Zavrieť

Porady

dovolenkový priemer

Chcem sa poradiť, robím ručne mzdy a keďže zamestnanci čerpali dovolenku v mesiaci august, potrebujem vypočítať dovolenkový priemer. Sú odmeňovaní mesačnou mzdou, dovolenkový priemer rátam za posledné 3 mesiace (05, 06, 07) alebo za posledný kalendárny štvrťrok (04, 05,06)? Ak teda zamestnanec nastúpil do zamestnania v polovici júna potom jeho dovolenkový priemer bude vypočítaný ako hrubá mzda / počet odpracovaných dní v júni? Ako zaokrúhliť - stačí na jedno desatinné miesto aritmeticky?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Náhrada za dovolenku je priemerkou, máš teda preplatenú dovolenku a o tých 10 dní menej za odpracovanýé dni, takže logicky máš za ne krátený tarif, aj OH..
0 0
enad enad

enad je offline (nepripojený) enad

Zamestnanec s nerovnomerne rozvrhnutým pracovným časo odpracuje za III.Q spolu 600h. Má mesačnú mzdu. Ako mám vypočítať priemer na dovolenku na nasledujúci Q? Tie hodiny navyše sa mu zobrazujú v mzde ako odpracované hodiny, nie ako nadčasy...
Ďakujem
0 0
enad enad

enad je offline (nepripojený) enad

enad
Zamestnanec s nerovnomerne rozvrhnutým pracovným časo odpracuje za III.Q spolu 600h. Má mesačnú mzdu. Ako mám vypočítať priemer na dovolenku na nasledujúci Q? Tie hodiny navyše sa mu zobrazujú v mzde ako odpracované hodiny, nie ako nadčasy...
Ďakujem
Prosím Vás, viete mi niekto poradiť? potrebujem to súrne. Náš soft totižto počíta priemer ako súčet HM deleno počet odpracovaných hodín za daný Q, ale v tých hodinách sú všetky hodiny aj nadčasy, ktoré ale nie sú preplatené... takže je jedno či zamestnanec odrobil 180 alebo 200 h, vždy má tú istú mesačnú mzdu. Vychádza mi potom, že má nižší priemer ako by mal mať.

Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

enad
enad
Zamestnanec s nerovnomerne rozvrhnutým pracovným časo odpracuje za III.Q spolu 600h. Má mesačnú mzdu. Ako mám vypočítať priemer na dovolenku na nasledujúci Q? Tie hodiny navyše sa mu zobrazujú v mzde ako odpracované hodiny, nie ako nadčasy...
Ďakujem
Prosím Vás, viete mi niekto poradiť? potrebujem to súrne. Náš soft totižto počíta priemer ako súčet HM deleno počet odpracovaných hodín za daný Q, ale v tých hodinách sú všetky hodiny aj nadčasy, ktoré ale nie sú preplatené... takže je jedno či zamestnanec odrobil 180 alebo 200 h, vždy má tú istú mesačnú mzdu. Vychádza mi potom, že má nižší priemer ako by mal mať.

Ďakujem
Za nadčasy bude čerpané náhradné volno, alebo sú to nadčasy u vedúcich pracovníkov, ktoré sú do 150 hod. ročne súčasťou mesačnej mzdy ?
0 0
enad enad

enad je offline (nepripojený) enad

malo by byť prednoste náhradné voľno. A ano, dokonca je to vedúci, ktorý to má mať ako súčasť zluvy. Ale tento istý problém je aj u nevedúcich
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

enad
malo by byť prednoste náhradné voľno. A ano, dokonca je to vedúci, ktorý to má mať ako súčasť zluvy. Ale tento istý problém je aj u nevedúcich
Poraď sa na hotline svojho mzdového programu pod akou zložkou mzdy takéto nadčasy evidovať, aby ti dovolenkový priemer počítalo správne.

Lebo dovolenkový priemer je skutočne podiel hrubej mzdy a počtu odpracovaných hodín za predch. kal. štvrťrok. Ak by išlo o preplatené nadčasy, tak výpočet je správny.
0 0
enad enad

enad je offline (nepripojený) enad

Tie nadčasy nie sú preplatené. Oni dostanú rovnaku mesačnú mzdu, či odpracujú 200 h alebo 168.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

enad
Tie nadčasy nie sú preplatené. Oni dostanú rovnaku mesačnú mzdu, či odpracujú 200 h alebo 168.
Čítala si prvú časť mojej predch. odpovede ?
0 0
enad enad

enad je offline (nepripojený) enad

Ano. Dodávateľ soft je z ČR. O SK legislatíve nevie nič. Je to firma KS. Aj som sa na porade pýtala, či má niekto skúsenosti s týmto soft, ale neozval sa nikto... takže ja im musím povedať, čo je správne podľa našej legislatívy, vymyslieť ako to v tom ich zázraku spraviť a oni to spravia...(možno). Musím im dať presný vzorec,inak to neurobia správne. ...
ďakujem
0 0