Zavrieť

Porady

DR SR - nová aplikácia eDANE

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

na stránke www.drsr.sk je nová aplikácia eDANE 1.1.0.0 pre vyplňovanie niektorých vybraných daňových dokumentov: DPFO, DPPO, DPDPH, SVDPH a kvartálne PREHĽADy

ÚVOD
Aplikácia eDANE je určená pre daňové subjekty za účelom:
vyplňovania a tlače vybraných typov daňových dokumentov
podpísania vytvorených daňových dokumentov zaručeným elektronickým podpisom alebo
elektronickou značkou podateľne portálu eTax DR SR v prípade komunikácie bez využitia zaručeného elektronického podpisu
odosielania podpísaných daňových dokumentov na elektronickú podateľňu správcu dane
vytvárania tlačových súborov daňových dokumentov, krycích listov a potvrdení o podaní

Vyplňovanie, tlač a elektronické podávanie daňových dokumentov prostredníctvom aplikácie eDANE
nie je závislé od Portálu daňovej správy SR. Aktívne pripojenie na internet sa vyžaduje pri prvotnej
inštalácii aplikácie, aktualizácii aplikácie a odoslaní dokumentu na elektronickú podateľňu správcu
dane. Aktualizácia nových verzií aplikácie sa vykonáva automaticky technológiou MS ClickOnce pri

každom spustení aplikácie eDANE.


VÝHODY POUŽÍVANIA APLIKÁCIE eDANE

nezávislosť na Portáli daňovej správy SR a automatická aktualizácia aplikácie
funkcie výpočtu a dosadzovania odporúčanej hodnoty príslušného riadku dokumentu
dvojklikom, vrátane upozornenia používateľa na nesprávne vyplnené riadky
dostupnosť poučenia na vyplnenie daňového dokumentu a nápoveda pre správne vyplnenie jednotlivých riadkov
podpora uloženia a načítania údajov dokumentu z dátového súboru formátu XML (používateľ
môže načítať údaje zo súboru, ktorý bol vytvorený ekonomickým softvérom, alebo prerušiť
vyplňovanie dokumentu a neskôr v ňom údaje opraviť a doplniť)
možnosť uloženia identifikačných údajov o daňovom subjekte pre budúce použitie
okamžité vyhodnotenie základných kontrol pre úspešné odoslanie dokumentu na elektronickú
podateľňu (platnosť prihlasovacích údajov, správnosť certifikátu, oprávnenie používateľa podať dokumentu za daňový subjekt)
tlač dokumentov v súlade so vzormi vydanými Ministerstvom financií SR

PODPOROVANÉ TYPY DAŇOVÝCH DOKUMENTOV

Daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty platné od 1. 1. 2011
Súhrnný výkaz pre daň z pridanej hodnoty platný od 1. 1. 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov právnickej osoby platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby (typ B) platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby (typ A) platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň, dani vyberanej zrážkou z vyplatených príjmov zo závislej činnosti, o zamestnaneckej prémii a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny štvrťrok (platné od 1.1.2010 za zdaňovacie obdobie 2010 a 2011)
Pre vyplňovanie, tlač alebo elektronické podanie iných typov daňových dokumentov použite aplikácie Portálu daňovej správy SR.

Usporiadat
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pukluš Pozri príspevok
Stefan2005: Nie som až taký debil ako vyzerám, ale nemala som ponuku stiahnuť cez google chrome, ale uložiť a ked som to stlačila, tak ma to pýtalo priečinok a nič nesťahovalo
veď to je ok. ja som to stiahol napr. do M a potom inštaloval. (zdravím IGLOV)
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 21:35
0 0
Pukluš Pukluš

Pukluš je offline (nepripojený) Pukluš

ale mne to nechce ani stiahnuť, ani uložiť a stále ma to hádže do aplikácie opery a ukladá len to červené o - z opery....už som nešťastná a to potrebujem dokončiť daňové priznanie
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pukluš Pozri príspevok
ale mne to nechce ani stiahnuť, ani uložiť a stále ma to hádže do aplikácie opery a ukladá len to červené o - z opery....už som nešťastná a to potrebujem dokončiť daňové priznanie
nainštaluj si firefox http://www.mozilla.com/en-US/firefox.../releasenotes/- u mňa 6 rokov bez problémov

Technické predpoklady na strane klienta:

* operačný systém je Windows XP a vyššie
* .NET framework (verzia 2.0) a vyššie
* Adobe Reader – verzia 7.x CE, 8.x, 9.x alebo Adobe Reader X
Naposledy upravil srska : 09.03.11 at 14:39
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Pukluš Pozri príspevok
Stefan2005: Nie som až taký debil ako vyzerám, ...
0 0
lhx lhx

lhx je offline (nepripojený) lhx

Prosim Vas, neviete niekto preco mi pri pokuse o instalaciu vypisuje: "Application cannot be started. Contact the application vendor." ?
Na pocitaci s win7 instalacia prebehne v poriadku, ale dvoch pocitacoch s winXP, na ktorych som to skusal, mi vyhodi tuto chybu.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

lhx Pozri príspevok
Prosim Vas, neviete niekto preco mi pri pokuse o instalaciu vypisuje: "Application cannot be started. Contact the application vendor." ?
Na pocitaci s win7 instalacia prebehne v poriadku, ale dvoch pocitacoch s winXP, na ktorych som to skusal, mi vyhodi tuto chybu.
toto tam máš? .NET framework (verzia 2.0) a vyššie
ja mám xp home a inštalácia prebehla ok na prvý krát
0 0
peterknazeje peterknazeje

peterknazeje je offline (nepripojený) peterknazeje

podla mna je to krok nespravnym smerom,
ked chceli znizit zatazenie webstranky, mali to urobit univerzalnejsie

Vyplňovanie a tlač daňových dokumentov na internete (neumoznili vyplnat DP PO a DP FO A a B):
- operačný systém je Windows XP a vyššie, prípadne Linux/MacOS X s Firefox

aplikacia eDane (pre DP PO a DP FO A a B):
- operačný systém je Windows XP a vyššie
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

peterknazeje Pozri príspevok
podla mna je to krok nespravnym smerom,
ked chceli znizit zatazenie webstranky, mali to urobit univerzalnejsie

Vyplňovanie a tlač daňových dokumentov na internete (neumoznili vyplnat DP PO a DP FO A a B):
- operačný systém je Windows XP a vyššie, prípadne Linux/MacOS X s Firefox

aplikacia eDane (pre DP PO a DP FO A a B):
- operačný systém je Windows XP a vyššie
eDane: + DP DPH + SV DPH + Q prehľady
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
srska Pozri príspevok
eDane: + DP DPH + SV DPH + Q prehľady
... ak ešte pridajú účtovné výkazy, tak by to aj šlo...
Lebo predchvíľkou som bol na drsr.sk a načítava sa stránka ako keby chcela skolabovať.
0 0
Ignacio Pankreas Ignacio Pankreas
Preco mam dojem ze im ta aplikacia spravne nefunguje.

ked som si to vypisoval online na ich web stranke online, tak mi vysiel uplne iny vysledok, ako ked som si to nainstaloval.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
V prípade, že potrebujete vyplniť daňové tlačivá, ktoré v súčasnosti nie sú dostupné v aplikácii eDANE, použite doterajší spôsob na Portáli daňovej správy SR :
· Vyplnenie tlačív na internete
· Elektronické podávanie dokumentov

Nech hľadám ako hľadám, stále neviem nájsť tie pôvodné formuláre a nedá sa mi vyplniť vôbec nič .
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Melnick Pozri príspevok
Nech hľadám ako hľadám, stále neviem nájsť tie pôvodné formuláre a nedá sa mi vyplniť vôbec nič .
sú v pravej časti
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 21:35
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
Maji, ja som sa s tym tiez trapila, ale musis si tu aplikaciu stiahnut do pc, ja som si uz nestiahla to podavanie, lebo nemam podpis, ci co to tam treba, to som dala preskocit pri instalacii. bez toho ta aplikacia sluzi len na vypisovanie. no a vlastne tu aplikaciu uz budes mat v pc a tam sa to uz potom da.
neviem, ci som to nenapisala jak .... dufam, ze sa z toho da nieco pochopit....
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ja som si doteraz ukladala tlacove subory a ked bolo treba, natiahla som tento subor naspat.
A teraz nemam vobec moznost natiahnut uz hotovy tlacovy subor??? Chce mi natahovt iba sml subor a tie nemam ulozene
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
ja som si doteraz ukladala tlacove subory a ked bolo treba, natiahla som tento subor naspat.
A teraz nemam vobec moznost natiahnut uz hotovy tlacovy subor??? Chce mi natahovt iba sml subor a tie nemam ulozene
Ale je možnosť vyplnený formulár uložiť vo formáte FDF.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Ale je možnosť vyplnený formulár uložiť vo formáte FDF.
no ale ja potrebujem natiahnut fdf format, lebo iba ten mam uložený

natiahnuť to potrebujem preto, lebo tam mám predvyplnené údaje
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Uloženie v FDF formáte slúži na zobrazenie/vytlačenie dokladu (bez potreby spustenie aplikácie).
Pre opätovné načítanie údajov treba výkaz uložiť vo formáte XML.
Pokiaľ ide len o údaje v hlavičke, tie sa dajú určiť v "nastavenia pri štarte".

P.S. ... aplikácia si nepamätá rozmer a umiestnenie svojho okna, po každom spustení ho musím posúvať
Naposledy upravil Stefan2005 : 10.03.11 at 06:37
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Stefan2005 Pozri príspevok
Uloženie v FDF formáte slúži na zobrazenie/vytlačenie dokladu (bez potreby spustenie aplikácie).
Pre opätovné načítanie údajov treba výkaz uložiť vo formáte XML.
Pokiaľ ide len o údaje v hlavičke, tie sa dajú určiť v "nastavenia pri štarte".
opätovne išlo údaje načítať aj z fdf formátu, doteraz nebol problem.

v tomto formate mam ulozené dáta pre x firiem od doby, kedy sa dali na stranke dr vyplnat. Každý rok som si natiahla staré tlačivo a upravila, čo bolo treba...

najhoršie, ked takto upravia aj suvahu a vysledovku. Predpripravila som si data pre vsetkych klientov, co su este nedorobeni...
0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Čo z toho, že urobili niečo nové, keď tlačivá pri vyplnení vám nesprávne vyplnia daňové priznanie. Pred chvíľou som dohovorila s pracovničkou, ktorá ma na starosti fungovanie stránky a upozornila ich na chyby, vraj o nich vedia ale oni s tým nič nevedia urobiť, už aj im na ich stránku prišli takého od programátorov. Takže ak sa spoliehate na to, že ich aj vyplnite a hlavne vytlačite správne máte smolu.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

na toto môžem povedať jedine "Diky Broňa" ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať