Zavrieť

Porady

dovolenkový priemer

Chcem sa poradiť, robím ručne mzdy a keďže zamestnanci čerpali dovolenku v mesiaci august, potrebujem vypočítať dovolenkový priemer. Sú odmeňovaní mesačnou mzdou, dovolenkový priemer rátam za posledné 3 mesiace (05, 06, 07) alebo za posledný kalendárny štvrťrok (04, 05,06)? Ak teda zamestnanec nastúpil do zamestnania v polovici júna potom jeho dovolenkový priemer bude vypočítaný ako hrubá mzda / počet odpracovaných dní v júni? Ako zaokrúhliť - stačí na jedno desatinné miesto aritmeticky?
Usporiadat
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

danica
45937/528= 87x8 = 696 Sk
Toto je správne - dosiahnutú mzdu delíš skutočne odpracovaným časom.
0 0
danica danica

danica je offline (nepripojený) danica

vďaka, potrebovala som sa uistiť
0 0
janasl janasl

janasl je offline (nepripojený) janasl

V zmluve máme zadanú mesačnú základnú mzdu napr.10.000,- a k tomu pravidelne mesačne osobný príplatok v mesačnom tarife Sk 1.500,-.
Pri prepočítavaní dovolenkového priemeru zarátavam do hrubej mzdy aj tento osobný príplatok t.j. 11.500,-,
keď som čítala §118 ZP, čo sa za mzdu nepovažuje, tak pravidelný osobný príplatok ako súčasť mzdy tam spomenutý nie je, čiže by sa mal zarátať.
Je to správne?
0 0
sokrateska sokrateska

sokrateska je offline (nepripojený) sokrateska

zasnívaný idealista...
Pekne prosím, vie mi niekto poradiť, ako je to s dovol.priemerom, ked zamestnanec pracujúci stále v tej istej firme je preradený na inú menej platenú prácu? Napr. mame pracovnika, ktory v celom prvom polroku t.r.
mal hruby prijem okolo 20 tis.mesacne. Kedze sme boli nuteni prepustat a on ma 2 roky do dochodku, dohodli sme sa, ze zostane pracovat inde ako pomoc.robotnik za mzdu 7 tis.Sk, aby sa mu do dochodku zapocitavala aspon odprac.doba. Teraz sme mali tyzden celofiremnej dovolenky a ja neviem, aky mu dat priemer za dovolenku. Tak, ako by mal normálne z posledneho štvrťroka, alebo priemernym vypoctom z noveho
mzdoveho zakladu, ktory bol dohodnuty zmenou v pracovnej zmluve?
Budem vdačná za každú radu, len keby prišla v čo najkratšom čase, bo surim s vyplatami, aby som mohla na objednané tyzdenne vysetrenia do nemocnici.
Chcem este doplnit, ze s pracovnikom sme pracovný pomer nerozväzovali,
stale trvá ďalej, len robi inú prácu za inú plácu.
Dakujem!
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Keďze pracovný pomer ďalej trvá, priemer treba vypočítať z minulého štvrťroku, teda z vyššieho príjmu.
0 0
rixrix rixrix

rixrix je offline (nepripojený) rixrix

zdravim,

prosim vas, dovolenkovy priemer pre 1. stvrtrok sa pocita z 4 stvrtroku minuleho roku?

mzdy nam robi externa ucto. a teraz sme si chceli nahadzat mzdy do nasho softu pre kontrolu. za minuly rok vsetko sedi, ale priemer pre jan-feb-marec nam vysiel inac ako uctovnicke....

tak nevieme kde je problem

vdaka
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
rixrix
zdravim,

prosim vas, dovolenkovy priemer pre 1. stvrtrok sa pocita z 4 stvrtroku minuleho roku?

mzdy nam robi externa ucto. a teraz sme si chceli nahadzat mzdy do nasho softu pre kontrolu. za minuly rok vsetko sedi, ale priemer pre jan-feb-marec nam vysiel inac ako uctovnicke....

tak nevieme kde je problem

vdaka
nemali ste nejaké ročné odmeny napr. v decembri?
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

Ahojte, viem, že to tu už bolo spomínané, ale ešte z roku 2004, tak už na to nechcem reagovať. Chcem sa spýtať na 1.: pravdepodobný dovolenkový VZ, keď mi zamestnanec nastúpil v auguste 2006 a má minimálnu mzdu 6.900,-, ako vypočítam jeho priemerný zárobok? Tam počítam, ako by to vychádzalo z predchádzajúceho štvrťroka? (4,5,6)?
2.: a ešte by som sa chcela spýtať ako sa vypočíta dovolenkový priemer na 3.štvrťrok u stáleho zamestnanca. Pracovný úväzok majú 7,5, nie 8h.Napríklad, že mal v 04,05,06 rovnakú mzdu, aby som to tu nemusela toľko rozpisovať, (je to len príklad, aby som vedela, čo sa zahrňuje do hodín, ktoré sa používajú pre výpočet) a to: HM 10.524,- (odpracovaných 120h + 12h nadčas + 15h dovolenka + 15h sviatok). To sa bude počítať: (10524 x 3) : /(120+12+15+15)x3/ = 31.572 / 486 = 64,96 ??? Moc ďakujem. Mám v tom dosť chaos.
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

1.Ak zamestnanec nastúpil a zisťuješ pravdepodobný zárobok, pozri §134 ods. 3 - teda zo mzdy, ktorú dosiahol od začiatku rozhodujúceho obdobia alebo zo mzdy, ktorú by zrejme v rozhodujúcom období dosiahol.
2. Pozri §134 - priem. zárobok zisťuješ zo mzdy (nie náhrad mzdy) a z odpracovaných hodín. Teda spočítaš mzdu dosiahnutú za odpracovaný čas (mzda + odmeny + nadčas a pod.) a vydelíš skutočne odpracovanými hodinami (teda bez dovoleniek, bez pohotovosti a pod. ale s nadčasmi).
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

[quote=azuz]1.Ak zamestnanec nastúpil a zisťuješ pravdepodobný zárobok, pozri §134 ods. 3 - teda zo mzdy, ktorú dosiahol od začiatku rozhodujúceho obdobia alebo zo mzdy, ktorú by zrejme v rozhodujúcom období dosiahol.
2. Pozri §134 - priem. zárobok zisťuješ zo mzdy (nie náhrad mzdy) a z odpracovaných hodín. Teda spočítaš mzdu dosiahnutú za odpracovaný čas (mzda + odmeny + nadčas a pod.) a vydelíš skutočne odpracovanými hodinami (teda bez dovoleniek, bez pohotovosti a pod. ale s nadčasmi).[/quote]

Ďakujem, snáď sa z toho nejak vysomárim.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

azuz
a vydelíš skutočne odpracovanými hodinami (teda bez dovoleniek, bez pohotovosti a pod. ale s nadčasmi).
A ešte som sa chcela spýtať, sviatok sa považuje za odpracovaný čas?
Ďakujem
0 0
Martinella Martinella

Martinella je offline (nepripojený) Martinella

eop
A ešte som sa chcela spýtať, sviatok sa považuje za odpracovaný čas?
Ďakujem
Áno. Pri mesačnej mzde je to hodnotené ako keby bol ZC v práci a v hodinovke má nárok na náhradu mzdy.Ak mu pre sviatok ušla mzda. Náhrada za sviatky sú súčasťou HM.
0 0
LIZINKA LIZINKA

LIZINKA je offline (nepripojený) LIZINKA

preluskala som to cele, ale nenasla som odpoved: pri prekazke v praci s nahradou mzdy sa mi u pracovnika odmenovaneho hodinovou mzdou, nezapocitava nahrada mzdy do hrubej mzdy na vypocet dovolenkoveho priemeru, ale pocet hodin sa mi zapocitava do odpracovanych hodin. je to dobre alebo mam chybu v programe?
dakujem
0 0
kvila kvila

kvila je offline (nepripojený) kvila

Ak niekto pracoval 1 mesiac a potom dal výpoveď, má nárok na dovolenku? Keď áno, koľko dní?
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

LIZINKA
preluskala som to cele, ale nenasla som odpoved: pri prekazke v praci s nahradou mzdy sa mi u pracovnika odmenovaneho hodinovou mzdou, nezapocitava nahrada mzdy do hrubej mzdy na vypocet dovolenkoveho priemeru, ale pocet hodin sa mi zapocitava do odpracovanych hodin. je to dobre alebo mam chybu v programe?
dakujem
Nezapočítava sa ani náhrada mzdy ani hodiny, za ktoré táto náhrada bola vyplatená. Takže v programe máš asi chybu.
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

kvila
Ak niekto pracoval 1 mesiac a potom dal výpoveď, má nárok na dovolenku? Keď áno, koľko dní?
Ak odpracoval aspoň 22 dní, tak má nárok na 1/12 dovolenky. Ak odpracoval menej ako 22 dní, nárok na dovolenku mu nevznikol.
0 0
Ivček Ivček

Ivček je offline (nepripojený) Ivček

Takže ešte raz sa spýtam. Teraz mi vyšla priemerka na dovolenku menšia
(41,17)ako je min.hod. 43,70 Sk, čiže moja mzda nedosiahne 7.600,- (rozdiel pár korún), mám upraviť zistený priemer na 43.70 alebo ho nechám a doplatím do minimálnej mzdy.
Trošku som už z toho zmätená. Koľko mzdárov, toľko názorov.
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

Ivček
Takže ešte raz sa spýtam. Teraz mi vyšla priemerka na dovolenku menšia
(41,17)ako je min.hod. 43,70 Sk, čiže moja mzda nedosiahne 7.600,- (rozdiel pár korún), mám upraviť zistený priemer na 43.70 alebo ho nechám a doplatím do minimálnej mzdy.
Trošku som už z toho zmätená. Koľko mzdárov, toľko názorov.
Priemerný zárobok nesmie byť nižší ako minimálna mzda (§134 ods. 5), takže navýš priemer.
0 0
Ivček Ivček

Ivček je offline (nepripojený) Ivček

Ďakujem za odpoveď, navýšim priemer. A ešte niečo. Za predchádzajúce obdobie som sviatky počítala ako náhradu, bolo to nesprávne, lebo máme pevnú mzdu. 09/2006 som to už dala podla ZP, ale pri výpočte dov. priemeru mi za mesiace 7,8,9 teraz odrátalo náhrady mzdy za sviatky a v 9/06 mi síce dalo hrubú mzdu správnu, ale nezarátalo hodiny sviatkov. Mala by som to teraz prerátať ručne na všetkých zamestnancov? alebo to len opravím v softe na položkách a 4 Q bude už správny. ( ich priemer aj tak nebude 43,70 -čiže jednoduchšia by bola 2.varianta)
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

dobry, prosim vas poradite mi ak mam zam-ca. kt. je odmenovany hodin. mzdou a ma 30 h. prac. cas, a chcem vypocitat priemerny zarobok, tak sviatky do mzdy, z ktorej mam pocitat sa zaratavaju?? dik
0 0
Načítať ďalšie