Zavrieť

Porady

OBERON od 1.1.2012

človek čo opustil Poradu.
Ahojte všetci, ktorí pracujete v tomto programe. Nakoľko sa mi zdá, že existujúca téma "OBERON" je už veľmi rozsiahla a neprehľadná, dovolila som si otvoriť novú tému, kde si budeme navzájom radiť a odovzdávať skúsenosti, ktoré nám uľahčia našu prácu.
Verím, že si tu nájdeme vždy kvalitnú odpoveď na to, čo potrebujeme vyriešiť.
Naposledy upravil Melnick : 31.01.12 at 21:34
Usporiadat
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Melnick Pozri príspevok
Podľa mňa bude chyba inde, nie v nastavení. Niečo s databázou ?

Zuzka, skús novú verziu čo bola včera na internet zavesená . Možno.... ?
Ak na nic nepridem, tak skusim ten upgrade... V podstate som tu databazu nechytila od minuleho roku. Mam sice novu verziu Oberonu (Marec / 2013), ale len som dnes otvorila databazu, dala som Firma - Obdobie - Uct.zavierka a potom zmenu obdobia na rok 2012 a išla nahodiť prvu fakturu. A nešlo... Ale to iste som dnes urobila už asi so 7-mimi databazami.

Neviem či sa dokaze niečo pokaziť len tak počas účt.závierky alebo čosi... Ked dnes vypnem komp a zajtra to nebude fungovať tak skusim upgradovať ešte vyššie.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Pozri sa na licenčné práva či ich tam máš
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Melnick Pozri príspevok
Pozri sa na licenčné práva či ich tam máš
Mam. A aj keby nie, su to taki mali zivnostnici, ktori maju 10 zapisov v uct.denniku za rok... na to by ani nebola treba licencia
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Tak skús nahodiť tie FA bez kľúča .
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Dievčence, pozrite sa na výkazy do zdravotných poisťovní, dohodárom ťahá počet dní 0, minulý mesiac to bolo dobre....
1 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Dani, akú máš verziu ?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

zk24 Pozri príspevok
Ano. Mam. I ked účtujem do roku 2012 ešte. A mam aj licenciu na rok 2013. Odvtedy som spravila pre inych klientov nahodila dalsich 30 faktur a ide to. Nepise mi ze "nedostatočné licencne prava" ako ked zabudnem pichnuť usb kluc do pocitaca. Ale pise "nedostatočne práva užívateľa".

a mam licenciu Multi, takže jedna licencia na všetkych klientov....

prikladam aj obrazok.
Tak sa mi to podarilo vyriešiť. Keby vás to zaujímalo, tak vymazala som povodneho užívateľa (Admin) a vyrobila noveho (Servis - práva užívateľov). A teraz to ide. Napriek tomu že pôvodný Admin mal všetky práva, tak nefungoval. Novy použivatel ma rovnake nastavenia ako Admin, ale už mi ide všetko.

Tak keby ste mali niekedy rovnaky problem....

Zuzana
1 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
No Zuzi, musela si mať pri Adminovi určite niečo zaheslované. Admina stačí aj opraviť.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Melnick Pozri príspevok
No Zuzi, musela si mať pri Adminovi určite niečo zaheslované. Admina stačí aj opraviť.
Jasne ze by stačilo, keby bolo čo Alebo keby som vedela čo... všetky kluciky tam som mala zelene. A toho noveho som vytvorila podla toho Admina... tak neviem. Možno je ešte niekde inde nejaky setup, o ktorom neviem.
Hlavne že mam vyriešene
2 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Melnick Pozri príspevok
Dani, akú máš verziu ?
Majka, teraz som si znovu kontrolovala verziu mám najnovšiu, už som ju aj opraviť dala a stále zle....výkazy do ZP si viem opraviť...ale výkaz do SP nie...zase nahadzovať pracne každého jedného cez manuálny web SP...už som z toho dosť nervózna každý mesiac to nie je správne
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Milé dievčence "OBEROŇÁČKY" , prepáčte mi, že Vám prajem príjemné Veľkonočné sviatky tak neosobne, ale snáď mi bude ospravedlnením to, že pre mňa ešte práca neskončila a že sviatky nebudem tráviť rovnako, ako moji klienti - na chate, ale za mojím drahým PC. Šalát a údené bude - to pripraví môj manžel. Koláčiky sú( a výborné), o to sa postarala mamka jednej mojej klientky, poriadené je asi tak, ako dokážu dvaja 16 a 18 roční vnuci . ( ďakujem im )
Dúfam len, že si toto pre mňa snáď najhoršie daňové obdobie, neodskáče môj zdravotný stav :ekk: a že jarné slniečko bude svietiť aj na moju tvár.
Ale nie plakať som sem prišla , ale pekné sviatky Vám a Vašim príbuzným popriať.

Maja
1 0
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

aj keď ide o technický problém, možno mi pomôžete. Dala som si spracovať cez oberon daňové priznanie pre PO. Bez problémov mi to spracovalo, uložilo, tak som si zo stránky drsr.sk stiahla aplikáciu e dane a chcela som si natiahnuť údaje cez túto aplikáciu. Bohužiaľ nejde to, aplikácia zahlási že nepodporuje túto verziu. Aj som prišla na to že prečo, keď som si totiž stiahla e dane do PC mám tam starú verziu z roku 2010, nechápem ako je to ale možné, veď sú sťahujem e dane z súčasnej stránky www.drsr.sk. Chýba mi nejaká podpora, že mi nechce natiahnuť nové tlačivo? Prosím poraďte mi.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

ahoj,

prosím vas ako učtujete dobropis v oberone? mam zaúčtovane v knihe pohľadavok:

FA022012, suma 5.000€. účtovanie: 311/602. Zaúčtované Ano. Neuhradené.
DD012012, suma -5000€. účtovanie: 311/602. Zaúčtované Ano. Neuhradené.

Takto mi to vyzera v knihe pohľadavok. Stale to svieti na červeno samozrejme. Ako to dostať do takeho stavu aby mi to tam teraz cely život nesvietilo ako neuhradená pohľadávka?
Aspon som neprišla na to ako sa dá naviazať dobropis na faktúru.
So zálohovými faktúrami to pracuje pekne, ale dobropis sa mi nejako nepáči.

Máte nejaký nápad?
dakujem.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

zatial som to spravila tak že som dala Možnosti - Uhrada dokladu: Interný doklad a účtovanie: 311/311 na fakturu aj na dobropis. Ale neviem či som s tým stotožnená
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

zk24 Pozri príspevok
zatial som to spravila tak že som dala Možnosti - Uhrada dokladu: Interný doklad a účtovanie: 311/311 na fakturu aj na dobropis. Ale neviem či som s tým stotožnená
Ahoj Zuzka zúčtovať fakturu s dobropisom nejde sposobom ako zalohova faktura s ostrou. Moj názor je taky, ze by to ani ist nemalo z toho dovodu, ze zapocet vystavenej faktury a dobropisu nie je mozne automaticky, ale len na základe uctovneho doklady, ktorym je nejaka dohoda o zapocitani pohladavok a zavazkov, cize napr.právo na jednostranné započítanie pohľadávok a záväzkov v zmysle § 580 Občianskeho zákonníka č. 40/1964 Z.z. a § 358 a § 364 Obchodného zákonníka č. 513/1991 Z.z. V opačnom prípade by sa podľa mna mala vystavena faktura uhradit (cize pride na ucet, pokladnu) a následne sa vrátia (cez banku, cez pokladnu)

No možno sa mýlim.

Ja následne zapocet uskutocnujem cez prechodny ucet napr. 999. Mám to zároven osetrene v smernici, cez int doklad uctujem uhradu 999/311 a -999/-311.
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

zk24 Pozri príspevok
zatial som to spravila tak že som dala Možnosti - Uhrada dokladu: Interný doklad a účtovanie: 311/311 na fakturu aj na dobropis. Ale neviem či som s tým stotožnená
Zuzka a ako ti zobralo na oboch stranách jednaké účty (lebo mne to nejde). Ja účtujem zápočet 395/311, -395/-311. ale tiež neviem či je to správne...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Danielam Pozri príspevok
Zuzka a ako ti zobralo na oboch stranách jednaké účty (lebo mne to nejde). Ja účtujem zápočet 395/311, -395/-311. ale tiež neviem či je to správne...
neviem zobralo. Spravila som to tak a išlo to. Uz mi to tam nesvieti.
učet 395? Sakra že ani neviem čo je to za účet

​Dakujem za radu...
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

zk24 Pozri príspevok
neviem zobralo. Spravila som to tak a išlo to. Uz mi to tam nesvieti.
učet 395? Sakra že ani neviem čo je to za účet

​Dakujem za radu...
Už mi Dadka poradila, ako zoberie rovnaké účty neoznačím ak saldokontný.
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Ahojte Oberoňačky, máte už v poriadku tlačivo Daňový úrad-ročné hlásenie, ja som to dnes skúšala a nie je dobre... keď ho manuálne odkontrolujem s mesačnými prehľadmi
1 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Hmmmm.... vytláčam a nekontrolujem. Hanbím sa za ten laxný prístup, ale už mi to kontrolovanie a nehovorím o Oberone ide ..........no proste chcem to mať z krku a rozhodla som sa, že budem chodiť opravovať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať