Zavrieť

Porady

DR SR - nová aplikácia eDANE

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

na stránke www.drsr.sk je nová aplikácia eDANE 1.1.0.0 pre vyplňovanie niektorých vybraných daňových dokumentov: DPFO, DPPO, DPDPH, SVDPH a kvartálne PREHĽADy

ÚVOD
Aplikácia eDANE je určená pre daňové subjekty za účelom:
vyplňovania a tlače vybraných typov daňových dokumentov
podpísania vytvorených daňových dokumentov zaručeným elektronickým podpisom alebo
elektronickou značkou podateľne portálu eTax DR SR v prípade komunikácie bez využitia zaručeného elektronického podpisu
odosielania podpísaných daňových dokumentov na elektronickú podateľňu správcu dane
vytvárania tlačových súborov daňových dokumentov, krycích listov a potvrdení o podaní

Vyplňovanie, tlač a elektronické podávanie daňových dokumentov prostredníctvom aplikácie eDANE
nie je závislé od Portálu daňovej správy SR. Aktívne pripojenie na internet sa vyžaduje pri prvotnej
inštalácii aplikácie, aktualizácii aplikácie a odoslaní dokumentu na elektronickú podateľňu správcu
dane. Aktualizácia nových verzií aplikácie sa vykonáva automaticky technológiou MS ClickOnce pri

každom spustení aplikácie eDANE.


VÝHODY POUŽÍVANIA APLIKÁCIE eDANE

nezávislosť na Portáli daňovej správy SR a automatická aktualizácia aplikácie
funkcie výpočtu a dosadzovania odporúčanej hodnoty príslušného riadku dokumentu
dvojklikom, vrátane upozornenia používateľa na nesprávne vyplnené riadky
dostupnosť poučenia na vyplnenie daňového dokumentu a nápoveda pre správne vyplnenie jednotlivých riadkov
podpora uloženia a načítania údajov dokumentu z dátového súboru formátu XML (používateľ
môže načítať údaje zo súboru, ktorý bol vytvorený ekonomickým softvérom, alebo prerušiť
vyplňovanie dokumentu a neskôr v ňom údaje opraviť a doplniť)
možnosť uloženia identifikačných údajov o daňovom subjekte pre budúce použitie
okamžité vyhodnotenie základných kontrol pre úspešné odoslanie dokumentu na elektronickú
podateľňu (platnosť prihlasovacích údajov, správnosť certifikátu, oprávnenie používateľa podať dokumentu za daňový subjekt)
tlač dokumentov v súlade so vzormi vydanými Ministerstvom financií SR

PODPOROVANÉ TYPY DAŇOVÝCH DOKUMENTOV

Daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty platné od 1. 1. 2011
Súhrnný výkaz pre daň z pridanej hodnoty platný od 1. 1. 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov právnickej osoby platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby (typ B) platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby (typ A) platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň, dani vyberanej zrážkou z vyplatených príjmov zo závislej činnosti, o zamestnaneckej prémii a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny štvrťrok (platné od 1.1.2010 za zdaňovacie obdobie 2010 a 2011)
Pre vyplňovanie, tlač alebo elektronické podanie iných typov daňových dokumentov použite aplikácie Portálu daňovej správy SR.

Usporiadat
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

KEJKA Pozri príspevok
ak som stihla vyplniť tlačivá v starých aplikáciách, budú fungovať v nových? skúšali ste to niekto? napr. načítať starú súvahu v .xml?
Áno súbory xml sa dajú načítať. Suvaha v aplikácii eDane zaradená nie je.
0 0
balu68 balu68

balu68 je offline (nepripojený) balu68

Katija Pozri príspevok
Možno ti ešte niečo v systéme chýba.

My sme mali tiež problem s inštaláciou do PC-WIn XP profesional.
Pomohlo doinštalovanie SP3 (bol tam SP2) a následné preinštalovanie NET framework 2.0. Potom už prebehla inštalácia aplikácie eDane cez IE bez problémov.
Neviem prečo na stránke drsr dôrazne neupozorňujú, že pri OS Win XP je nutné mať nainštalovaný SP3.

V nainštalovanej aplikácii už to píšu. Pekné, len neviem ako si to má jeden prečítať pred nainštalovaním.
SP3 pre WinXP je potrebný iba v prípade, že sa bude využívať ZEP pri podávaní.

Tá hláška v aplikácii je o tom istom.
"Ak chcete použiť aplikáciu eDANE aj na elektronické podávanie daňových dokumentov, je potrebné mať nainštalovaný komponent D.Signer/XAdES (v1.1.0.0).
Pre využívanie autorizovanej služby elektronického doručovania písomnosti sa používa bezplatne poskytovaná aplikácia D.Signer/XAdES verzia 1.1.0.0 . Systémové požiadavky aplikácie (okrem tých, ktoré sú totožné s požiadavkami pre využívanie AES) sú platforma .NET framework (verzia 2.0) a v prípade použitia aplikácie na vytvorenie zaručeného elektronického podpisu certifikované SSCD zariadenie (napr. čipová karta, USB token).

inštalácia aplikácie D.Signer/XAdES verzia 1.1.0.0 pre:
Operačný systém Windows XP SP 3
"
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

balu68 Pozri príspevok
SP3 pre WinXP je potrebný iba v prípade, že sa bude využívať ZEP pri podávaní.

Tá hláška v aplikácii je o tom istom.
"Ak chcete použiť aplikáciu eDANE aj na elektronické podávanie daňových dokumentov, je potrebné mať nainštalovaný komponent D.Signer/XAdES (v1.1.0.0).
Pre využívanie autorizovanej služby elektronického doručovania písomnosti sa používa bezplatne poskytovaná aplikácia D.Signer/XAdES verzia 1.1.0.0 . Systémové požiadavky aplikácie (okrem tých, ktoré sú totožné s požiadavkami pre využívanie AES) sú platforma .NET framework (verzia 2.0) a v prípade použitia aplikácie na vytvorenie zaručeného elektronického podpisu certifikované SSCD zariadenie (napr. čipová karta, USB token).

inštalácia aplikácie D.Signer/XAdES verzia 1.1.0.0 pre:
Operačný systém Windows XP SP 3
"
Nehádam sa, možno by to malo byť tak, Ja píšem ako to prebehlo u nás. Nám sa produkt eDane jednoducho odmietol do toho PC nainštalovať, kým sme neurobili to, čo som napísala.
Inštalácia sa spustila a hneď vyskočila hláška " Application cannot be started. Contact the application vendor." A koniec.
Tak sme skúsili inštalovať do iného PC. Tam to išlo. Rozdiel medzi nimi bol SP2 a SP3.
0 0
Dašena O. Dašena O.

Dašena O. je offline (nepripojený) Dašena O.

živnostníčka-účtov.
Prosím a ako si môžem doinštalovať ten SP3
0 0
mata_p mata_p

mata_p je offline (nepripojený) mata_p

Ahojte, nevie mi niekto poradit ako mam naistalovat edane pod Vistou. Mam SP2, aj novu verziu .NET Framework? Hlaska: "Problem zapricinil, ze program prestal spravne pracovat. System Windows program zavrie a upozorni vas, ak zisti dostupne riesenie."
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
inštalácia prebehla úspešne,. nezaradené tlačivá sa vyplnia v starom systéme, zaradené tlačivá v novom. bez problémov načíta z .xml údaje vytvorené pred spustením tejto novej aplikácie.
Apelovala by som na DU a ostatné inštitúcie, aby do 31.3. nikdy nespúšťali nové aplikácie, nech si to testujú na nejakom modeli, alebo na okruhu dobrovoľníkov, nie na širokej verejnosti práve v čase, ked väčšina finišuje a maturuje nad inými problémami a bojuje s časom, aby stihla všetky termíny.
4 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Dašena O. Pozri príspevok
Prosím a ako si môžem doinštalovať ten SP3
Treba si ho stiahnúť z internetu do PC a nainštalovať jazykovú verziu SP3 kompatibilnú s nainšalovaným Win XP. Ak máš slovenský Win XP použi anglickú verziu SP3. Po inštaláci vždy reštartuj PC.

SP3 ENU :
http://xpsp.dlservice.microsoft.com/...P3-x86-ENU.exe

SP3 Rozne jazykove mutacie :
http://www.microsoft.com/downloads/e...displaylang=en

No a my sme ešte potom mueli odinštalovať NET framework 4.0 a nahradiť ho starším NET framework 2.0. (Doteraz mi nie je jasne, že prečo, ale zafungovalo to). Tu sa dá stiahnúť.

NET 2.0 :
http://www.microsoft.com/downloads/c...d-aab15c5e04f5

Držím palce.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

KEJKA Pozri príspevok
Apelovala by som na DU a ostatné inštitúcie, aby do 31.3. nikdy nespúšťali nové aplikácie, nech si to testujú na nejakom modeli, alebo na okruhu dobrovoľníkov, nie na širokej verejnosti práve v čase, ked väčšina finišuje a maturuje nad inými problémami a bojuje s časom, aby stihla všetky termíny.
Súhlasím, alebo aspoň nech nechajú možnosť vyplniť DP aj starým spôsobom
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ano súhlasím, ešte aj to - lebo prehodili do edane, a nie každý má zodpovedajúci SW a vybavenie PC a teraz aby to riešil prioritne.....?
keby mal možnosť dobehnúť rok 2010 aj v starom sytéme, potom v klude dorieši aj eDane.
skrátka vyrábajú stresy, podmienky pre oneskorenia a následné pokuty.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Možno si myslia, že teraz sa dá bez problémov podať DP neskôr, ale toto ozaj nie je riešenie.
0 0
ppetka ppetka

ppetka je offline (nepripojený) ppetka

Dašena O. Pozri príspevok
Som z toho zúfalá, vôbec mi nejde stiahnúť eDane- pritom mám WindovsXP Profesionál, nevie niekto v čom môže byť problém, išla som podľa uvedeného postupu
To aj mňa zaujíma,..voláme na DRSR už tretí deň a stále to nevedia vyriešiť. My máme štyri počítače v práci - Windows XP Home edition, NET... a Adobe aj 8 aj X. Absolútne nám to nejde. Jeden počítač má oper. systém Vistu a tam to stiahlo aj zaktualizovalo do jednej minúty. Nevie niekto, kde je problém, lebo oni nevedia. Súrne.Dakujem.
0 0
ppetka ppetka

ppetka je offline (nepripojený) ppetka

lhx Pozri príspevok
Prosim Vas, neviete niekto preco mi pri pokuse o instalaciu vypisuje: "Application cannot be started. Contact the application vendor." ?
Na pocitaci s win7 instalacia prebehne v poriadku, ale dvoch pocitacoch s winXP, na ktorych som to skusal, mi vyhodi tuto chybu.
To aj mňa zaujíma,..voláme na DRSR už tretí deň a stále to nevedia vyriešiť. My máme štyri počítače v práci - Windows XP Home edition, NET... a Adobe aj 8 aj X. Absolútne nám to nejde. Jeden počítač má oper. systém Vistu a tam to stiahlo aj zaktualizovalo do jednej minúty. Nevie niekto, kde je problém, lebo oni nevedia. Súrne.Dakujem.
0 0
Dašena O. Dašena O.

Dašena O. je offline (nepripojený) Dašena O.

živnostníčka-účtov.
ďakujem moc, podarilo sa to sa vašou pomocou, ako sa odvďačím?
0 0
Dašena O. Dašena O.

Dašena O. je offline (nepripojený) Dašena O.

živnostníčka-účtov.
zabudla som napísať že ďakujem za pomoc Katiji-dík
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Dašena O. Pozri príspevok
zabudla som napísať že ďakujem za pomoc Katiji-dík
, , Gratulujem
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

lhx Pozri príspevok
Prosim Vas, neviete niekto preco mi pri pokuse o instalaciu vypisuje: "Application cannot be started. Contact the application vendor." ?
Na pocitaci s win7 instalacia prebehne v poriadku, ale dvoch pocitacoch s winXP, na ktorych som to skusal, mi vyhodi tuto chybu.
ppetka Pozri príspevok
To aj mňa zaujíma,..voláme na DRSR už tretí deň a stále to nevedia vyriešiť. My máme štyri počítače v práci - Windows XP Home edition, NET... a Adobe aj 8 aj X. Absolútne nám to nejde. Jeden počítač má oper. systém Vistu a tam to stiahlo aj zaktualizovalo do jednej minúty. Nevie niekto, kde je problém, lebo oni nevedia. Súrne.Dakujem.
Tak si prečítjte príspevok 81, 84 a 88. Tam som presne napísala, ako sa to dá vo Win XP urobiť.
0 0
obecbracovce obecbracovce

obecbracovce je offline (nepripojený) obecbracovce

Ja len k tej tlači. Včera som vypisovala DP a tak ako píšete-na obrazovke vyplnený formulár, ale keď som to dala tlačiť, tak vytlačilo iba prázdny formulár. Tak som to skúšala znova a znova a už mám toľko tých prázdnych formulárov, že ich asi zanesiem na daňový úrad, aby ich mohli dávať tým ľuďom, ktorí to vypisujú ručne.Ale našťastie som sa dočítala na" výbornej poraďackej stránke", ako to mám skúsiť vytlačiť a už to konečne mám. Mám už vyplnené tlačivo ale aj nervy v čudu.
0 0
amelia amelia

amelia je offline (nepripojený) amelia

obecbracovce Pozri príspevok
Ja len k tej tlači. Včera som vypisovala DP a tak ako píšete-na obrazovke vyplnený formulár, ale keď som to dala tlačiť, tak vytlačilo iba prázdny formulár. Tak som to skúšala znova a znova a už mám toľko tých prázdnych formulárov, že ich asi zanesiem na daňový úrad, aby ich mohli dávať tým ľuďom, ktorí to vypisujú ručne.Ale našťastie som sa dočítala na" výbornej poraďackej stránke", ako to mám skúsiť vytlačiť a už to konečne mám. Mám už vyplnené tlačivo ale aj nervy v čudu.
hmmmm....a kde si sa to dočítala??....ja mám tiež kopec prázdnych....a navyše mi nejde ani daňové priznanie vytlačiť....stále mi tam hlási chybu...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

amelia Pozri príspevok
hmmmm....a kde si sa to dočítala??....ja mám tiež kopec prázdnych....a navyše mi nejde ani daňové priznanie vytlačiť....stále mi tam hlási chybu...
príspevok 48
0 0
amelia amelia

amelia je offline (nepripojený) amelia

srska Pozri príspevok
príspevok 48
an error has occurred that may be fixed by installing th latest version of the extenden support package

takže ja nie som schopná vytlačiť ani prázdne
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať