Zavrieť

Porady

Ako protestovať proti likvidácii živnostníkov p.Mihálom, Miklošom

Nové odvody a dane ,ktoré chce zaviesť Mikloš a Mihál
sú likvidačné pre malých živnostníkov
- príkladom sú odvody do ZP, SP ktoré už nebudú
odpočítateľnou položkou pre DP

Doplnok:
-navrhujem protestovat posielaním e-mailu každý deň
proti likvidácii živnostnikov
ak má niekto e-mail na Mihal,Sulik,Mikloš,Figel,Radičova .....
nech to uvedie v príspevku

živostníkov je asi 230 000
Naposledy upravil dusanf : 08.03.11 at 16:39
Usporiadat
Téma je uzavretá.
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Riešiť cenu papiera na ministerstve práce v tejto téme mi pripadá od ministra práce rovnaký manéver ako vysielanie Angeliky cez sviečkovú manifestáciu pred viac ako dvomi desaťročiami...
1 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Riešiť cenu papiera na ministerstve práce v tejto téme mi pripadá od ministra práce rovnaký manéver ako vysielanie Angeliky cez sviečkovú manifestáciu pred viac ako dvomi desaťročiami...
neviem ale co tym chcel povedat, to akoze robi nejaky nadstandart?... ved to je snad uplne normalne ze ho nebude kupovat za 3,- EURa ... taku samozrejmu vec uvadzat ako priklad to nepotrebuje komentar.
0 0
PADA PADA

PADA je offline (nepripojený) PADA

Som SZČO už pár rokov, ako zamestnanca ma už v odbore v okolí nik nezamestná nikto , iba ak za minimálnu mzdu, a to je akože už o čom? Všetky peniaze čo zarobím miniem za potraviny, tovar , služby . Prečo táto vláda ide cestou malého odporu a zdiera slušných,a naši opálený susedia sa nám smejú. Darmo, prvá vlna emigrantov bola za Mikiho, druhá bude keď je naša Žaba pri moci. Najviac ma sklamal Ficko kašle na nás. Živnostník má dnes pocit že ho všetci nechali na holičkách.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Ester plus Pozri príspevok
P. Mihál citujem vaše slová -Sľuboval som spravodlivosť, a to čo som urobil takým aj je - pozrite si rodičovské príspevky, kde sa vrátilo naspäť zrovnoprávnenie a umožnenie pracovať bez nezmyselných obmedzení, zvýšili sme príspevok na starostlivosť, predĺžili sme a zvýšili sme materské.

Nie je spravodlivé ak isté skupiny majú výhody a niektoré žiadne. Ako je možné že niekto, kto má zníženú pracovnú schopnosť pracuje 8 hodín denne + má nadčasy. Ak to dokáže - takto pracovať, prečo má vlastne zníženú pracovnú schopnosť? Teda živnostník robí aby zarobil a prispel aj na jeho pre mňa nepochopiteľný invalidný dôchodok. Nechcem sa tým dotknúť ľudí s invalidným dôchodkom, ktorí sú naozaj hendikepovaní a sú odkázaní len na tento dôchodok. Hovorím o tých čo zdvíhajú ťažké veci a bremená a stoja na nohách od vidím do nevidím. Ak ste v relácii o 5 minúť 12 hovorili že pri vyplácaní výsluhových dôchodkov nie je retroaktivita možná, my ale nechceme aby sa zákon menil retroaktívne, ale najlepšie od zajtra. Myslím si, že to nie sú veci nemožné veď predsa nechceme od Vás zmenu fyzikálnych zákonov alebo zastaviť zemetrasenie v Japonsku - len zmenu v zákone.
Reagujem na to, že pre to aby mali iní výhody musí byť živnostník bitý. To nie je vôbec spravodlivé.
Plne súhlasim,dokonca poznám extremný príklad že poberatel plného invalidného doch. pracuje v predlžených smenách v Anglicku,manželka pracuje na plný uvezok,ale príjem manžela zatajujú a chvali sa tým ako dcera pre utajenie dvoch príjmom pobera vš štipendium v plnej výške-na problém pracujúcich plne invalidných dochodcov pracujúcich na 12 hod smenách som upozornoval aj Kaníka,ale ten arogantne odpovedal že to je poistný systém,že nemože zakazat niekomu zakazat pracovat,tak neviem akú to má logiku,že niekto z mierou funkčnej poruchy napr.85% može robit predlžené smeny v namahavej práci,napr vo Švajčiarsku a v dalších krajinách tento súbeh nie je možný,áno sú tam lepšie dochodky,tak riešme u nás ich výšku a nenutme ludí podvádzat,zrušenie súbehu by velmi výrazne obmedzilo korupciu a protekcie,zneuživanie invalidných dochodkov,ked špekulanti ich dostavajú na úkor vážne chorých,ide zhruba o cca 30% prípadov/podla odhadov SP/,lebo zas mnohý invalidi majú opravnene invalidné dochodky. Dalšiou skupinou su Romovia,nič nemajú odpracované a majú samé výhody,velmi poriadne by som preskúmal hlavne započet odpracovanej doby pri invalidných dochodcov z tejto skupiny,dalej rozčlenil zdravotné poistenie-kto ho dlhú dobu neplatí,tak potom nech nebehá z každou blbostou po lekaroch. Dalej spominané vysluhové dochodky,pan minister nech nepodsúva retroaktivitu,jasné že sa nedajú brat už získané nároky,ale dal sa upravit zákon tak aby pre tých čo im vznikne v buducnosti nárok sa predžil počet rokov v činnej službe na 20,nárok by vznikol dosiahnutím veku minimálne 55 rokov pre začatie vyplacania.Pre nových by sa nastavil úplne nový systém.Nedá sa naraz,áno ale treba začat a nie skúšat rozné pokusy a potom až pod tlakom verejnosti robit ústupky,času bolo,mali na tom pracovat namiesto zákonov ktorým chcú ošklbat živnostníkov a iných skupín občanov.Kopec rozumných navrhov a riešení im bolo predkladané už v predvolebnej kampani a potom aj do vlady,parlamentu,ich strán,šefov atd.Druhý pilier,načo ak ma tak fungovat ako doteraz,ked výnosy nedosahujú ani uroven inflacie,nech sa zruši a nech peniaze sú posielané na dlhodobe viazané vklady v bankách.Riešenia sú,len treba pretavit rozumné a podnetné napady občanov do legislativy a vnímat všeobecný konzenzus,samozrejme vyhoviet všetkým sa nedá,ale treba už platat diery tám kde je to vhodné a nie tak že jednú zaplatamé a tým vrece roztrhamé na troch iných miestách pri jej plataní,lebo sa može stat že namiesto jednej získanej koruny,tri stratíme.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

lienocka001 Pozri príspevok
nuz precitala som si pana ministra a jedine co mi vychadza z toho... je cim skor prejst na sro a vykaslat sa na zivnost a nejako to poriesit aby sa platilo co najmenej myslim ze tak ako im doteraz stupal pocet SZCO tak im stupne pocet nezamestnanych a sro kde sa bude platit tiez minimalne...
Neviem, či zakladanie s.r.o. pomôže, lebo vyššie pán minister uvádza:

Pri všetkej úcte si Vám dovolím pripomenúť jednu vetu z môjho úvodného príspevku:

"Pripravujeme aj také zmeny legislatívy, ktoré budú umožňovať tvrdšie postihy dlžníkov a s.r.o. špekulantov."

...a tu doplním, že tieto zmeny budú účinné ešte v priebehu tohto roka, takže kto si chce "špekulatívne" zrušiť a založiť s.r.o., má na to ešte pár posledných dní

Tak sa len tešme, čo na nás ešte všetko vymyslia
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

naozaj nebude žiaden protest, živnostníci????
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

a ozaj pozerali ste o 5 min 12?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pokaziť si skvelý nedeľný obed blábolmi?
0 0
PADA PADA

PADA je offline (nepripojený) PADA

bude asi niečo také , keď pár odborárov v vestách KOZ vytiahne do ulíc, slováci protestujú nohami , odtiahnu z tohto štátu na západ , ako to mali vždy vo zvyku . Ja vždy hovorím ,, až budú naši opálený spoluobčania vo väčšine, pôjdem na sociálku"
0 0
martinaj martinaj

martinaj je offline (nepripojený) martinaj

Ono oddeliť zrno od pliev je jednoduchšie ako oddeliť živnostníkov z "donútenia", ktorí vykonávajú závislú prácu od ostatných živnostníkov a sro - "špekulantov" od ostatných sro len na základe štatistík.
Ak štatistika odhalí, že nám klesol počet zamestnancov a stúpol počet živnostníkov, neznamená to, že všetci zmenili kategóriu. Môže to značiť, že osoby A-Z stratili prácu a sú evidovaní na úrade práce a osoby AA-ZZ sa rozhodli, že to teda skúsia a budú podnikať, pričom A-Z nie je totožné s AA-ZZ.
0 0
martinaj martinaj

martinaj je offline (nepripojený) martinaj

Ešte mám pripomienku k dohodám a odvodom z nich. Okrem iného pracujem v neziskovej organizácii, žijeme z %zaplatenej dane, príslušné % sa nám znižuje, dary nik nechce dávať, lebo neznižujú daňový základ. Pracujú pre nás ľudia na dohodu o pracovnej činnosti, zvýšenie nákladov vo forme odvodov pocítime, takže jedno s druhým, budeme musieť obmedziť poskytované služby pre verejnosť. A možno o pár rokovo zanikneme.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Helec, ja som STV pozerala. Pan minister povedal, ze nebude ochotny o odvodoch a daniach diskutovat a ze povazuje za velku chybu, ze sa vobec zacala diskusia na tuto temu. Vyrozumela som to tak, ze bez pripomienok mame prijat to, co oni navrhnu a schvalia.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
http://spravy.pravda.sk/politikom-pl..._sk_domace_p58
aj toto bude dovod, preco treba zvysovat dane a poplatky.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

durisovad Pozri príspevok
http://spravy.pravda.sk/politikom-pl..._sk_domace_p58
aj toto bude dovod, preco treba zvysovat dane a poplatky.
Toto, ak je pravda, tak ...... som bez textu...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
evina Pozri príspevok
Toto, ak je pravda, tak ...... som bez textu...
Asi to pravda bude, ked to zatial nikto zo zucastnenych nedementoval.
0 0
Žarnov Žarnov

Žarnov je offline (nepripojený) Žarnov

Zaujalo ma tvrdenie p.Mikloša, že vraj zamestnanci majú ročné odvody 5600 € a živnostníci len 1200 €. To odkiaľ má podkĺady? Koľko zamestnancov toľko zarába na Slovensku, aby mali také ročné odvody? Ale dôvod na zvýšenie odvodov pre živnostníkov sa vždy nájde a nikto zo slovenských zamestnancov tu ani nikde neprotestuje, že vláda manipuluje podklady, len aby zdôvodnila plánované ožobračovanie živnostníkov.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Žarnov Pozri príspevok
Zaujalo ma tvrdenie p.Mikloša, že vraj zamestnanci majú ročné odvody 5600 € a živnostníci len 1200 €. To odkiaľ má podkĺady? Koľko zamestnancov toľko zarába na Slovensku, aby mali také ročné odvody? Ale dôvod na zvýšenie odvodov pre živnostníkov sa vždy nájde a nikto zo slovenských zamestnancov tu ani nikde neprotestuje, že vláda manipuluje podklady, len aby zdôvodnila plánované ožobračovanie živnostníkov.
Povedal 1700 u živnostníkov - to sú minimálne odvody SZČO za rok 2010 /aj keď to 1 200 je správne/ a druhé číslo myslím povedal 5200, a to sme nerozlúštili - lebo minimálne odvody za zamestnanca a zamestnávateľa v roku 2010 boli spolu cca 1794 z čoho sám zamestnanec platil 495 EUR plus mínus.

P.s. No ale aj mne sa podarilo porovnať minimum s maximom, takže toto je možno minimum so stredom
5 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Pocula som zaujimavy nazor Mariana Tkaca, byvaleho viceguvernera NBS, terajsieho predsedu Matice slovenskej:
Liekom na spravodlive riadenie spolocnosti su progresivne dane.
Existuju styri kategorie ludi -
biedni - ti sa do svojej situacie zvacsa dostali sami, pretoze su alkoholici, hazardni hraci alebo sa im nechce robit
chudobni - to su ludia, ktori si zarobia tolko, ze maju kde byvat a co jest¨
majetni - su ti, ktori maju vlastne byvanie, do roboty sa mozu vozit autom a sem-tam mozu ist na dovolenky
bohati - maju nedbytok, ktorym sa vystatuju pred ostatnou spolocnostou
Cielom je, aby sa chodobni presunuli do kategorie majetnych, neprimerane prijmy bohatych by sa pouzil na pripadnu charitu a rozvoj spolocnosti.
Toto vsetko je ale podmienene moralnostou tych, ktori o narodnom bohatstve a jeho rozdeleni rozhoduju.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
durisovad Pozri príspevok
Helec, ja som STV pozerala. Pan minister povedal, ze nebude ochotny o odvodoch a daniach diskutovat a ze povazuje za velku chybu, ze sa vobec zacala diskusia na tuto temu. Vyrozumela som to tak, ze bez pripomienok mame prijat to, co oni navrhnu a schvalia.
http://www.stv.sk/online/archiv/o-5-minut-12

Približne od 58 minúty záznamu je diskusia k odvodom. Ak máte záujem, pozrite si to a sami skonfrontujte s tým, čo píše pani Durišová.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať