosím presnejšiu sumu príjmu (nie základu dane) za rok 2010.
Ak si začal podnikať od júla 2010 a predtým si nepodnikal, v SP nemôžeš mať žiadny nedoplatok
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

veronikasad Pozri príspevok
Jano, uveď prosím presnejšiu sumu príjmu (nie základu dane) za rok 2010.
Ak si začal podnikať od júla 2010 a predtým si nepodnikal, v SP nemôžeš mať žiadny nedoplatok
V príspevku č. 461 píše, že mal v roku 2010 príjem 3600,-Eur, nie základ dane, z toho som vychádzala ja...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

účtovník 007 Pozri príspevok
Pán Mihál načal aj otázku exekúcií voči všetkým neplatičom do SP....vrátane zdravotníckych zariadení. Ak sem pán Mihál ešte zavíta, mala by som dve otázky, síce nie súvisiace so SZČO a zamestnancami, ale v konečnom dôsledku súvisiace s rezortom pána Mihála.

Chcem sa spýtať, ako si predstavujete exekúciu takej nemocnice s poliklinikou? Zhabaním všetkého, prepustením všetkých a zatvotením? Napríklad naša nemocnica má niekoľko sto tisícové dlhy na sociálnom poistení a neverím, že dlžné poistné a náklady na exekúciu pokryjú svojim majetkom. Zriaďovateľom je VUC, teda pôjde sa v exekúcii po majetku VUC? Vôbec si neviem exekúciu takéhoto charakteru predstaviť, preto sa pýtam.

Druhá otázka: Ak sa nemocnice transformujú na a.s., ako to chce terajšia vláda, tak potom už na odvody bude mať? Veď keď bez prípony a.s. generovala dlhy, tak s ňou už nie? Nerozumiem dobre významu tejto transformácie.

Ďakujem za odpoveď.
nemocnice sú začarovaný kruh. treba ich oddlžiť ale nieto z čoho. http://ekonomika.sme.sk/c/5599798/ne...sa-z-coho.html
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

smutok Pozri príspevok
Netreba invalidov hádzať do jedného vreca!Sú rady,že vôbec niečo môžu robiť.Manžel je nevidiaci,invalid.Keďže Nikto,ho nechce a ani nechcel zamestnať, je SZČO .Spravil si školu v Levoči,je masérom.Aj on platí dane,odvody aj keď mes.príjem nie je boh vie čo.Aj keď si málo zarobí,je rád,že môže a vládze niečo robiť.Však čo by robil? Po prvé:Len ma vie vytočiť,keď niekto napíše,ako môže invalid pracovať!!??Za špecifických podmienok.Po druhé:vytočia ma ľudia,ktorí bárs´by mohli aj plnohodnotne pracovať,berú im prácu.Napr.si spravia masérsky kurz,telefonisti atď...!Len reagujem na pár reakcií ohľadom invalidov.Sú aj medzi nimi poctiví i nepoctiví,ale to sú aj medzi nami ,že???
A nevytača ta ked vidíš v televizii bezvladných ktorý sa márne sporia o priznanie invalidného dochodku,kým iný ,,invalidi,, robia tažke práce,ešte aj presčasi v zahraniči,? podla tejto čudnej logiky,je nespravodlivé ak ludia poprí praceneschopnosti si nemožu aj zarabat,ved dochodky,pn atd ich myšlienka bola povodne náhrada príjmu pre stratu schopnosti pracovat kvoli veku alebo zdravotnému stavu.Nevšimol som si aby tu niekto hádzal všetkých do jedného vreca,ale ak nie sú zdroje,tak treba minimalizovat ich úniky a súčasne bojovat proti špekulantom všetkého druhu,čo tak vrátit sa k stavu ked možnost pracovat mali iba čiastočný invalidi a plný iba za špecifických podmienok, hovorí sa o všelijakej diskriminacii,ale nie sú nahodou diskriminovaný tí občania ktorý pre tažký zdravotný stav nemožu pracovat a nedostanú ani inv. dochodok? Nie sú diskriminovaný nahodou všetci dochodci z nízkym dochodkom, ktorým ich stav neumožnuje privirobit si, pričom peniaze unikajú všelijakým špekulantom a cez rozne diery a hluposti v zákonoch? Ked ide niekto na posudkovu komisiu pomaly odpadava, potom čast z takých po schvalení plného invalidného doch.sa zazračne uzdravia a makajú ako zdraví junáci,áno to je čast špekulantov,dva tretiny majú opravnene a nešpekulujú z invalidnými dochodkami,ale nie je ospravedlnenie,však všade sa špekuluje,tak všade treba prijimat opatrenie na zmenšenie priestoru pre špekulacie na úkor iných. Aj tu na porade boli stažnosti ludí z tažkým zdravotným stavom že im neboli priznané invalidné dochodky,aj inde po forách,pričom posledné mesiace stúpa počet invalidov,tak potom ani spresnenie podla tabuliek miery funkčnej poruchy nezaberá,tak preto navrhujem vratit sa k osvedčenému systému.Či považuješ za spravné a spravodlivé aby na úkor niektorých tažko postihnutých brali invalidné ludia ktorý sú schopný si zarobit na seba slušné peniaze? /nie je to paušalné,ale deje sa to vo významnej miere/Alebo je podla teba spravné ak zamestnavatel zoberie plného invalida namiesto čiastočného, lebo ma nanho vetšie výhody, pri povinom limite zamestnavania ztp občanov, sa jeden z mierou funkčnej poruchy viac ako 70% počíta za 3 z mierou fun.poruchy pod 70%.Nejde o hadzanie invalidou do jedného vreca,pokial viem najviac tu boli spomínane náročné práce/dvíhanie tažkých bremien,12 hodinové smeny,praca pri pase atd/ a súbeh pracovného pomeru. Rozumný človek vie aké je hrozné byt postihnutý doživotne tažšou chorobou,že aj penazí treba viac na lieky,pomocky,diety atd-ale práve kvoli tomu treba velmi citlivo zvažovat nastavenie a spravodlivost systému,aby chorý človek ktorý fakt nedokaže kvoli zdravotnému stavu pracovat nebol utiahnutý iba na pribuzných a charitu a namiesto neho invalidný nepoberal niekto kto je schopný si zarabat bez problemov v cudzine./nikto ma nepresvedči že u takého človeka je tak zavažná diagnoza/Také prípady a nespravodlivost v systéme potom vzbudzujú nepravom averziu voči všetkým zps občanom.
Naposledy upravil trisestri : 14.03.11 at 10:38
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

dogicka Pozri príspevok
V príspevku č. 461 píše, že mal v roku 2010 príjem 3600,-Eur, nie základ dane, z toho som vychádzala ja...
Súhlasím, len nechápem, prečo má dlh v SP za rok 2011 už teraz.
Ten by mal len v prípade, ak podnikal už v roku 2009, presiahol 12-násobok min. VZ a živnosť mal prerušenú ... Obnovili sa mu platby od 1.1.2011
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Mám konkrétny návrh pre zvýšenie príjmov do zdravotníctva :

- zrušenie externých poradcov ministra zdravotníctva (úspora 105-tisíc EUR
ročne)

- reálne zníženie platov poslancov a ústavných činiteľov o 10%
(viac ako 2 milióny eur)

- zdanenie nezdaniteľných paušálnych náhrad poslancov

- zrušenie poslaneckých bytov (nazdávam sa, že pri plate a náhradách
cez 4 tisíc euro sú poslanci schopní si zaplatiť tie 4-6 nocľahov v
Bratislave zo svojho za mesiac)
10 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Braňo na hrad!
Braňo na hrad!
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Chcem reagovať na príspevok od smútok. Vieš čo by bolo spravodlivé? Ak by ľudia s postihnutím ako tvoj manžel dostávali viac. To som chcela svojim príspevkom povedať. A hlavne to,že niektorí ho poberajú neoprávnene. A ak hovoríme o odvodovej reforme musíme sa na ňu pozerať komplexne nie len z pohľadu koľko zobrať živnostníkom lebo je tu veľa skupín, ktoré úplne nezmyselne čerpajú prostriedky zo sociálnej poisťovne.
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
azla: rýchlo to prehoď na formátovanú odpoveď, lebo nemáme kde prihodiť súhlas....
0 0
Jano69 Jano69

Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

:-)
veronikasad Pozri príspevok
Súhlasím, len nechápem, prečo má dlh v SP za rok 2011 už teraz.
Ten by mal len v prípade, ak podnikal už v roku 2009, presiahol 12-násobok min. VZ a živnosť mal prerušenú ... Obnovili sa mu platby od 1.1.2011
Povedala mi to do telefónu pracovníčka ZP. Podľa nového zákona údajne musím platiť každý mesiac aj ZP aj SP a ak sa potom zistí, že môj príjem nepresiahol tú hranicu, tak mi vrátia peniaze. Samozrejme, nepovažujem slovo pracovníčky ZP za "sväté", takže ak mi to viete lepšie vysvetliť ako to je, budem vďačný
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Jano69 Pozri príspevok
Povedala mi to do telefónu pracovníčka ZP. Podľa nového zákona údajne musím platiť každý mesiac aj ZP aj SP a ak sa potom zistí, že môj príjem nepresiahol tú hranicu, tak mi vrátia peniaze. Samozrejme, nepovažujem slovo pracovníčky ZP za "sväté", takže ak mi to viete lepšie vysvetliť ako to je, budem vďačný
Vidíš,ešte ani netušíš aký máš dlh,ale už je obviňovaný štát.Štát ťa nútil podnikať?Niekto v ZP Ti povie do telefonu že je to tak a ty ani vtedy nesadneš na zadok a nezačneš hľadať pravidlá,podľa ktorých je to vraj tak.
Mal by si sa rozhodnúť.Si podnikateľ,tak sa ako podnikateľ chovaj,alebo si študent a potom podnikanie nechaj tak,lebo to môže dopadnúť akurát tak že zle.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Jano69 Pozri príspevok
Povedala mi to do telefónu pracovníčka ZP. Podľa nového zákona údajne musím platiť každý mesiac aj ZP aj SP a ak sa potom zistí, že môj príjem nepresiahol tú hranicu, tak mi vrátia peniaze. Samozrejme, nepovažujem slovo pracovníčky ZP za "sväté", takže ak mi to viete lepšie vysvetliť ako to je, budem vďačný
Jano, ako ti mohla pracovníčka ZP povedať, že máš dlh v SP. Miešaš hrušky s jablkami. V SP sa (zatial) žiadne zúčtovanie poistného nerobí.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
BXLmiami Pozri príspevok
Vidíš,ešte ani netušíš aký máš dlh,ale už je obviňovaný štát.Štát ťa nútil podnikať?Niekto v ZP Ti povie do telefonu že je to tak a ty ani vtedy nesadneš na zadok a nezačneš hľadať pravidlá,podľa ktorých je to vraj tak.
Mal by si sa rozhodnúť.Si podnikateľ,tak sa ako podnikateľ chovaj,alebo si študent a potom podnikanie nechaj tak,lebo to môže dopadnúť akurát tak že zle.
tak to nesuhlasim,... da sa aj podnikat aj studovat... ale v tomto jano69 miesa hrusky s jablkami to je pravda.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nie vždy sa oplatí (aj pri podnikaní v malom) šetriť na účtovníčke ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať