Zavrieť

Porady

Ako protestovať proti likvidácii živnostníkov p.Mihálom, Miklošom

Nové odvody a dane ,ktoré chce zaviesť Mikloš a Mihál
sú likvidačné pre malých živnostníkov
- príkladom sú odvody do ZP, SP ktoré už nebudú
odpočítateľnou položkou pre DP

Doplnok:
-navrhujem protestovat posielaním e-mailu každý deň
proti likvidácii živnostnikov
ak má niekto e-mail na Mihal,Sulik,Mikloš,Figel,Radičova .....
nech to uvedie v príspevku

živostníkov je asi 230 000
Naposledy upravil dusanf : 08.03.11 at 16:39
Usporiadat
Téma je uzavretá.
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
jar88 Pozri príspevok
Je to jednoduché,
ak máš možnosť zabaliť podnikanie s možnosťou vytiahnuť z firmy aspoň 120.000 € na osobný účet, máš vystarané a môžeš pokojne čakať na lepšiu dobu.
------------------------------------------
Takto budeš míňať na dotovanie štátu a vlastnej upadajucej firmy až do chvíle, kedy nebudeš mať ani na zaplatenie ukončenia podnikania.
(Mňa to ukončenie stálo asi 10.000 €)

tak vela ludi asi nema taku moznost
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

padro Pozri príspevok
tak vela ludi asi nema taku moznost
Ja som mal aj inú možnosť.
Jednoducho podnikať a zarábať ďalej, rovnako ako ostatní podnikajú a zarábajú dodnes.
------------------------------
Stačilo ohnúť chrbát a začať uplácať, sem tam niečo neodviesť, dať ľuďom časť na ruku a niečo cez pásku, sem tam niečo bez papiera a tak podobne.
------------------------------
Žiť ako podvodník (podvádzať a kradnúť) aby som mohol podnikať sa mi jednoducho bridí. (Dnes sa bez podvádzania, alebo aspoň zavádzania, slušne podnikať nedá) Ak to tu bude niekto tvrdiť, je obyčajný klamár.

Doplním: možno som to s tým klamárom trochu prehnal a tak to trošku zjemním.
(Ak to bude niekto tvrdiť, tak je prinajmenšom pokrytec.)
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

padro Pozri príspevok
jar ty si taky bajkar... z coho ty zijes? tusim si pisal ze uz nic nerobis... porad aj nam ty mas na vsetko odpoved.
Ešte sa musím vyjadriť k tomu, že som bájkar.
-------------------------------------------
padro,
ty a tebe podobní, tie bájky pochopíte až vtedy, keď nebudete mať hotovosť.
Vtedy to pochopia aj Mikloš s Mihálom.
-------------------------------------------
Za posledného pol roka prešustrovali aj poslednú možnosť postaviť túto spoločnosť na nohy. Dnes už aj oni vedia, že je neskoro a tak sa snažia zachraňovať aspoň to čo sa už zachraňovať neoplatí. (ZP a SP) Ak nie sú totálni ekonomický analfabeti, tak to určite vedia.
0 0
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

jar88 Pozri príspevok
Ešte sa musím vyjadriť k tomu, že som bájkar.
-------------------------------------------
padro,
ty a tebe podobní, tie bájky pochopíte až vtedy, keď nebudete mať hotovosť.
Vtedy to pochopia aj Mikloš s Mihálom.
-------------------------------------------
Za posledného pol roka prešustrovali aj poslednú možnosť postaviť túto spoločnosť na nohy. Dnes už aj oni vedia, že je neskoro a tak sa snažia zachraňovať aspoň to čo sa už zachraňovať neoplatí. (ZP a SP) Ak nie sú totálni ekonomický analfabeti, tak to určite vedia.

Padro má pravdu - okrem toho, nemám rada témy, kde prispievaš jar88. Nič neriešiš, neradíš, nehádžeš pomocné linky, len básniš a básniš.....
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
http://spravy.pravda.sk/miklos-refor..._ekonomika_p01
myslite, ze aj napriek protestom to presadia?
0 0
Onko Onko

Onko je offline (nepripojený) Onko

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
Odkaz pre Onko:
p.Ondrej...nechcem úplne pichať do Vášho hniezda, vo Vašom príspevku na blogu ste sa pod článok podpísal, že nie ste
ani živnostník ani zamestnanec, nakoľko ste konateľ jednej
s.r.o....na to poviem len jediné...sýty hladnému neverí...za posledné roky ste ako konateľ pravdepodobne neodviedol na odvodoch do štátnej kasy ani cent, tak prosím už viacej neteoretizujte, v akej
úžasnej výhode sú momentálne živnostníci...
Alebo sa mýlim...Ďakujem...
A prečo ste z môjho príspevku nespomenuli aj skutočnosť, že som za to, aby sa rovnaké odvody platili zo všetkých príjmov, teda aj z dividend? Vyberáte len to, čo sa Vám hodí... Ja aj keby som prišiel o moje zvýhodnenie, tak súhlasím, lebo by to bolo spravodlivé.
0 0
Onko Onko

Onko je offline (nepripojený) Onko

[QUOTE=dogicka;1688102]
Onko Pozri príspevok
Keď zamestnanec zarobí 500€ a živnostník 500€, tak sú na jednej príjmovej úrovni.

Prepáčte ale toto je zavádzajúce. Na jednej príjmovej úrovni nie sú. Živnostník okrem "nižších" odvodov musí z tých zarobených 500E zaplatiť rôzne režijné náklady napr. nájom, telefón a pod.
Ak sa zarobenými 500€ u živnostníka myslí zisk, lebo to je príjem, ktorý sa zdaňuje a zodvoduje, tak z toho sa náklady už neplatia, zisk je po uplatnení nákladov. Rovnako ako 500€ mzda je už po zaplatení všetkých pracovných potrieb zamestnanca. Zavádzate Vy.
0 1
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Onko Pozri príspevok

Ak sa zarobenými 500€ u živnostníka myslí zisk, lebo to je príjem, ktorý sa zdaňuje a zodvoduje, tak z toho sa náklady už neplatia, zisk je po uplatnení nákladov. Rovnako ako 500€ mzda je už po zaplatení všetkých pracovných potrieb zamestnanca. Zavádzate Vy.
No živnostníkovi môže vyjsť aj strata a napriek tomu je povinný platiť odvody do SP a ZP z minimálneho vymeriavacieho základu. Tam potom vychádza to precento odvodov nekonečno(z nulového základu). (44,37+96,9)/0=nekonečno.
Takéto niečo zamestnancovi nehrozí.
3 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

[QUOTE=Onko;1689094]
dogicka Pozri príspevok

Ak sa zarobenými 500€ u živnostníka myslí zisk, lebo to je príjem, ktorý sa zdaňuje a zodvoduje, tak z toho sa náklady už neplatia, zisk je po uplatnení nákladov. Rovnako ako 500€ mzda je už po zaplatení všetkých pracovných potrieb zamestnanca. Zavádzate Vy.
Onko, ale tak ako si to napísal - účtovníci to u živnostníka chápu ako príjem (z ktorého platí odvody a ostatné výdavky) - nie základ dane ...

Ak sa nebude brať do úvahy pre povinnú registráciu živnostníka príjem a bez ohladu na výšku základu dane (podla teba príjmu) odvody z minima - potom je to OK.

PS : Neviem koho príspevok som skopírovala - mysla som, že autorom je Onko, uvedená je dogicka
Naposledy upravil veronikasad : 15.03.11 at 18:34
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
veronikasad Pozri príspevok
Onko, ale tak ako si to napísal - účtovníci to u živnostníka chápu ako príjem (z ktorého platí odvody a ostatné výdavky) - nie základ dane ...

Ak sa nebude brať do úvahy pre povinnú registráciu živnostníka príjem a bez ohladu na výšku základu dane (podla teba príjmu) odvody z minima - potom je to OK.
Nebude to OK.
Zamestnanec má zaručenú minimálnu mzdu. A kto zaručí živnostníkovi minimálny základ dane? Bude mu to doplácať štát?
Naposledy upravil marjankaj : 15.03.11 at 18:42
1 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

[QUOTE=Onko;1689094]
dogicka Pozri príspevok

Ak sa zarobenými 500€ u živnostníka myslí zisk, lebo to je príjem, ktorý sa zdaňuje a zodvoduje, tak z toho sa náklady už neplatia, zisk je po uplatnení nákladov. Rovnako ako 500€ mzda je už po zaplatení všetkých pracovných potrieb zamestnanca. Zavádzate Vy.
Ak sa zarobenými 500E u živnostníka myslí zisk....Väčšina laickej verejnosti (hlavne bežných zamestnancov) , netuší aký je rozdiel medzi ziskom a obratom. A nevie to ani väčšina tých živnostníkov, ktorých tu spomíname, t.j. tých, ktorých zamestnávateľ donútil prejsť na živnosť.
Inak, z vášho príspevku som ani ja nepochopila, že myslíte zisk a čistú mzdu...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Janko, to by sa štát nadoplácal (ale nehádžme všetkých živnostníkov do jedného vreca).

Určite by to bolo ale spravodlivejšie ako teraz, keď sa povinné odvody platia najmenej z minima aj pri súbehu zamestnania a podnikania - bez ohladu na výšku zisku
Naposledy upravil veronikasad : 15.03.11 at 18:43
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Súhlasím s Veronikou. Ak to teda má byť spravodlivé, tak nech SZČO platia odvody so skutočného príjmu, teda ak majú príjem 0, platia 0 na odvodoch... presne tak, ako zamestnanci...
A odvody z dividend.... Áno, to by bolo spravodlivé, aj preto, lebo odvod by sa zaplatil, až po vyplatení dividend. Ale SZČO musí platiť odvody aj keď nemá príjem, alebo má príjem minimálny... Tak kde je tu spravodlivosť, na ktorú sa toľko odvolávate?
0 0
Onko Onko

Onko je offline (nepripojený) Onko

majus1 Pozri príspevok
keď bude odvodové zaťaženie rovnaké zamestnávateľom to bude jedno, lebo ŽIVNOSTNÍKOM ZAMESTNÁVATEĽ TIE ODVODY NEPLATÍ....takže ak ich za neho neplatí teraz nebude ani potom.....
Písal som o inom: Keď budú odvody živnostníkov a zamestnancov rovnaké, zamestnávateľ nebude mať motiváciu zamestnancov tlačiť k tomu, aby prešli na živnosť, lebo na tom neušetrí ako teraz. Ako sa s tým vyrovnajú tí, čo už boli k živnosti dotlačení, je iná vec.
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Onko Pozri príspevok
Písal som o inom: Keď budú odvody živnostníkov a zamestnancov rovnaké, zamestnávateľ nebude mať motiváciu zamestnancov tlačiť k tomu, aby prešli na živnosť, lebo na tom neušetrí ako teraz. Ako sa s tým vyrovnajú tí, čo už boli k živnosti dotlačení, je iná vec.
Písali ste presne o tom istom ako Majuš.... Prosím vás vysvetlite mi, ako zvýšenie odvodov živnostníkom ovplyvní zamestnávateľa, aby nemal motiváciu tlačiť zamestnancov do živností. Predsa zamestnávateľ na tom ušetrí úplne rovnako, len takíto "dotlačení" živnostníci budú mať reálne nižší príjem.
0 0
Onko Onko

Onko je offline (nepripojený) Onko

dogicka Pozri príspevok
Súhlasím s Veronikou. Ak to teda má byť spravodlivé, tak nech SZČO platia odvody so skutočného príjmu, teda ak majú príjem 0, platia 0 na odvodoch... presne tak, ako zamestnanci...
A odvody z dividend.... Áno, to by bolo spravodlivé, aj preto, lebo odvod by sa zaplatil, až po vyplatení dividend. Ale SZČO musí platiť odvody aj keď nemá príjem, alebo má príjem minimálny... Tak kde je tu spravodlivosť, na ktorú sa toľko odvolávate?
Súhlasím, konečne sa na niečom zhodneme

Inak mnohé návrhy, ktoré v diskusii boli predostreté, tak sú plánované do ďalších krokov reformy. Ak bude zavedený Odvodový bonus, tak všetci budú platiť zo skutočného príjmu, a ako tu niekto iný navrhoval, najnižším zárobkom bude doplatený bonus do výšky životného minima.
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Onko Pozri príspevok
Písal som o inom: Keď budú odvody živnostníkov a zamestnancov rovnaké, zamestnávateľ nebude mať motiváciu zamestnancov tlačiť k tomu, aby prešli na živnosť, lebo na tom neušetrí ako teraz. Ako sa s tým vyrovnajú tí, čo už boli k živnosti dotlačení, je iná vec.
Okrem toho, zamestnávateľ tlačí zamestnancov do živnosti aj z iných dôvodov napr. ušetrí na mzdovej účtovníčke, na technikovi BOZP, pretože ho vôbec nemusí zaujímať bezpečnosť práce a pod.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Onko Pozri príspevok
Súhlasím, konečne sa na niečom zhodneme

Inak mnohé návrhy, ktoré v diskusii boli predostreté, tak sú plánované do ďalších krokov reformy. Ak bude zavedený Odvodový bonus, tak všetci budú platiť zo skutočného príjmu, a ako tu niekto iný navrhoval, najnižším zárobkom bude doplatený bonus do výšky životného minima.
Len na predvolebných mítingoch - pri točení odvodovým kolieskom - ste zabudli k A povedať aj B. (že v sume doplatku je napr. aj nemocenské a dávka v nezamestnanosti)
1 0
Onko Onko

Onko je offline (nepripojený) Onko

dogicka Pozri príspevok
Písali ste presne o tom istom ako Majuš.... Prosím vás vysvetlite mi, ako zvýšenie odvodov živnostníkom ovplyvní zamestnávateľa, aby nemal motiváciu tlačiť zamestnancov do živností. Predsa zamestnávateľ na tom ušetrí úplne rovnako, len takíto "dotlačení" živnostníci budú mať reálne nižší príjem.
V súčasnosti pri rovnakej čistej mzde zamestnanca a kvázi-živnostníka-zamestnanca zaplatí v druhom prípade zamestnávateľ na odvodoch menej. Preto ich do toho tlačí. Keď budú odvody rovnaké, tak pri čistej mzde zaplatí rovnako, neušetrí, nemá dôvod tlačiť. Neviem to lepšie vysvetliť.
0 1
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
Onko Pozri príspevok
Písal som o inom: Keď budú odvody živnostníkov a zamestnancov rovnaké, zamestnávateľ nebude mať motiváciu zamestnancov tlačiť k tomu, aby prešli na živnosť, lebo na tom neušetrí ako teraz. Ako sa s tým vyrovnajú tí, čo už boli k živnosti dotlačení, je iná vec.
evidentne tomu nerozumies... zamestnavatelovi moze byt uplne jedno kolko plati odvody zivnostnik, pokial nebude zamestnavatel platit 0 a zozenie si zivnostnika tak je pre neho zivnostnik vyhodny,.. a keby aj neplatil nic stale je len na 0 .. to az keby este zamestnavatelovi dotovali zamestnanca tak bude pre neho vyhodny,.. trosku logiky to chce.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať