Zavrieť

Porady

koeficient

dobrý deň,

chcem sa opýtať na prvé použitie koeficientu. Známy mi teraz doniesol papiere k DPH. Zaoberá sa nákupom a predajom áut. Je platcom DPH. Našla som tam však aj jeho vystavené faktúry, akúsi odmenu za sprostredkovanie predaja, ktorá je bez DPH. Podľa mňa by teda DPH malo byť prerátané koeficientom. A teraz otázka.. aký je vlastne postup nahlásenia na DÚ? Viem, že to treba nejako odsuhlasovať.. neviem to nikde nájť Predpokladám, že už je aj neskoro.. lebo papiere sa týkajú 4Q 2011.. prosím poraďte čo robiť..
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

ako je ale možné, že program ťahá údaje z celého roka? och.. skúsim zajtra volať do krosu
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
aj mne program ťahá z celého roka, je to tak nastavené. Možno KROS rieši aj výnimky, neviem.
Ja si síce nechám poradiť, teda vezmem údaje tak ako mi ponúkkne program, ale prepočítam si to sama.
Program tvoje výsledky obhajovať nebude.......to budeš musieť sama.
ibiza Pozri príspevok
môžem sa Vás ešte opýtať... teraz mi napadlo.. čo ak v roku 2012 už nebudem mať oslobodené príjmy? Aj tak budem koeficientovať ? Chcem koeficientovať PHM, Telefóny a nájom. Viem s určitosťou že 1Q tieto oslobodené príjmy už nebudeme mať.
calawen Pozri príspevok
potom neviem, prečo chcete koeficientovať, keď budete mať iba neoslobodené činnosti... Ak pre istotu, tak v 4Q 2012 si vysporiadate DPH za celý rok 2012...
ibiza Pozri príspevok
no tak teda koeficientovať tým pádom nemusím? myslím teda rok 2012.. pokiaľ nebudú oslobodené príjmy..
ibiza Pozri príspevok
ako je ale možné, že program ťahá údaje z celého roka? och.. skúsim zajtra volať do krosu
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

KEJKA Pozri príspevok
aj mne program ťahá z celého roka, je to tak nastavené.
teraz neviem ako ste to mysleli.. že mám teda brať celý rok? prerátala som aj jeden aj druhý koeficient ručne a je to správne, len neviem ktorý mám použiť.. ale tak asi použijem ten 0,74. Radšej viac dph-čky odpočítam ako menej. Volím menšie zlo
0 0
SilviaR SilviaR

SilviaR je offline (nepripojený) SilviaR

Dievčatá, môžem sa k vám pripojiť.....ja som teda v živote nemala situáciu, kde by som rátala s koeficientom. Dnes mi dali na kontrolu jedno priznanie, kde nemám poriadne podklady, ale p. čo cez 5 iných osôb v konečnom dôsledku poskytla podklady tam vyrátala koeficient nejakých 0,99481 ale v priznaní, ktoré vypísala ho nijako neuviedla - nemyslím konkrétny koeficient, ale aj čísla sú také aké jej vypluli zostavy z programu a ten koeficient má len v tužke. To sa akože zaokrúhlilo na 1 ??
Neviem čo s tým mám robiť :-(((
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

áno je to zaokrúhlené na 1 takže je to OK
0 0
SilviaR SilviaR

SilviaR je offline (nepripojený) SilviaR

Ďakujem krásne, som si nebola istá ani tým zaokrúhlením, viem že na 2 des.miesta, ale predsa som si nebola istá či to nemá byť 0,99, ale aj minulý rok mali 1.
Takže stráááááášne krásne ďakujem
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

ibiza Pozri príspevok
teraz neviem ako ste to mysleli.. že mám teda brať celý rok? prerátala som aj jeden aj druhý koeficient ručne a je to správne, len neviem ktorý mám použiť.. ale tak asi použijem ten 0,74. Radšej viac dph-čky odpočítam ako menej. Volím menšie zlo
Nie, KEJKA hovorila, že aj jej program ťahá rovnako celý rok, ale do úvahy berie sebou vypočítaný koeficient - vo Vašom prípade 0,74.
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

ďakujem
0 0
Enyma Enyma

Enyma je offline (nepripojený) Enyma

SZCO - ma v prenajme budovu penzion - poskytuje v ňom ubytovanie a stravovanie - musí DPH na vstupe prepočítať koeficientom ? som z toho koeficientu popletena.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

ubytovanie, resp. strava je poskytovaná od DPH?
0 0
Enyma Enyma

Enyma je offline (nepripojený) Enyma

Tržba za ubytovanie aj tržba za stravu sa učtuje s DPH.
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

no pokiaľ vy neposkytujete služby bez DPH, tak nieje dôvod na koeficient.
0 0
Enyma Enyma

Enyma je offline (nepripojený) Enyma

Poskytujeme predovšetkým iba služby reštauračné - strava, ubytovanie, ale asi raz za rok napr. prenajom miestnosti cca 70 € - vystavila som OF aj s DPH a cca 100 € za rok
provizia za sprostredkovanie poistenia HZS - zaučtovala som to ako iny zdaniteľný príjem - to by mohlo byť ako príležitostný príjem. DPH na vstupe odpočítavam celé, koeficient som nepočítala.

Ďakujem za všetky rady.
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

podľa mňa postupujete správne
0 0
Enyma Enyma

Enyma je offline (nepripojený) Enyma

Ďakujem
0 0
lhutirova lhutirova

lhutirova je offline (nepripojený) lhutirova

Ja neviem, ale čím viac čítam o koeficiente, tým mám z toho väčší guláš :-(((.

Doteraz sme nemali povinnosť počítať koeficient, pretože sme nemali príjmy oslobodené od DPH. Od marca ale dávame do prenájmu nehnuteľnosť, ktorú máme zahrnutú v majetku. Firma, ktorej to ideme prenajímať mala ale požiadavku, že chce aby sme jej to fakturovali bez DPH (teda bude to oslobodené od DPH). Vzniká nám tým povinnosť počítať koeficient. Z čoho mám vychádzať pri jeho výpočte ? Viem len aký bude príjem za rok z prenájmu, ale neviem, aký bude príjem z ostatných činností. Mám vychádzať z údajov z minulého roka ?
A ešte jedna vec...doteraz som si myslela, že keď počítam koeficient, týmto musím násobiť celú DPH na vstupe za zdaňovacie obdobie. Ale z príspevkov som pochopila, že sa prepočítava DPH len z faktúr, ktoré sa týkajú prímov s oslobodením. Ako je to ?

Veľmi pekne ďakujem za radu.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno, môžeš si určiť - je to zodpovednocť firmy, ktoré vstupy sa týkajú danej nehnuteľnosti a tieto zahrnúť do koeficientu.
môžeš si vstupy a výstupy vysledovať za 1-3 mesiace a ten koeficient si vypočítať potom ho nahlásiš na DU ako predbežný, na konci roka, ked už budeš vedieť, aké vstupy aké výstupy, tak vypočítaš ročný koeficient a odpočet DPH upravíš, vysporiadaš v poslednom zdaňovacom období.
0 0
lhutirova lhutirova

lhutirova je offline (nepripojený) lhutirova

A kedy to treba nahlásiť na DÚ ? Sme štvrťroční platcovia DPH. A nemusí nám to náhodou DÚ odsúhlasiť ?

A keď sa tým koeficientom násobí len DPH na vstupe u faktúr, ktoré súvisia s oslobodenými príjmami, kde a kedy urobím prakticky ten prepočet ? pri zaúčtovaní každej konkrétnej faktúry ?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
prepáč....ty si samostatný účtovník?????
0 0
lhutirova lhutirova

lhutirova je offline (nepripojený) lhutirova

áno, prečo ?
Naposledy upravil lhutirova : 09.02.12 at 12:50
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať