Zavrieť

Porady

Platba 100 000,- Sk FO.

Chcela by som sa spytat na 100 000,- Sk platene vhotovosti Fo, a PO za rok 2005. To sa tyka poskytnutych sluzieb alebo aj zakupenych tovarov
teda zasob?
Usporiadat
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Áno dobre tomu rozumieš. Platby sa nahlasujú na daňové úrady podľa trvalého bydliska FO.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Pru Pozri príspevok
Z prečítania príspevkov mi vyplýva, že keď mám platbu fyzickým osobám nad 100tis. po celej republike, tak to nahlasujem nie svojmu daňovému úradu ale úradu, kam tie FO patria?
presne tak, nahlasuješ podľa daňovej príslušností
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pru Pozri príspevok
Z prečítania príspevkov mi vyplýva, že keď mám platbu fyzickým osobám nad 100tis. po celej republike, tak to nahlasujem nie svojmu daňovému úradu ale úradu, kam tie FO patria?
Áno, tam, kam patria.
0 0
kolka kolka

kolka je offline (nepripojený) kolka

žena
a v prípade ako SZČO kúpil auto od s.r.o. za 200 000 sk, zaplatil ho v hotovosti aj túto platbu nahlasuje DU? (auto má v majetku).
Dakujem pekne
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

kolka Pozri príspevok
a v prípade ako SZČO kúpil auto od s.r.o. za 200 000 sk, zaplatil ho v hotovosti aj túto platbu nahlasuje DU? (auto má v majetku).
Dakujem pekne
Nie je to platba fyzickej osobe. Nemá čo nahlasovať už z tohto dôvodu
0 0
kolka kolka

kolka je offline (nepripojený) kolka

žena
dakujem pekne strelec, pekný den
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Ja by som chcela tiež poprosiť o radu.

Spoločnosť má záväzky voči FO. Tento záväzok prevezme iná FO. Bolo to splácané v hotovosti, resp. cez poštu. Aj toto sa hlási?

veľmi pekne dakujem za odpoved
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
ajacik Pozri príspevok
Ja by som chcela tiež poprosiť o radu.

Spoločnosť má záväzky voči FO. Tento záväzok prevezme iná FO. Bolo to splácané v hotovosti, resp. cez poštu. Aj toto sa hlási?

veľmi pekne dakujem za odpoved
posúvam.......... vopred dakujem
0 0
popleta popleta

popleta je offline (nepripojený) popleta

Iveta -popleta
Macka Pozri príspevok
Poprosím o radu : ohlasovacia povinnosť sa týka aj SZČO, ktorá kúpi od občana osobné mot. vozidlo na podnikanie za viac ako 100 000 v hotovosti na základe kúpnej zmluvy?
Ďakujem.
A keď kúpi SZČO osob. mot. vozidlo na podnikanie z Autobazáru,-na základe kúpnej zmluvy,v hotovosti tiež mu vzniká povinnosť nahlásenia na DU?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
popleta Pozri príspevok
A keď kúpi SZČO osob. mot. vozidlo na podnikanie z Autobazáru,-na základe kúpnej zmluvy,v hotovosti tiež mu vzniká povinnosť nahlásenia na DU?
Ak majiteľom predávaného auta je autobazár - szčo, tak áno. Ak autobazár iba sprostredkuje predaj, a predajca je občan - nepodnikateľ, tak nie. Ak autbazár je majiteľom auta a zároveň je sro, tak nie.
0 0
popleta popleta

popleta je offline (nepripojený) popleta

Iveta -popleta
V kúpnej zmluve figuruje ako : predávajúci (majiteľ- SZČO) ,takže treba to nahlásiť.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
ajacik Pozri príspevok
Ja by som chcela tiež poprosiť o radu.

Spoločnosť má záväzky voči FO. Tento záväzok prevezme iná FO. Bolo to splácané v hotovosti, resp. cez poštu. Aj toto sa hlási?

veľmi pekne dakujem za odpoved
ja viem, že tému posúvam už druhý krát, ale naozaj neviem, či to treba alebo netreba hlásiť.

vopred všetkým dakujem
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

ajacik Pozri príspevok
ja viem, že tému posúvam už druhý krát, ale naozaj neviem, či to treba alebo netreba hlásiť.

vopred všetkým dakujem
Nepíšeš sice čo sa vlastne platí,
- sú to platby v hotovosti .... sú
- bola zrazená daň ......... nebola
- je príjemca FO ............. áno
- suma platieb presiahla 100 T ... áno.

Bez milosti by som ho "udal" . Dnes! Aby som nedostal pokutu.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
ajacik Pozri príspevok
ja viem, že tému posúvam už druhý krát, ale naozaj neviem, či to treba alebo netreba hlásiť.

vopred všetkým dakujem
STRELEC Pozri príspevok
Nepíšeš sice čo sa vlastne platí,
- sú to platby v hotovosti .... sú
- bola zrazená daň ......... nebola
- je príjemca FO ............. áno
- suma platieb presiahla 100 T ... áno.

Bez milosti by som ho "udal" . Dnes! Aby som nedostal pokutu.
Len pozor, aké to boli záväzky, ak za tovar - nehlási sa nič !
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
sway Pozri príspevok
Len pozor, aké to boli záväzky, ak za tovar - nehlási sa nič !
obom dakujem. Bol to záväzok za materiál a služby.

Takže ho pre istotu radšej nahlásim.

ešte raz dakujem obom
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

sway Pozri príspevok
Len pozor, aké to boli záväzky, ak za tovar - nehlási sa nič !
Aj platby za tovar sa predsa nahlasujú.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
KvetkaK Pozri príspevok
Aj platby za tovar sa predsa nahlasujú.
odkedy?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

cactus Pozri príspevok
odkedy?
(5) Právnické osoby a fyzické osoby, ktoré majú príjmy z podnikateľskej 9) alebo inej zárobkovej činnosti 10) alebo v rámci tejto činnosti vykonávajú platby fyzickým osobám a z týchto platieb nezrážajú daň, sú povinné uskutočnené platby oznamovať miestne príslušnému správcovi dane podľa trvalého pobytu prijímateľa, ak u jednotlivej fyzickej osoby presiahne platba sumu 100 000 Sk za kalendárny rok. Táto povinnosť sa nevzťahuje na bezhotovostné platby vykonané prostredníctvom banky alebo na uskutočnené platby za nakúpený tovar alebo prijatú službu, ak prijímateľ platby eviduje tržby prijaté v hotovosti na elektronickej registračnej pokladnici s tlačiarňou. V oznámení sa uvedie meno, priezvisko, trvalý pobyt fyzickej osoby a daňové identifikačné číslo (§ 31 ods. 11), ak jej bolo pridelené, prípadne miesto podnikania fyzickej osoby, vyplatená suma, vrátane zrážok vykonaných podľa osobitného predpisu 10e), deň a dôvod platby. Oznámenie sa zašle vždy do tridsiatich dní po uplynutí kalendárneho roku, v ktorom bola platba vykonaná.

Mne z toho vychádza, že keď nemáme doklad z reg.pokladnice, tak nahlasujeme všetky platby.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
KvetkaK Pozri príspevok
(5) Právnické osoby a fyzické osoby, ktoré majú príjmy z podnikateľskej 9) alebo inej zárobkovej činnosti 10) alebo v rámci tejto činnosti vykonávajú platby fyzickým osobám a z týchto platieb nezrážajú daň, sú povinné uskutočnené platby oznamovať miestne príslušnému správcovi dane podľa trvalého pobytu prijímateľa, ak u jednotlivej fyzickej osoby presiahne platba sumu 100 000 Sk za kalendárny rok. Táto povinnosť sa nevzťahuje na bezhotovostné platby vykonané prostredníctvom banky alebo na uskutočnené platby za nakúpený tovar alebo prijatú službu, ak prijímateľ platby eviduje tržby prijaté v hotovosti na elektronickej registračnej pokladnici s tlačiarňou. V oznámení sa uvedie meno, priezvisko, trvalý pobyt fyzickej osoby a daňové identifikačné číslo (§ 31 ods. 11), ak jej bolo pridelené, prípadne miesto podnikania fyzickej osoby, vyplatená suma, vrátane zrážok vykonaných podľa osobitného predpisu 10e), deň a dôvod platby. Oznámenie sa zašle vždy do tridsiatich dní po uplynutí kalendárneho roku, v ktorom bola platba vykonaná.

Mne z toho vychádza, že keď nemáme doklad z reg.pokladnice, tak nahlasujeme všetky platby.
...tak podľa toľkých súhlasov ste ma dorazili... to budú tony hlásení za úhrady záväzkov v hotovosti za tovar... idem to robiť...
neviete či to dáva DU sankcie ak to pošlem zajtra??? dík
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
...od auditorky som mala befel, že na tovar sa to nevzťahuje... preto moje príspevky, toto ma naštvalo, asi sa človek musí spoliehať len na seba... a na PORADU dík....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať