Zavrieť

Porady

Stravný lístok

Som szčo a mám len dvoch zamestnancov a pracovnú dobu jeden z nich má len 7 hodín.Má nárok na stravný lístok tak ako ten čo pracuje 8 hodín?A ešte sa ,v akej hodnote môžem alebo by som mala dať týmto zamestnacom stravné lístky,tieto lístky sú v rôznej hodnote a neviem na aký lístok majú nárok,či 60sk .89,sk..?Od čoho to závisi?
Usporiadat
waitinka7 waitinka7

waitinka7 je offline (nepripojený) waitinka7

Dobrý deň,
v akej minimálnej hodnote môže dostať zamestnanec stravný lístok od 1.6.2008? Ako sa to počíta? Ďakujem.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

waitinka7 Pozri príspevok
Dobrý deň,
v akej minimálnej hodnote môže dostať zamestnanec stravný lístok od 1.6.2008? Ako sa to počíta? Ďakujem.
Od 1.6.2008 sa vypočíta hodnota stravnej poukážky ako 75% z 98, t.j. 73,50 Sk, po zaokrúhlení 74 Sk...
0 0
waitinka7 waitinka7

waitinka7 je offline (nepripojený) waitinka7

Dakujem. A ešte sa chcem opýtať, v ktorom zákone je to presne napísané?
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

waitinka7 Pozri príspevok
Dakujem. A ešte sa chcem opýtať, v ktorom zákone je to presne napísané?
Zákonník práce §152
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

waitinka7 Pozri príspevok
Dakujem. A ešte sa chcem opýtať, v ktorom zákone je to presne napísané?
Zákonník práce
§ 152
(4) Pri zabezpečovaní stravovania zamestnancov prostredníctvom právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie sprostredkovať stravovacie služby, sa cenou jedla rozumie hodnota stravovacej poukážky. Hodnota stravovacej poukážky musí predstavovať najmenej 75 % stravného poskytovaného pri pracovnej ceste v trvaní 5 až 12 hodín podľa osobitného predpisu.
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

Ahojte, chcem sa poradiť, ak zamestnanec dostal stravné lístky na celý mesiac, a zamestnávateľ ho vyšle na pracovnú cestu, ktorá trvá dlhšie ako 12 hodín, má nárok na doplatok do 149,-- sk alebo ako to riešite?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

invest Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa poradiť, ak zamestnanec dostal stravné lístky na celý mesiac, a zamestnávateľ ho vyšle na pracovnú cestu, ktorá trvá dlhšie ako 12 hodín, má nárok na doplatok do 149,-- sk alebo ako to riešite?
AK v tento deň neodpracuje viac ako 4 hod., nárok na stravenku nevzniká, ale vzniká nárok na diéty počas PC podľa Zákona o CN.
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

podľa mňa pracovná cesta znamená akoby odpracované hodiny. t.z. odpracoval 4 hodiny, má stravný lístok v hodnote 98,- sk, ale podľa zákona o CN má nárok na 149,-- Sk.nakoľko pracovná cesta trvala viac ako 12 hodín.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

invest Pozri príspevok
podľa mňa pracovná cesta znamená akoby odpracované hodiny. t.z. odpracoval 4 hodiny, má stravný lístok v hodnote 98,- sk, ale podľa zákona o CN má nárok na 149,-- Sk.nakoľko pracovná cesta trvala viac ako 12 hodín.
Nemôžeš miešať nárok na stravenku podľa ZP §152 dokopy s nárokom na stravné pri PC podľa Zákona o CN.
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

Tak teda ešte raz a po lopate. Ak je pracovník vyslaný na pracovnú cestu nemá nárok na stravný lístok, ale má nárok na stravné podľa zákona o CN. Správne??????????
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Správne.
Okrem prípadu, že by odpracoval viac ako štyri hodiny (vo firme) a potom by odišiel na pracovnú cestu.
Vtedy by mu vznikol nárok aj na lístok aj na stravné.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

invest Pozri príspevok
Tak teda ešte raz a po lopate. Ak je pracovník vyslaný na pracovnú cestu nemá nárok na stravný lístok, ale má nárok na stravné podľa zákona o CN. Správne??????????
Tak polopate som Ti to predsa už uviedla vyššie.
0 0
marienka3 marienka3

marienka3 je offline (nepripojený) marienka3

Takže zamestnávateľ teraz poskytne zamestnancovi za jeden stravný lístok 74,- Sk z hodnoty lístka?
tak vychádza 75% z 98 Sk.
Naposledy upravil marienka3 : 17.06.08 at 06:07 Dôvod: doplnenie
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

marienka3 Pozri príspevok
Takže zamestnávateľ teraz poskytne zamestnancovi za jeden stravný lístok 74,- Sk z hodnoty lístka?
tak vychádza 75% z 98 Sk.
Len to upresním, zamestnávateľ je povinný dať zamestnancovi od 1.6. stravný lístok s minimálnou hodnotou 74,- Sk.
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

Nie, zamestnávateľ poskytne 55% z hodnoty 98,-- Sk t.j. 53,90 Sk.
Suma 74,-- SK je minimálna hodnota celého stravného lístka, ktorú musí zamestnávateľ poskytnúť zamestnancovi.
0 0
Katarína Kolarčíková Katarína Kolarčíková
Prosím Vás, lístky v nižšej hodnote vykupujú späť?
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

Katarína Kolarčíková Pozri príspevok
Prosím Vás, lístky v nižšej hodnote vykupujú späť?
Skús vo firme odkiaľ berieš lístky, aký majú postup: Možno dotlačia hodnotu akú potrebuješ, a budeš dávať 2 lístky. Napríklad máš 60,-- Sk a dotlačia ti 14,-- Sk. zamestnancovi dáš potom dva 60+14
0 0
Katarína Kolarčíková Katarína Kolarčíková
invest Pozri príspevok
Skús vo firme odkiaľ berieš lístky, aký majú postup: Možno dotlačia hodnotu akú potrebuješ, a budeš dávať 2 lístky. Napríklad máš 60,-- Sk a dotlačia ti 14,-- Sk. zamestnancovi dáš potom dva 60+14
Mám 72,- Sk od Vaša stravovacia. Pochybujem, že mi dotlačia 2,- Sk
0 0
lucika1 lucika1

lucika1 je offline (nepripojený) lucika1

Chcem sa opytat, ci je to spravne: Mame 75,- Sk listky. Ked ich dostanem napr. 20 za mesiac. Zamestnavatel mi poskytne 825 Sk a ja mu zaplatim 675 Sk? Moze to byt?
Este sa chcem opytat, na aku sumu stravneho listka ma narok SZCO, je to 98? Dik
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

lucika1 Pozri príspevok
Chcem sa opytat, ci je to spravne: Mame 75,- Sk listky. Ked ich dostanem napr. 20 za mesiac. Zamestnavatel mi poskytne 825 Sk a ja mu zaplatim 675 Sk? Moze to byt?
Este sa chcem opytat, na aku sumu stravneho listka ma narok SZCO, je to 98? Dik
Je to "skoro" správne. Chýba tam ešte príspevok zo SF, ale 55% za zamestnávateľa je dodržaných.
SZČO má od 1.6.2008 nárok na stravnú poukážku v hodnote 98 Sk, pri dodržaní podmienok...
0 0
Načítať ďalšie