Zavrieť

Porady

Stravný lístok

Som szčo a mám len dvoch zamestnancov a pracovnú dobu jeden z nich má len 7 hodín.Má nárok na stravný lístok tak ako ten čo pracuje 8 hodín?A ešte sa ,v akej hodnote môžem alebo by som mala dať týmto zamestnacom stravné lístky,tieto lístky sú v rôznej hodnote a neviem na aký lístok majú nárok,či 60sk .89,sk..?Od čoho to závisi?
Usporiadat
lucika1 lucika1

lucika1 je offline (nepripojený) lucika1

A musi tam byt prispevok zo SF??
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

lucika1 Pozri príspevok
A musi tam byt prispevok zo SF??
Ak nemáte, tak podľa nového Zákona o sociálnom fonde príspevok na stravovanie už nie je povinný.
0 0
miro285 miro285

miro285 je offline (nepripojený) miro285

dúfam že mi niekto bude vedieť poradiť

ak dobre chápem, podľa zákonníka práce má zamestnanec nárok na stravu/stravný lístok po 4 odpracovaných hodinách v danom dni ... platí to isté aj pre brigádnikov? ... platí to trebárs aj pri pomocných prácach v sklade v potravinách a podobne?

veľmi by mi pomohla táto informácia, alebo keby ma niekto so znalosťami v tejto oblasti mohol kontaktovať na mail, keďže prvých 5 dní nemôžem využívať ss
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

miro285 Pozri príspevok
dúfam že mi niekto bude vedieť poradiť

ak dobre chápem, podľa zákonníka práce má zamestnanec nárok na stravu/stravný lístok po 4 odpracovaných hodinách v danom dni ... platí to isté aj pre brigádnikov? ... platí to trebárs aj pri pomocných prácach v sklade v potravinách a podobne?

veľmi by mi pomohla táto informácia, alebo keby ma niekto so znalosťami v tejto oblasti mohol kontaktovať na mail, keďže prvých 5 dní nemôžem využívať ss
Zamestnanec má nárok na stravu pri odpracovaní zmeny dlhšej ako 4 hodiny, brigádnik takýto nárok zo zákona nemá.
0 0
Vargová Katarína Vargová Katarína
Ahojte poradaci, chcela by som aj ja poprosit o radu: Manzel je SZCO a doteraz nemal stravne listky. Viem, ze si ich moze kupit, sak ma aj na ne narok, ale dal mi otazku, ze ci si ich moze kupit tolko, kolko bolo pracovnych dni aj minuly polrok. Od tohto mesiaca ma, ale ze ci si moze kupit aj listky "pozadu",teda, akoze od januara.
Prosim pomozte :-(

DAKUJEM
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Vargová Katarína Pozri príspevok
Ahojte poradaci, chcela by som aj ja poprosit o radu: Manzel je SZCO a doteraz nemal stravne listky. Viem, ze si ich moze kupit, sak ma aj na ne narok, ale dal mi otazku, ze ci si ich moze kupit tolko, kolko bolo pracovnych dni aj minuly polrok. Od tohto mesiaca ma, ale ze ci si moze kupit aj listky "pozadu",teda, akoze od januara.
Prosim pomozte :-(

DAKUJEM
Prečítajte si túto tému :

http://www.porada.sk/t34521-stravne-...EDstky+po+zadu

a nasledovné stanovisko DRSR
http://www.porada.sk/458699-post98.html
a tu ďalšie stanovisko
http://www.porada.sk/349540-post53.html

To znamená , že zakúpenie stravných lístkov spätne ,nie je výdavkom ovplyvňujúcim základ dane .
Naposledy upravil Zita5 : 14.08.08 at 19:34 Dôvod: Dôvod opravy :gram.chyba
0 0
Miminabb Miminabb

Miminabb je offline (nepripojený) Miminabb

Milí moji poraďáci,

poprezerala som tu toho dosť, a potrebovala by som si overiť nasledovné:

Podľa zákonníka práce má zamestnáv. povinnosť prispieť zamestnancovi na stravný lístok minimálne hodnotu 55 % z ceny jedla,ktoré je 74 Sk, takže minimálna sadzba je 40,70?. Správne?

a maximálna hodnota príspevku zamestnávateľa je 55% z 98,-, t.j. 53,90 Sk

A teraz otázka:
Ak zamestnávateľ poskytuje zamestnancovi stravný lístok v hodnote 74 Sk, a nebude prispievať zo sociálneho fondu, môže mu naň prispieť aj tu maximálnu sumu, t.j. 53,90 alebo ten príspevok musí stále vychádzať 55 % z hodnoty poskytovaného stravného lístka? Neviem či som sa dobre vyjadrila, je to môj prvý zamestnanec, teda nie môj ale môjho klienta.

Všetkým ochotným a múdrym hlavičkám ďakujem vopred

Miriam
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Miminabb Pozri príspevok
Milí moji poraďáci,

poprezerala som tu toho dosť, a potrebovala by som si overiť nasledovné:

Podľa zákonníka práce má zamestnáv. povinnosť prispieť zamestnancovi na stravný lístok minimálne hodnotu 55 % z ceny jedla,ktoré je 74 Sk, takže minimálna sadzba je 40,70?. Správne?

a maximálna hodnota príspevku zamestnávateľa je 55% z 98,-, t.j. 53,90 Sk

A teraz otázka:
Ak zamestnávateľ poskytuje zamestnancovi stravný lístok v hodnote 74 Sk, a nebude prispievať zo sociálneho fondu, môže mu naň prispieť aj tu maximálnu sumu, t.j. 53,90 alebo ten príspevok musí stále vychádzať 55 % z hodnoty poskytovaného stravného lístka? Neviem či som sa dobre vyjadrila, je to môj prvý zamestnanec, teda nie môj ale môjho klienta.

Všetkým ochotným a múdrym hlavičkám ďakujem vopred

Miriam
Môže prispieť 53,90 Sk.
0 0
Miminabb Miminabb

Miminabb je offline (nepripojený) Miminabb

Velikánska vďaka za rýchlu odpoveď,
a ešte by som teda dodala otázku, či je to teda na zamestnávateľovi s akou sumou sa rozhodne prispieť na stravný lístok svojho zamestnanca, samozrejme v rozpätí minimálnej a maximálnej hranici?

Ešte raz vďaka

Miriam
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Miminabb Pozri príspevok
Velikánska vďaka za rýchlu odpoveď,
a ešte by som teda dodala otázku, či je to teda na zamestnávateľovi s akou sumou sa rozhodne prispieť na stravný lístok svojho zamestnanca, samozrejme v rozpätí minimálnej a maximálnej hranici?

Ešte raz vďaka

Miriam
Správne. Zamestnávateľ sa môže rozhodnúť medzi min. a max. hranicou. Doporučujem urobiť v tomto zmysle aj internú smernicu.
0 0
Miminabb Miminabb

Miminabb je offline (nepripojený) Miminabb

ĎAKUJEM



Miriam
0 0
krina krina

krina je offline (nepripojený) krina

dobry vecer,

Prosim Vas poradte mi ako mam uctovat nahradu stravneho v dole uvedenych situaciach:

SZCO nema stravne listky ale predklada do uctovnictva blociky o stravovani v restauracii, cize ziada o nahradu stravneho.

1)SZCO si moze dat do N-ov tych 98 sk/den(danovo uznane), ak vsak hodnota blocika ja vyssia ako 98 sk rozdiel moze byt zauctovany ako osobna spotreba(mimo dane)?

SZCO meni pravnu formu podnikania na s.r.o.
stravuje sa v restauracii, pricom hodnota stravy prevysuje 98 sk.
2) Do N-ov za danovo uznane sa zauctuje tych 55%-cize 53,9sk , tych 44,1 zauctujem ako nedanovy N, nakolko sa mu z mzdy nic nestrhava sa stravu, a rozdiel ktory prevysuje 98sk (suma kt je uvedena na blociku prevysuje 98 sk)-nemam vobec uctovat?

Vopred dakujem.
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
Ahojte!
Ja som sa chcela opytat či ked sa krati stravenka v prípade sluzobnej cesty kde sa nahrada stravneho preplaca ci sa to tak robi aj v pripade ked sluzobka bola vykonana cez vikend, kedy vlastne zamestnanec narok na stravenku nema.
Ci mu mam kratit stravenku z toho titulu ze bol na sluzobke aj ked to bol vikend?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lucida Pozri príspevok
Ahojte!
Ja som sa chcela opytat či ked sa krati stravenka v prípade sluzobnej cesty kde sa nahrada stravneho preplaca ci sa to tak robi aj v pripade ked sluzobka bola vykonana cez vikend, kedy vlastne zamestnanec narok na stravenku nema.
Ci mu mam kratit stravenku z toho titulu ze bol na sluzobke aj ked to bol vikend?
Ako mu chceš krátiť stravenku, keď mu za víkend nárok nevznikol? Krátiť môžeš len to, na čo vznikol nárok, a tu nijaký nevznikol.
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
ale tu nahradu za sluzobku mu vyplatim aj ked to bol vikend vsak? neni tam aj nejaka prirazka za vikend?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lucida Pozri príspevok
ale tu nahradu za sluzobku mu vyplatim aj ked to bol vikend vsak? neni tam aj nejaka prirazka za vikend?
Áno vyplatíš, riadne podľa zákona o CN. Prirážky za PC cez víkend nie sú.
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
Dakujem velmi pekne!
0 0
martinia martinia

martinia je offline (nepripojený) martinia

Ahojte,
poradíte?
ak pracuje zamestnanec na polov.úvazok-80hodín mesačne,každý den 4 hodiny má nárok na stravné?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

martinia Pozri príspevok
Ahojte,
poradíte?
ak pracuje zamestnanec na polov.úvazok-80hodín mesačne,každý den 4 hodiny má nárok na stravné?
Nie nemá. Nárok by mu vznikol iba pri odpracovaní viac ako štyroch hodín.
Naposledy upravil Tweety : 01.10.08 at 08:40 Dôvod: gram.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
martinia Pozri príspevok
Ahojte,
poradíte?
ak pracuje zamestnanec na polov.úvazok-80hodín mesačne,každý den 4 hodiny má nárok na stravné?
V ZP § 152 ods. 2 sa hovorí, že nárok na poskytnutie stravy má zamestnanec, ktorý v rámci pracovnej zmeny vykonáva prácu viac ako štyri hodiny. Ak teda pracuje presne štyri hodiny, tak podľa mňa nárok na stravné nemá.
0 0
Načítať ďalšie