Zavrieť

Porady

Platba 100 000,- Sk FO.

Chcela by som sa spytat na 100 000,- Sk platene vhotovosti Fo, a PO za rok 2005. To sa tyka poskytnutych sluzieb alebo aj zakupenych tovarov
teda zasob?
Usporiadat
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
ok. dakujem. takže v piatok to pošlem, lebo to musím ešte prebrať s majiteľom, aby vedel a mal o všetkom prehľad.
0 0
misolga misolga

misolga je offline (nepripojený) misolga

Dobrý deň, chcem si len overiť nasledovný postup:
v roku 2006 vyplatené podiely na zisku spoločníkovi sro v hotovosti vo výške 245 tis:
- vyplatený podiel na zisku za rok 2005 vo výške 150 tis nenahlasujem (nie je pradmetom dane )
-vypl.podiel na zisku za rok 2002 vo výške 95 tis nenahlasujem (je predmet dane ale suma je nižšia ako 100 tis)


0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

misolga Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem si len overiť nasledovný postup:
v roku 2006 vyplatené podiely na zisku spoločníkovi sro v hotovosti vo výške 245 tis:
- vyplatený podiel na zisku za rok 2005 vo výške 150 tis nenahlasujem (nie je pradmetom dane )
-vypl.podiel na zisku za rok 2002 vo výške 95 tis nenahlasujem (je predmet dane ale suma je nižšia ako 100 tis)

1. správne
2. za rok 2002 sa bonzovali už sumy nad 10000.-.
0 0
misolga misolga

misolga je offline (nepripojený) misolga

Tweety Pozri príspevok
1. správne
2. za rok 2002 sa bonzovali už sumy nad 10000.-.

-za rok 2002 sa nahlasovali vyplatené sumy do 10 tis, ale v roku 2006 vyplácam podiel za r2002 vo výške 95 tis - suma nepresiahla výšku 100 tis..
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

misolga Pozri príspevok
-za rok 2002 sa nahlasovali vyplatené sumy do 10 tis, ale v roku 2006 vyplácam podiel za r2002 vo výške 95 tis - suma nepresiahla výšku 100 tis..
Tak potom je to OK. Nebol mi tam jasný rok vyplatenia.
0 0
misolga misolga

misolga je offline (nepripojený) misolga

Vďaka Tweety, pomohla si mi.
0 0
zita007 zita007

zita007 je offline (nepripojený) zita007

matka,manželka,podnikateľka
Dobrý deň,
ja si chcem len overiť či mala s.r.o. podať ohlásenie za vyplatenie náhr. za používanie súkr. os. vozdila vo firme FO (viac ako 100 000,-) za rok 2006 v hotovosti.
Ďakujem.
0 0
danielik danielik

danielik je offline (nepripojený) danielik

Dobrý deň,
stretávam sa s týmto prvýkrát a po prečítaní zákonu a príspevkov v tejto téme som zmätená. Čiastočne sme uhradili fa 200 000 Sk v hotovosti. Zvyšok sumy zaplatíme cez banku. Obaja sú SZČO a platcami dane. Prosím poraďte.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tieto úhrady patria do oznámenia o platbách FO(mimo úhrad za tovar).
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Prečo myslíš, že mimo úhrad za tovar ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mala som na mysli toto z odst 5 §32: Táto povinnosť sa nevzťahuje na bezhotovostné platby vykonané prostredníctvom banky alebo na uskutočnené platby za nakúpený tovar alebo prijatú službu, ak prijímateľ platby eviduje tržby prijaté v hotovosti na elektronickej registračnej pokladnici s tlačiarňou.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

S dovolením doplním celé znenie:

(5) Právnické osoby a fyzické osoby, ktoré majú príjmy z podnikateľskej 9) alebo inej zárobkovej činnosti 10) alebo v rámci tejto činnosti vykonávajú platby fyzickým osobám a z týchto platieb nezrážajú daň, sú povinné uskutočnené platby oznamovať miestne príslušnému správcovi dane podľa trvalého pobytu prijímateľa, ak u jednotlivej fyzickej osoby presiahne platba sumu 100 000 Sk za kalendárny rok. Táto povinnosť sa nevzťahuje na bezhotovostné platby vykonané prostredníctvom banky alebo na uskutočnené platby za nakúpený tovar alebo prijatú službu, ak prijímateľ platby eviduje tržby prijaté v hotovosti na elektronickej registračnej pokladnici s tlačiarňou. V oznámení sa uvedie meno, priezvisko, trvalý pobyt fyzickej osoby a daňové identifikačné číslo (§ 31 ods. 11), ak jej bolo pridelené, prípadne miesto podnikania fyzickej osoby, vyplatená suma, vrátane zrážok vykonaných podľa osobitného predpisu 10e), deň a dôvod platby. Oznámenie sa zašle vždy do tridsiatich dní po uplynutí kalendárneho roku, v ktorom bola platba vykonaná.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Tweety Pozri príspevok
Tieto úhrady patria do oznámenia o platbách FO(mimo úhrad za tovar).
Toto však vyznieva, hlavne pre toho, kto sa s touto povinnosťou stretáva prvý raz, trocha inak .
0 0
alikam alikam

alikam je offline (nepripojený) alikam

Platby nad 100.000,- Sk FO - tzv. "bonzácky paragraf".
Povinnosťou všetkých právnických a fyzických osôb, ktoré majú príjmy z podnikateľskej alebo inej zárobkovej činnosti alebo z prenájmu, a ktoré v rámci tejto činnosti vyplatili fyzickým osobám nezdanené príjmy (daň z príjmu), je oznámiť uskutočnenie týchto platieb vrátane DPH príslušnému správcovi dane. Teda daňovému úradu príslušnému podľa miestatrvalého pobytu fyzickej osoby, ktorá platbu prijala.
Je to podľa zákona č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov, par. 32 ods.5.
Oznámenie treba podať do 30 dní po uplynutí kalendárneho roka, teda za rok 2007 do 30.1.2008.
Platieb cez účet v banke sa to netýka, teda aj keď bola časť faktúry zaplatená v hotovosti a časť cez účet, uvedie sa len hotovostná platba.
A netýka sa to ani platieb prijatých a evidovaných v registračnej pokladnici.
Ide vlastne o platby, vyplatené v hotovosti cez VPD.
V oznámení musí byť uvedené meno a priezvisko prijímateľa platby, adresa jeho trvalého pobytu, vyplatená suma s DPH, DIČ ak bolo pridelené, dátum platby a dôvod platby.
Naposledy upravil alikam : 25.09.07 at 07:52
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

A ak nemáme také platby treba aj tak zaslať na DU oznam, že neevidujeme, alebo v tom prípade netreba? ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pru Pozri príspevok
A ak nemáme také platby treba aj tak zaslať na DU oznam, že neevidujeme, alebo v tom prípade netreba? ďakujem
Nemáte, nedáte. Ak nie sú platby, nedávate na DÚ nič.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Ja som si v programe zadala tlač ohlas. povinnosť, tam mi vypísalo, že nie je nič, ale podľa mňa napríklad sme v hotovosti platili faktúry za prenájom áut a to je za rok viac ako 100.000,-? Tak neviem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pru Pozri príspevok
Ja som si v programe zadala tlač ohlas. povinnosť, tam mi vypísalo, že nie je nič, ale podľa mňa napríklad sme v hotovosti platili faktúry za prenájom áut a to je za rok viac ako 100.000,-? Tak neviem.
No ak to boli FO, tak do bonzáčika idú.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

FO-znamenajú fyzické osoby-aj SZČO?
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

A vypisujem tam jednotlivé faktúry v priebehu roka alebo stačí jednou sumou za rok?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať