Zavrieť

Porady

Platba 100 000,- Sk FO.

Chcela by som sa spytat na 100 000,- Sk platene vhotovosti Fo, a PO za rok 2005. To sa tyka poskytnutych sluzieb alebo aj zakupenych tovarov
teda zasob?
Usporiadat
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Niekedy to tak bolo, že zásoby sa nenahlasovali, ale jedným rokom sa to v zákone zmenilo, len neviem presne od ktorého roku to tak je.
A máš pravdu, ešteže máme túto našu poradu.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
sway Pozri príspevok
...tak podľa toľkých súhlasov ste ma dorazili... to budú tony hlásení za úhrady záväzkov v hotovosti za tovar... idem to robiť...
neviete či to dáva DU sankcie ak to pošlem zajtra??? dík
tak ja som druhá po sway
som tiež vyhúknutá z toho, pretože doteraz to bolo tak, že iba za služby a v hotovosti
prepáč KvetkaK, že som ťa zneistila
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

smith Pozri príspevok
Ak majiteľom predávaného auta je autobazár - szčo, tak áno. Ak autobazár iba sprostredkuje predaj, a predajca je občan - nepodnikateľ, tak nie. Ak autbazár je majiteľom auta a zároveň je sro, tak nie.
Tak ak som ja ako SZČO kúpila auto od občana - nepodnikateľa na kúpnu zmluvu za 190.000,- Sk v hotovosti, tak nemusím nahlasovať túto osobu? On tento príjem nezdaňuje? Ja už som z toho....
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
eop Pozri príspevok
Tak ak som ja ako SZČO kúpila auto od občana - nepodnikateľa na kúpnu zmluvu za 190.000,- Sk v hotovosti, tak nemusím nahlasovať túto osobu? On tento príjem nezdaňuje? Ja už som z toho....
nezdaňuje, petože on ako súkromná osoba to auto nepoužíval na podnikanie, tak sa ho nenahlasuje
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

cactus Pozri príspevok
nezdaňuje, petože on ako súkromná osoba to auto nepoužíval na podnikanie, tak sa ho nenahlasuje
A ak ten človek je podnikateľ, ale to auto nemal v majetku, ale platil daň z MV a uplatňval si cesťáky. Tiež nenahlasujem. A ďakujem za rýchlu odpoveď.
0 0
NICOLETTA NICOLETTA

NICOLETTA je offline (nepripojený) NICOLETTA

A čo platba fyz.osobe Poliakovi alebo Rusovi? Mame obch.partnerov z Poľska a Ruska.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

NICOLETTA Pozri príspevok
A čo platba fyz.osobe Poliakovi alebo Rusovi? Mame obch.partnerov z Poľska a Ruska.
NAhlasuješ na DÚ Bratislava 1- samozrejme ak sú nad 100000.-.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

eop Pozri príspevok
Tak ak som ja ako SZČO kúpila auto od občana - nepodnikateľa na kúpnu zmluvu za 190.000,- Sk v hotovosti, tak nemusím nahlasovať túto osobu? On tento príjem nezdaňuje? Ja už som z toho....
Ak je to auto kúpené v rámci podnikateľskej činnosti FO a zaplatené v hotovosti FO, tak sa to hlási!
(bez ohľadu, či ten príjem u príjemcu je alebo nie je predmetom dane.)
cit. § 32 odst. 5) Právnické osoby a fyzické osoby, ktoré majú príjmy z podnikateľskej 9) alebo inej zárobkovej činnosti 10) alebo v rámci tejto činnosti vykonávajú platby fyzickým osobám a z týchto platieb nezrážajú daň, sú povinné uskutočnené platby oznamovať miestne príslušnému správcovi dane podľa trvalého pobytu prijímateľa, ak u jednotlivej fyzickej osoby presiahne platba sumu 100 000 Sk za kalendárny rok. Táto povinnosť sa nevzťahuje na bezhotovostné platby vykonané prostredníctvom banky alebo na uskutočnené platby za nakúpený tovar alebo prijatú službu, ak prijímateľ platby eviduje tržby prijaté v hotovosti na elektronickej registračnej pokladnici s tlačiarňou.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Podľa mojej mienky zahraničných nenahlasujeme nikde...


5/ Právnické osoby a fyzické osoby, ktoré majú príjmy z podnikateľskej alebo inej zárobkovej činnosti alebo v rámci tejto činnosti vykonávajú platby fyzickým osobám a z týchto platieb nezrážajú daň, sú povinné uskutočnené platby oznamovať miestne príslušnému správcovi dane podľa trvalého pobytu prijímateľa, ak u jednotlivej fyzickej osoby presiahne platba sumu 100 000 Sk za kalendárny rok. Táto povinnosť sa nevzťahuje na bezhotovostné platby vykonané prostredníctvom banky alebo na uskutočnené platby za nakúpený tovar alebo prijatú službu, ak prijímateľ platby eviduje tržby prijaté v hotovosti na elektronickej registračnej pokladnici s tlačiarňou. V oznámení sa uvedie meno, priezvisko, trvalý pobyt fyzickej osoby a daňové identifikačné číslo (§ 31 ods. 11), ak jej bolo pridelené, prípadne miesto podnikania fyzickej osoby, vyplatená suma, vrátane zrážok vykonaných podľa osobitného predpisu 10e), deň a dôvod platby. Oznámenie sa zašle vždy do tridsiatich dní po uplynutí kalendárneho roku, v ktorom bola platba vykonaná.

§3 síce hovorí o miestnej príslušnosti ľudí , ktorý tu nemajú trvalý pobyt, ale sa tu obvykle zdržiavajú DÚI, ale treba asi aj posúdiť o aký príjem ide. Ak si ho ten Poliak napr. zdaňuje doma, tak nemáme čo nahlasovať.


Re: Oznamovacia povinnosť
Citát:
Pôvodca textu príspevku: eop
Je to docela zaujímavá tá informovanosť. Dnes som volala kvoli tomu na DÚ a správca dane mi povedal, že tieto platby sa neoznamujú.
To už sa nemôžeme spoľahnúť ani na rady tých, čo by to mali vedeť najlepšie.


Tak volala som aj na DÚ Bratislava I., kde mi povedali, že oznamovacia povinnosť sa vzťahuje iba na osoby, ktoré podnikajú v rámci SR, takže vyplatenie v hotovosti nad 100.000,- napr. nemcovi sa neoznamuje. /Tu končí príspevok od eop som to nejak zle skopírovala./
Naposledy upravil evina : 30.01.08 at 13:01
0 0
Slavena Slavena

Slavena je offline (nepripojený) Slavena

Bojovníčka
Prosím odpíšte mi niekto, ja som poslala oznamovaciu povinnosť aj pri realizovaní hotovostnej platby nad 100.000,- Sk za faktúru od s.r.o.!!!
Však tú hotovosť prijal nejaký človek, nie?

Chcem len vedieť, či som neurobila hlúposť.
Naposledy upravil Slavena : 30.01.08 at 16:01 Dôvod: Otázka
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Slavena Pozri príspevok
Prosím odpíšte mi niekto, ja som poslala oznamovaciu povinnosť aj pri realizovaní hotovostnej platby nad 100.000,- Sk za faktúru od s.r.o.!!!
Však tú hotovosť prijal nejaký človek, nie?

Chcem len vedieť, či som neurobila hlúposť.
Oznamujú sa len platby fyzickým osobám. Právnickým nie. Ale netráp sa... Radšej viac, ako menej...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Slavena Pozri príspevok
Prosím odpíšte mi niekto, ja som poslala oznamovaciu povinnosť aj pri realizovaní hotovostnej platby nad 100.000,- Sk za faktúru od s.r.o.!!!
Však tú hotovosť prijal nejaký človek, nie?

Chcem len vedieť, či som neurobila hlúposť.
Nahlasujú sa platby v hotovoti nad 100 tisíc realizované fyzickým osobám - podnikateľom (zčo, živnostník). V tvojom prípade osoba, ktorá prevzala platbu vystupovala v mene sro, teda právnickej osoby. Nebolo nutné nahlasovať takúto platbu.
0 0
Michal.Piala Michal.Piala

Michal.Piala je offline (nepripojený) Michal.Piala

Ahojte.
V lete som si kupil ako s.r.o. od fyzickej osoby nepodnikatela auto za 135 000 SK . Zaplatil som mu to v hotovosti . Musim ho nahlasit ? A ak ho aj nahlasim , co to pre neho znamena ? Dakujem za odpoved
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Michal.Piala Pozri príspevok
Ahojte.
V lete som si kupil ako s.r.o. od fyzickej osoby nepodnikatela auto za 135 000 SK . Zaplatil som mu to v hotovosti . Musim ho nahlasit ? A ak ho aj nahlasim , co to pre neho znamena ? Dakujem za odpoved
Keď je nepodnikateľ tak nie. Príjem občana z predaja hnuteľného majetku, ak ten majetok nebol zahrnutý do obchodného majetku, a nevyužival sa na podnikateľské účely, je oslobodený od dane z príjmov.

Nesprávne podaná informácia. Viď nižšie príspevky.

P.S. Ďakujem za upozornenie.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 31.01.08 at 12:38
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Michal.Piala Pozri príspevok
Ahojte.
V lete som si kupil ako s.r.o. od fyzickej osoby nepodnikatela auto za 135 000 SK . Zaplatil som mu to v hotovosti . Musim ho nahlasit ? A ak ho aj nahlasim , co to pre neho znamena ? Dakujem za odpoved
je to súkromná osoba - nepodnikateľ, takže nie, nenahlasuješ
0 0
Kačena I. Kačena I.

Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

nie, nemusíš, tento jeho príjem nepodlieha zdaneniu.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

A ako je potom možné, že keď som sa tu niekde pýtala, že keď s.r.o. kúpila pozemok od nepodnikateľa, tak mi niekto odpovedal, že nahlasujem a tu sa píše, že nepodnikateľ sa nenahlasuje a ja som to už včera odniesla na poštu.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

zuhl Pozri príspevok
A ako je potom možné, že keď som sa tu niekde pýtala, že keď s.r.o. kúpila pozemok od nepodnikateľa, tak mi niekto odpovedal, že nahlasujem a tu sa píše, že nepodnikateľ sa nenahlasuje a ja som to už včera odniesla na poštu.
Máte to v poriadku. Nahlasuje sa každá osoba.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

smith Pozri príspevok
Keď je nepodnikateľ tak nie. Príjem občana z predaja hnuteľného majetku, ak ten majetok nebol zahrnutý do obchodného majetku, a nevyužival sa na podnikateľské účely, je oslobodený od dane z príjmov.
Kde sa o tom to hovorí?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Mimochodom, dnes už je aj tak neskoro niečo nahlasovať. Termín uplynul včera.

Denda § 32 ods. 5
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať