Zavrieť

Porady

Platba 100 000,- Sk FO.

Chcela by som sa spytat na 100 000,- Sk platene vhotovosti Fo, a PO za rok 2005. To sa tyka poskytnutych sluzieb alebo aj zakupenych tovarov
teda zasob?
Usporiadat
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Zo zákona o správe daní a poplatkov:
(5) Právnické osoby a fyzické osoby, ktoré majú príjmy z podnikateľskej 9) alebo inej zárobkovej činnosti 10) alebo v rámci tejto činnosti vykonávajú platby fyzickým osobám a z týchto platieb nezrážajú daň, sú povinné uskutočnené platby oznamovať miestne príslušnému správcovi dane podľa trvalého pobytu prijímateľa, ak u jednotlivej fyzickej osoby presiahne platba sumu 100 000 Sk za kalendárny rok. Táto povinnosť sa nevzťahuje na bezhotovostné platby vykonané prostredníctvom banky alebo na uskutočnené platby za nakúpený tovar alebo prijatú službu, ak prijímateľ platby eviduje tržby prijaté v hotovosti na elektronickej registračnej pokladnici s tlačiarňou. V oznámení sa uvedie meno, priezvisko, trvalý pobyt fyzickej osoby a daňové identifikačné číslo (§ 31 ods. 11), ak jej bolo pridelené, prípadne miesto podnikania fyzickej osoby, vyplatená suma, vrátane zrážok vykonaných podľa osobitného predpisu 10e), deň a dôvod platby. Oznámenie sa zašle vždy do tridsiatich dní po uplynutí kalendárneho roku, v ktorom bola platba vykonaná.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ak sme kúpili od FO ornú pôdu v cene nad 100 000,-Sk , nahlasujem?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Janka, nad tvojim zadaním je citácia zákona, tam máš aj odpoved
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

liba2 Pozri príspevok
Janka, nad tvojim zadaním je citácia zákona, tam máš aj odpoved
áno, mám, len neviem či príjem z predaja ornej pôdy nie je oslobodený
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

práve som volala na DÚ, bolo mi povedané, že tam je rozhodujúca dĺžka doby po akú mala FO predmetnú ornú pôdu vo vlastníctve, avšak mňa to nemusí zaujímať, preto je potrebné podať "bonzák" . A to je už na samotnej FO, či tento príjem zdaní alebo nie ( podľa dĺžky toho vlastníctva ).
Takže to tak urobím.

A ďalej som sa pýtala na tie "vklady v hotovosti na bú FO" - zahŕňajú sa do limitu.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Ak sa konateľovi ako FO vrátila pôžička t účtu 365, ktorú poskytol firme aj to sa nahasuje?
0 0
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

Nesúhlasím,Pohoda mi to urobila dobre, IČO a DIČ mám tiež vypísané podľa skutočnosti a urobilo mi to dobre. Inač lepší program ako POHODA som ešte nevidela, urobí presne koeficient,danové len si to treba dobre nastaviť.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

lenkak Pozri príspevok
Oznámenie platieb fyzickým osobám
Doporučene

Daňový úrad

V , dň

VEC: Oznámenie platieb fyzickým osobám za rok 200

Meno a priezvisko Trvalý pobyt DIČ Suma Dátum Dôvod platby

Túto skutočnosť sme rovnako oznámili uvedeným fyzickým osobám s tým, že poukázané platby podliehajú zdaneniu v zmysle platných právnych predpisov.




konateľ spoločnosti
A ak nebolo pridelené DIČ - ide o obyčajného smrteľníka, nie podnikateľa živnostníka??? Uvedie sa dátum narodenia?
0 0
Lubica H Lubica H

Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

podľa mňa rodné číslo. lebo aj keď obyčajná FO (nepodnikateľ) podáva daňové priznanie, musí uviesť rodné číslo.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

zuzana Pozri príspevok
Ak sa konateľovi ako FO vrátila pôžička t účtu 365, ktorú poskytol firme aj to sa nahasuje?
Nahlasuje sa i vrátenie pôžičky??
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

zuzana Pozri príspevok
Nahlasuje sa i vrátenie pôžičky??
Nie, nejde o príjem podliehajúci dani....
0 0
Erika 1982 Erika 1982

Erika 1982 je offline (nepripojený) Erika 1982

ale úroky z pôžičky vyplatené v hotovosti to by som už nad 100.000,- nahlásila. (ak nie je pôžička bezúročná - ako sa zvykne poskytovať) :-)
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

a ak ide o prefakturáciu? to podlieha oznámeniu? živnostník pomaly končí so živnosťou a založil (v tom istom obore) s.r.o. tak medzi firmami som musela prefakturovať, aby bolo všetko tam kam patrí a presiahlo mi to 100 tis.. neviem, či treba aj na "vlastnú" (nie teda moju, ale šéfovu) firmu napísať bonzák
0 0
Soňa17 Soňa17

Soňa17 je offline (nepripojený) Soňa17

A co v pripade zamestnancov - dohodarov, ktorym bola vyplatena mzda za rok 2007 a bola hned aj zdanena. Je to potrebne nahlasovat?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Soňa17 Pozri príspevok
A co v pripade zamestnancov - dohodarov, ktorym bola vyplatena mzda za rok 2007 a bola hned aj zdanena. Je to potrebne nahlasovat?
Nie.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Zamestnanci sa nenahlasujú, im sa príjem zdanil.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ahojte, chcela by som sa spýtať či s.r.o.-ka nahlasuje ak vyplatila spoločníkom dividendy a ešte jedna vec, tá istá s.r.o.-ka kúpila pozemok, od človeka ktorý nebude z toho platiť daň, aj tak to nahlasuje?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Platbu za kúpu pozemku nahlasujú a dividendy nie.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ďakujem.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Z prečítania príspevkov mi vyplýva, že keď mám platbu fyzickým osobám nad 100tis. po celej republike, tak to nahlasujem nie svojmu daňovému úradu ale úradu, kam tie FO patria?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať