Zavrieť

Porady

DR SR - nová aplikácia eDANE

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

na stránke www.drsr.sk je nová aplikácia eDANE 1.1.0.0 pre vyplňovanie niektorých vybraných daňových dokumentov: DPFO, DPPO, DPDPH, SVDPH a kvartálne PREHĽADy

ÚVOD
Aplikácia eDANE je určená pre daňové subjekty za účelom:
vyplňovania a tlače vybraných typov daňových dokumentov
podpísania vytvorených daňových dokumentov zaručeným elektronickým podpisom alebo
elektronickou značkou podateľne portálu eTax DR SR v prípade komunikácie bez využitia zaručeného elektronického podpisu
odosielania podpísaných daňových dokumentov na elektronickú podateľňu správcu dane
vytvárania tlačových súborov daňových dokumentov, krycích listov a potvrdení o podaní

Vyplňovanie, tlač a elektronické podávanie daňových dokumentov prostredníctvom aplikácie eDANE
nie je závislé od Portálu daňovej správy SR. Aktívne pripojenie na internet sa vyžaduje pri prvotnej
inštalácii aplikácie, aktualizácii aplikácie a odoslaní dokumentu na elektronickú podateľňu správcu
dane. Aktualizácia nových verzií aplikácie sa vykonáva automaticky technológiou MS ClickOnce pri

každom spustení aplikácie eDANE.


VÝHODY POUŽÍVANIA APLIKÁCIE eDANE

nezávislosť na Portáli daňovej správy SR a automatická aktualizácia aplikácie
funkcie výpočtu a dosadzovania odporúčanej hodnoty príslušného riadku dokumentu
dvojklikom, vrátane upozornenia používateľa na nesprávne vyplnené riadky
dostupnosť poučenia na vyplnenie daňového dokumentu a nápoveda pre správne vyplnenie jednotlivých riadkov
podpora uloženia a načítania údajov dokumentu z dátového súboru formátu XML (používateľ
môže načítať údaje zo súboru, ktorý bol vytvorený ekonomickým softvérom, alebo prerušiť
vyplňovanie dokumentu a neskôr v ňom údaje opraviť a doplniť)
možnosť uloženia identifikačných údajov o daňovom subjekte pre budúce použitie
okamžité vyhodnotenie základných kontrol pre úspešné odoslanie dokumentu na elektronickú
podateľňu (platnosť prihlasovacích údajov, správnosť certifikátu, oprávnenie používateľa podať dokumentu za daňový subjekt)
tlač dokumentov v súlade so vzormi vydanými Ministerstvom financií SR

PODPOROVANÉ TYPY DAŇOVÝCH DOKUMENTOV

Daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty platné od 1. 1. 2011
Súhrnný výkaz pre daň z pridanej hodnoty platný od 1. 1. 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov právnickej osoby platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby (typ B) platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby (typ A) platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň, dani vyberanej zrážkou z vyplatených príjmov zo závislej činnosti, o zamestnaneckej prémii a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny štvrťrok (platné od 1.1.2010 za zdaňovacie obdobie 2010 a 2011)
Pre vyplňovanie, tlač alebo elektronické podanie iných typov daňových dokumentov použite aplikácie Portálu daňovej správy SR.

Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
janka.mo Pozri príspevok
Maji, ja som sa s tym tiez trapila, ale musis si tu aplikaciu stiahnut do pc, ja som si uz nestiahla to podavanie, lebo nemam podpis, ci co to tam treba, to som dala preskocit pri instalacii. bez toho ta aplikacia sluzi len na vypisovanie. no a vlastne tu aplikaciu uz budes mat v pc a tam sa to uz potom da.
neviem, ci som to nenapisala jak .... dufam, ze sa z toho da nieco pochopit....
Janka, všetko stiahnuté, podľa pokynov a predsa je to na dve veci.

srska Pozri príspevok
sú v pravej časti
srska, ja ich mám , ale otvorí mi iba rok 2009. Rok 2010 nie, čo robím zle???

Dáša_ Pozri príspevok
ja som si doteraz ukladala tlacove subory a ked bolo treba, natiahla som tento subor naspat.
A teraz nemam vobec moznost natiahnut uz hotovy tlacovy subor??? Chce mi natahovt iba sml subor a tie nemam ulozene
Aj ja som mala všetkých vypísaných a predpripravených na dokončenie.

Stefan2005 Pozri príspevok
Uloženie v FDF formáte slúži na zobrazenie/vytlačenie dokladu (bez potreby spustenie aplikácie).
Pre opätovné načítanie údajov treba výkaz uložiť vo formáte XML.
Pokiaľ ide len o údaje v hlavičke, tie sa dajú určiť v "nastavenia pri štarte".

P.S. ... aplikácia si nepamätá rozmer a umiestnenie svojho okna, po každom spustení ho musím posúvať

Zas jedenkrát vynikajúca pomoc pre nás.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Melnick Pozri príspevok
Aj ja som mala všetkých vypísaných a predpripravených na dokončenie.
ja ani neviem, či mi je do plaču, či čo...

rozrobenych niekoľko firiem, ku každej mi chyba nejaky doklad alebo potvrdenie, ktore vyprosujem na konateľoch... Takže stojim. V snahe pomocť si si predpripravim priznania.... A môžem znova. A pritom to tento rok tak dobre vyzeralo...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Dáška veď aj ja tak isto. Ponahadzované deti pri nároku na DB, manželky pri znížení NČZD, príjmy zo zamestnaní, už sa čakalo iba kedy vyplním príjmy a výdavky ............. ja už som sa dorevala ....od zlosti
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

srska, ja ich mám , ale otvorí mi iba rok 2009. Rok 2010 nie, čo robím zle???

nič nerobíš zle. DP 2010 sú v eDane a výkazy 2010 sú v pravom stĺpci
platí tento text v stĺpci eDane:
V prípade, že potrebujete vyplniť daňové tlačivá, ktoré v súčasnosti nie sú dostupné v aplikácii eDANE, použite doterajší spôsob na Portáli daňovej správy SR „Vypĺňanie tlačív“ (menu „Rýchle voľby“)

tí, ktorí sa prihlasovali do eTax-u cez meno+heslo majú výhodu - tam vypĺňanie beží po starom
0 0
Mikina Mikina

Mikina je offline (nepripojený) Mikina

práve som sa pokúsila vytlačiť vypracované DP FO B cez vynovené eDANE a výsledok?
Správa pred tlačou "formulár bol vyplnený správne" a s tlačiarne vyliezol prázdny formulár....
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
srska Pozri príspevok
srska, ja ich mám , ale otvorí mi iba rok 2009. Rok 2010 nie, čo robím zle???

nič nerobíš zle. DP 2010 sú v eDane a výkazy 2010 sú v pravom stĺpci
platí tento text v stĺpci eDane:
V prípade, že potrebujete vyplniť daňové tlačivá, ktoré v súčasnosti nie sú dostupné v aplikácii eDANE, použite doterajší spôsob na Portáli daňovej správy SR „Vypĺňanie tlačív“ (menu „Rýchle voľby“)

tí, ktorí sa prihlasovali do eTax-u cez meno+heslo majú výhodu - tam vypĺňanie beží po starom
Áno presne tak ma to naviedlo na rýchlu voľbu, ale tam sa mi ten formulár 2010 tiež neotvorí. Skúšala som na inom PC, kde som nič nesťahovala
a rovnako sa nemôžem dostať do formulára 2010 - mňa asi trafí šľak. Potrebujem makať a nie sa tu zadrbávať s nejakými drbnutými novinkami DRSR.

:Za slová modrým sa ospravedlňujem, ale idú samé ........
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Mikina Pozri príspevok
práve som sa pokúsila vytlačiť vypracované DP FO B cez vynovené eDANE a výsledok?
Správa pred tlačou "formulár bol vyplnený správne" a s tlačiarne vyliezol prázdny formulár....
po vyplnení keď dáš vytlačiť, objaví sa ti okno s pdf súborom (prázdny - bez dát) - v pravom hornom rohu stlač option a vyber "zobraziť dáta" - potom štandard tlač pdf súboru.
funguje to, viď foto:
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 21:35
3 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Podarilo sa mi úspešne vytlačiť DP typ A, ale nevytlačilo riadok č.78 počet príloh/som ho dopísala ručne/. Ako pozerám, tak nevidím Potvrdenie o podaní DP v novej aplikácii eDANE, kde je schované?
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Podľa mňa Ti vytlačí online po podaní.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

jozka56 Pozri príspevok
Podarilo sa mi úspešne vytlačiť DP typ A, ale nevytlačilo riadok č.78 počet príloh/som ho dopísala ručne/. Ako pozerám, tak nevidím Potvrdenie o podaní DP v novej aplikácii eDANE, kde je schované?
TU!!!
a jak tak kukám na obr., tak už je nová verzia 1.1.0.1
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 21:35
1 0
Mikina Mikina

Mikina je offline (nepripojený) Mikina

vďaka za radu.... ;-) človek už nevidí a horšie myslí a to je len 10. marca, čo bude o týždeň :-O
Problém bol v nastavenia akceptácii bezpečnostných protokolov....
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
... som myslel, že niekomu pomôžem, ale nie.
Napadlo ma, že pomocou FDF súboru otvorený PDF uložím, a ten PDF nechám exportovať do xml - otázky minúty.... ALE: aj keď xml súbor je vo verzii 1.0, aplikácia ho odmieta otvoriť - veď prečo by mala byť kompatibilná - drsr zavesením aplikácie na web svoju úlohu už splnilo a daňovník sa tráp...
(ale možná to bude len tým, že nemám profesionálnu verziu prevodu pdf do xml a tak nemám možnosť nastaviť výstupný formát xml)
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Mikina Pozri príspevok
vďaka za radu.... ;-) človek už nevidí a horšie myslí a to je len 10. marca, čo bude o týždeň :-O
Problém bol v nastavenia akceptácii bezpečnostných protokolov....
popíš, nech vedia aj druhí.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
srska Pozri príspevok
...a jak tak kukám na obr., tak už je nová verzia 1.1.0.1
... žeby intenzívne pracovali na odstraňovaní nedostatkov (lebo v marci spustiť testovanie aplikácie mohol naplánovať iba "naslovovzatý odborník") ! Mne sa za necelé dva dni už 6 krát aktualizovalo 74 súborov....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Stefan2005 Pozri príspevok
... žeby intenzívne pracovali na odstraňovaní nedostatkov (lebo v marci spustiť testovanie aplikácie mohol naplánovať iba "naslovovzatý odborník") ! Mne sa za necelé dva dni už 6 krát aktualizovalo 74 súborov....
tiež som postrehol načítavanie súborov pri štarte.
jeden číta poradu a druhý opravuje chyby
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Stefan2005 Pozri príspevok
... som myslel, že niekomu pomôžem, ale nie.
Napadlo ma, že pomocou FDF súboru otvorený PDF uložím, a ten PDF nechám exportovať do xml - otázky minúty.... ALE: aj keď xml súbor je vo verzii 1.0, aplikácia ho odmieta otvoriť - veď prečo by mala byť kompatibilná - drsr zavesením aplikácie na web svoju úlohu už splnilo a daňovník sa tráp...
(ale možná to bude len tým, že nemám profesionálnu verziu prevodu pdf do xml a tak nemám možnosť nastaviť výstupný formát xml)

ja som sa pokusila uz hotove dp za rok 2010 v fdf subore nanovo nacitat, ale v formulari pre rok 2009. Sice sa mu nepacilo, ale otvorilo. To som ulozila v xml tvare a nacitala do novej aplikacie. islo to

Akurat doteraz som mala ku kazdemu klientovi ulozene fdf subory, teraz musim ukladat aj xml subory aj fdf subory.

Volala som na infolinku a tam sa tvarili, ze ved z fdf suborov to neslo nacitavat... Ale islo.

A co povazujem za dobru spravu, do konca marca vraj nechystaju rovnako dopracovat aj vykazy....

Mmch, stacilo by, keby sa vratila aj stara moznost vyplnania ... Ale zrejme sa obavaju naporu na server... Takto je to napor iba na naše nervy
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Mne sa podarilo cez eDane vyplniť priznanie pre PO, ale teraz skúšam typ B a blbne to. Konkrétne mi nenahadzuje nárok na daňový bonus v riadku 92, aj keď deti v oddiele IV. mám vypísané. Ani na riadok 91 mi neťahá daň z riadku 87... atď
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Neťahá ani prípadnú stratu do správnych riadkov.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Tak táto aplikácia fakt potešila :-))))))
0 0
lynn lynn

lynn je offline (nepripojený) lynn

Tiež mám zaručený elektronický podpis a máte niekto odpoveď na otázku, ak podám daňové priznanie, súvahu a výkaz ziskov a strát elektronicky, potom mám ísť s poznámkami na daňový úrad resp.ich zaslať poštou? Pýtala som sa na DU-zatiaľ nemajú ohľadom tohto žiadne usmernenie. A tiež pri podávaní priznania fyzickej osoby by som mala doložiť kópiu životného poistenia-nemá to v sebe logiku, ale zatiaľ to asi nie je riešené.
Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať