Zavrieť

Porady

dovolenkový priemer

Chcem sa poradiť, robím ručne mzdy a keďže zamestnanci čerpali dovolenku v mesiaci august, potrebujem vypočítať dovolenkový priemer. Sú odmeňovaní mesačnou mzdou, dovolenkový priemer rátam za posledné 3 mesiace (05, 06, 07) alebo za posledný kalendárny štvrťrok (04, 05,06)? Ak teda zamestnanec nastúpil do zamestnania v polovici júna potom jeho dovolenkový priemer bude vypočítaný ako hrubá mzda / počet odpracovaných dní v júni? Ako zaokrúhliť - stačí na jedno desatinné miesto aritmeticky?
Usporiadat
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Dobrý večer,chcela by som Vás poprosiť o radu:

zamestnankyňa pracuje každú druhú sobotu 3 hodiny..
tento deň je jej normálne počítaný do pracovného času (ale je platená mesačnou mzdou, za 3 hodinový prac.deň nemá nárok na stravné lístky)
iné dni má pracovnú dobu 11 hodín, tieto dni sú striedané s voľnými dňami

môj problém je v tom,ako postupovať pri čerpaní dovolenky?
zamestnankyňa si chce čerpať 2 dni za sebou,z toho 1 deň je 11 hodín a druhý deň pracovný iba 3 hodiny..
má si vypísať dovolenkový lístko a týmto vyčerpať 2 pracovné dni?
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

chcela by som sa spytat zamestnanci vyslani do ineho statu maju v zmysle odborov v danom state priplatky za pracu cez vikend, pracu pod zemou, priplatky za skratenu pracovnu dobu v turnusovej prevadzke. rataju sa tieto priplatky do priemeru na dovolenku?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

evae Pozri príspevok
chcela by som sa spytat zamestnanci vyslani do ineho statu maju v zmysle odborov v danom state priplatky za pracu cez vikend, pracu pod zemou, priplatky za skratenu pracovnu dobu v turnusovej prevadzke. rataju sa tieto priplatky do priemeru na dovolenku?
Rátajú.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

erika_H Pozri príspevok
Dobrý večer,chcela by som Vás poprosiť o radu:

zamestnankyňa pracuje každú druhú sobotu 3 hodiny..
tento deň je jej normálne počítaný do pracovného času (ale je platená mesačnou mzdou, za 3 hodinový prac.deň nemá nárok na stravné lístky)
iné dni má pracovnú dobu 11 hodín, tieto dni sú striedané s voľnými dňami

môj problém je v tom,ako postupovať pri čerpaní dovolenky?
zamestnankyňa si chce čerpať 2 dni za sebou,z toho 1 deň je 11 hodín a druhý deň pracovný iba 3 hodiny..
má si vypísať dovolenkový lístko a týmto vyčerpať 2 pracovné dni?
posuvam
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

erika_H Pozri príspevok
Dobrý večer,chcela by som Vás poprosiť o radu:

zamestnankyňa pracuje každú druhú sobotu 3 hodiny..
tento deň je jej normálne počítaný do pracovného času (ale je platená mesačnou mzdou, za 3 hodinový prac.deň nemá nárok na stravné lístky)
iné dni má pracovnú dobu 11 hodín, tieto dni sú striedané s voľnými dňami

môj problém je v tom,ako postupovať pri čerpaní dovolenky?
zamestnankyňa si chce čerpať 2 dni za sebou,z toho 1 deň je 11 hodín a druhý deň pracovný iba 3 hodiny..
má si vypísať dovolenkový lístko a týmto vyčerpať 2 pracovné dni?
prosím,skúsi mi niekto poradiť,ako by to riešil?
ja asi započítam čerpanie dovolenky 2 dni,aj keď sa o 2 pracovné dni v skutočnosti nejedna??
0 0
kargo kargo

kargo je offline (nepripojený) kargo

technický typ
Od 21.1.2008 až do konca roka som bol PN. V januári som bol na dovolenke a zistil som že mi znížili priemer zo 160 Sk na hodinu na 90 Sk za hodinu. To by zodpovedalo len základnej mesačnej mzde bez príplatkov za soboty , nedele a sviatky a bez doplatku do pôvodnej mzdy pred preradením na inú prácu. (Preradený zo zdravotných dôvodov v r.2004 , doplatok na základe kolektívnej zmluvy). Myslím však, že môj predpokladaný zárobok by bol minimálne na úrovni zárobku z r.2007 keď som mal priemer 160 Sk na hodinu dovolenky. Poradte prosím.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

kargo Pozri príspevok
Od 21.1.2008 až do konca roka som bol PN. V januári som bol na dovolenke a zistil som že mi znížili priemer zo 160 Sk na hodinu na 90 Sk za hodinu. To by zodpovedalo len základnej mesačnej mzde bez príplatkov za soboty , nedele a sviatky a bez doplatku do pôvodnej mzdy pred preradením na inú prácu. (Preradený zo zdravotných dôvodov v r.2004 , doplatok na základe kolektívnej zmluvy). Myslím však, že môj predpokladaný zárobok by bol minimálne na úrovni zárobku z r.2007 keď som mal priemer 160 Sk na hodinu dovolenky. Poradte prosím.
Mzdárka ti to vyrátala dobre. Tvoj predpokladaný zárobok je vypočítaný z hod. mzdy, ktorú máš na pracovnej zmluve. Príplatky za so,ne a sviatky dostaneš len vtedy, ak ich odpracuješ a tie si za posledný štvrťrok neodpracoval.

Priemerný zárobok na pracovnoprávne účely
§ 134



(1) Priemerný zárobok na pracovnoprávne účely (ďalej len "priemerný zárobok") zisťuje zamestnávateľ zo mzdy zúčtovanej zamestnancovi na výplatu v rozhodujúcom období a z obdobia odpracovaného zamestnancom v rozhodujúcom období.

(2) Rozhodujúcim obdobím je kalendárny štvrťrok predchádzajúci štvrťroku, v ktorom sa zisťuje priemerný zárobok. Priemerný zárobok sa zisťuje vždy k prvému dňu kalendárneho mesiaca nasledujúceho po rozhodujúcom období používa sa počas celého štvrťroka, ak tento zákon neustanovuje inak.

(3) Ak zamestnanec v rozhodujúcom období neodpracoval aspoň 22 dní alebo 170 hodín, používa sa namiesto priemerného zárobku pravdepodobný zárobok. Pravdepodobný zárobok sa zistí zo mzdy, ktorú zamestnanec dosiahol od začiatku rozhodujúceho obdobia, alebo zo mzdy, ktorú by zrejme dosiahol.
0 0
kargo kargo

kargo je offline (nepripojený) kargo

technický typ
Podľa kol.zmluvy mi ale zamestnávateľ má vyrovnať mzdu do úrovne základu triedy v ktorej som pracoval pred preradením. Myslím , že to by mal byť môj predpokladaný zárobok. Zo znenia zákona to ale neviem ( ja laik ) zistiť.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

kargo Pozri príspevok
Podľa kol.zmluvy mi ale zamestnávateľ má vyrovnať mzdu do úrovne základu triedy v ktorej som pracoval pred preradením. Myslím , že to by mal byť môj predpokladaný zárobok. Zo znenia zákona to ale neviem ( ja laik ) zistiť.
kedy ťa preradili na inú prácu? aká bola tvoja hod. resp. mesačná mzda pred preradením? akú mzdu máš v prac. zmluve?
0 0
kargo kargo

kargo je offline (nepripojený) kargo

technický typ
Preradili ma 1.6.2004, dovtedy som mal základnú mzdu 15400 Sk + príplatky a prémie = cca 21000Sk. Hrubé
Pred PN 13300Sk + príplatky a prémie + vyrovnanie za stratu zdravotnej spôsobilosti = 27000Sk
Od1.1.2009 mi zvýšili základnú mzdu na 15000Sk.
0 0
kargo kargo

kargo je offline (nepripojený) kargo

technický typ
Nikto nevie ktorá mzda je určujúca ? Či tá do ktorej mi doplácajú alebo tá zo zmluvy ?
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

kargo Pozri príspevok
Nikto nevie ktorá mzda je určujúca ? Či tá do ktorej mi doplácajú alebo tá zo zmluvy ?
ved to mas od rency aj s citaciou zakonnika prace ..pozri si (3)
lebo zjavne si neodpracoval v rozhodujucom obdobi /posledny stvrtrok 2008/ 22 sni.
0 0
kargo kargo

kargo je offline (nepripojený) kargo

technický typ
Nuž nie je to odpoveď na moju otázku, ale aj tak Vám ďakujem - aspoň viem prečo mi to znížili.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Pracovníčke sme spravili dodatok k pracovnej zmluve s tým, že od 1.3.2009 bude pracovať iba 4 hod. denne, čiže 20 hod. týždenne. Chcem sa spýtať, pri čerpaní dovolenky môže mať priemerku akú mala za 4 kv.do teraz iba bude mať x 4 hod/deň? Tam nič nemeníme?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

vema Pozri príspevok
Pracovníčke sme spravili dodatok k pracovnej zmluve s tým, že od 1.3.2009 bude pracovať iba 4 hod. denne, čiže 20 hod. týždenne. Chcem sa spýtať, pri čerpaní dovolenky môže mať priemerku akú mala áno za 4 kv.do teraz iba bude mať x 4 hod/deň áno ? Tam nič nemeníme nie?
odpoveď v texte
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

mzdarka renca Pozri príspevok
odpoveď v texte
Renca, ďakujem, nemôžem Ti dať bodík, lebo naposledy som dala Tebe. Pomohla si mi.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

vema Pozri príspevok
Renca, ďakujem, nemôžem Ti dať bodík, lebo naposledy som dala Tebe. Pomohla si mi.
Rada som ti pomohla.
0 0
Martaaa Martaaa

Martaaa je offline (nepripojený) Martaaa

Prosim o radu: je spravne, ked sa dovolenka preplaca takto:
mzda podla pracovnej zmluvy/pocet pracovnych dni v roku, bez ohladu na to, ci zamestnanec odpracoval cely rok, bol ciastocne aj chory alebo uz cerpal nejaku dovolenku. Teda ci moze platit na preplacanie dovolenky nejake fixne stanovene cislo. Ci to Zakonnik dovoluje. Dakujem
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Martaaa Pozri príspevok
Prosim o radu: je spravne, ked sa dovolenka preplaca takto:
mzda podla pracovnej zmluvy/pocet pracovnych dni v roku, bez ohladu na to, ci zamestnanec odpracoval cely rok, bol ciastocne aj chory alebo uz cerpal nejaku dovolenku. Teda ci moze platit na preplacanie dovolenky nejake fixne stanovene cislo. Ci to Zakonnik dovoluje. Dakujem
musíš postupovať pri výpočte dovolenkového priemeru v zmysle zákonníka práce
0 0
Martaaa Martaaa

Martaaa je offline (nepripojený) Martaaa

Dik za radu
0 0
Načítať ďalšie