Zavrieť

Porady

DR SR - nová aplikácia eDANE

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

na stránke www.drsr.sk je nová aplikácia eDANE 1.1.0.0 pre vyplňovanie niektorých vybraných daňových dokumentov: DPFO, DPPO, DPDPH, SVDPH a kvartálne PREHĽADy

ÚVOD
Aplikácia eDANE je určená pre daňové subjekty za účelom:
vyplňovania a tlače vybraných typov daňových dokumentov
podpísania vytvorených daňových dokumentov zaručeným elektronickým podpisom alebo
elektronickou značkou podateľne portálu eTax DR SR v prípade komunikácie bez využitia zaručeného elektronického podpisu
odosielania podpísaných daňových dokumentov na elektronickú podateľňu správcu dane
vytvárania tlačových súborov daňových dokumentov, krycích listov a potvrdení o podaní

Vyplňovanie, tlač a elektronické podávanie daňových dokumentov prostredníctvom aplikácie eDANE
nie je závislé od Portálu daňovej správy SR. Aktívne pripojenie na internet sa vyžaduje pri prvotnej
inštalácii aplikácie, aktualizácii aplikácie a odoslaní dokumentu na elektronickú podateľňu správcu
dane. Aktualizácia nových verzií aplikácie sa vykonáva automaticky technológiou MS ClickOnce pri

každom spustení aplikácie eDANE.


VÝHODY POUŽÍVANIA APLIKÁCIE eDANE

nezávislosť na Portáli daňovej správy SR a automatická aktualizácia aplikácie
funkcie výpočtu a dosadzovania odporúčanej hodnoty príslušného riadku dokumentu
dvojklikom, vrátane upozornenia používateľa na nesprávne vyplnené riadky
dostupnosť poučenia na vyplnenie daňového dokumentu a nápoveda pre správne vyplnenie jednotlivých riadkov
podpora uloženia a načítania údajov dokumentu z dátového súboru formátu XML (používateľ
môže načítať údaje zo súboru, ktorý bol vytvorený ekonomickým softvérom, alebo prerušiť
vyplňovanie dokumentu a neskôr v ňom údaje opraviť a doplniť)
možnosť uloženia identifikačných údajov o daňovom subjekte pre budúce použitie
okamžité vyhodnotenie základných kontrol pre úspešné odoslanie dokumentu na elektronickú
podateľňu (platnosť prihlasovacích údajov, správnosť certifikátu, oprávnenie používateľa podať dokumentu za daňový subjekt)
tlač dokumentov v súlade so vzormi vydanými Ministerstvom financií SR

PODPOROVANÉ TYPY DAŇOVÝCH DOKUMENTOV

Daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty platné od 1. 1. 2011
Súhrnný výkaz pre daň z pridanej hodnoty platný od 1. 1. 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov právnickej osoby platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby (typ B) platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby (typ A) platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň, dani vyberanej zrážkou z vyplatených príjmov zo závislej činnosti, o zamestnaneckej prémii a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny štvrťrok (platné od 1.1.2010 za zdaňovacie obdobie 2010 a 2011)
Pre vyplňovanie, tlač alebo elektronické podanie iných typov daňových dokumentov použite aplikácie Portálu daňovej správy SR.

Usporiadat
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

srska Pozri príspevok
ďakujem a som rád ak niekomu pomôžem. viem, že nie každý je vo všetkom zdatný - ani ja nie. pc alebo notebook je len stroj a tiež potrebuje občas profilaktickú údržbu - najlepšie pravidelnú (aktualizácie, doplnky, upratovanie, ...).
DRSR - aj keď som jeho kritikom el. služieb - v tomto prípade urobilo dobrý počin aj keď to nasadili v nevhodnú chvíľu.
To mi robieva synátor, aj súhrnný výkaz som mohla odoslať len vďaka jeho pomoci, ale teraz sa učí , na budúci týždeň píše maturitné písomky, tak ho nechcem otravovať. Je to tak, ja som ekonómka (resp.účtovníčka?), nie IT a som obyčajným užívateľom, ale radšej študujem zákony ako tieto technické veci.
0 0
Emwa Emwa

Emwa je offline (nepripojený) Emwa

Skusam vsetko mozne,
prosim, kto mi viete poradit konkretne /polopatistcky/,
neviem sa na take veci sustredit,
v pondelok 07.03. 2011 som nahle pochovala manzela a realne rozmyslanie je v .... . Preinstalovala som, co som vedela a vysledok je stale rovnaky.
Kto mi viete poradit, budem v e l m i rada, a kto chete len komentovat,
prosim m i m o mna.
dakujem
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Emwa Pozri príspevok
Skusam vsetko mozne,
prosim, kto mi viete poradit konkretne /polopatistcky/,
neviem sa na take veci sustredit,
v pondelok 07.03. 2011 som nahle pochovala manzela a realne rozmyslanie je v .... . Preinstalovala som, co som vedela a vysledok je stale rovnaky.
Kto mi viete poradit, budem v e l m i rada, a kto chete len komentovat,
prosim m i m o mna.
dakujem
aký prehliadač a čo nejde?
0 0
Emwa Emwa

Emwa je offline (nepripojený) Emwa

Skusala som Mozzilu aj Explorer... a vysledok je rovnaky...
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ludia, uistite ma, že ak mám eDane verziu, 1.1.0.2. tak vyplní tlačivá správne a nie chybne. Dúfam, že stačilo len zaktualizovať a že nemusím odstrániť z PC celé eDane a nemusím znovu nanovo inštalovať. Kamoške to na jej PC doteraz nefunguje, Má OS Win XP profesional 2002 servis pack 3, Acrobat reader tuším 7.0. tak ako chceli a aj tak jej to nejde, ani len ikona sa po otvorení stiahnutého súboru nenainštaluje. Mne to našťastie fičí, len dúfam, že aj správne vyplňa.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ja pre istotu používam aj kalkulačku. Vyplnilo mi to
ok.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ja som si tiež teraz kontrolovala aj na kalkulačke typ B a vyzerá to byť v poriadku
Ale je to des, ked človek vyplna na nete, aby to šlo rýchlejšie a spolahlivejšie , predsa len, na kalkulačke sa dá lahko seknúť...a potom to takto blbne....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Betina2 Pozri príspevok
Ja som si tiež teraz kontrolovala aj na kalkulačke typ B a vyzerá to byť v poriadku
Ale je to des, ked človek vyplna na nete, aby to šlo rýchlejšie a spolahlivejšie , predsa len, na kalkulačke sa dá lahko seknúť...a potom to takto blbne....
ja najprv v ručnom režime a potom v eDane a FO-B je ok
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

UPOZORNENIE!!!
používateľov aplikácie eDane, ktorí majú ZEP a chcú využiť túto aplikáciu na podpísanie a odoslanie dokumentov na elektronickú podateľňu daňovej správy upozorňujem, že pri podpisovaní dokumentu môže dojsť k chybe - nebude sa dať dokument podpísať. pravdepodobne po inštalácii aplikácie eDane dôjde k nejakej chybe v aplikácii
D.Signer/XAdES.
musel som odinštalovať D.Signer/XAdES v 1.1.0.0 aj D.Signer/XAdES/XMLPlugin v 1.1.0.0 a znovu obidva nainštalovať. potom už dokumenty vyplnené v aplikácii eDane sa dali so ZEP podpísať aj odoslať.
2 0
Zuzana Krajčiová Zuzana Krajčiová
V tlačive aplikácie je chyba. FO typ B riadok 45. Namiesto nápisu Daňová strata ukazuje znova Základ dane. Je to tlačivo platné, keď ho vytlačím s chybou?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Zuzana Krajčiová Pozri príspevok
V tlačive aplikácie je chyba. FO typ B riadok 45. Namiesto nápisu Daňová strata ukazuje znova Základ dane. Je to tlačivo platné, keď ho vytlačím s chybou?




Chyba je aj v tlačive TYP B - vyňaté príjmy.

No len sa opováž dať zle vyplnené tlačivo !!! Však Ti to zrátajú. No a čo, keď oni majú chyby - Ty máš byť bezchybná. Také ľahké nevieš ???????????
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

error FOB eDane v 1.1.0.2:
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 21:35
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
No, a konečne som spokojná, že naše dane sa využívajú na 100% správne.
Pretože aj oprava , dobabraného systému niečo stojí, ja pri plnom vedomí prehlasujem: TREBA NÁM SZĆO ZVÝŚIŤ DANE A TO ĆO NAJSKôR.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
srska Pozri príspevok
error FOB eDane v 1.1.0.2:
HAMBÍM SA - za tých; ktorí si dovolia predložiť a zaviesť do ostrej prevádzky takéto polovičaté riešenia a v exponovanej dobe. Podľa prevedenia a fungovania mám dojem, že objednávateľ i dodávateľ aplikácie sú kvalitatívne vyrovnaní, ale majú úplne odlišnú predstavu o fungovaní aplikácie ako naprostá väčšina ich užívateľov ....
1 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

srska Pozri príspevok
UPOZORNENIE!!!
používateľov aplikácie eDane, ktorí majú ZEP a chcú využiť túto aplikáciu na podpísanie a odoslanie dokumentov na elektronickú podateľňu daňovej správy upozorňujem, že pri podpisovaní dokumentu môže dojsť k chybe - nebude sa dať dokument podpísať. pravdepodobne po inštalácii aplikácie eDane dôjde k nejakej chybe v aplikácii
D.Signer/XAdES.
musel som odinštalovať D.Signer/XAdES v 1.1.0.0 aj D.Signer/XAdES/XMLPlugin v 1.1.0.0 a znovu obidva nainštalovať. potom už dokumenty vyplnené v aplikácii eDane sa dali so ZEP podpísať aj odoslať.
Zdá sa, že by som sa mala prihlásiť na tú istú VŠ ako môj syn, na informatiku v Brne alebo MATFYZ v BA, potom by som snáď nemala problém s daňovými aplikáciami ako teraz.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Stefan2005 Pozri príspevok
HAMBÍM SA - za tých; ktorí si dovolia predložiť a zaviesť do ostrej prevádzky takéto polovičaté riešenia a v exponovanej dobe. Podľa prevedenia a fungovania mám dojem, že objednávateľ i dodávateľ aplikácie sú kvalitatívne vyrovnaní, ale majú úplne odlišnú predstavu o fungovaní aplikácie ako naprostá väčšina ich užívateľov ....
to Stefan2005:
čo keby sme napísali mikulčíkovi a navrhli mu aby nás dvoch zazmluvnil ako externistov "testovacích pilotov" ich aplikácií?
3 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

JarkaL Pozri príspevok
Zdá sa, že by som sa mala prihlásiť na tú istú VŠ ako môj syn, na informatiku v Brne alebo MATFYZ v BA, potom by som snáď nemala problém s daňovými aplikáciami ako teraz.
brrrrrrrrr, ja mám SVŠT EF-TK a ešte teraz mi je zle keď si spomeniem na matematickú analýzu alebo teóriu elmag. poľa
pozn.: predám!!! eliáš, horváth, kajan - zbierka úloh z vyššej matemetiky I-IV
Naposledy upravil srska : 13.03.11 at 10:10
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

srska Pozri príspevok
brrrrrrrrr, ja mám SVŠT EF-TK a ešte teraz mi je zle keď si spomeniem na matematickú analýzu alebo teóriu elmag. poľa
pozn.: predám!!! eliáš, horváth, kajan - zbierka úloh z vyššej matemetiky I-IV
švanda, ja som skončila presne to isté, ešte dodám riadiaca technika - biokybernetika
0 0
Renata18 Renata18

Renata18 je offline (nepripojený) Renata18

ja som úplný amatér s prácou s počítačom a neviem si to stiahnuť do svojho počítača - skúšala som to, ale nedá sa mi to v mojom PC otvoriť. Takže teraz mi zostáva vyplňovať DP ručne a mám viac firiem, takže im ďakujem za experiment v marci. Ak mi vie niekto poradiť, bola by som vďačná. Ale jednoducho, ako malému decku. Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Renata18 Pozri príspevok
ja som úplný amatér s prácou s počítačom a neviem si to stiahnuť do svojho počítača - skúšala som to, ale nedá sa mi to v mojom PC otvoriť. Takže teraz mi zostáva vyplňovať DP ručne a mám viac firiem, takže im ďakujem za experiment v marci. Ak mi vie niekto poradiť, bola by som vďačná. Ale jednoducho, ako malému decku. Ďakujem.
ak vyplňaš B-čka - skús cez KROS
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať