Zavrieť

Porady

Ako protestovať proti likvidácii živnostníkov p.Mihálom, Miklošom

Nové odvody a dane ,ktoré chce zaviesť Mikloš a Mihál
sú likvidačné pre malých živnostníkov
- príkladom sú odvody do ZP, SP ktoré už nebudú
odpočítateľnou položkou pre DP

Doplnok:
-navrhujem protestovat posielaním e-mailu každý deň
proti likvidácii živnostnikov
ak má niekto e-mail na Mihal,Sulik,Mikloš,Figel,Radičova .....
nech to uvedie v príspevku

živostníkov je asi 230 000
Naposledy upravil dusanf : 08.03.11 at 16:39
Usporiadat
Téma je uzavretá.
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Jano24 Pozri príspevok
Áno dostal veronikasad od strany MOSTU HID a nestotožňujú sa s názormi čo si písala.
zrejme preto bola odpoveď p. Mihála na moju otázku taká "opatrná" ...
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Jozef Mihál Pozri príspevok
Určite ich nezrušíme do minulosti, teda súčasným poberateľom = retroaktivita nie je prípustná. Zmeny však budú pokiaľ ide o novoprijímaných príslušníkov, oi. by sa mala predĺžiť potrebná doba na získanie nároku a samotný výsluhový dôchodok by sa mal dať poberať až v zodpovedajúcom veku - nie od okamihu opustenia služby.
Pri predčasných dôchodcoch Vam retroaktivita nevadila.
Stačí urobiť s výsluhovými dôchodcami len to, čo ste urobili s predčasnými. Nech si do dovŕšenia dôchodkového veku vyberú. Buď práca, alebo dôchodok.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Poznam jedneho vysluhoveho dochodcu, ktoremu v roku 2001 vymerali dochodok viac ako 15 tisic korun. Kedze im sa dochodky zvysuju inym tempom aj inym percentom ako nam, dnes ma dochodok viac ako 1200 EUR. Popri tom pracuje na plny uvazok v zamestnaneckom pomere a chce zostat pracovat do roku 2016, t.j. 15 rokov, aby si "vysluzil" aj dochodoK civilny.
2 0
majus1 majus1

majus1 je offline (nepripojený) majus1

durisovad Pozri príspevok
Ako sa vam pozdavali argumentacie pana ministra?
odpovedal len na príspevky na ktoré sa dalo opakovať stále to isté , takže okrem toho že bude superhrubá mzda a "korektnejší odvodový systém" sme sa nedozvedeli o nič viac ako predtým...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Katija Pozri príspevok
Predpokladám, že ste nekúpili jeden balík. Asi je v cene množstevná zľava.
Neviem tak nakúpiť. Keď sa podarí kupujem za 1,67 bez DPH.
Nedáte kontakt na Vášho dodavateľa? Ak ušetrím na papieri, ostane možno viac na odvody.
Katka , sleduj letáky z "Kauflandu" tam minule bol papier po 1,49€, naozaj . Ako neveriacemu Tomášovi mi kolegyňa musela zdokladovať účtenku. Ale už sa mi neušiel, asi ho vykúpili dôchodcovia, hold akcia je akcia, možno sa niekedy zíde vnukom.

neuťahujem si z dôchodcov, tiež už mám 17-násť.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
durisovad Pozri príspevok
Poznam jedneho vysluhoveho dochodcu, ktoremu v roku 2001 vymerali dochodok viac ako 15 tisic korun. Kedze im sa dochodky zvysuju inym tempom aj inym percentom ako nam, dnes ma dochodok viac ako 1200 EUR. Popri tom pracuje na plny uvazok v zamestnaneckom pomere a chce zostat pracovat do roku 2016, t.j. 15 rokov, aby si "vysluzil" aj dochodoK civilny.
Dáška poznám aj takých, ktorí majú raz toľko. Mladí muži, čo naďalej pracujú na super flekoch, o ktorých sa obyčajným ľuďom iba sníva. Fuj, že ja som sem medzi uzávierkou vôbec nakukla. Idem si hneď jednu plesnúť, alebo radšej preventívne hneď dve.
0 0
majus1 majus1

majus1 je offline (nepripojený) majus1

len toľko :
ODVODY
zamestnanec+zamestnávateľ = SZČO
1 + 1 = 1

to je matematika podľa súčasnej vlády
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Melnick Pozri príspevok
Katka , sleduj letáky z "Kauflandu" tam minule bol papier po 1,49€, naozaj . Ako neveriacemu Tomášovi mi kolegyňa musela zdokladovať účtenku. Ale už sa mi neušiel, asi ho vykúpili dôchodcovia, hold akcia je akcia, možno sa niekedy zíde vnukom.

neuťahujem si z dôchodcov, tiež už mám 17-násť.
Veď aj ten môj je z Kauflandu.
Len aby to nebolo nakoniec tak, že teraz aj ministerstvu dodáva Kaufland za výbornú cenu 1,63 a pre nás už neostane.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
veronikasad Pozri príspevok
P. Mihal, Vašu odpoveď na druhú otázku by som brala, ak by išlo o nejakú Anču z Hornej-Dolnej.

Pre oživenie prikladám článok z topiek, ktorý bol velmi rýchlo stiahnutý

http://www.topky.sk/cl/10/1241483/SK...tu-5-tisic-eur-

Manželke ministra financii takéto "ospravedlnenie" nesvedčí ... (nechcem vyťahovať žiadne kauzy)
Aj medzi dlžníkmi sú výnimky a iný pohľad je na dlžníčku madam Miklošovú, ktorá snáď jediná spomedzi dlžníkov má aj hovorcu a poskytol sa jej priestor na obhajobu a iný na Anču z Hornej -Dolnej.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Melnick Pozri príspevok
Katka , sleduj letáky z "Kauflandu" tam minule bol papier po 1,49€, naozaj . Ako neveriacemu Tomášovi mi kolegyňa musela zdokladovať účtenku. Ale už sa mi neušiel, asi ho vykúpili dôchodcovia, hold akcia je akcia, možno sa niekedy zíde vnukom.

neuťahujem si z dôchodcov, tiež už mám 17-násť.
dôchodcovia z ministerstiev
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
[QUOTE=Jozef Mihál;1685315Napríklad v rezorte práce sme nakúpili kancelársky papier, balík 500 ks kvalita B+ za 1,63 eura, porovnajte za akú cenu kupujete vy do firmy. [/QUOTE]

nie je uvedene ci cena je s DPH alebo bez... inak to asi nebude nakup 10 balikov ale skor na tony, takze podla mna standartna cena. .. a co keby vsetky ministerstva mali jedneho dodavatela? to by boli desiatky ton a myslim ze aj cena ina... dufam ze to nedodava Sulikove exFaxcopy
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Melnick Pozri príspevok
Dáška poznám aj takých, ktorí majú raz toľko. Mladí muži, čo naďalej pracujú na super flekoch, o ktorých sa obyčajným ľuďom iba sníva. Fuj, že ja som sem medzi uzávierkou vôbec nakukla. Idem si hneď jednu plesnúť, alebo radšej preventívne hneď dve.
A ten dochodok nie je ich jediny profit - pri odchode z cinnej sluzby dostanu odstupne vo vyske rocneho prijmu. Nezavidim im, ale nech neobsadzuju miesta ludom, ktori by ich pracu odviedli ovela lepsie a co je najdolezitejsie, na prijem z tej prace su bytostne odkazani. No, ale vzdy, za kazdeho rezimu boli rovni a rovnejsi. Je iluziou mysliet si, ze to niektora vlada zmeni.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Bola som sklamana, ze pan minister nereagoval na podnet, preco sa vyplacaju socialne davky ludom, ktori nikdy nechceli a ani nebudu chciet pracovat. Jedine vysvetlenie - su to VOLICI.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

durisovad Pozri príspevok
Bola som sklamana, ze pan minister nereagoval na podnet, preco sa vyplacaju socialne davky ludom, ktori nikdy nechceli a ani nebudu chciet pracovat. Jedine vysvetlenie - su to VOLICI.
A aký by malo význam rozoberať na tomto mieste a v súvislosti zo zadaním témy rómsku otázku? durisovad, ty si dobrý anjel, predpokladám teda, že máš sociálne cítenie... aj voči tým deťom, ktoré žijú v osadách tak, ako žijú... veľmi ťažký oriešok na rozlúsknutie a veľmi vysoká pravdepodobnosť "vyriešenia" témy ...
0 0
Mária.K. Mária.K.

Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

durisovad Pozri príspevok
Ako sa vam pozdavali argumentacie pana ministra?
Myslím si, že pán minister má daný jednoznačný cieľ. Chýbajúce peniaze do SP a ZP zabezpečiť na úkor živnostníkov a všetky argumenty, ktoré sa okolo toho hovoria sú účelové. Postavené sú na filozofii živnostník=málo platiaci príživník a účelovo porovnávajú odvody živnostníka s odvodmi za zamestnanca.

Pritom sa vôbec neberie do úvahy skutočnosť, že živnostník nemá v ekonomických vzťahoch objektívne postavenie porovnateľné so zamestnancom, ale má postavenie porovnateľné so zamestnávateľom, avšak oveľa tvrdšie, lebo zodpovedá za svoju podnikateľskú činnosť celým svojim majetkom.

Keď zamestnávateľ, ktorý poskytne zamestnancovi prácu skrachuje a nezaplatí za zamestnanca odvody, zamestnanec možno nedostane výplatu, ale v prípade konkurzu má nárok na dávku z garančného poistenia a zamestnávateľom nezaplatené odvody nebude od zamestnanca nikto vymáhať.

Keď skrachuje alebo nezaplatí za poskytnuté výkony firma (alebo viaceré firmy) živnostníkovi, živnostník je povinný platiť do SP a ZP naďalej - a to pod hrozbou exekúcie celého svojho majetku (nielen majetku zaradeného do podnikania, ale aj osobného majetku a ak nemá zrušené bezpodielové spoluvlastníctvo manželov, tak aj majetku nadobudnutého za spoločného manželstva manželom) - t.j. objektívne, nevlastnou vinou sa môže živnostník dostať do situácie, že celá jeho rodina ostane bez strechy nad hlavou.

V tomto kontexte porovnávať percentá do SP a ZP platené za zamestnanca spolu (zamestnanec+zamestnávateľ) a platené živnostníkom, mi pripadá veľmi neprofesionálne.
Pán minister povedal len toľko, že živnostník si túto cestu zvolil sám.
Nie je to pravda. Možno si niektorí živnostníci naozaj sami zvolili cestu živnostníka (určite nie všetci),
ale podmienky podnikania sú živnostníkom určené zákonmi, ktoré sa takmer každým mesiacom menia a mnohým z nich sa ani nesnívalo, keď vybavovali živnosť, aké pravidlá podnikania budú mať nastavené.

A ku niektorým skupinám osôb (alebo firiem) vie byť zákon už teraz oveľa prívetivejší ako ku živnostníkom.
7 0
robin1 robin1

robin1 je offline (nepripojený) robin1

Ak som to správne pochopila, na nás živnostníkov im vadí, že platíme do "systému" málo.... tak potom ma zaujíma, koľko z tohto "systému" čerpáme? ... a pre porovnanie, koľko platia zamestnanci a koľko čerpajú oni?? Asi by to boli zaujímavé čísla. Btw. aj keď daň z príjmu znížila na 19% tak vzrástol príjem do št.pokladne, už sa nikomu "neoplatilo fintovať" Tak aby teraz nenastala situácia, že ak nás prinútia platiť viac, prinútia nás tým aj čerpať viac....
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Monika Kováčová Pozri príspevok
A aký by malo význam rozoberať na tomto mieste a v súvislosti zo zadaním témy rómsku otázku? durisovad, ty si dobrý anjel, predpokladám teda, že máš sociálne cítenie... aj voči tým deťom, ktoré žijú v osadách tak, ako žijú... veľmi ťažký oriešok na rozlúsknutie a veľmi vysoká pravdepodobnosť "vyriešenia" témy ...
Vobec neslo o rozoberanie ciganskej otazky, ale o cerpanie penazi zo socialnej poistovne. Socialne citenie mam, ani rasista nie som, ale nemam rada darebakov, ktori len cakaju s natrcenou rukou a nic pre seba nespravia. Cakaju, ze im niekto postavi domy, ze za nich zaplati vodu, elektriku, da im peniaze na alkohol, cigarety, taxiky atd.
2 0
ajkariky ajkariky

ajkariky je offline (nepripojený) ajkariky

Jednoduchšie pravidlá vítajú aj zahraničné firmy. Podľa Markusa Halta zo Slovensko-nemeckej obchodnej a priemyselnej komory môže reforma odvodov pritiahnuť na Slovensko nové zahraničné investície, podobne, ako sa v minulosti stalo pri zavedení rovnej dane.
A veríme tomu aj my živnostníci, bude viac práce.?So zavedením superhrubej mzdy sa totiž prenesie povinnosť platiť odvody len na zamestnanca. Podľa Mikuláša Filčáka z Dataconu by sa náklady nemali zvýšiť v malých a stredne veľkých firmách.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ajkariky Pozri príspevok
Jednoduchšie pravidlá vítajú aj zahraničné firmy. Podľa Markusa Halta zo Slovensko-nemeckej obchodnej a priemyselnej komory môže reforma odvodov pritiahnuť na Slovensko nové zahraničné investície, podobne, ako sa v minulosti stalo pri zavedení rovnej dane.
A veríme tomu aj my živnostníci, bude viac práce.?So zavedením superhrubej mzdy sa totiž prenesie povinnosť platiť odvody len na zamestnanca. Podľa Mikuláša Filčáka z Dataconu by sa náklady nemali zvýšiť v malých a stredne veľkých firmách.
Ako to bude, v akých percentách a kedy to bude to uvidíme. Mám však pocit, že medzičas by nemali vypĺňať živnostníci.
Opakujem znovu, vítam reformu v odvodoch, ktorá by znamenala to, čo je hrubo vytlačené. Ale predtým ......
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
robin1 Pozri príspevok
Ak som to správne pochopila, na nás živnostníkov im vadí, že platíme do "systému" málo.... tak potom ma zaujíma, koľko z tohto "systému" čerpáme? ... a pre porovnanie, koľko platia zamestnanci a koľko čerpajú oni?? Asi by to boli zaujímavé čísla. Btw. aj keď daň z príjmu znížila na 19% tak vzrástol príjem do št.pokladne, už sa nikomu "neoplatilo fintovať" Tak aby teraz nenastala situácia, že ak nás prinútia platiť viac, prinútia nás tým aj čerpať viac....
Maximálne súhlasím....môj manžel je SZČO už pekných pár rokov ...poctivo platí do sociálky a ešte chválabohu nemaródoval a zo sociálky ešte nevytiahol ani jedno EUR-o, a čo z toho má...dobrý pocit? a koľko je takých šikovných, že po ukončení prac.pomeru idú "akože na PN" ...po týchto by mala sociálka ísť...a ešte má zaujíma jedna vec:
poznám jednu osobu, ktorá je konateľom a majiteľom firmy, ktorá má dlhy
voči sociálke cca 6.000,-EUR, okrem toho pracuje na TPP v jednej firme ako bežný zamestnanec:
vrámci prac.pomeru išla osoba na dlhodobú PN a sociálka vypláca dávky...je toto
normálne..takáto schyzofrénia? na jednej strane žiadam dávky od štátu, ale že zároveň mám voči štátu nedoplatky, "ja nič..ja muzikant" a myslím, že takýchto osôb je na Slovensku hodne...je to veľmi nespravodlivo nastavené voči tým, ktorí si poctivo všetko platia...potom máte skutočnú
chuť raz a navždy opustiť toto naše "malé Švajčiarsko"...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať