Zavrieť

Porady

Poznámky k DPPO po novom

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

v mpk je návrh opatrenia:
Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky č. MF/24013/2011-74, ktorým sa mení a dopĺňa opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky z 31. marca 2003 č. 4455/2003-92, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o usporiadaní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek individuálnej účtovnej závierky a rozsahu údajov určených z individuálnej účtovnej závierky na zverejnenie pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva v znení neskorších predpisov.

z dôvodovej správy:
... V návrhu opatrenia sa ustanovuje predpísaná tabuľková forma na účely uvádzania číselných údajov poznámok účtovnej závierky pri zachovaní ich doteraz platnej obsahovej náplne, čím sa umožní účtovným jednotkám predkladať účtovnú závierku vrátane poznámok v elektronickej forme. ...

účinnosť k 31.12.2011

zo znenia opatrenia:
§ 4bd
Toto opatrenie sa prvýkrát použije pri zostavovaní individuálnej účtovnej závierky, ktorá sa zostavuje za
účtovné obdobie končiace 31. decembra 2011 a neskôr

zdroj: portál právnych predpisov
Naposledy upravil srska : 04.10.11 at 05:42
Usporiadat
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Economic Pozri príspevok
Jednoznačne súhlasím.

Klient nemá ani páru, čo všetko musíme pri takej uzávierke urobiť... a myslí si : ALE VEĎ JE TO IBA ....... Ver, že tieto slová ma vedia normálne vytočiť. Bohužiaľ toto sú veľmi často vyslovené slová asi len z nevedomosti....
Mne je uz zle ked pozeram na tie tabulky a mam ich citat aby som zistila, ktore vlastne potrebujem a ktore budem mazat....
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Info zo školenia:
Ak pre niečo nie je náplň, neznamená, že to máme vymazať - len nebudú vyplnené.
Ani v súvahe a výkaze ziskov a strát nemažeme riadky len zato, že v nich nie sú žiadne údaje.
5 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Rozalka Pozri príspevok
Info zo školenia:
Ak pre niečo nie je náplň, neznamená, že to máme vymazať - len nebudú vyplnené.
Ani v súvahe a výkaze ziskov a strát nemažeme riadky len zato, že v nich nie sú žiadne údaje.
... teória a prax sú dve rozdielne veci (obzvlásť na SK); ak niekto robí UZ pre 45 firiem, si rozmyslí, či bude tlačiť:
45 firiem x 40 strán bez náplne (58-18) x 3 kopie = 5.400 strán a advekátne množstvo toneru navyše ! Životné prostredie dostane zabrať. (súčasne odbremením pracovníčky DÚ od preskenovania rovnakého množstva prázdnych strán - aj tak sú v omeškaní...)

P.S. ... nebude to prvýkrát, čo budem postupovať ináč, ako to bolo povedané na školení .
2 0
Alena Spišiaková Alena Spišiaková
Takéto poznámky k účtovnej závierke som mala v rukách, keď som robila svoju diplomovku, robilo ich mesto, takže tak.... Mám dojem, že to preháňajú a že to robí niekto, kto má málo roboty. Mňa zvesili Prehľady na mzdy, že mesačne a ešte aj RZZP výkazy za 2011 na všetkých zamestnancov bez ohľadu nato, či ide o kolísavé príjmy alebo nie. No máme málo roboty, tak nám treba pridať. Keby oni tak fungovali ako účtovník, ktorý má toho vyše hlavy....
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Vytlačím len 2x (DÚ+OR, mne zostane v PC, klient nepotrebuje, nečíta) obojstranne, zmenšené na A5 - veľkosť nie je určená - aj tak to nikto nečíta! Takže listov bude len 2x 15, ekonomická tlač - ale v budúcnosti ma nikto nebude buzerovať, že som dačo nedodala kompletné - hoci ten niekto nemá v poriadku systém a nás s tým brzdí (firiem máme 51 v PÚ)
1 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Rozalka Pozri príspevok
Info zo školenia:
Ak pre niečo nie je náplň, neznamená, že to máme vymazať - len nebudú vyplnené.
Ani v súvahe a výkaze ziskov a strát nemažeme riadky len zato, že v nich nie sú žiadne údaje.

Akoby tie prázdne kolonky boli obzvlášť zaujímavé na čítanie . A porovnávať to s prázdnymi riadkami vo výkazoch mi príde kúštik od veci. To nie je pripomienka k Tebe Rozalka
1 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Rozalka Pozri príspevok
... zmenšené na A5 - veľkosť nie je určená...
SÚHLASÍM. Ani pre mňa nie je technicky problém tlače dokonca ani štyroch A4 formátov na jednu A4, ani obojstranná tlač.

Ale to, že veľkosť nie je určená, mňa len utvrdzuje v tom, že sa potom dá nielen formát zobrazenia upraviť, ale i obsah zobrazenia prispôsobiť !
Že prečo ? Lebo tým, že sa zmenší (t.j. dajú sa dve A4 strany na jednu stranu A4) prakticky odsúdi proces skenovania iba na archivačné (dokumentačné) účely a znemožní sa tým následné OCR zoskenovaného materiálu do databáze v PC ! Keby to bol tak ako v prípade výkazov, že sa naskenované údaje t.j. číselné hodnoty transformujú na použiteľné dáta do počítačov tak to beriem - v tom prípade by všetky poznámky museli byť jednotné a úplné. Ovšem za tejto podmienky by MF muselo vydať záväzné tlačivo poznámok (včítane jeho štruktúry pre programátorov) - čo však neurobilo - vydalo len EDITOVATEĽNÝ VZOR, a to je sakra rozdiel.

Na základe vyššie uvedeného dovolím si naďalej tvrdiť, že ponechanie prázdnych tabuliek má rovnakú vypovedaciu schopnosť ako uvedenie: 10. Informácie k časti F. písm. j) a l) prílohy č. 3 o dlhových CP držaných do splatnosti - negatívne (bez prázdnej tabuľky)
2 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
... neviem ako pre vás, ale pre mňa je toto veľmi originálna tabuľka: 41. Informácie k časti J. písm. f) a g) prílohy č. 3 o daniach z príjmov , ktorej výsledky budeme neustále aplikovať v rozhodovacej a riadiacej činnosti našich jednoosobových s.r.o.-čiek !

už tu niekto sa dožadoval metodického pokynu na vyplnenie poznámok (máte niekto?), lebo držiac sa textu v stĺpci a) danej tabuľky my nevychádzali zmysluplné údaje;

tak som si pomohol zo vzorového príkladu, ktorý pripla everel v príspevku 195 - http://www.kpmg.com/SK/sk/IssuesAndI...011_screen.pdf

pravdu povediac, aj tak je to podľa mnňa nezmysel, lebo do riadkov Daňovo neuznané náklady alebo Výnosy nepodliehajúce dani sa musia zahrnúť všetky pripočítateľné a odpočítateľné položky (teda aj tie, z ktorých vzniká odložená daň), aby vyšla splatná daň....
2 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

ja som spravila poznámky tak, že som si zobrala Opatrenie o poznamkach, bod po bode som si napísala všetky náležitosti, vložila do wordu všetky tabuľka podľa 3a) a tam kde som nevypľňala tabuľku, tak som ju vymazala a v textovej časti som si napísala - napr. ú.j. neobstarala žiaden dlhodobý nehmotný majetok a vymazala som tabuľku.
Tymto vymazaním tabuliek som sa dostala na počet stran cca.15.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Priznám sa, že som čítala začiatok a čítam aj koniec témy, ale... môžte mi niekto pomôcť ? Platia teda nejaké nové poznámky, ktoré treba vyplniť elektronický alebo vypisujem v papierovej forme zo ŠEVTu ? Ďakujem. Tých zmien je na mňa už akosi priveľa.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Ivenka Pozri príspevok
... Platia teda nejaké nové poznámky, ktoré treba vyplniť elektronický alebo vypisujem v papierovej forme zo ŠEVTu ? ...
... podľa toho čo myslíš pod pojmom "vyplniť elektronicky"; tlačivá zo ŠEVT-u už nepoužívam pekných pár rokov, vypĺňam tabuľky v softvéroch na to špecializovaných, t.j. tiež vlastne elektronická forma vypĺňania - nezamieňať však s elektronickou komunikáciou - tá za rok 2011 pre Poznámky to určite nehrozí (ako povinnosť)
1 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Čiže zatiaľ klasický papierová forma a poslať poštou alebo odniesť. Ďakujem
0 0
predavac predavac

predavac je offline (nepripojený) predavac

účtovník 007 Pozri príspevok
Každý si bude môcť pozrieť na internete ako firma hospodárila.
Už si viem živo predstaviť ako zamestnanec príde s vytlačenou UZ za šéfom a povie:"No šéfe, minulý rok bol dobrý, nezvýšite mi plat?
No a pre výpalníkov údaj ako stvorený
V Českej republike už takýto register majú a nie sú z neho práve nadšení.
To akoze fakt taketo nieco tu u nas schvalili? Ktokolvek si bude moct na nete pozriet info o ktorejkolvek firme, aky mala zisk?? Akokeby nestacilo, ze v orsr su aj domace adresy spolocnikov, teraz k tomu pribudne aj ich plat?
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Rozalka Pozri príspevok
Info zo školenia: Ak pre niečo nie je náplň, neznamená, že to máme vymazať - len nebudú vyplnené....
... v inej téme ( http://www.porada.sk/t187241-poznamk...11-od-pwc.html ) som našiel toto:

kremienok76 Pozri príspevok
my sme ich editovali, na školení bolo metodičkou DU povedané, že treba vyhodiť tabuľky, ktoré nie sú potrebené pre konkrétnu firmu.... včera sme podali DP, na podateľni nebol komentár žiadny...
... ako vidieť aj názory školiteľov sa rôznia
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

grammatika Pozri príspevok
ja som spravila poznámky tak, že som si zobrala Opatrenie o poznamkach, bod po bode som si napísala všetky náležitosti, vložila do wordu všetky tabuľka podľa 3a) a tam kde som nevypľňala tabuľku, tak som ju vymazala a v textovej časti som si napísala - napr. ú.j. neobstarala žiaden dlhodobý nehmotný majetok a vymazala som tabuľku.
Tymto vymazaním tabuliek som sa dostala na počet stran cca.15.
ja som taktýmto spôsobom urobila závierku čerstvo vzniknutej sro-čky - poznámky mali spolu 6 strán - tlačené obojstranne. Na daňovom úrade prevzali bez problémov...
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Po preštudovaní poznámok môžem len súhlasiť s vami, že je to absurdnosť, aby sa tieto poznámky mali odovzdávať komplet, rovnako ako aj text, ktorý sa firmy netýka. Mám spolu náplň pre 13 tabuliek, ktoré som uvádzala aj v starých poznámkach, len sme v niektorých nemali údaje, ktoré sa firmy netýkali.
Pri jednotlivých bodoch textu a tab. prílohy som ponechávala číslovanie a názov - a dopĺňala: bez náplne .
Neviem tie tabuľky priradiť do textovej časti, /a nechcem riskovať, že sa mi to celé "rozhasí"/, tak to spravím tak, že budú až za ňou.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

No robila som teraz POznámky formou vymazávania a presúvania a pod. Je síce pravda, že mi vyšli na 14 strán ale buchlo ma o zem 4krát nie trikrát. Pre mňa to bola ešte horšia robota. Týmto postupným mazaním som sa len utvrdila, že všetko je tam minimálne 2krát. Jednoducho si myslím, ak niekto také Poznámky nariadil a potrebuje mal to už dávno pricapiť na stránku finančnej správy a dať možnosť posielať elektronicky HOWG
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dievčatá, len nezabúdajte, že niekto za vôbec vymyslenie týchto poznámok dostal slušne zaplatené.Čo tam po tom , aký je rozsah strán Mňa to ešte len čaká.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Poznámky už mám komplet,vyšli mi na 12 strán. Najskôr som si myslela, že budem vypĺňať všetko, potom som si povedala, že aj tak to nikto nikdy čítať nebude. Dala som načítať údaje /v Omege/, ktoré sa dali a zbytok, teda vo väčšine bodov, som dala, že účtovná jednotka nemá náplň pre položku a dala som tlačiť / dolu v možnostiach som odstránila fajku pri tlačiť aj položky bez náplne/.
4 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

truch Pozri príspevok
Poznámky už mám komplet,vyšli mi na 12 strán. Najskôr som si myslela, že budem vypĺňať všetko, potom som si povedala, že aj tak to nikto nikdy čítať nebude. Dala som načítať údaje /v Omege/, ktoré sa dali a zbytok, teda vo väčšine bodov, som dala, že účtovná jednotka nemá náplň pre položku a dala som tlačiť / dolu v možnostiach som odstránila fajku pri tlačiť aj položky bez náplne/.
Perfektné je, že môžeš zaškrtnúť, ktoré tlačiť - ja nie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať