Zavrieť

Porady

Platba 100 000,- Sk FO.

Chcela by som sa spytat na 100 000,- Sk platene vhotovosti Fo, a PO za rok 2005. To sa tyka poskytnutych sluzieb alebo aj zakupenych tovarov
teda zasob?
Usporiadat
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Termín je nezmenený, hej? Do 31.1.2006????
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

DO 30.1.!!!!, nie do 31.1 ... POZOR!!! Do 30 dní po uplynutí kalendárneho roka ....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

quote=Anonymka]Termín je nezmenený, hej? Do 31.1.2006????[/quote]
§ 32 zákona 511/1992 odst.5-do 30 dní po uplynutí kalendárneho roku,v ktorom bola platba vykonaná.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Ja tu mám prípady: platby za služby a tovar - t.j. čiastočné a úplné úhrady faktúr fyzickej osobe v hotovosti v úhrne cca 400 000 Sk, druhej FO v zmysle ZoD - úhrada zálohy na tovar (čo bolo aj zúčtované faktúrou) v úhrne 120 000 Sk tiež v hotovosti. Aj toto sa nahlasuje? Chcem sa opýtať, prečo sa to vôbec robí???
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Velettka
DO 30.1.!!!!, nie do 31.1 ... POZOR!!! Do 30 dní po uplynutí kalendárneho roka ....
Fíha Dnes je už neskoro? Síce ešte to akurát stihnem, čo? Musím to podať doporučene... tak či tak.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Anonymka
Ja tu mám prípady: platby za služby a tovar - t.j. čiastočné a úplné úhrady faktúr fyzickej osobe v hotovosti v úhrne cca 400 000 Sk, druhej FO v zmysle ZoD - úhrada zálohy na tovar (čo bolo aj zúčtované faktúrou) v úhrne 120 000 Sk tiež v hotovosti. Aj toto sa nahlasuje? Chcem sa opýtať, prečo sa to vôbec robí???
Áno nahlasuje. Sú to tzv. "bonzáky" na DÚ , aby sa krížovo mohlo skontrolovať priznanie príjmov.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
takže aj v prípade živnostníkov, hej?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

evina
Áno nahlasuje. Sú to tzv. "bonzáky" na DÚ , aby sa krížovo mohlo skontrolovať priznanie príjmov.
Konkrétne §32 odst.5 Zákona 511/1992-súčinnosť tretích osôb.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Dík za odpovede - takže aj u živnostníkov - podnikateľov???

... ja som ale šiši - veď jasné že aj u živnostníkov, keď sa oznamuje aj DIČ - ak bolo pridelené ... nevšímajte si ma ... mám toho veľa
Naposledy upravil Anonymka : 30.01.06 at 07:54
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Takže Dohody o započítaní pohľadávok a záväzkov sa nenahlasujú, ak je to s.r.o. s FO podnikateľom? Iba keby sa robil zápočet cez pokladňu - teda cez príjmové a výdavkové pokladničné doklady, však?

A čo v prípade, ak vrátime zálohu, ktorú mne (s.r.o.) FO zaplatila za tovar, ale dodávka sa neuskutočnila?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lucy
Takže Dohody o započítaní pohľadávok a záväzkov sa nenahlasujú, ak je to s.r.o. s FO podnikateľom? Iba keby sa robil zápočet cez pokladňu - teda cez príjmové a výdavkové pokladničné doklady, však?

A čo v prípade, ak vrátime zálohu, ktorú mne (s.r.o.) FO zaplatila za tovar, ale dodávka sa neuskutočnila?
Dohody nie- neprebehne platba. Hotovostné platby áno, bonzujeme.
Zálohy nie, pretože nebolo dodanie žiadnej služby ani tovaru.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Tweety
Dohody nie- neprebehne platba. Hotovostné platby áno, bonzujeme.
Zálohy nie, pretože nebolo dodanie žiadnej služby ani tovaru.
No ale v mojom prípade napríklad - bolo vyplatených 2 x 60 000 Sk ako záloha na práce - bolo to vyúčtované potom faktúrou v tom roku ... Tak ani to sa nenahlasuje? Už som spravila doklad.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Anonymka
No ale v mojom prípade napríklad - bolo vyplatených 2 x 60 000 Sk ako záloha na práce - bolo to vyúčtované potom faktúrou v tom roku ... Tak ani to sa nenahlasuje? Už som spravila doklad.
Upresním, ak už bola faktúra za práce a zaplatila si v hotovosti, tak bonzuješ, ja som myslela skôr na zálohu na práce, ktoré sa neuskutočnili.
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Nahlasovanie sa netýka ani zálohových platieb za tovar, ak dodávka tovaru sa uskutoční až budúci rok.
0 0
Natka Natka

Natka je offline (nepripojený) Natka

Prosím vás, hlási sa aj napr. taká platba, keď môjmu zamestnancovi každý mesiac vyplatím približne 15 000,- Sk, ako vyúčtovanie za služobné cesty? Do roka to robí okolo 180 000,- Sk.
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Natka
Prosím vás, hlási sa aj napr. taká platba, keď môjmu zamestnancovi každý mesiac vyplatím približne 15 000,- Sk, ako vyúčtovanie za služobné cesty? Do roka to robí okolo 180 000,- Sk.
Nie táto platba sa nehlási.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Natka
Prosím vás, hlási sa aj napr. taká platba, keď môjmu zamestnancovi každý mesiac vyplatím približne 15 000,- Sk, ako vyúčtovanie za služobné cesty? Do roka to robí okolo 180 000,- Sk.
§ 32 zákona 511/1992 sa netýka vyúčtovania SC, nie je to zdanitelný príjem pre daňovníka.
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Ak sa to dnes nestihne poslať, je dobré poslať to zajtra, s tým, že takto si s väčšou pravdepodobnosťou všimnú neskorý dátum, alebo to neposlať a risknúť, že sa na to nepríde?
0 0
Natka Natka

Natka je offline (nepripojený) Natka

Ja už začínam mať v tom chaos. Nehlásim, keď to nie je platba, ktorá podlieha dani (ako napr.vyúčtovanie cestovných náhrad zamestnancovi) a potom hlásim, keď len cez moju firmu "prejdú" peniaze (ako príjem v mene klienta a následný výdaj v mene klienta). V tomto prípade, tiež to nepodlieha dani a aj tak mi to vytlačil program výdaj v mene klienta ako platbu FO.
Naposledy upravil Natka : 30.01.06 at 11:56
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ZuzanaA
Ak sa to dnes nestihne poslať, je dobré poslať to zajtra, s tým, že takto si s väčšou pravdepodobnosťou všimnú neskorý dátum, alebo to neposlať a risknúť, že sa na to nepríde?
Ako chceš tak to urob, je to naTebe, Ty budeš znášať prípadný postih za nepodanie. Ale ja by som to podala hoci aj neskôr, ale to nie je môj prípad, ja som už splnila literu zákona.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať