Zavrieť

Porady

Stravný lístok

Som szčo a mám len dvoch zamestnancov a pracovnú dobu jeden z nich má len 7 hodín.Má nárok na stravný lístok tak ako ten čo pracuje 8 hodín?A ešte sa ,v akej hodnote môžem alebo by som mala dať týmto zamestnacom stravné lístky,tieto lístky sú v rôznej hodnote a neviem na aký lístok majú nárok,či 60sk .89,sk..?Od čoho to závisi?
Usporiadat
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ahojte, chcem sa opýtať na taký prípad, že zamestnankyňa pracuje pondelok a piatok 7 hodín a v sobotu 3 hodiny, vo výplate prerátavam 6 dní a 6,33 hodiny na všetky dni. Má nárok na stravný lístok aj v sobobotu, ked síce pracuje 3 hodiny ale priemer je 6,33h. ďakujem
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Mohol by mi niekto odpovedať, či jej prislúcha stravný lístok aj na sobotu? Ja myslím, že áno. ď.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Prečítaj si tému od začiatku a dozvieš sa potrebné
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

sybila3 Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa opýtať na taký prípad, že zamestnankyňa pracuje pondelok a piatok 7 hodín a v sobotu 3 hodiny, vo výplate prerátavam 6 dní a 6,33 hodiny na všetky dni. Má nárok na stravný lístok aj v sobobotu, ked síce pracuje 3 hodiny ale priemer je 6,33h. ďakujem
V príspevku č.4 to máš napísané.
Pokračuje rozoberanie odpracovaných hodín do príspevku č.9.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ja som to čítala ale nepochopila asi. Takže ked pracuje cez týždeň 7 hod a v sobotu 3 hod., aj ked jej pri výplate prerátavam priemer 6,33, tak to nemá vplyv na stravný lístok? Takže na sobotu by jej stravný lístok nepatril? ď
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Výkon práce musí byť dlhší ako 4 hodiny, aby pracovník mal nárok ten deň na stav.lístok. Lístky sa dávajú na odpracované dni a nie na hodiny.Ja aspoň to tak chápem, aj tak aplikujeme.Myslím si, že nedajú sa zrátavať 12,8 a 6 hodinové smeny do kopy a potom to deliť 4. To je nezmyseľ.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Veď to som potrebovala vedieť, že či na stravné lístky nemá vplyv priemer hodín, lebo pri výplate to inak nemôžem zadať, tak rátam priemerom. Takže z toho vyplýva, že na sobotu nemá nárok na stravný lístok, dúfam, že som to dobre pochopila. ď.
0 0
1Ruža 1Ruža

1Ruža je offline (nepripojený) 1Ruža

blcha Pozri príspevok
Nárok majú obidvaja, pretože odpracovali 4 hodiny v danom dni. Lístok môžu dostať taký, aký sa ty rozhodneš im dať - napríklad aj 200,- Sk. Ale ty ako zamestnávateľ im môžeš prispieť (a daňovo si odpočítať) maximálne čiastkou 55% z 89,-, teda 48,95 Skk. Zvyšok si doplatia sami. Mnoho podniakteľov začalo dávať 90,- Sk lístky, ľahšie sa s nimi počíta úhrada. Tú korunu doplácajú zo sociálneho fondu, ktorý aj tak nie je na čo minúť.
Od tohto roku sa k svojim zamestnancom môžeš pridať aj ty, máš rovnaký nárok na stravné oni. Tak dobrú chuť!
Prosím, vysvetlí mi niekto, ako zaúčtujem tých 45%zo stravného, ktoré hradí zamestnanec, ak mu to chcem strhnúť z platu?
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

1Ruža Pozri príspevok
Prosím, vysvetlí mi niekto, ako zaúčtujem tých 45%zo stravného, ktoré hradí zamestnanec, ak mu to chcem strhnúť z platu?
predpis: 335/213
strhnutie z platu: 331/335

0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
1Ruža Pozri príspevok
Prosím, vysvetlí mi niekto, ako zaúčtujem tých 45%zo stravného, ktoré hradí zamestnanec, ak mu to chcem strhnúť z platu?
331/379 - zrážky
379/335 - ID
335/211,221 - príjem za stravenky
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Neviem aké účto má 1Ruža - ale sme v téme JÚ .
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

liba2 Pozri príspevok
Neviem aké účto má 1Ruža - ale sme v téme JÚ .
hups, to som si nevšimla
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

okrem toho, 45% je veľa...chýba mi príspevok zo SF.
0 0
ekonom99 ekonom99

ekonom99 je offline (nepripojený) ekonom99

Aljok Pozri príspevok
Môže ich nakúpiť aj v r. 2007, ale bude to VNZD.
V r. 2008 podľa spotreby preúčtuješ do VOZD.
Ak podnikateľ kúpil stravné lístky na rok 2007 až 15.2.2007 môže si dať do nákladov aj lístky zab január a polovicu februára? Alebo to spätne už nejde a nespotrebované lístky mu prejdú do r.2008?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ak platí (zdroj www.drsr.sk ):

otázka:
Som živnostník a chcem si zahrňovať do daňových výdavkov aj náklady na stravovanie. Ako budem preukazovať tieto náklady ?

odpoveď:


Výdavky vynaložené na stravovanie v súlade s § 19 ods. 2 písm. p) zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov je daňovník povinný preukázať (preukazuje stravné napr. nákupom obedových lístkov, príp. aj preukázateľným dokladom z reštauračného zariadenia), to znamená, že nejde o uplatnenie paušálnych náhrad.


.........podľa toho SL zakúpený vo februári nepreukazuje možnosť jeho použitia pred zakúpením.
0 0
ekonom99 ekonom99

ekonom99 je offline (nepripojený) ekonom99

ekonom99 Pozri príspevok
Ak podnikateľ kúpil stravné lístky na rok 2007 až 15.2.2007 môže si dať do nákladov aj lístky zab január a polovicu februára? Alebo to spätne už nejde a nespotrebované lístky mu prejdú do r.2008?
našiel som na porade už odpoved, dúfam že správna:
Odpoveď:

Dobrý deň,
na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
Daňové riaditeľstvo SR v Banskej Bystrici k Vášmu podaniu vo veci uplatnenia stravného v daňových výdavkoch v súlade so zákonom č.
595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov /ďalej len ?zákon o dani z príjmov?/ uvádza nasledovné:

Zakúpenie lístkov v septembri za odpracované dni v predchádzajúcich mesiacoch kalendárneho roka nespĺňa podmienku preukaznosti vynaloženia výdavkov na stravovanie za odpracovaný deň vzhľadom na skutočnosť, že dodatočným spôsobom nemôže byť preukázané stravovanie za obdobie, ktoré už ubehlo. Zakúpenie stravných lístkov je len jedna z možných foriem uplatnenia si stravného do daňových výdavkov. V prípade, že daňovník nemal zakúpené stravné lístky, mal možnosť uplatniť si stravné do daňových výdavkov napr. formou dokladu o nákupe jedla v stravovacom zariadení.
0 0
rohff11 rohff11

rohff11 je offline (nepripojený) rohff11

Katarína Horská Pozri príspevok
Som szčo a mám len dvoch zamestnancov a pracovnú dobu jeden z nich má len 7 hodín.Má nárok na stravný lístok tak ako ten čo pracuje 8 hodín?A ešte sa ,v akej hodnote môžem alebo by som mala dať týmto zamestnacom stravné lístky,tieto lístky sú v rôznej hodnote a neviem na aký lístok majú nárok,či 60sk .89,sk..?Od čoho to závisi?
no asi minimálne 67 sk sa mi zdá. A ten zákon je dobre postavený pre zamestnávateľov vraj môže po 11 hodinách dať ešte 1 lístok. No môže a nemusí
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

rohff11 Pozri príspevok
no asi minimálne 67 sk sa mi zdá. A ten zákon je dobre postavený pre zamestnávateľov vraj môže po 11 hodinách dať ešte 1 lístok. No môže a nemusí
Katke Hronskej bolo odpovedané v 2. príspevku tejto témy.
Chcela by som upozorniť na to, že nie je vhodné dnes reagovať na otázky z januára 2006 (!), lebo predpisy sa medzičasom menili .
0 0
makan16 makan16

makan16 je offline (nepripojený) makan16

chcem sa spytat,ze ak robim na polovicny uvazok(80hodin),10 dni po 8hodin-mam v tieto dni narok na stravne listky???
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno .
0 0
Načítať ďalšie