Zavrieť

Porady

Ako protestovať proti likvidácii živnostníkov p.Mihálom, Miklošom

Nové odvody a dane ,ktoré chce zaviesť Mikloš a Mihál
sú likvidačné pre malých živnostníkov
- príkladom sú odvody do ZP, SP ktoré už nebudú
odpočítateľnou položkou pre DP

Doplnok:
-navrhujem protestovat posielaním e-mailu každý deň
proti likvidácii živnostnikov
ak má niekto e-mail na Mihal,Sulik,Mikloš,Figel,Radičova .....
nech to uvedie v príspevku

živostníkov je asi 230 000
Naposledy upravil dusanf : 08.03.11 at 16:39
Usporiadat
Téma je uzavretá.
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Nemyslim, ze som sa pomylila, pustila som si zaznam znovu a porozumela som tomu tak, ako som tomu porozumela aj poobede. Pan minister dnes nechcel o teme hovorit a lutuje, ze informacie unikli z pracovnej skupiny.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
...Vyrozumela som to tak, ze bez pripomienok mame prijat to, co oni navrhnu a schvalia...

Ďakujem za korektnosť, pani Ďurišová.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Dakujem za reakciu, pan minister, ale pri vsetkej ucte nemozem sa stotoznit s Vasimi navrhmi. Pracovala som ako zamestnanec aj ako zivnostnicka, teraz pracujem na dohodu a ak mam z tych par Eur, ktore si popri dochodku zarobim, platit odvody, z ktorych mi nebudu plynut ziadne benefity, tak s tym suhlasit nemozem.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Takže súhlasíte s filozofiou, podľa ktorej príjem na dohodu je taký príjem, z ktorého zdravotné poistenie platiť netreba, nech to celé zatiahnu živnostníci a zamestnanci v pracovnom pomere? Pls skúste sa namiesto ministra Uhliarika postaviť pred zdravotníkov, ktorí žiadajú vyššie platy.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Lenze ja zarobim 2400 Eur brutto za rok. Ak by som z toho mala platit odvody, asi by mi nezostalo o 2 % viac, ale minimalne o 550 Eur menej, co by som musela platit ako preddavok na zdravotne poistenie. Ale nie ja som dolezita, ja zo svojej penzie uz nejako vyzijem, tu ide o velku skupinu zivnostnikov, ktori naozaj obracaju kazdy cent, aby vyzili.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ja o voze, Vy o ...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Jozef Mihál Pozri príspevok
Takže súhlasíte s filozofiou, podľa ktorej príjem na dohodu je taký príjem, z ktorého zdravotné poistenie platiť netreba, nech to celé zatiahnu živnostníci a zamestnanci v pracovnom pomere? Pls skúste sa namiesto ministra Uhliarika postaviť pred zdravotníkov, ktorí žiadajú vyššie platy.
Nie som odbornik na zdravotnictvo ani na jeho financovanie, ale myslim, ze by bolo treba spravit poriadok v liekovej politike a v cenach liekov. V kazdom meste pocet lekarni narastol minimalne o 500 % a vsetky profituju.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Jozef Mihál Pozri príspevok
Ja o voze, Vy o ...
Vy o voze, ja o realnom zivote.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
OK, tak teda ja o spravodlivosti. Prečo má zamestnanec platiť odvody, živnostník má platiť odvody a dohodár nemá platiť odvody?

Skúste argumentovať ale vopred upozorňujem, že argument "lebo málo na dohodu zarobí" neberiem - čo potom zamestnanci na polovičné úväzky, respektíve živnostníci so symbolickými príjmami?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
durisovad Pozri príspevok
Nie som odbornik na zdravotnictvo ani na jeho financovanie, ale myslim, ze by bolo treba spravit poriadok v liekovej politike a v cenach liekov. V kazdom meste pocet lekarni narastol minimalne o 500 % a vsetky profituju.
Konečne niečo s čím môžem súhlasiť. Ak urobíme poriadok v liekovej politike, môžu všetkým klesnúť odvody na zdravotné poistenie. Aj dohodárom.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ale ved ja nehovorim, ze zivnostnici maju platit vyssie odvody. Nech platia tak ako doteraz, ved budu mat adekvatne penzie. A ak sa nemylim, pravicovy pohlad je taky, ze kazdy sa ma o seba postarat ako vie. A clovek, ktory pracuje na dohodou popri dochodku uz za 40 rokov aktivneho zivota odvody zaplatil, z tych mu vypocitali penziu, s ktorou musi byt spokojny. Ak pracuje na dohodu, predsa plati dane a z tych ma stat profit.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jozef Mihál Pozri príspevok
OK, tak teda ja o spravodlivosti. Prečo má zamestnanec platiť odvody, živnostník má platiť odvody a dohodár nemá platiť odvody?

Skúste argumentovať ale vopred upozorňujem, že argument "lebo málo na dohodu zarobí" neberiem - čo potom zamestnanci na polovičné úväzky, respektíve živnostníci so symbolickými príjmami?
Uvažuje sa pri dohodách v prípadoch ak človek platí ZP a SP už z titulu SZČO aleho HPP o event. nižších % alebo iných úpravách?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Durisovad,
ale daň je len smiešnych 19% kdežto odvody sú viac ako 33%. O to ide. Čím viac naplniť kasu, aby bolo z čoho "kradnúť".

Prečo živnostník, ktorý ma nízke príjmy musí platiť minimálne odvody? Prečo neplatí podľa skutočného VZ. Prečo ked som zarobila min. rok na DIC posraných 77eur, som bola nútená zaplatiť do ZP 47 eur. Prečo som neplatila zo skutočne zarobenej sumy?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Pravicový pohľad je na prekvapenie taký, že rešpektuje medzigeneračnú solidaritu a preto presadzuje, aby spravodlivo všetci čo majú príjem platili odvody. Aby bolo z čoho vyplácať dôchodky, aby bolo z čoho zabezpečiť lekársku starostlivosť pre tých, čo sú na ňu odkázaní.

Inak sa Vás dovolím opýtať - prečo pracujete na dohodu, prečo nie v riadnom pracovnom pomere?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
AD: "Prečo živnostník, ktorý ma nízke príjmy musí platiť minimálne odvody? Prečo neplatí podľa skutočného VZ. Prečo ked som zarobila min. rok na DIC posraných 77eur, som bola nútená zaplatiť do ZP 47 eur. Prečo som neplatila zo skutočne zarobenej sumy?"

...dovolím si pripomenúť, že 46 eur mesačne na zdravotné poistenie platia aj dobrovoľne nezamestnaní. Inak ak máte recept, ako zvýšiť príjmy do zdravotníctva, sem s ním, lekári a zdravotné sestry sa potešia.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Xanti, nie je mizernych 19 % z legalneho prijmu viac ako nula zo zarobku na cierno?
1 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Jozef Mihál Pozri príspevok
AD: "Prečo živnostník, ktorý ma nízke príjmy musí platiť minimálne odvody? Prečo neplatí podľa skutočného VZ. Prečo ked som zarobila min. rok na DIC posraných 77eur, som bola nútená zaplatiť do ZP 47 eur. Prečo som neplatila zo skutočne zarobenej sumy?"

...dovolím si pripomenúť, že 46 eur mesačne na zdravotné poistenie platia aj dobrovoľne nezamestnaní. Inak ak máte recept, ako zvýšiť príjmy do zdravotníctva, sem s ním, lekári a zdravotné sestry sa potešia.
Myslim, ze dobrovolne nezamestnani a dobrovolne zdravotne poisteni maju ovela vyssie prijmy, ako si vobec vieme predstavit. Za svojich 46 Eur maju taku starostlivost, ako ti, ktori platia odvod z maxima.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Jozef Mihál Pozri príspevok
AD: "Prečo živnostník, ktorý ma nízke príjmy musí platiť minimálne odvody? Prečo neplatí podľa skutočného VZ. Prečo ked som zarobila min. rok na DIC posraných 77eur, som bola nútená zaplatiť do ZP 47 eur. Prečo som neplatila zo skutočne zarobenej sumy?"

...dovolím si pripomenúť, že 46 eur mesačne na zdravotné poistenie platia aj dobrovoľne nezamestnaní. Inak ak máte recept, ako zvýšiť príjmy do zdravotníctva, sem s ním, lekári a zdravotné sestry sa potešia.
No ja pripomínam išlo o môj ročný príjem na DIC a ročné odvody do ZP. Nakoľko som aj zamestnanec a tam idú za mňa odvody tiež, nie v plnej výške len polovičnej. Lebo ja patrím k tým čo "cicam" zdravotníctvo, a tiež aj sociálny systém.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Pani Ďurišová, uvažujete snáď o práci načierno? Dovolím si Vás preventívne upozorniť, nerobte to, pripravujú sa razantné akcie voči tejto neželanej praxi, a doplatia na to aj prichytení pracovníci...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

durisovad Pozri príspevok
Xanti, nie je mizernych 19 % z legalneho prijmu viac ako nula zo zarobku na cierno?
Ano ja súhlasím,
zase sa rozmôže nelegálne zamestnávanie. Tak ako vláda ide cestou menšieho odporu, tak aj ľudia si nájdu svoju cestu menšieho odporu a tých peňazí v našej spoločnej štátnej kase bude čoraz menej a menej a menej ......
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať